divadlo

Kdo vyhrál volňásky na Milence v Jesenci?

ilustrační foto plakát

Divadlo Artur Praha uvede v Jesenci hru Hledám milence Zn: Spěchá. Představení se koná 29. listopadu 2019 v 19 hodin, předprodej vstupenek zajišťuje Infomační centrum Konice, Kostelní 46, tel.: 582 334 987.

Jaroslav je neúspěšný malíř po padesátce. Po dvaceti letech manželství s podnikatelkou Miladou však na něj přišla druhá míza, a tak se schází s mladou milenkou Anetkou. Se svou manželkou, která ho již ničím kromě peněz nepřitahuje, by se nejraději rozvedl, ale pak by ztratil dobré finanční zázemí. A mladé milenky, Anetka vůbec není výjimkou, jsou v tomto směru přece dosti náročné a vynalézavé…

Tip na úterý: Loutkové divadlo u Abrahámka

ilustrační foto

Loutkové divadlo Pronitka při TJ Sokol I Prostějov zve na loutkové představení pro děti. Odpoledne s pohádkou se tentokrát odehraje v příjemném prostředí nově přebudovaného bistra U Abrahámků na Hloučele v úterý 26.6.2018 v 16 hodin. 

Loutkové divadlo Pronitka má repertoár určený hlavně předškolákům. "Rádi přivítáme diváky každého věku, kteří na chvíli zapomenou na svoje všední starosti a přenesou se s námi do Kašpárkova světa princezen, draků, vodníků, ježibab a čarodějů, čertů, do světa pohádkového snění, do světa, kdy každé zlo je nakonec potrestáno a zůstane jen dobro, láska, krásný úsměv a hřejivý pocit na duš," uvedla Lucie Hlačíková, vedoucí loutkařského odboru Sokol I Prostějov.

OBRAZEM: Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila pobavilo děti

Foto Jana Zaorálková

V úterý dopoledne patřilo pódium prostějovského kina Metro70 Divadlu Evy Hruškové a Jana Přeučila. Hned dvě představení za sebou byla určena dětem.

Na moravské šňůře, v rámci které v našem městě vystoupili, nabídli herci dětem hned několik pohádek. Třeba o Šípkové Růžence či o Čertovi a Káče. "Bylo to moc pěkné, děti si to užívaly," zaslala do redakce fotografie Jana Zaorálková.

Děkujeme! (red)

 

Zajděte na Manželství v kostce!

ilustrační foto

Manželství v kostce je nová komedie Luboše Baláka o věčném souboji mužů a žen, který netrvá jen sto let a který se netýká jen dvou jedinců. Týká se všech a prožíváme ho znovu a znovu. Emil a Marcela ho dávají jen poněkud extrémněji. Kolikrát se vlastně toho druhého pokusili zavraždit? A jak je možné, že ten druhý partner ještě vůbec žije? A jak to, že jsou pořád spolu a nepukla jim hlava? To se dozvíte 14. prosince v KaSCentru Prostějov.

Manželství v kostce je skvělou příležitostí pro komediální talent dvou skvělých herců Zuzany Kronerové a Oldřicha Navrátila. Oba hrají dvacetileté, když se seznámili na břehu Berounky i sto dvacetileté, když přemýšlejí na lavičce v Beskydech, proč se jim vlastně nepovedlo zakroutit tomu druhému krkem. Přijďte se podívat, jak proběhl jejich vztah, zcela jistě v něm objevíte vlastní zážitky a zkušenosti. Ty vtipné i ty supertemné. (red)

 

Soutěžte o vstupenky na představení Byt na inzerát!

ilustrační foto plakát

Zajímavou soutěž o vstupenky přinášíme spolu s Agenturou Mamut. Tentokrát o vstupenky na divadelní představení, které se uskuteční v Jesenci. Vidět v něm můžete třeba Adélu Gondíkovou, Ivanu Andrlovou, Zbyška Pantůčka, Martina Zounara a další známé herce.  

Byt na inzerát

Odkvétající varietní umělkyně Georgette pronajímá ve svém pařížském bytě pokoje. A tak spolu na jedné adrese bydlí ještě klavíristka Jeanine, malířka Jacqueline a služebná Marie-Louisa. O tom, že soužití žen takto rozdílných temperamentů není jednoduché, nás přesvědčí expozice hry. Všechny obyvatelky bytu se proto nezávisle na sobě rozhodnou radikálně změnit život a všechny (opět bez vědomí těch ostatních) si podají inzerát.

Michal Nesvadba onemocněl – divadlo odkládá představení!!!!

ilustrační foto

Pro náhlé onemocnění Michala Nesvadby ruší Městské divadlo v Prostějově představení Michalova brnkačka, které se mělo konat už zítra - v neděli 18. prosince od 10 hodin.

„Informaci jsme z Pragokoncertu obdrželi v pátek večer. Mrzí nás, že Michalovu brnkačku děti neuvidí v krásném předvánočním čase. Podařilo se nám však domluvit náhradní termín na sobotu 11. února 2017 v 10 hodin,“ sdělila ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková.

Vstupenky na představení s Michalem Nesvadbou zůstávají v platnosti, případně divadelní pokladna vrátí v obvyklé pracovní době vstupné. (eze)

Kam v sobotu? Na 1+1=3

ilustrační foto plakát Moje divadlo

Moje divadlo Prostějov uvede 7. května za podpory Statutárního města Prostějova v přednáškovém sále Národního domu příběh nenápadného londýnského taxikáře Johna Browna. Ten si v bláznivé komedii na vlastní kůži ověří fakt, že i dobře míněné skutky se nemusí vždy vyplácet.

„Člověk jejich následkem může přijít nejen k újmě na zdraví, pověsti, ale může se mu začít i neodvratně bortit pečlivě naplánovaný život mezi dvěma ženami. Aby vtipných komplikací nebylo skutečně málo, je zapotřebí vzít si na pomoc otřelého souseda bydlícího v podkroví a stát se předmětem horlivého zájmu místních policistů a novinářů,“nastínil principál Mého divadla Prostějov Pavel Drmola.

Představení začne v 19 hodin. (red)

Do Čechovic přijede Divadlo tří

ilustrační foto plakát

Dva svérázné detektivní příběhy Queensland a Podraz uvede v čechovické sokolovně Divadlo tří.

Představení se uskuteční 20. listopadu od 20 hodin, vstupenky v ceně 90 korun jsou k dostání v Potravinách u Kořínků. Půjdete za kulturou? (red)

V Držovicích proběhla svatba bez obřadu!

Foto

 

Základní organizace Českého zahrádkářského spolku ve spolupráci s obcí Držovice připravila v novém obecním domě první divadelní představení. Občanské sdružení Za dveřmi z Náměště na Hané uvedlo brilantní francouzskou situační veselohru Bez obřadu.

Jistě se divíte, proč zahrádkáři, kteří ve svém hlavním programu mají za úkol trvalý rozvoj zahrádkářského hnutí, ochranu životního prostředí a půdy, se zabývají i pořádáním divadelního představení.

"Naše základní orgnizace tak reaguje na vývoj společnosti, měnící se potřeby, zvýšení společenského života obce. Jsme si plně vědomi toho, že pokud chce, aby naše obec žila plnohodnotným životem, musí se každá organizace zapojit svým podílem do této činnosti", zaznělo v úvodní řeči představitelů zahrádkářského spolku.

V čechovické sokolovně vystoupí Divadlo TŘÍ

ilustrační foto plakát

 

V pátek 4. dubna se v Čechovicích dočkají mimořádného kulturního zážitku. Po letech sem zavítá divadlo, černohumorné a místy až absurdní pardubické Divadlo TŘÍ.

Zahraje zde výstavní kus Úředničunina s prasklou hřídelí u sifonu a bombardéry. Více informací o představení naleznete na www.divadlotri.cz. Lístky v hodnotě 90 korun lze koupit v potravinách U Kořínků v Čechovicích, a to od 31.3. nebo objednávat na telefonním čísle 604 293 101 formou sms.

Představení začíná ve 20 hodin. (red)