Dolní

Proč se nesvítí na cyklostezce do průmyslové zóny, ptá se občan

ilustrační foto ber

Na webu města Prostějova se objevil dotaz jednoho z obyvatel města. Táže se, proč není v provozu veřejné osvětlení podél cyklostezky do průmyslové zóny v Kralické ulici. Za vším je prý E.ON.

„Kdy dojde ke spuštění osvětlení? Nesvítící sloupy tam stojí 3 týdny, potkávat na stezce v té tmě neosvětlené cyklisty a chodce je o zranění,“ táže se.
„Dle informací Odboru rozvoje a investic Magistrátu města Prostějova se čeká na připojení nového osvětlení do soustavy společností E.ON, která má na realizaci lhůtu 3-6 týdnů,“ odpovídá Magistrát. (red)

Cyklostezka na Kralickou bude dokončena v srpnu

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Cyklostezka z Dolní na Kralickou ulici, která vede přes železniční uzel, budí u obyvatel Prostějva emoce. Dotazují se, kdy bude stavba konečně hotová a skončí tak omezení, které činí problémy hlavně motoristům a cyklistům.

„Stavba je realizována dle smlouvy o dílo. Je rozdělena na etapy I, II, III. První etapa byla realizována v souběhu s rekonstrukci okružní křižovatky u Rodenů. Druhá etapa přes most nad železnicí bude dokončena do 30.6.2015. Třetí etapa bude mezi okružní křižovatkou „VITANA“ a pneuservisem dokončena do 30.8.2015,“ sděluje odbor rozvoje a investic prostějovského magistrátu. Termín poslední etapy je podle něj delší z důvodu povolování uzavírky odbočení na R46, které povoluje Ministerstvo dopravy. (ber)

Volný prostor u cyklostezky v Dolní zasypou oblázky

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

 

Prostor u cyklostezky z Dolní na Kralickou zasypou oblázky. Radní se shodli v tom, že jimi na nepřístupných místech nahradí plánovanou zeleň. Ušetřené peníze dají na opravy chodníků.

„Jedná se o špatně přístupná místa, kde by ošetřování zeleně působilo velké problémy,“ vysvětlila náměstkyně primátora Ivana Hemerková. Peníze, které tak město ušetří, poputuje podle ní do oprav chodníků.

„Už jsme na opravy chodníků investovali navíc 400 tisíc korun, za zimní údržbu jsme uspořili dalších 200 tisíc, které do této kapitoly rovněž zařadíme,“ potvrdil informaci primátor Miroslav Pišťák. Podle jeho slov se se žádostmi o opravy chodníků na magistrát obracejí nejen jedinci, ale i bytová družstva či společenství vlastníků. (ber)

Cestu do průmyslové zóny bude stavba komplikovat do června

Foto ber

 

Výstavba pokračování cyklostezky v Dolní ulici v Prostějově je v plném proudu. Řidičům ale budou dopravní omezení komplikovat život do června letošního roku.

"Rekonstrukce smíšené stezky pro chodce a cyklisty a částečná výstavba nové cyklostezky by měla být dokončena v červnu 2015," sdělila mluvčí magistrátu Jana Gáborová. Dílo v hodnotě 8,3 milionu korun realizuje společnost SWIETELSKY stavební s.r.o. "Sjet z dálnice a najet směrem do města je o hubu. Není dobře vidět, zda auta od města jedou nebo ne. Tato situace není moc bezpečná", vyjádřil se ke stavbě jeden z prostějovských řidičů.  (ber)