Domovní správa

Ceny tepla klesnou, vzkazuje Domovní správa

ilustrační foto dTest.cz

Dobrá zpráva putuje do prostějovských domácností, které odebírají teplo z městských kotelen. Zálohová cena pro rok 2018 činí 481,55 Kč/GJ (vč. DPH), což je v horizontu posledních tří let pokles o 161 Kč/GJ, tedy o více než 25%. 

„Tohoto snížení se nám podařilo dosáhnout nejen příznivým vývojem cen plynu, ale především vybudováním kogeneračních jednotek (společná výroba elektřiny a tepla – pozn. red.) na čtyřech největších kotelnách, které garantují příznivé ceny i do budoucna,“ konstatuje jednatel Domovní správy s.r.o. Vladimír Průša s tím, že konkrétní úspora na jednu bytovou jednotku oproti roku 2015 se tak bude pohybovat v řádech 3 – 4 tisíc korun.

Domovní správa hledá účetní!

ilustrační foto dsp-pv.cz

Domovní správa Prostějov, s.r.o. přijme zaměstnance na pozici účetní - evidence nájmu. 

"Požadujeme středoškolské vzdělání ekonomického směru, znalost problematiky DPH a účetnictví, praxi v oboru. Znalost práce na PC (MS Word, MS Excel), samostatnost, zodpovědnost, znalost programu Helios Orange vítána," vzkazuje Domovní správa. Nástup je možný od února 2018.

Písemné přihlášky se strukturovaným životopisem zasílejte nejpozději do 15.12. 2017 na adresu: Domovní správa Prostějov, s.r.o., Pernštýnské nám. 176/8, 79601 Prostějov nebo na e-mail: dsp@dsp-pv.cz .

(red)

 

Domovní správa nabízí práci! Účetní-referent předpisu nájmu

ilustrační foto wikimedia.org

Domovní správa Prostějov hledá pracovníka na pozici účetní-referent předpisu nájmu. Přihlášky přijímá do 10.11. 2015.

Požadavky jsou středoškolské vzdělání s ekonomickým zaměřením, znalost problematiky DPH a účetnictví, znalost práce na PC (Word, Excel, Outlook), znalost programu SSB2000 vítána (není podmínkou) a pečlivost, samostatnost a zodpovědnost.
„Nástup je možný ihned," informuje Domovní správa Prostějov.
Písemné přihlášky se strukturovaným životopisem zasílejte nejpozději do 10.11.2015 na adresu Domovní správa Prostějov, s.r.o., Pernštýnské nám. 176/8, 796 01 Prostějov nebo na e-mail jana.vlcova@dsp-pv.cz. (red)

Chcete garáž? Domovní správa jednu nabízí

Foto DS pv

Domovní správa Prostějov, s.r.o. nabízí k pronájmu zděnou garáž o rozloze cca 17 m2 na adrese Komenská 6 – budova Společenského domu Prostějov.

Rozměry garáže: šířka 3,05 m, délka 5,62, výška 2,05 m, šířka dveří 2,40 m. „Vjezd je z parkoviště na levé straně budovy (naproti FÚ),“ upozorňuje Domovní správa. Bližší informace najdete na http://www.dsp-pv.cz/cz/p/garaz-v-budove-spolecenskeho-domu/. (ber)

Chcete podnikat na Pernštýnském náměstí? Připravte si obálku

ilustrační foto dsp-pv.cz

 

Rada města Prostějova vyhlásila záměr pronájmu prostoru sloužícího podnikání  na Pernštýnském náměstí 183/4 formou neveřejného vícekriteriálního řízení (forma obálkové metody).

Jde o prodejnu v přízemí budovy o rozloze 94,40 m2. “Je vyloučeno provozování výherních hracích přístrojů, prodeje erotického zboží apod.,“ upozorňuje pronajímatel, Domovní správa Prostějov.

Bližší informace na http://ude.prostejov.eu/Dokument.aspx?file=S00A0B13HPI9&pc=0&filepri=S00A0B13HPI9.

Ve stejném objektu je k pronájmu další prodejna a také parkovací místo. (ber)

 

Domovní správa Prostějov hledá brigádníky i zaměstnance. Zkuste to!

ilustrační foto domovní správa

 

Domovní správa Prostějov hledá brigádníka do Aquaparku a zaměstnance do městských lázní.

Stačí umět plavat, zachraňovat a uklízet. Bližší info na http://www.dsp-pv.cz/cz/m/volna-mista/. (ber)

Domovní správa se vzdala pohledávek za téměř 400 tisíc

ilustrační foto internet

 

Poslední jednání zastupitelstva města Prostějova mělo na programu i vzdání se práva pohledávek, které má vůči dlužníkům Domovní správa. Jde celkem o šest pohledávek ve výši necelých 400 tisíc korun za nájmy bytových a nebytových jednotek.

Pohledávky byly po předložení Domovní správou projednány v Komisi pro posuzování dobytnosti pohledávek, která doporučila jejich odpis pro nedobytnost.

Aquapark trhá rekordy návštěvnosti

ilustrační foto

Hlava na hlavě, to je pohled nedávných dnů na vodní centrum Prostějova. Vedra zlákala k vodě kolem dvou tisíc lidí denně. Domovní správa si mne ruce, vše ale zaleží na tom, zda vydrží počasí.

„Od začátku července nás navštívilo celkem dvacet šest tisíc lidí. Od zahájení letošní sezóny už evidujeme třicet devět tisíc návštěvníků,“ bleskově spočítal šéf Domovní správy, která má areál na starosti, Vladimír Průša. Pohled na stejné období z loňska dává jasný signál o kvalitě počasí, které tuto koupací sezonu doposud provází. V loňském roce koupaliště navštívilo o sedm tisíc lidí méně.

Obrazem: Na aquaparku je plno

ilustrační foto

Vodní atrakce obsazené do posledního místa, dětské výskání a relax. To je dnešní aquapark. Do vlahé náruče čisté vody se vrhají jak místní, tak lidé z Olomouce či Přerova. Podle šéfa Domovní správy Vladimíra Průši je ale návštěvnost poněkud střízlivá. Na vině je prý nedávné chladné počasí.

„Je tady báječně. Nemám žádné výhrady, jsme spokojeni,“ usmívala se Vlasta Hrazdilová, která zde má na starosti dva vnuky. Malí kluci nelenili a babičce bleskově utekli do vody, lákali i nás.

„Novinářko, pojďte sem, voda je teplá fakt,“ křičeli zvesela.  Ke skoku do vody se chystala i rodinka z Olomouce.

„Spíš než do olomouckého aquaparku jezdíme sem. Tady jsme víc spokojeni,“ usmívala se paní Ivana. Její slova trochou kritiky kořenila mladá maminka Gabriela.

Domovní správa bude přístupná i vozíčkářům

ilustrační foto

Již několik měsíců sídlí Domovní správa Prostějov v nových prostorách. První poschodí zámku je však špatně dostupné seniorům a pro imobilní občany je vyřízení potřebných záležitostí zcela nemožné. Magistrát proto hodlá vybudovat plošinu, která umožní  bezbariérový přístup do části kanceláří domovní správy.

Záměr magistrátu odsouhlasili na svém posledním zasedání zastupitelé. Ve hře byly dvě varianty – buď domovní správa zřídí v přízemí kancelář, která bude styčným bodem pro imobilní občany, bude však mít jen informativní charakter. Řešení levnější, ale nedostatečné. Naštěstí zvedli zastupitelé ruku pro variantu druhou, a to, že magistrát zafinancuje zřízení plošiny, kterou mohou využívat vozíčkáři, matky s kočárky i senioři. Celá investice si vyžádá zhruba 1 milion korun.