doprava

Používáte jednotnou jízdenku? Osvědčila se i vám?

ilustrační foto

Již téměř rok mohou cestující v Olomouckém kraji využívat jednu jízdenku ve vlacích, autobusech a městské hromadné dopravě. Vznik jízdenky IDSOK umožnilo dokončení tarifní integrace dopravy, která zavedla jasný cenový systém do příměstských linek v regionu. Jízdenka se osvědčila a cestující si ji oblíbili. 

Rok fungující jednotná jízdenka platí na všech spojích objednávaných Olomouckým krajem. Těmi jsou osobní a spěšné vlaky a příměstské autobusy. Lidé na ni mohou cestovat také městskou hromadnou dopravou v Olomouci, Prostějově, Přerově, Hranicích, Zábřehu a Šumperku. 

Všechny vozy, kde tarif platí, jsou označeny venkovní nálepkou s logem systému umístěnou na vozidle. (red)

Arriva se ke kritice řidiče postavila čelem

ilustrační foto KIDSOK, p.o.

Před časem jsme zveřejnili nedobrou zkušenost paní Lenky s řidičem firmy Arriva Morava. Ji a jejího manžela odmítl přepravit z Olomouce do Prostějova s tím, že jízdenky na tuto trať nelze vystavit. Firma se nyní vyjádřila a uznala chybu.

„Nejednalo se o technickou závadu u odbavovacího zařízení. Řidič v danou chvíli zazmatkoval, nevěděl si rady a nedokázal vydat jízdenku. Provozní mistr provedl kontrolu celého systému a opětovně provedl školení řidiče. Přijměte tímto naši omluvu a omluvu samotného řidiče,“ odpověděl paní Lence vedoucí oblasti Olomouc Dalibor Petr.

Celý příběh si můžete přečíst na http://pvnovinky.cz/zpravy/39265-z-autobusu-nas-vyhodili-nemaji-listky. (ber)

 

OBRAZEM: Kamiony ucpávají město

Foto čtenář

Jedním z největších problémů Prostějova je kamionová doprava. Kolosy, bloudící ulicemi města, často zablokují křižovatky. A také kruhové objezdy.

V týdnu jsem jela po Újezdu, přede mnou tři kamiony s návěsy. Na kruháči se snažili dostat na výpadovku na Bedihošť, v druhém pruhu jel autobus, který potřeboval odbočit na Wolkerovu. Jen díky tomu, že počkal a zabrzdil celou kolonu, se mohly kamiony vytočit bez toho, aby někomu rozpáraly auto," poslala nám fotografie paní  Hanka. (red)

 

Které investiční akce do dopravy ve městě vedení Prostějova naplánovalo?

ilustrační foto MMP

Rada města Prostějova schválila návrh, v rámci Strategie stavebních investic do dopravní infrastruktury města Prostějova zajišťovaných Olomouckým krajem, budoucí investiční akce, které vedení města Prostějova naplánovalo. 

O tomto rozhodnutí bude vedení Olomouckého kraje informovat náměstek primátorky Pavel Smetana.

„Zmiňované akce jsou pro nás prioritami, které budou mít velký vliv na dopravu v Prostějově. Město je dopravou zahlceno a potřebuje, mimo jiné, také v několika lokalitách kvalitnější povrchy komunikací. Prioritou je pochopitelně severní obchvat města, což jednoznačně vyplynulo ze sčítání dopravy v roce 2016.“

O jaké investiční akce jde?

1) Severní obchvat města Prostějova

2) Rekonstrukce ulice Vrahovická

3) Rekonstrukce ulice Plumlovská

Přihlaste se na stáž u ministra Dana Ťoka!

ilustrační foto banner

Ve spolupráci s projektem "Proč by ne?" přináší Ministarstvo dopravy ČR možnost obohatit si životopis o tuto jedinečnou příležitost.

Od 5. června 2017 bude mít jeden z nás příležitost asistovat ministru dopravy po dobu dvou týdnů. Co je pro to potřeba udělat? Zaregistrujte se na webu http://procbyne.cz/ a připojte krátký životopis i motivační dopis. Uzávěrka je již 10. května! Finále se uskuteční přímo u pana ministra v Praze. (red)

Čtvrteční celostátní stávka řidičů autobusů dopravu v Prostějově neohrozí!

ilustrační foto ftl.cz

Ústředí Odborového svazu dopravy vyhlásilo na čtvrtek celorepublikovou stávku řidičů autobusů kvůli mzdovým požadavkům. V Olomouckém kraji zřejmě na své linky vyjede většina autobusů. 

Linkovou autobusovou dopravu v Olomouckém kraji provozuje přibližně patnáct firem. "Dopravci už minulý týden přislíbili, že budou o případných stávkujících řidičích krajský úřad včas informovat," konstatovala mluvčí kraje Kamila Navrátilová s tím, že od žádného dopravce kraj celoplošnou stávku, která by měla ohrozit autobusovou dopravu v regionu, nahlášenu nemá. 

Olomoucký kraj přijímá žádosti o dotace v oblasti dopravy

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

O finanční podporu v oblasti dopravy mohou žádat obce a města v prostějovské oblasti. Olomoucký kraj totiž zahájil příjem žádostí ze tří dotačních programů. 

Například na podporu výstavby cyklostezek, budování a rekonstrukce přechodů pro chodce nebo na zvýšení bezpečnosti provozu na silnicích. Celkem kraj ze svého rozpočtu rozdělí 21 milionů korun. (Zdroj kr-olomoucky.cz)

 

Hanácká dálnice ode dneška kolabuje. Cestě do i z Olomouce se vyhněte!

Foto PvNovinky.cz

Od dnešního dne, 25. srpna, jsou na D46 na trase Prostějov- Olomouc hned dvě uzavírky, které podle aktuálního svědectví řidičů značně komplikují průjezdnost v obou směrech.

„Kolem 11 hodiny jsem potřebovala jet do Olomouce. Kolona u Tesca stála až na nájezdu, takže jsem se naštěstí včas vrátila,“ sdělila redakci jedna z řidiček.

Ulice Josefa Lady se zavře 4. listopadu

ilustrační foto dopravní omezení Prostějov

Motoristy čeká dopravní omezení v souvislosti s opravou ulice J. Lady, propojující zimní stadion a rondel nedaleko nové nemocnice. Práce na pokládce nového „koberce“ začnou ve středu 4. listopadu a hotovo by mělo být 11. listopadu 2015. Průjezd městem se tak ještě víc zkomplikuje, ačkoli ještě minulý týden tvrdil magistrát něco jiného.

Uzavírka Ladovy totiž koliduje se zjednosměrněním Plumlovské, kde provádějí práce Vodovody a kanalizace.
„Termín ještě není přesně stanoven i vzhledem k jiným uzavírkám po městě. Nelze vše uzavřít najednou. Jakmile bude termín znám, okamžitě ho zveřejníme,“ sdělila ve čtvrtek redakci mediální referentka prostějovského magistrátu Jana Gáborová.

Řidiči, nepanikařte, termín opravy Ladovy ulice prozatím není znám

ilustrační foto dopravní omezení Prostějov

V prostějovských médiích a na Facebooku se objevila informace, že má být v těchto dnech uzavřena ulice Josefa Lady. Termín rekonstrukce vozovky, která je skutečně plánovaná, ale dosud není znám.

Uzavřena má být část komunikace od rondelu u nemocnice k odbočce na Hacarovu. Stávající povrch by měl být nahrazen takzvaným tichým asfaltem, od čehož si vedení města slibuje snížení hlučnosti.
Informace, že by komunikace měla být uzavřena od 3. do 30. listopadu, potvrzena není. „Termín ještě není přesně stanoven i vzhledem k jiným uzavírkám po městě. Nelze vše uzavřít najednou. Jakmile bude termín znám, okamžitě ho zveřejníme,“ sdělila dnes redakci mediální referentka prostějovského magistrátu Jana Gáborová.