dopravní omezení

Kostelecká ulice bude v sobotu částečně uzavřena!

ilustrační foto internet

Dne 24. 11. 2018 bude uzavřena silnice na ulici Kostelecká sto metrů za okružní křižovatkou U Stadionu. Jednat se bude o jednodenní velkoplošnou vysprávku.

Délka uzavírky je přibližně jedno sto metrů, délka objížďky cca 7500 metrů. Doprava bude vedena po ulicích Kostelecká, po silnici II/366, po silnici III/37760, po silnici III/37762, po silnici II/150, dále po ulicích Josefa Lady, U Stadionu, v Prostějově.

V případě nevhodných klimatických podmínek je náhradní termín 1. 12. 2018. (red)

Po D46 z Olomouce bez zúžení

ilustrační foto vecernikpv.cz

Trasa mezi Olomoucí a Prostějovem je u Olšan zcela průjezdná. Zúžení bylo odstraněno v místě, kde se opravoval nájezd na dálnici. Přesto přes zdejší most motoristé neprojedou, ač měl být otevřen 31. října.

Při demolici starého mostu se hnulo podloží. "Pod jednou z mostních opěr je podloží takzvaně neúnosné a je nutné prodloužit opěrné piloty,“ sdělil redakci ředitel ŘSD Olomouc Martin Smolka s tím, že délku opravy nelze odhadnout. Most ale bude zcela jistě hotov v letošním roce.

Opravy sjezdu z dálnice a mostu u Olšan začaly letos v květnu. Rekonstrukce přijde na více než 100 milionů korun a potrvá do začátku roku 2020. (ber)

 

Pozor! Nájezd na D46 z Kralické je uzavřen

ilustrační foto internet

V důsledku oprav komunikace je až do 31. října uzavřen nájezd na D46 v Kralické v Prostějově ve směru na Olomouc. 

Řidiči musí počítat s dalším omezením, mezi 24.2 a 25.8 kilometrem ve směru na Olomouc je uzavřen kvůli opravám vozovky pravý jízdní pruh. (ber)

 

Provoz ve Wolkerově omezí oprava vodovodu!

ilustrační foto plán MMP

Ve dnech 6. a 7. října zkomplikuje motoristům průjezd Wolkerovou ulicí v Prostějově menší uzávěra.

"Důvodem je oprava havárie vodovodu," vysvětlil vedoucí Odboru dopravy Magistrátu města Prostějova Miroslav Nakládal. (red)

Pozor na omezení provozu Plumlovské ulice a ulice Újezd

ilustrační foto internet

Ve dnech 24.5. - 31.5.2018 bude omezen provoz v ulici Plumlovské a ulici Újezd v Prostějově z důvodu oprav povrchu po haváriích inženýrských sítí. 

Část silnice II/150 ulice Plumlovská v Prostějově bude uzavřena kvůli opravě po výkopu poruchy vodovodu. Délka uzavírky je cca deset metrů, objízdné trasy se nařizují následovně: doprava využije neuzavřené vozovky silnice, provoz bude řízen světelným signalizačním zařízením.

Částečná uzavírka silnice II/150 ulice Újezd v Prostějově je rovněž kvůli opravě silnice po výkopu poruchy vodovodu.

Opravy vodovodu omezí dopravu!

ilustrační foto MMP

Ve dnech 10.10.-31.10.2017 nastane uzavírka ulic Příční, Krásná, Na výsluní, Sadová.

Ve dnech 10.10.-31.10.2017 motoristy omezí uzavírka ulic Příční, Krásná, Na výsluní, Sadová z důvodu opravy vodovodu. Ve dnech 14.-15.10.2017 může dojít (dle technických podmínek) k uzavírce křižovatky ulic Sportovní x Příční.

Stavbu provádí REALINVEST s.r.o. Kostelecká 16, Prostějov, odpovědná osoba M. Burget, tel. 736 613 931. (red)

 

 

V Tylovce je uzavřen chodník

Foto ber

Ve dnech 5.9.-10.10.2017 je uzavřen chodník na ulici Tylova 2-14 a 3-9 v Prostějově z důvodu rekonstrukce.

Práce budou probíhat po etapách, stavbu provádí FCC Prostějov s.r.o., odpovědná osoba Zbyněk Pořízka, tel. 737 242 156.

Současně bude omezen provoz na dané komunikaci podél chodníku. 

Zejména řidiči by měli dávat pozor. Při vjíždění vozidel z Wolkerovy ulice často blokuje část vozovky stavební technika. (red)

 

Dopravu v Jungmannově ulici omezí kácení stromů

ilustrační foto MMP

Magistrát města Prostějova, odbor dopravy, oznamuje veřejnou vyhláškou opatření obecné povahy ve věci stanovení umístění dopravního značení na ulici Jungmannova v Prostějově, a to z důvodu kácení stromů.

„Jde o přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích, důvodem je kácení stromů v dané lokalitě,“ upozorňuje Odbor dopravy prostějovského magistrátu. Platnost úpravy je ve dnech 25.-26.2.2017, 4.-5.3.2017, 11.-12.3.2017. (red)

Křižovatka ulic Šárka a Lidická bude uzavřena

ilustrační foto MMP

Ve dnech 10.10. až 17.10. bude uzavřena křižovatka ulic Šárka a Lidická. Důvodem je oprava vodovodu. 

Po dobu uzavírky veškerá doprava včetně vozidel hasičů a záchranné služby využije komunikace okolních ulic. Po dobu úplné uzavírky ulice Šárka pojedou  linky č.2 a 21 směrem z ul. Brněnské po ulici Okružní až na křižovatku s ulicí Jezdecká, kde odbočí vlevo a na kruhovém objezdu odbočí na ulici Šárka. Objízdná trasa je obousměrná. Bez náhrady bude zrušena zastávka Šárka. (red)

Provoz u Poděbradova náměstí brzdí porouchaný vůz

ilustrační foto

Na křižovatce na Poděbradově náměstí v blízkosti pošty brzdí dopravu auto. Zastavilo se uprostřed křižovatky.

"Právě jsem projížděl od Komenského, když dámě ve voze přestalo jet auto. Brzdí provoz, buďte opatrní, ať do stojícího auta nevrazíte", zaslal nám právě fotografii čtenář Tomáš. (red)