dopravní uzavírka

Uzavírka Brněnské se ruší! Kvůli počasí!

ilustrační foto mapy

Magistrát města Prostějova, odbor dopravy, obdržel e-mail (a vzápětí i telefonické potvrzení této informace), že plánovaná uzavírka ulice Brněnské se ruší.

"Důvodem jsou nepříznivé klimatické podmínky," vzkazuje Olomoucký kraj, který je investorem. Brněnská ulice měla být kvůli rekonstrukci uzavřena v termínu 27.11.2017 – 3.12.2017. (ber)

Řidiči, pozor! Brněnská bude od pondělí uzavřena!

ilustrační foto mapy

Rekonstrukce Brněnské ulice v Prostějově začne v pondělí 27. listopadu. Práce jsou počátkem rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Mořice, která proběhne v celé její délce v příštím roce. Letošní oprava se bude týkat úseku ulice Brněnské, zhruba od konce zdi Centra sociálních služeb (staré nemocnice) až po bránu hřbitova.

"Rekonstrukce si vyžádá uzavření této části ulice, a to ve dnech 27.11.2017 do 3.12.2017 včetně – to vše za podmínky, že se nevyskytnou komplikace a nezhorší povětrnostní podmínky," uvedl vedoucí Odboru dopravy Miroslav Nakládal. 

Prostějovská zima 2017 uzavře náměstí

ilustrační foto MMP

Uzavírku si vyžádá konání kulturních programů Prostějovské zimy.

Ve dnech 1.12., 8.12., 13.12., 15.12., 22.12.2017 vždy od 14 do 20 hodin bude uzavřeno náměstí T.G.Masarykav Prostějově z důvodu konání kulturních programů Prostějovské zimy. (red)

 

Řidiči, pozor! Brněnská bude uzavřena!

ilustrační foto mapy.cz

Vedení města Prostějova včera obdrželo od Krajského úřadu Olomouckého kraje informaci o zahájení rekonstrukce ulice Brněnské. Práce jsou počátkem rekonstrukce silnice II/433 Prostějov – Mořice, která proběhne v celé její délce v příštím roce. Letošní oprava se bude týkat úseku ulice Brněnské, zhruba od konce zdi Centra sociálních služeb (staré nemocnice), až po bránu hřbitova.  

"Rekonstrukce si vyžádá uzavření této části ulice, a to ve dnech 27.11.2017 do 3.12.2017 včetně – to vše za podmínky, že se nevyskytnou komplikace a nezhorší povětrnostní podmínky," uvedl vedoucí Odboru dopravy Miroslav Nakládal. 

Řidiči pozor! Z Kostelecké na Tyršovu neprojedete!

Foto čtenář

Od dnešního rána se na železničním přejezdu v křižovatce Kostelecké a Tyršovy ulice v Prostějově pracuje. Pokud hodláte tuto cestu použít, neprojedete!

"Na železničním přejezdu se mění signalizace, projet tudy nelze," zaslal do redakce fotky čtenářka Marcela. (red)

 

Pozor na uzavírky v ulici Sádky a Sušilova

ilustrační foto

Uzavírky budou z důvodu napojení inženýrských sítí pro novostavbu komunitního domu.  

Ve dnech 4. - 5.11.2017 bude uzavírka na ulici Sádky a ve dnech 11. - 12.11.2017 na ulici Sušilova. Uzavírky budou z důvodu napojení inženýrských sítí pro novostavbu komunitního domu.

Stavbu provádí společnost MORYS s.r.o, Ostrava, odpovědná osoba Ondřej Kabelka, tel. 725 607 219. (red)

 

Čelechovice sevřely uzavírky. Jinak to nešlo, tvrdí odbor dopravy

ilustrační foto Pavel Ponížil

Stížnosti na uzavírky kolem Smržic a Čelechovic na Hané plní sociální sítě. Na úřadech si ale kupodivu nestěžuje nikdo. Jinak to ale nešlo, vzkazuje odbor dopravy prostějovského magistrátu.

Stěžovatelům jde o uzavírky silnic II/449 Smržice – Kaple, povolené současně s uzavírkou silnice III/44927 Čelechovice na Hané - Kostelec na Hané. Navíc je zlobí i objízdná trasa, která je stanovena přes staveniště hloubkové kanalizace ve Stařechovicích. „Dostat se do města od nás je fakt unikátní. To by mě zajímalo, kdo tohle povolil,“ netajila se zlobou paní Jarmila z Čelechovic.

Cestující, pozor na úplnou uzavírku ulice Šárka!

ilustrační foto ber

Ve dnech 4.9. až 22.10.2017 bude z důvodů rekonstrukce ulice Šárka úplně uzavřena pro linky MHD v úseku křižovatka ulice Šárka Dolní až po křižovatku ulice Šárka Jezdecká.  

Z tohoto důvodu bude zrušena zastávka linek MHD číslo dva a jednadvacet (z nádraží přes Šárku do nemocnice) Šárka, lékárna a bude nahrazena zastávkou Dolní. Ostatní zastávky budou obsluhovány beze změny. (red)

 

 

Řidiči, pozor v Kostelecké!

Foto čtenář

Chcete-li se vyhnout dopravní zácpě, vyhněte se Kostelecké ulici v Prostějově. Mezi dvěma kruhovými křižovatkami je provoz sveden do jednoho pruhu a řízen semafory.

Úsek komunikace mezi kruhovými křižovatkami je teď v odpolední špičce špatně průjezdný a vznikají kolony jak v Martinákově, tak v samotné Kostelecké. Volte proto raději jinou cestu. (red)

 

Pozor! Blíží se uzavírka Sušilovy ulice!

ilustrační foto komunitní dům

Ve dnech 31.8.2017 – 30.10.2018 bude částečně omezen provoz na komunikacích ulice Sušilova x Sádky z důvodu výstavby komunitního domu.

Stavbu provádí firma MORYS s.r.o., Ostrava, odpovědná osoba Karel Neumann, tel. 720730355. Stavební parametry domu:

https://www.prostejov.eu/cs/obcan/magistrat/informace-z-odboru/odbor-rozvoje-a-investic/pripravovane-investicni-akce/komunitni-dum-susilova.html  (Zdroj MMPv)