dračí lodě

Rebelky řádily v Brně! A dobyly Prýgl!

Foto Rebelky

Brněnský Prýgl uvítal ve dnech 8. – 9. 6. 2019 stovky draků a dračic, včetně posádky Rebelky Prostějov, z.s. A ta na závodech ukázala, že patří k české špičce!

Opět se závodilo v kategoriích women, open, mix, fun a firemní posádky, na tratích 200 m a 1 km. Zpočátku počasí vůbec nepřálo, a tak první jízdy byly opravdu adrenalinové. Odpoledne se naštěstí umoudřilo a do konce dne vládly letní teploty.

Pro Rebelky šlo o těžší závody, ale o to radostnější. Z Brna si vezou 2. místo (200m) a 3. místo (1 km). Nechaly za sebou týmy jako např. Žíznivé saně, Dragonclub Brno 1, AZUMA Dragons, Dračice z Prýglu atd.

Další závody je čekají  22.6. 2019 v Hranicích. Gratulujeme! (red)

Vrahovická sací jednotka hledá Dráčata!

ilustrační foto vsj fb

Máte dítě ve věku 12 - 17 let, které by mohly bavit dračí lodě? Skvělý kolektivní sport si může vyzkoušet s Vrahovickou sací jednotkou. Ta hledá posily do týmu Dráčat.

"Nyní je ten super čas, právě hledáme nové talenty pro náš tým VSJ Dráčata. Trénujeme na Plumlovské přehradě," vzkazuje Katka Chudobová. Z vašeho dítka se tak lehce může stát vítěz. Z víkendových závodů v Přerově přivezla Dráčata druhé místo ze závodu na jeden kilometr.

Bližší informace naleznete na https://vsj.webnode.cz/. Katce se můžete hlásit přes messenger. "Těšíme se na nové posily," vzkazuje za tým. (ber) 

 

Ze „sací“jednotky se stal tým, který se účastní i mistrovství republiky v dračích lodích!

Foto archiv VSJ

Již jste slyšeli o Vrahovické sací jednotce? Jedná se o posádku složenou z mužů, žen i dětí ve věku 11-17 let, která se věnuje oblíbenému novodobému sportu – jízdě na dračí lodi. Letos slaví již 10. výročí založení posádky. Obrátili jsme se tedy na Zuzanu Nedomovou, kapitánku women a trenérku dráčat o informace z jejich desetileté činnosti.

"Nejprve jsme jezdili jen tak občas, bez tréninků, techniky, ale časy se změnily...", začala netradičně Zuzana.

OBRAZEM: Dračí Rebelky jsou šampionky ČR

Foto FB

O víkendu se v Pasohlávkách konalo Mistrovství ČR dračích lodí 2018 ČSK (Český svaz kanoistů). Na tři desítky posádek bojovalo o titul Mistra České republiky ČSK na malých i velkých dračích lodích. V sobotu i v neděli se rozhodovalo o šampiónech na tratích 200 a 1000 m pod dohledem komisaře Českého svazu dračích lodí. V bojích uspěly na výbornou i závodnice Rebelky Prostějov z.s.

Rebelky byly oceněny titulem Mistryně ČR dračích lodí 2018 ČSK na trati 200 metrů a staly se také absolutními vítězkami v EFG Cupu v kategorii women. "Je to úžasné vyvrcholení letošní sezony," netají se úspěšné závodnice. Gratulujeme! (ber) 

Přehradou opět prosviští dračí lodě! Hlaste své týmy!

ilustrační foto ber

Tradiční festival, který se opět uskuteční na Plumlovské přehradě, vyšle na hladinu dračí lodě. Konat se bude 25. a 26. srpna na pláži U vrbiček. Závody jsou určeny nejen pro sportovce, ale také pro širokou veřejnost včetně dětí. 

Velkou dračí loď tvoří posádka dvaceti lidí, malou tvoří osob deset, u obou je pak potřebný i bubeník a kormidelník. Závod Mubea Plumlovský drak se koná od 24.-26. srpna 2018 a možnost se přihlásit má každé uskupení, které se nebojí vody. Pro týmy přátel, klubů či sborů činí startovné necelých pět tisíc za velkou a tři tisíce za malou loď. Každá posádka má zaručeny minimálně tři jízdy na dvě stě metrů a jednu na jeden kilometr.

Královna dračic si užívá výhru!

Foto archiv Daniela Poláková

Daniela Poláková se narodila před 41 lety ve Vrchlabí u Trutnova, už rok je ale tahle 156 centimetrů měřící a 56 kilogramů vážící blondýnka doma v Prostějově. Od patnácti let se věnuje vzpírání a je v tom vážně moc dobrá. A nejen v něm. Zvítězila totiž v soutěži o nej dračici Plumlovského draka 2017. 

Danielu ze svého "dračího" týmu Modří sokoli a bílé holubice nominoval jeho kapitán Petr Sokol. Ceny do soutěže věnovaly kosmetika MARY KAYzaki-sport.cz agency, něco chutného ALIKA a.s. a patronem byla společnost Auto Hlav

Dračí lodě může jezdit celá rodina!

Foto Vrahovická sací jednotka

Již jste slyšeli o Vrahovické sací jednotce? Jedná se o posádku složenou z mužů, žen i dětí, která se věnuje oblíbenému novodobému sportu – jízdě na dračí lodi. V prostějovském regionu je více posádek, které se věnují tomuto sportu, avšak žádná nemá tak silnou členskou základnu – dvacet členů v posádce VSJ mix, dvacet žen v posádce VSJ women a dvacet dětí ve věku 10-16 let v posádce VSJ dráčata. Kapitánku žen a trenérku dětí, Zuzanu Nedomovou, jsme požádali i informace z "dračího prostředí".

"Trénujeme pravidelně 1-2x týdně na Plumlovské přehradě. Během roku vyrážíme na několik závodů do různých míst Moravy. Letošní sezóna byla obzvlášť povedená. Jedním z neúspěšnějších závodů byl Plumlovský drak, který se konal 2. září na naší „domácí půdě“. VSJ mix – tedy tým složen z šestnácti mužů a čtyř žen + bubenice vybojoval ve své kategorii  1. místo na 200m a 2. místo na 1000m. VSJ women – tedy samé dívky a ženy - vybojovaly ve své ženské kategorii 2. místo na 200m a 1. místo na 1000m.

Dračicí z Plumlova 2017 se stala Daniela Poláková

Foto zaki-sport.cz agency

Danielu Polákovou jsme vám na Prostějovských novinkách představili poměrně nedávno. Daniela se narodila před 41 lety ve Vrchlabí u Trutnova, už rok je ale tahle 156 cm měřící a 56 kg vážící blondýnka, doma v Prostějově. Od patnácti let se věnuje vzpírání a je v tom vážně moc dobrá.

Poslední závod, kterého se Daniela zúčastnila, se konal 5. srpna ve Volyni. "V 6. ročníku Pohárové soutěže v mrtvém tahu Volyně RAW 2017 jsem se umístila na 1. místě. Zvedla jsem 130 kg při mé váze 56.6 kg,“ uvedla před měsícem pro Prostějovské novinky.

OBRAZEM: Rozjezdy dračích lodí provází opět špatné počasí

Foto ber

I když se páteční odpoledne neslo ve znamení deště, posádky, které budou v sobotu startovat na závodech dračích lodí, nezahálely. Do deštěm bičované hladiny Plumlovské přehrady se zabořila pádla první trénující posádky.

"My dokážeme všechno. I objednat déšť, " nechal se slyšet v narážce na červnové závody, které probíhaly v patnácti stupních a silném větru, hlavní organizátor Petr Zakopal. Proti posádkám se spikla i dálnice, na které uvízly na cestě z Brna dračí lodě. Nakonec ale na hladinu přece jen dosedly. Tak doufejme, že zítra se počasí umoudří. (ber)

Přehradou prosviští draci. Již o víkendu!

ilustrační foto ber

Tradiční festival, který se už po deváté uskuteční na Plumlovské přehradě, opět na hladinu vyšle dračí lodě. Konat se bude již tento pátek a sobotu na pláži U vrbiček.

Závody jsou určeny nejen pro sportovce, ale také pro širokou veřejnost včetně dětí. Dospělí soutěžící se dělí na čtyři hlavní kategorie – sport, fun, firmy a ženské posádky. Každá posádka musí mít dvacet pádlujících. Pořadatelé garantuji účastníkům minimálně tři jízdy na 200 metrů a jednu jízdu na jeden kilometr.