dráhová cyklistika

Matyáš Koblížek čtyřikrát mistrem republiky!

Foto SKC PV

Mistrovství České republiky v dráhové cyklistice - sprinterské disciplíny se uskutečnilo 29. června - 1. července 2018 v Plzni. Zazářily na ní mladé naděje SKC Prostějov, nejvíce ale Matyáš Koblížek, který v Plzni nenašel přemožitele a zvítězil ve všech čtyřech sprinterských disciplínách!

V kadetské kategorii se dařilo Martinu Řehákovi, který obsadil 3. místo. V žákovské kategorii zvítězil Matyáš Koblížek, který si ve finále poradil s Filipem Dohnalem z CK Bítovská, 3. místo obsadil náš Stanislav Pátík. Mezi žákyněmi 2. místo obsadila Patricie Müllerová, když nestačila jen na Annu Jaborníkovou ze Sportcomplex Břeclav.

Jakub Šťastný je nejzářivější hvězdou mistrovství v dráhové cyklistice

ilustrační foto SKC Tufo

Na přelomu června a července se na brněnském velodromu konalo MČR v dráhové cyklistice ve sprinterských disciplínách. Mladým závodníkům a závodnicím týmu SKC TUFO Prostějov se dařilo, největší hvězdou se stal junior Jakub Šťastný, který vybojoval hned čtyři tituly mistra republiky. Šťastný zcela opanoval všechny čtyři sprinterské disciplíny, jak informoval Ondřej Šrámek z SKC TUFO Prostějov.

Podle jeho vyjádření se dařilo i dalším prostějovským závodníkům, titul mistrů republiky v kadetském keirinu vybojoval René Smékal, ve sprintu žáků Matyáš Koblížek. Žákyně Gabriela Bártová vybojovala titul mistryně republiky v týmovém sprintu společně se Sárou Peterkovou z Cykloteamu Ostrov. Do Prostějova putují i další cenné kovy, Gabriela Bártová vybojovala druhé místo ve sprintu, v závodě na 500m p.s. pak místo třetí. Kadetské družstvo ve složení René Smékal, Lukáš Kolařík, Tomáš Konečný a Maxim Müller obsadilo druhé místo v týmovém sprintu.