Držovice

Již dnes, nezapomeňte! O zvědavé panence

ilustrační foto plakát

Loutkáři TJ Sokol I se chystají do Držovic. Již dnes, druhého prosince tam uvedou pohádku O zvědavé panence.

Hrát se bude od šestnácti hodin v Obecním domě v Držovicích. Pro malé diváky je po představení připraveno překvapení. (red)

 

V Držovicích se dozví O zvědavé panence

ilustrační foto pozvánka

Loutkáři TJ Sokol I se chystají do Držovic. Druhého prosince tam uvedou pohádku O zvědavé panence.

Hrát se bude od 16 hodin v Obecním domě v Držovicích. Pro malé diváky je po představení připraveno překvapení. (red)

 

Novým starostou Držovic je Jaroslav Studený

Foto

Na včerejším zastupitelstvu obce Držovice se volilo nové vedení. Starostou se stal Jaroslav Studený, místostarostkou Jana Františka Kreplová.

Zastupitelstvo se konalo v obecním domě a sál  byl naplněn k prasknutí. Zastupitelstvo trvalo zhruba půl hodiny, volily se i komise a výbory.  

"Paní Kolečkářovou jsem dnes potkal na Úřadu práce, byla se registrovat," sdělil redakci Viktor K. Bývalá starostka se ale redakci ke svému dalšímu osudu nevyjádřila. "Chci si odpočinout," zněla lakonická odpověď.

Držovické volby vyhrála opozice!

ilustrační foto drzovice.cz

Držovičtí mají za sebou volby do místního zastupitelstva. Proti sobě stála čtyři uskupení, stejně jako v předešlých volebních letech.

Účast ve volbách byla rekordní, k volbám dorazilo 68 procent obyvatel. Stávající starostka Blanka Kolečkářová získala pouze dva mandáty - svůj, a svoji dosavadní pozici v zastupitelstvu obhájila také místostarostka, Jana Pavlíčková - Hlebová.

Držovice čekají nové volby. Zastupitelé houfně rezignovali

ilustrační foto archiv ber

Od 31. srpna má zastupitelstvo Držovic pouhé čtyři členy. Podle Zákona o obcích Držovice čekají nové volby. Za dramatickým odchodem zastupitelů, s nimiž rezignovali i náhradníci z kandidátek, je podle nich dlouhodobá nespokojenost s prací starostky Blanky Kolečkářové. Ta rezignující obvinila ze zastavení chodu obce, který může trvat až 3 měsíce.

30. srpna jako první podal rezignaci na post zastupitele Lubomír Hrazdil a všichni náhradníci z kandidátky za SNK Hasiči, o den později Jakub Martinek za SNK Za Držovice I i všichni náhradníci z kandidátky a Jaroslav Studený za ODS včetně náhradníků. Tímto jim končí mandát zastupitele. „Celá věc bude následně oznámena Krajskému úřadu v Olomouci.

Město nabídne Držovicím projekty. Zdarma

ilustrační foto iprostejov.cz

Tři projektové dokumentace, týkající se Držovic, nabídne tamnějšímu vedení prostějovský magistrát. Pokud je obec nebude chtít, skončí ve skartovačce.

"Jde o tři projekty, které byly vypracovány před rokem 2006. Když se Držovice osamostatnily, ztratily pro nás význam," vysvětlila primátorka města Alena Rašková. Držovicím tak radní nabídnou projektovou dokumentaci opravy komunikace ve Svadůvkách v hodnotě 84 tisíc korun, projekt výměny termoregulačních ventilů v místní mateřské školce v hodnotě 8100 korun a projekt rekonstrukce inženýrských sítí za 697 tisíc korun."Pokud je obec nebude chtít, skartujeme je," potvrdila osud projektů primátorka. (ber)

Výbuch v Držovicích bude mít dohru

Foto ber

O včerejší explozi kanalizace v Gorkého ulici v Držovicích PvNovinky již informovaly. Dnes se k případu vyjádřili i policisté. Výbuch prošetřují pro podezření u obecného ohrožení z nedbalosti.

"Při výbuchu bylo poškozeno celkem sedm kanálových vík, 200 metrů kanalizace a zámecká dlažba v okolí výpustí. Dále bylo poškozeno šest oken na přilehlém domu," uvedl policejní mluvčí František Bednařík. Při explozi nedošlo ke zranění osob, škoda na majetku nebyla doposud vyčíslena. "Událost je prošetřována pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti," dodal mluvčí. (ber)

OBRAZEM: V Držovicích zaháněli zimu jarní polévkou!

Foto PvNovinky.cz

 

Několik desítek dospělých a dětí se sešlo dnes úderem třetí na držovickém fotbalovém hřišti, aby předvedly své kuchařské umění. A co se nacházelo na jídelním lístku? Jarní polévka tisíce chutí a vůní.

Několik skupin soutěžících, ať již dospělých či dětí, se snažilo uvařit a nabídnout k ochutnání co nejlepší polévku, kterou v půl páté začala hodnotit odborná porota. Ačkoliv se během odpoledne citelně ochladilo, nenechal se žádný ze soutěžících nepřízní počasí odradit. K zahřátí se podávala i hrachová s párkem. Příchod jara byl tedy přivítán v Držovicích skutečně velkolepě.

Dobrou chuť! (red)

V Držovicích proběhla svatba bez obřadu!

Foto

 

Základní organizace Českého zahrádkářského spolku ve spolupráci s obcí Držovice připravila v novém obecním domě první divadelní představení. Občanské sdružení Za dveřmi z Náměště na Hané uvedlo brilantní francouzskou situační veselohru Bez obřadu.

Jistě se divíte, proč zahrádkáři, kteří ve svém hlavním programu mají za úkol trvalý rozvoj zahrádkářského hnutí, ochranu životního prostředí a půdy, se zabývají i pořádáním divadelního představení.

"Naše základní orgnizace tak reaguje na vývoj společnosti, měnící se potřeby, zvýšení společenského života obce. Jsme si plně vědomi toho, že pokud chce, aby naše obec žila plnohodnotným životem, musí se každá organizace zapojit svým podílem do této činnosti", zaznělo v úvodní řeči představitelů zahrádkářského spolku.

Spor s Držovicemi definitivně končí, Prostějov poslal peníze

ilustrační foto

 

Osmiletý spor mezi Prostějovem a Držovicemi skončil. Obec stáhla žalobu u krajského soudu, město poslalo peníze.

 „Z Krajského soudu v Brně jsme dostali zprávu, že Držovice vzaly zpět svoji žalobu. Naší povinností nyní je, abychom obci do třiceti dní uhradili 2 901 500 korun," konstatoval v srpnu primátor Prostějova Miroslav Pišťák. V minulých dnech tak částka putovala na účet obce. "Jsem rád, že je vše u konce a my můžeme být i nadále dobrými sousedy," dodal primátor v minulých dnech. (ber)