DTJ

Mladí vzpěrači DTJ opět uspěli. Tentokrát na mezinárodní úrovni

Foto DTJ

Pod hlavičkou Zlínského kraje se dne 15. října uskutečnilo mezinárodní klání mladých vzpěračů. Těchto závodů mladých siláků se účastnily oddíly z České republiky a oddíl ze Slovenské republiky.

"Za DTJ Prostějov se zapojili do soutěže tři mladí borci, a to Tobiáš Vrba, Michal Janovský a Martin Konšel. První dva jmenovaní v kategorii mladších žáků absolvovali tzv. vzpěračský čtyřboj. Hod medicimbálem, trojskok a vzpěračské disciplíny trh a nadhoz. Tobiáš Vrba byl třetí ze šesti mladých vzpěračů. Michal Janovský byl čtvrtý, ale přesto splnil limit, který mu zaručuje účast na MČR vzpěračů. Poslední jmenovaný Martin Konšel jako starší žák absolvoval trh a dostal nad hlavu 39 Kg a nadhodil 52 Kg.

Mladí siláci DTJ opět bodovali

Foto DTJ

Pod hlavičkou DTJ se pomalu, ale jistě rozjíždí oddíl silových sportů, a to vzpírání. V současné době mladí siláci trénující v tělocvičně DTJ Prostějov, ale hostují v registrovaném oddíle TJ Holešov.

Pod uvedeným registrovaným oddílem se zúčastnili i svého prvního klání, a to ligy mladších žáků. Uvedené závody se konaly v Boskovicích 24.9.2016 a šlo o třetí kolo ligy mladších a starších žáků. Málo se ví, že mladší žáci závodí v tzv. čtyřboji, který se skládá z hodu medicimbálem, trojskoku, trhu a nadhozu. Jde tedy o to, že mladší žáci musí prokázat komplexní pohybově silovou zdatnost. Mezi patnáctkou startujících se kluci pohybovali uprostřed startovního pole. V mladších žácích to byli Václav Šemnický, Tobiáš Vrba a Michal Janovský.

DTJ Prostějov hledá boxery. Kluky i holky!

ilustrační foto plakát

Chceš se naučit boxovat? Přijď k nám, láká zájemce o box DTJ Prostějov. Na trénink se mohou zájemci přijít podívat každé pondělí nebo středu v šestnáct hodin do tělocvičny u Aquaparku.

„Nábor je určen pro kluky a holky ve věku od 10 let,“ upozorňují boxeři. (red)

Víceúčelové hřiště už slouží sportovcům

ilustrační foto

 

Volejbal, tenis, nohejbal, florbal nebo třeba malou kopanou si mohou na novém hřišti vychutnat sportovci Dělnické tělocvičné jednoty Prostějov.

„Víceúčelové hřiště vzniklo jako náhrada za zrušené sportoviště při budování jižního okruhu,“ uvedl náměstek Zdeněk Fišer. Vybudování sportovního areálu o velikosti 26 x 48 metrů přišlo na 5 258 013,- Kč včetně DPH. Areál bude DTJ předán do užívání na základě smlouvy o smlouvě budoucí darovací. (red)

Prostějováci zbili Pražáky

foto: Pvnovinky.cz

 

Prostějovští boxeři přejeli v sobotu v podvečer v ligovém utkání celek pražských boxerů z BC BigBoard Praha.

DTJ zvítězilo 12:4, když před přestávkou vyhrálo všechny duely, a vedlo dokonce již 10:0. Po přestávce se zdálo, že se karta obrací a v prvních dvou utkáních hosté snížili na 4:10. V závěrečném duelu nejtežších borců, ale DTJ upravilo na konečných a přesvědčivých 12:4.