dýně

Dýňová stezka fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaor

V pátek třináctého, v čase mezi šestou a osmou hodinou večerní, proběhla ve Smetanových sadech dýňová stezka odvahy a zručnosti.

Jedna z návštěvnic akce, paní Jana Zaorálková, zaslala do redakce fotografie nejen soutěžících dětí se svými rodiči, ale též některých výtvorů. Kochejte se. (red)

Nezapomeňte! Dýňová stezka odvahy a zručnosti již dnes!

ilustrační foto ber

Další ročník Dýňové stezky odvahy a zručnosti se koná právě dnes! Nezapomeňte a v podvečer vyrazte s dětmi do Smetanových sadů v Prostějově!

Čeká na vás Dýňová stezka odvahy a zručnosti, na jejímž konci jsou nachystány drobné odměny. "Park bude osvětlen více než stovkou vyřezaných dýní, které pro nás vyrobili rodiče a děti ze školek Partyzánská, A. Krále, Hanačka, Šárka, Žešov, Libušinka a Dvořákova a RC Lodička," vysvětlila Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov, který stezku již po druhé pořádá. 

Na start se můžete postavit v 18 hodin. (ber)

 

Dýně pro dýňovou stezkou mají již své tváře!

Foto ber

V pátek v podvečer se Smetanovy sady v Prostějově opět rozzáří více než stovkou vyřezaných dýní. Dýňovou stezku pořádá již po druhé Okrašlovací spolek města Prostějova. Ve středu se v mateřinkách dlabaly první dýně.

"Máme jich zde čtyřiadvacet. Dvacet dovezl spolek, čtyři jsme si vypěstovali sami ze semínek těch loňských," pochlubila se vedoucí učitelka MŠ Aloise Krále Lenka Růžičková. Tu zároveň příjemně překvapil nebývalý zájem o výrobu ze strany rodičů. "Nakonec jsme museli vyčlenit k tvorbě hned dvě třídy. Všechny dýně jsou rozebrané," dodala spokojeně.

Na start dobrodružné stezky, plné osvětlených dýní a úkolů, se děti s rodiči budou moci vydat v 18 hodin. Čekají je drobné dárky a odměny za splněné úkoly.

Přípravy na Dýňovou stezku jsou v plném proudu!

Foto PvNovinky.cz

Další ročník Dýňové stezky odvahy a zručnosti  je na dosah. Pro malé i velké milovníky dobré zábavy ji opět pořádá Okrašlovací spolek města Prostějova se svými partnery. Konat se bude v pátek 13. října ve Smetanových sadech v Prostějově. Přípravy vypukly již dnes. 

"Dnes jsme ve spolupráci se Spolkem koncesionářů taxi Prostějov rozvezli dýně do partnerských školek Partyzánská, A. Krále, Hanačka, Šárka a RC Lodička," uvedla Milada Sokolová, předsedkyně Okrašlovacího spolku Prostějov, která poděkovala taxikářům za skvělou spolupráci. V průběhu středy a čtvrtka se budou dýně vyřezávat, v pátek pak budou převezeny do Smetanových sadů.  V 17 hodin  pak vypukne samotná Dýňová stezka.

OBRAZEM: K čemu je dobré Dýňobraní?!

Foto ber

Před časem jsme si užívali všemožných hrátek s dýněmi. Dnes se podívejte, jak si Dýňobraní užívala zvířata v ZOO Olomouc.

Jak se vám líbí lemur dýňohlavý, aportující tygr či dýňový kočkodan? Nám moc! (ber)