exkrementy

Už jste si vyzvedli pytlíky? Na radnici je jich dost

ilustrační foto ber

 

Prostějovští radní se už před časem zabývali stížnostmi majitelů psů ohledně neustále chybějících mikrotenových sáčků na psí exkrementy, které jsou umísťovány na speciálních odpadkových koších. Od září letošního roku jsou sáčky vydávány přímo chovatelům při placení poplatku.

V Prostějově je k dnešnímu dni přihlášeno 2 964 psů, kteří patří 2 789 poplatníkům. „Na pokladně finančního odboru si sáčky dodnes vyzvedlo 1021 poplatníků,“ sdělila redakci mluvčí magistrátu Jana Gáborová s tím, že zaplatit za psa je povinnost dle vyhlášky. „Sáčky si poplatníci vyzvednout nemusí, ale mají na ně po zaplacení poplatku nárok,“ dodala mluvčí.

Podle magistrátu každému psovi stačí 5 balíčků po 50 sáčcích na rok. Zbývající dny v roce už bude pejsek kálet za chovatelovy peníze. (ber)

Sáčky na exkrementy slouží na potraviny. Musí ale projít traktem. Zažívacím

ilustrační foto

 

Prostějovští radní se už před časem zabývali stížnostmi majitelů psů ohledně neustále chybějících mikrotenových sáčků na psí exkrementy, které jsou umísťovány na speciálních odpadkových koších. Na základě návrhu náměstka primátora Zdeňka Fišera jsou od letošního roku sáčky vydávány přímo chovatelům při placení poplatku. Jak se zdá, svému účelu ale sloužit nebudou ani tak.

„Při placení poplatků za psy jsem se u okénka střetl se starší chovatelkou, která vznesla dotaz, zda jsou tyto sáčky vhodné na potraviny. Moje odpověď byla jednoznačná. Ano, vhodné jsou, ale musí projít zažívacím traktem. Samozřejmě potraviny, nikoli sáčky,“ přidal úsměvnou historku náměstek.  

Záhada mizejících pytlíků je tedy definitivně objasněna. (ber)

Sáčky na psí exkrementy budou k dispozici od příštího týdne

ilustrační foto

 

Na magistrát se obrátila řada pejskařů s dotazem, kdy budou na radnici k dispozici sáčky na psí exkrementy. K vyzvednutí budou na přepážce Finančního odboru Magistrátu města Prostějova od příštího týdne, nejpozději v týdnu po Velikonocích.

„Přesné datum zahájení výdeje sáčků bude zveřejněno na webových stránkách města,“ upozorňuje magistrát. Sáčku budou vydávány oproti platbě za držení psa (termín splatnosti tohoto poplatku je květen daného roku). (red)

Pro pytlíky na psí exkrementy budete muset na radnici

ilustrační foto

 

Jak PvNovinky před časem informovaly, prošel návrh náměstka primátora Zdeňka Fišera, týkající se igelitových sáčků na psí exkrementy. Město už je nebude vyvěšovat u příslušných odpadkových košů, ale dávat rovnou chovatelům. Má to ale háček.

"Šla jsem zaplatit za psa a žádné pytlíky jsem nedostala. Příslušná pracovnice mi sdělila, že nic takového neslyšela," postěžovala si redakci jedna z pejskařek. Odpověď magistrátu leccos vysvětluje. "Lhůta pro zaplacení daně ze psa končí 31. květnem. Sáčky budou vydávány po tomto datu," uvedla mluvčí radnice Jana Gáborová.  Majitele, kteří už poplatek uhradili, stejně jako ty, kdo platí bankovním převodem, tak nemine cesta na magistrát. (ber)

Aktualizujeme: Revoluce v psích exkrementech

Foto MMP

 

Uklízet exkrementy čtyřnohých mazlíčků musí podle městské vyhlášky všichni majitelé psů. Ti si ale často stěžují, že u psích odpadkových košů nejsou mikrotenové sáčky. Jak PvNovinky informovaly, náměstek primátora  Zdeněk Fišer přišel s revolučním nápadem, který se ujal.

"Mikrotenové sáčky obdrží přímo na magistrátu každý majitel psa při placení poplatku," vysvětlil Fišer, podle kterého si lidé dlouhodobě stěžovali na fakt, že jen se sáčky u košů objeví, jsou odcizeny. 

Magistrátu se redakce v souvislosti s dotazy čtenářů zeptala, jak se k sáčkům dostanou ti chovatelé psů, kteří poplatek uhradí bezhotovostně, nebo ho již uhradili.