festival

Festival zaduní Mořicemi. Už dnes!

ilustrační foto

Sedmnáctý ročník Revival festu, který se zaměřuje hlavně na hardrockové a metalové kapely, začne dnes v Mořicích. 

Zazní skladby Bon Joviho, Kabátů, Guns and Roses, Queen a dalších revivalů a kapel skvělých jmen. Festival začíná dnes v osmnáct hodin, v sobotu se rozjede ve třináct hodin. (red)

 

V rámci Uzené Olomouce bude soutěž jedlíků! Troufáte si?!

ilustrační foto

V rámci festivalu Uzená Olomouc, o kterém jsme vás včera informovali, se uskuteční i soutěž jedlíků. Troufnete si? Máme pro vás volné místo, které jsme pro čtenáře Prostějovských novinek dohodli s pořadateli!

V sobotu 18. února se těšte na jedlickou soutěž. "Kdo si to rozdá s Maxi jedlíkem Jarou Němcem, který vystupoval v show Jana Krause? Pojídat se bude kilový věnec buřtů! Na nejlepší čeká medaile, pohár Uzené Olomouce a něco na zub," vyzývají pořadatelé.

A do soutěže se můžete přihlásit i vy. Postačí, když do 28. ledna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kde se Uzená Olomouc bude konat? Jednoho vylosovaného vyšleme na festival. (ber)

 

Uzená Olomouc! Chystáte se na festival?

ilustrační foto Uzená Olomouc

Uzená Olomouc je dvoudenní oslava uzeného masa, zabijačkových specialit, piva a jiných dobrot. Koná se 18. a 19. února v letním kině v Olomouci.

„Nejsme velký food festival se stovkami stánků. Chceme, abyste na jednom místě ochutnali dobré uzené, dobré pivo, zabijačkové speciality. Proto nenabíráme stánkaře ve velkém, ale pečlivě je vybíráme, aby od každého sortimentu zde byl pouze jeden. Chceme, abyste si poslechli harmonikáře, ohřáli u ohně, podívali se, jak se porcuje prasátko. Chceme, abyste se na festiválku cítili dobře. Jde nám o rodinnou atmosféru a doufáme, že se nám to podaří.

Co v sobotu? Olomoucký tvarůžkový festival!

ilustrační foto plakát

Hanáčtí hudebníci, regionální pivovary, ale především tvarůžky. Tvarůžky klasické, tvarůžky ve studené kuchyni, tvarůžky pečené, smažené, sladké, prostě olomoucká sýrová specialita na bezpočet způsobů… Město zažije 16. dubna první ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu.

Do gastronomické části festivalu se zapojí šest restaurací, které mají s různými úpravami svérázného druhu sýra bohaté zkušenosti. Na jídelníčku tak hosté festivalu najdou třeba pečenou bramboru s tvarůžkem, jezdeckou zelňačku s tvarůžkovým krutonem, tvarůžkový guláš, tvarůžkové šléšky s domácí slaninou a špenátovými listy, hanácké tašky v syrnici a další speciality. K výbornému a silně aromatickému sýru se samozřejmě dobře hodí i chutné pivo. Na prvním ročníku festivalu se budou moci lidé seznámit s produkty regionálních pivovarů Chomout, Kosíř a Litovel.

Olomouc zažije první ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu

ilustrační foto plakát

Hanáčtí hudebníci, regionální pivovary, ale především tvarůžky. Tvarůžky klasické, tvarůžky ve studené kuchyni, tvarůžky pečené, smažené, sladké, prostě olomoucká sýrová specialita na bezpočet způsobů… Město zažije 16. dubna první ročník Olomouckého tvarůžkového festivalu.

„Tvarůžky k Olomouci neodmyslitelně patří, v tuzemské gastronomii je to jeden z nejspecifičtějších regionálních produktů, známý i za hranicemi České republiky. Věříme proto, že nový festival tuto tradiční regionální specialitu odpovídajícím způsobem oslaví a ještě zvýší její popularitu,“ uvedl náměstek primátora Pavel Urbášek. Jak dodal, historie tvarůžků se prokazatelně píše přinejmenším už od 15. století. „Svůj festival si v Olomouci tedy nepochybně zaslouží.“

Vojtěchov zve na další Country festival

ilustrační foto archiv PvNovinky, plakát

 

Už po šestnácté se o víkendu sjedou do Vojtěchova milovníci country. Po dva dny je bude těšit hudební produkce třinácti kapel.

Festival začíná v pátek od půl osmé večer a bude zakončen sobotním country bálem. Hudební produkci na něm zajistí Holátka. Šumperská kapela je v prostějovském regionu známá, často vystupuje třeba na Plumlovské přehradě. „Moc se těšíme a doufáme, že se potkáme se starými známými,“ sdělil redakci Stanislav „Michigan“ Horníček.

Těšit se můžete třeba na Tak určitě!, Country mízu a také domácí matadory, kapelu Taverna. (ber)

 

Festival Pod lipami letos již po čtvrté

ilustrační foto plakát

 

Mezinárodní účast hudebníků, vernisáže obrazů a pořádná porce muziky různých žánrových stylů. Čtvrtý ročník multižánrového festivalu Pod Lipami startuje v pátek 31. července a potrvá do neděle 2. srpna. Obsadí zejména zahradu Českobratrské církve evangelické na náměstí U Kalicha.

Letošní ročník odstartuje v 18 hodin kytarový recitál Igora Klokova & Jaroslava Mináře. Ty pak vystřídá Kolja Ivaskiv s autorským čtením poezie, následně bude pódium patřit  Danielu Junovi  & Ondřeji Jiskrovi, kteří zahrají na klavír a trombón a nabídnou melodie od klasiků po jazz. Hudební vystoupení v pátek uzavře Michael Lužný & přátelé. Od 22 hodin je připravena projekce fotek a videí z minulých ročníků.

„Snow film fest“, „Keňa a gorily“- dvě zajímavé projekce v Národním domě

ilustrační foto

 

Léto a příjemný podzim je za námi, většina z nás má za sebou dovolenou, ať už u nás doma, nebo strávenou na cestách po celém světě. Dlouhé podzimní večery jsou tím pravým časem, jak se k cestování vrátit prostřednictvím dvou zajímavých akcí v přednáškovém sále Národního domu.

CK VLHA manželů Hanky a Vlastíka Hadrových přivádí již potřetí SNOW FILM FEST - pásmo filmů se zimní tématikou opět zahrnuje filmy, které byly v předchozím roce oceněny na nejprestižnějších světových festivalech (extrémní lyžování, expedice, horolezectví).

Podruhé v Prostějově přivítáme zajímavou cestovatelskou dvojici manžele Kateřinu a Miloše Motani s multimediální projekcí, nazvanou „Keňa a gorily“. V loňském roce jsme mohli shlédnout jejich pásmo „Čile po Chile“.

Mořice duní! Dvoudenní maraton v plném proudu!

ilustrační foto www.morice.cz

 

Třináct kapel si zahraje o víkendu už na čtrnáctém Revival festivalu Mořice. Dvoudenní maraton nabídne takové legendy jako Iron Maiden, AC/DC, Scorpion ci Rolling Stones.

Areál Sokola Mořice se otevřel už v pátek v podvečer, začátek prvního vystoupení byl naplánován na 18 hodin. První vystoupení patřilo Red Hot Chilli Peppers, pokračovat budou kapely Iron Maden, James Dio Tribute, AC/DC a závěr bude patřit skupině Metallica. Sobota nabídne už od 13 hodin Iné Kafe, Scorpion, Status Q, Led Zeppelin, Rolling Stones, Bon Jovi Absolute, Judas Priest a Kabát.

První ročník exkluzivního Pivního festivalu se blíží!

ilustrační foto plakát

 

Vůbec poprvé se bude v Prostějově konat Pivní festival. Milovníci pěnivého moku se sejdou 10. května v areálu velodromu. Čekat na ně bude nejen více než 30 druhů piva, ale i soutěž ve vaření kotlíkových gulášů a bohatý hudební program.

Již nyní se můžete těšit na více jak 30 druhů čepovaného piva značek jako Zubr, Radegast, Holba, Rychtář, Černá Hora, Kozel, Krakonoš, Svijany, Plzeň, Ježek, Platan, Lobkowitz . V jednání jsou i pivovary Heineken a malé rodinné firmy.