Flora

Kdo vyhrál volňásky na letní Floru?

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, letní Flora Olomouc 2019 se uskuteční od čtvrtka 15. srpna do neděle 18. srpna 2019 na Výstavišti Flora Olomouc, a.s. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky, čítající deset volných vstupů!

A na koho se usmálo štěstí? Vylosovali jsme pět výherců, z nichž každý obdrží dvě volné vstupenky. Štěstí se usmálo na Radku Dobošovou z Brna, Ivanu Kafkovou z Prostějova, Petra Jelínková z Nového Malína, Marie Portešová ze Ptení a Zuzana Zapletalová z Kralic na Hané. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na letní Floru?

Flora Olomouc

Jak PVNovinky informovaly, ve dnech 16. až 19. srpna se na výstavišti Olomouc uskuteční letní etapa mezinárodní výstavy Flora. A vy jste s námi soutěžili o vstupenky! 

Pro tři z vás jsme získali šest vstupenek, tedy každému výherci připadne jedna další pro doprovod. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Antonín Hradil z Jesence, Michal Makovec ze Seloutek a Petra Vertetičová ze Služína. Gratulujeme! (red)

Jarní Flora slaví! Máme pro vás volňásky!

ilustrační foto Flora Olomouc

Novodobé pojetí expozice předvede jarní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2018. Ta se veřejnosti představí 26. – 29. dubna 2018. Těšit se můžete i na veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a Jarní zahradnické trhy. A s námi můžete soutěžit o vstupenky!

Postačí, když do 23. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kolikáté narozeniny Flora slaví? Odpověď označte v předmětu FLORA! Pro deset vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby. A nezapomeňte se podepsat a uvést adresu! (red)

 

 

Nezapomeňte! Floru zaplní tisíce mláďat!

ilustrační foto plakát

Úplnou novinku si pro své návštěvníky a milovníky přírody připravila Flora Olomouc. Od 2. do 4. září se v pavilonech A a E uskuteční premiérový ročník Chovatelské výstavy, zaměřené tentokrát na mláďata hospodářských zvířat. Po tři dny se zde zájemcům představí na 3000 malých králíků, 1700 holoubat a 1500 mláďat různých plemen drůbeže.

První ročník Chovatelské výstavy bude mít tři části. Nabídne 46. pokračování Celostátní výstavy mladých králíků a 8. Celostátní výstavu mladé drůbeže. Premiéru bude mít 1. Celostátní výstava výletků holubů. „Vystavena budou mláďata narozená v letošním roce s tím, že zájemci si je mohou přímo na místě i koupit. Navíc celou akci zpestří rovněž doprovodný program s ukázkami hospodářských zvířat nebo neobvyklým sportovním kláním Králičí hop,“ uvedla garantka výstavy Hana Zacpálková.

Jarní Flora složí hold Karlu IV. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto plakát

Kulatých 700 let nás letos dělí od narození jednoho z nejpopulárnějších a zároveň nejvýznamnějších českých panovníků historie - krále a císaře Karla IV. A právě toto výročí si vetkla do vínku blížící se jarní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc 2016. Již 37. ročník nejproslulejší výstavnické akce v České republice se bude konat od 21. do 24. dubna. Soutěžte o vstupenky!  

„Ústřední expozice výstavy ponese název Karel IV. – Otec vlasti a návštěvníkům připomene pomocí symboliky nesčíslného množství barev, tvarů a vůní sedmisté výročí narození tohoto významného státníka a panovníka z rodu Lucemburků, jenž české země přetvořil v kvetoucí zahradu Evropy vrcholného středověku,“ vysvětlil výběr motta výstavy ředitel olomouckého výstaviště Jiří Uhlíř. Hlavní pavilon A tak pomocí postav a hudby z oblíbeného muzikálu Noc na Karlštejně představí vladaře i dobu, ve které žil.

Kdo vyhrál lístky na Tourism Expo?

ilustrační foto Flora Olomouc

Hlavní pavilon A Výstaviště Flora Olomouc otevře již zítra výstava a veletrh služeb cestovního ruchu a využití volného času Tourism Expo. Jednadvacáté pokračování této tradiční a oblíbené akce se bude konat od pátku 22. do neděle 24. ledna. Otevřeno bude denně od 9 do 18 a poslední den výstavy do 17 hodin. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o vstupenky.

Kdo se tedy podívá na Floru zdarma? Eva Adamčíková, Barbora Klejchová, Lucie Pokorná, Kamila Cetkovská, Milan Herka, Květoslava Synková, Veronika Žondrová, Petr Slováček, Eva Frýbortová. Každý vylosovaný si může s sebou vzít jeden doprovod zdarma. Gratulujeme! (red)

Na Floru míří veletrhy Moderní žena a Bydlení. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto plakát

Pestrou paletu novinek z oblasti životního stylu, vybavení interiérů, nabídky nábytku, ale i kosmetiky a módy připravili na polovinu listopadu pro všechny zájemce pořadatelé spojené výstavy a veletrhu Bydlení / Moderní žena. Dvoudenní akci plnou zajímavých tipů, nápadů a inspirací bude hostit pavilon A Výstaviště Flora Olomouc od soboty 14. do neděle 15. listopadu vždy od 9 do 18 hodin. Soutěžte s PvNovinkami o deset vstupenek!

Již jednadvacátý ročník oblíbené podzimní akce olomouckého výstaviště nabídne opět nejnovější nabídku zařízení bytů a nábytku. Důraz bude tentokrát kladen především na širokou paletu bytových doplňků. Chybět však nebude třeba ani sortiment ručně vyráběných čokoládových pralinek či prezentace bioproduktů firmy Jamama s atraktivními ochutnávkami. Souputníkem letošní výstavy Bydlení bude stejně jako vloni třináctý ročník veletrhu kosmetiky, módy a zdravého životního stylu Moderní žena Olomouc. Na své si tak pod jednou střechou přijdou celé rodiny.

Na koncert Vojty Dyka na Floře budou k mání levnější lístky na stání!

ilustrační foto vojtechdyktour.cz

 

Už jen poslední zhruba tři desítky vstupenek na olomoucký koncert populárního zpěváka Vojtěcha Dyka a přední české kapely B-Side Band nabízí v tuto chvíli prodejní síť Ticketstream. Společnost Výstaviště Flora Olomouc, která koncert v pátek 20. března ve svém zrekonstruovaném pavilonu A pořádá, se proto rozhodla vyhovět zájemcům o tento hudební zážitek a uvolnit do prodeje sto vstupenek na stání za lákavou cenu 300 korun.

Koncert Vojtěcha Dyka a B-Side Bandu bude další ukázku toho, že z pavilonu A Výstaviště Flora Olomouc vznikla po vloni skončené velkorysé rekonstrukci skutečně moderní multifunkční hala špičkových parametrů. Společné vystoupení oblíbeného zpěváka a herce a špičkové kapely se v hlavní výstavní síni olomouckého výstaviště uskuteční v pátek 20. března 2015 od 19.30 hodin.

Divadelní Flora nabízí světové premiéry a uctí Havla

ilustrační foto

 

Jedenáct dní, deset scén a na šedesát vystoupení. To je 18. ročník tradiční olomoucké přehlídky Divadelní Flora. Kromě tuzemských divadel své umění předvedou i Slováci, Maďaři a Poláci v rámci projektu Visegrad Performing Arts, který probíhá od 15.-25. května v Olomouci.

Návštěvníci se mohli těšit i na tři světové premiéry. Olomoucké Divadlo na cucky a skupina Handa Gote se se svým projektem Mlčení představili již na začátku festivalu. Svou premiéru si odbylo i koprodukční site-specific projekt Druhé město, který iniciuje pražský soubor Vosto5.

Vrcholem přehlídky pak byla inscenace mexické performerky Cristiny Maldonado, která se zabývá hlavně konceptuálním a vizuálním uměním. Projekt s názvem Sayat Nova, na které spolupracovala s kolegy z Francie a Německa, byl uveden 18. května v prostorách Divadla na cucky ve Wurmově ulici.

Tropy v plné kráse a vůni

Foto ber

 

V těchto dnech mohou obdivovatelé exotických rostlin spatřit královnu mezi mučenkami v plné kráse a vůni v tropickém skleníku ve Smetanových sadech v Olomouci. 

Už mezi dveřmi skleníku okouzlí mučenka Passiflora alata svou nezaměnitelnou, pronikavou vůní. Podruhé ohromí návštěvníky při objevení jejich nádherných květů, díky jejichž krásné a složité stavbě se používala jako okrasná rostlina. Mučenka se stala symbolem umučení Ježíše Krista, což se promítlo i do jejího názvu Passiflora (passio – utrpení, flora- květ). V jednotlivých částech květů je vidět tato symbolika - věnec paprsků představuje trnovou korunu, pět tyčinek Kristovy rány, tři blizny hřeby.