Flora Olomouc

Veletrh STAVOTECH Olomouc poradí

ilustrační foto STAVOTECH Olomouc

Stalo se tradicí, že stavební sezónu na střední Moravě symbolicky otevírá stavební a technický veletrh STAVOTECH Olomouc. Více než 150 vystavovatelů nabídne své výrobky i služby ve dnech 22. až 24. března 2018 v pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora a přilehlých venkovních plochách.

Návštěvníci i vystavovatelé Stavotechu si již zvykli na moderní technické vybavení a větší komfort rekonstruovaného a rozšířeného pavilonu A s více než 3000m2 výstavní plochy. Vystavující svým záběrem obsáhnou všechna odvětví stavebního oboru. Nejsilnější zastoupení mají firmy nabízející zdící materiály, střešní krytiny, dřevěná i plastová okna, dveře a parapety, garážová vrata, izolace, domovní čističky odpadních vod.

Tip na víkend: Sbírkové skleníky Flory Olomouc

ilustrační foto Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc otevírá brány do světa exotických rostlin a živočichů. O víkendu se znovu otevřou sbírkové skleníky ve Smetanových sadech. Po zimní údržbě se v soboty a neděle opět zpřístupní veřejnosti od půl desáté do čtyř odpoledne. 

Aktuálně uvidíte kvetoucí strelície, orchidej či plodící banánovník. Milovníci zvířat mohou obdivovat kajmana, leguána, bílého sumce, želvy nebo exotické ptáky.Všechny čtyři skleníky mají co nabídnout. „V palmovém skleníku můžete vidět kvetoucí strelície, začínající květy orchideje a plody banánovníku. V kaktusovém skleníku rozkvétají sukulenty a v tropickém skleníku plodí banánovník a kvete první zmijovec,” láká vedoucí sbírkových skleníků Pavel Souček.  (red)

 

Vánoce na Floře nabízí jarmark, živý betlém i kulturu

ilustrační foto plakát

Vánočně nasvícený strom, tradiční možnost nakoupit si dárky, ale i zhlédnout bohatý doprovodný program, v němž nechybí spisovatelka Markéta Harasimová či hudební legenda Karel Kahovec, připravilo pro návštěvníky olomoucké výstaviště. Vánoce na Floře probíhají od 15. do 20. prosince, vstup je zdarma.

Kromě toho lidé na vánočních trzích najdou nově stánek s českým designem a mladou módou, který nabídne módní doplňky a oděvy, porcelán, papír a hračky. Bohatou nabídku produktů doplní mimo jiné i vánoční ozdoby, vazby a svícny, přírodní kosmetika, keramika, ručně vyráběné šperky, ale i dárkové zboží, výrobky ze spolku ručních řemesel a oblíbené knihy. Z gastronomie nejvíce zaujmou ovčí sýry, belgická čokoláda, dominikánská káva a čaje. Tradiční prodej kaprů a vánočních stromků zaplní venkovní prostory před pavilonem A.

OBRAZEM: Kočičí krasavci a krasavice se předvedli Olomouci

Foto ber

Dvě jednodenní mezinárodní výstavy koček se uskutečnily o víkendu v prostorách Flory Olomouc. Zúčastnily se jí stovky vystavovatelů z České a Slovenské republiky, Polska i Maďarska. K vidění bylo i zcela nové plemeno koček. 

Návštěvníci mohli obdivovat například perské, exotické, britské, ruské, bengálské, habešské, kartouzské kočky a bezsrsté plemeno sphynx. Velkou pozornost vzbudili polští vystavovatelé, kteří do Olomouce přivezli zástupce nového plemene koček, Selkirk Rex. Tyto kočky se vyznačují srstí, která je velmi měkká a má vlnitý vzhled. (ber)

 

Flora nabídne výstavu vláčků. O víkendu

ilustrační foto vlacky.info

Přemýšlíte, kam s dětmi o tomto víkendu? Co tak zajet na Floru Olomouc? Tam se budou 25. a 26. listopadu prohánět po železnici modely vláčků.

Do Olomouce je přiveze Klub železničních modelářů Praha 3. 

Hlavním exponátem je kolejiště v měřítku TT s délkou přes 35 m, které napodobuje provoz na skutečné trati s několika stanicemi, postavených dle skutečných vzorů v ČR. Dále na výstavě budou k vidění i modely jiných velikostí a kolejiště, které si děti samy obsluhují i přes tablety. Součástí výstavy jsou i další kolejiště s ovládáním pro děti. V sobotu bude výstava otevřena od 9 do 18 hodin, v neděli do 17 hodin. Více informací  naleznete na vlacky.info. (ber)

 

Flora fotoaparátem Michaely Grešové

ilustrační foto

Návrat ke kořenům. Takové bylo hlavní motto letošní poslední podzimní etapy zahradnické výstavy a veletrhu Flora Olomouc. Během čtyř dnů prošlo branami Výstaviště Flora Olomouc i přes proměnlivé počasí kolem 26 tisíc návštěvníků včetně držitelů čestných a volných vstupenek. Je to zhruba o pětistovku více než vloni při stejné etapě výstavy, konečná čísla se ale budou ještě upřesňovat.

S Prostějovskými novinkami jste soutěžili celkem o dvacet volných vstupenek, jedna z výherkyň, paní Michaela Grešová nám zaslala fotografie i krátké vyjádření: "Děkuji velmi za vstupenky na "Podzimní Floru". Byli jsme zde v sobotu a moc jsme si to užili. V pavilonu A bylo vše nááádherně naaranžováno. V pavilonu H byly krásně vyřezané dýně. Tak jsme se inspirovali, jelikož se chystáme vyřezat si svoji dýni", napsala k zaslaným fotografiím paní Michaela. Děkujeme! (red) 

Kdo vyhrál volňásky na podzimní Floru?

ilustrační foto plakát

Již po dvaadvacáté se v areálu Flory Olomouc uskuteční celonárodní výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Na výstavišti čeká i letos všechny návštěvníky od 5. do 8. října. Soutěžte s námi o vstupenky! 

Vedle špičkového ovoce a zeleniny bude k vidění také krásně nazdobená expozice v pavilonu A, dále bohatý program se spoustou lákadel doplněný již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem, projektem Rozkvetlé památky a letos i mezinárodní přehlídkou ovoce Europom.

Přední floristé opět nazdobí při podzimní Floře památky. Přehlídku doplní i soutěž

ilustrační foto plakát

Velkolepost staré architektury se během podzimní etapy zahradnické výstavy Flora Olomouc opět propojí s krásou a svěžestí květinových aranžmá. A to díky projektu Rozkvetlé památky, který již popáté doprovodí právě celonárodní výstavu ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Podzimní Flora Olomouc se na stejnojmenném výstavišti bude konat od 5. do 8. října, květinová výzdoba v pěti vybraných význačných pamětihodnostech vydrží zhruba ještě o týden déle.

Krásná květinová aranžmá budou k vidění od 5. do 15. října v olomouckých kostelech sv. Mořice, sv. Michala, Panny Marie Sněžné, Zvěstování Panny Marie (kapucínský kostel) a také v kapli sv. Jana Sarkandra. Podzimní etapa Flory sice končí 8. října, květinová výzdoba v památkách však vydrží déle, nejméně ještě jeden týden.

Podzimní Flora se blíží. Soutěžte o vstupenky!

ilustrační foto Květa Synková

Už po dvaadvacáté se v areálu Flory Olomouc uskuteční celonárodní výstava ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků. Na výstavišti čeká i letos všechny návštěvníky od 5. do 8. října. Soutěžte s námi o vstupenky! 

Vedle špičkového ovoce a zeleniny bude k vidění také krásně nazdobená expozice v pavilonu A, dále bohatý program se spoustou lákadel doplněný již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem, projektem Rozkvetlé památky a letos i mezinárodní přehlídkou ovoce Europom.

Blíží se podzimní Flora! Čtěte pozorně!

ilustrační foto plakát

Návrat ke kořenům. Tak zní hlavní motto 22. ročníku celonárodní výstavy ovoce, zeleniny a školkařských výpěstků Flora Olomouc (Hortikomplex). Na stejnojmenném výstavišti čeká i letos všechny návštěvníky od 5. do 8. října vedle špičkového ovoce a zeleniny také krásně nazdobená expozice v pavilonu A, dále bohatý program se spoustou lákadel doplněný již tradičně oblíbeným festivalem gastronomie a nápojů Olima, Podzimními zahradnickými trhy, Flora koštem, projektem Rozkvetlé památky a letos i mezinárodní přehlídkou ovoce Europom.

Hlavní expozici letošní podzimní Flory bude opět ukrývat největší pavilon A. Tentokrát ponese motto Návrat ke kořenům a představí se zde ti nejlepší tuzemští pěstitelé z řad členů Zelinářské unie Čech a Moravy a Ovocnářské unie ČR. Výstavu, jež získala záštitu ministra zemědělství Mariana Jurečky, doplní i odborné přednášky na podiu hlavního pavilonu. Chybět na letošní poslední etapě Flory však nesmí ani společná expozice Českého zahrádkářského svazu, který letos slaví 60 let od svého založení.