Flora Olomouc

Kdo vyhrál volňásky na podzimní Floru Olomouc?

ilustrační foto

Podzimní Flora Olomouc 2019 nabídne ukázku těch nejlepších českých výpěstků nejen ovoce a zeleniny zakomponovaných do hlavní expozice v pavilonu A. Výstava se uskuteční ve dnech 3. – 6. října 2019 a doprovodí ji tradiční Podzimní zahradnické trhy, festival gastronomie a nápojů Olima či projekt Rozkvetlé památky. A vy jste si námi mohli zasoutěžit o vstupenky!

Pro pět z vás máme celkem deset volných vstupů na tuto událost. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Věra Valachovičová, Margita Polová, Radek Dostál, Lada Eliášová a Dagmar Navrátilová. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na jarní Floru?!

ilustrační foto Flora Olomouc

Jak PvNovinky informovaly, ve dnech 25. – 28. dubna 2019 se koná mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2019. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o vstupenky!

Pro pět šťastlivců a jejich doprovod obdržíme od organizátorů Flory deset lístků. A na koho se tedy usmálo štěstí? Výherci se stávají František Kouřil z Bedihoště, Jaroslava Plachá z Prostějova, Věra Čížková z Prostějova, Zdeňka Přecechtělová z Bedihoště a Ivana Halajková z Němčic nad Hanou. (red)

Je to tu! Soutěžte o vstupenky na jarní Floru Olomouc!

ilustrační foto

Jak PvNovinky informovaly, ve dnech 25. – 28. dubna 2019 se koná mezinárodní květinová a zahradnická výstava Flora Olomouc 2019. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Postačí, když do 20. dubna zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jaký název nese její čtyřicátý ročník? Odpověď označte v předmětu FLORA. Pro pět vylosovaných máme vstupenky pro dvě osoby.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

K nové sezoně zve rozárium, botanická zahrada i alpinum

Foto Flora Olomouc

Měsícem duben se otevírá nová návštěvnická sezona olomouckého rozária, přilehlé botanické zahrady a alpina, které má ve správě Výstaviště Flora Olomouc.

 

Návštěvníci se především v rozáriu mohou těšit na nové osvětlení a venkovní sedací nábytek, který vhodným způsobem doplní stávající mobiliář. To vše v rámci dokončené druhé etapy rekonstrukce.

K dispozici jsou pro návštěvníky i dva samoobslužné grily, které mohou využít při setkávání s rodinou či přáteli v prostřední rozária, které se pyšní druhou největší sbírkou růží u nás.

Olomoucké rozárium bude společně s botanickou zahradou a alpinem veřejnosti otevřeno od 2. dubna do 15. října, úterý až neděle, vždy od 9.30 do 18 hodin. Vstup je volný. (red)

Čerti z Rakouska či vystoupení známých hvězd budou zpestřením Vánoc

Ilustrační foto

Olomoucké výstaviště zve na 38. ročník akce Vánoce Flora s bohatým kulturním programem. Návštěvníky čeká pekelná show s čerty z Rakouska, vystoupení Bohuše Matuše, skupiny Maxíci či Karolíny Stiborové. Program doplní živý betlém, karikaturista, fotokoutek a vánoční trhy s bohatým výběrem vánočních stromků, dekorací a dárků. Vánoce Flora v pavilonu A zpříjemní dobu adventní ve dnech 14. – 19. prosince. Vstup je zdarma.

Pravá atmosféra příchozích Vánoc zavládne na olomouckém výstavišti v pavilonu A a jeho přilehlých venkovních prostorách. Letošní pojetí nabízí vše od vánočních trhů přes adventní floristiku až po kulturní zážitek pro všechny. „Vánoce na Floře se snažíme okořenit každodenním zajímavým programem. Návštěvníci mají možnost se nejen inspirovat a nakoupit vánoční dárky, ale i strávit zde čas u horkého punče či něčeho dobrého a zpříjemnit si den vystoupením nebo koncertem,“ prozradila pointu Vánoc na Floře její garantka Dagmar Maixnerová. „Ani letos nezapomínáme na naše nejmladší návštěvníky.

V tropickém skleníku Flory netradičně vykvetla viktorie Cruzova

Foto Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc by se rádo podělilo o vskutku netradiční vzácnost. V tropickém skleníku nečekaně vykvetla viktorie Cruzova.

"Podle pamětníků se tato událost nikdy nestala. Vodní rostlina z Jižní Ameriky se pyšní listy nad hladinou o průměru až 150 cm a bílými květy, které vykvétají za šera a s prvními slunečními paprsky se zavírají," uvedla mluvčí Flory Michaela Nováková. (ber)

 

 

Návštěvníci Smetanových sadů se mohou ponořit do fantaskního světa hlubin

Foto Flora Olomouc

Při procházce Smetanovými sady v Olomouci návštěvníci jistě nepřehlédnou barevnou dominantu dříve nevzhledné zdi, kterou v posledních dnech povýšili dva známí olomoučtí umělci. Nejen děti, ale i dospělí se tak mohou nechat unášet na vlně fantazie. Graffiti s názvem „Bezbariérový útes“ zve návštěvníky Smetanových sadů do fantaskního světa hlubin plného mořských hub, sasanek, chobotnic, ježovek, čtverzubců a dalších mořských živočichů ať už hrozivých či vlídných.

Ze strany ředitele Výstaviště Flora Olomouc Jiřího Uhlíře vzešel nápad, jak atraktivně vyřešit nevzhlednou posprejovanou a oprýskanou plochu zdi, a to mezi pavilonem E a technickými službami ve Smetanových sadech. Stěna se tak nyní stala uměleckým dílem díky graffiti dvojice pedagogů ZUŠ Miloslava Stibora v Olomouci Lubomíra Otiska a Juraje Sosny.

Kdo vyhrál volňásky na Floru?

ilustrační foto čtenář

Podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc odkazuje svým pojetím ke stému výročí státu a tradicím trhů na náměstích a návsích. Olomoucké výstaviště tak zaplní ve dnech 4. – 7. října ty nejlepší zahrádkářské výpěstky, festival Olima, soutěž Flora košt a Flora džem či podzimní zahradnické trhy. Historické olomoucké památky letos rozkvetou v barvách trikolory. A vy jste s námi soutěžili o vstupenky! 

Pořadatelé Flory nabídli pro čtenáře šest volných vstupenek. My vylosovali tři z vás, kteří si s sebou mohou vzít doprovod. A na koho se usmálo štěstí? Na Floru se zdarma vydají Petra Nevrtalová z Prostějova, Zdeněk Militký z Pěnčína a Šárka Mojzíková z Přerova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o vstupenky na Floru!

ilustrační foto Flora Olomouc

Podzimní přehlídka ovoce a zeleniny Flora Olomouc odkazuje svým pojetím ke stému výročí státu a tradicím trhů na náměstích a návsích. Olomoucké výstaviště tak zaplní ve dnech 4. – 7. října ty nejlepší zahrádkářské výpěstky, festival Olima, soutěž Flora košt a Flora džem či podzimní zahradnické trhy. Historické olomoucké památky letos rozkvetou v barvách trikolory. A vy s námi můžete soutěžit o vstupenky! 

Postačí, když do 2. října zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.czodpověď na otázku, jak se jmenuje letošní hlavní expozice?

Odpověď označte v předmětu FLORA. Pro tři vylosované máme vstupenky pro dvě osoby.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

 

Na Floře rozkvetla královna

Foto Flora Olomouc

Výstaviště Flora Olomouc ani letos není ochuzena o jedinečný květ Victorie cruziany (Viktorie Crusova), který vykvetl v tropickém skleníku dnes v noci a bude zde k vidění díky zatažené obloze ještě do dnešního poledne, než se květ zavře a ukáže se v plné své kráse opět až za rok.

Květy viktorie jsou největší z květů vodních rostlin, v průměru dosahují až třicet centimetrů.

Tato vodní rostlina pocházející z Jižní Ameriky je ukotvena v bahně. Listy plovoucí na hladině jsou okrouhlé, na okrajích výrazně vyhrnuté dosahující průměru až jedno sto padesáti centimetrů. Jsou žebernaté a ostnité. Květy jsou leknínovité, otevírají se vždy po setmění, okvětní lístky jsou špičaté, zprvu bílé, později však zrůžoví. (red)