florbal

Florbalový turnaj na ledě již ve čtvrtek 20. prosince!

ilustrační foto plakát

I letos se můžeme těšit na zajímavou podívanou na mobilním kluzišti před prostějovským muzeem. Domovní správa si spolu se Sportovním klubem K2 a Sportcentrem – DDM připravili, pod patronací sportovní a školské komise, již druhý ročník florbalového turnaje na ledové ploše Zlatá brána. Uskuteční se ve čtvrtek 20. prosince od 9 hodin. 

Ve čtvrtek od rána svedou své boje ve dvou skupinách žáci 4. a 5. tříd základních škol. "Po skupinách proběhnou semifinálové boje určující účastníky utkání o 3. místo a závěrečné finále. V době od 15:30 do 16:15 hodin se bude konat utkání hvězd a po turnaji, zhruba kolem 15,30 hodin, proběhne diskotéka na ledě," uvedl ředitel Sportcentra Jan Zatloukal.

„Jsem nesmírně ráda, že se zrodila taková sportovní akce a že jsme se my k ní mohli připojit,“ konstatovala manažerka Zlaté brány Karolína Pořízková. (ber)

Historicky první florbalový turnaj na ledové ploše Zlatá Brána opanovala ZŠ Dr. Horáka!

Foto Sportcentrum DDM

Jak jsme vás informovali minulý týden, podíleli jsme se coby mediální partner na vzniku nové sportovní akce pro naše nejmenší – florbalového turnaje na ledové ploše Zlatá Brána. Tímto turnajem byla symbolicky uzavřena sezóna umělého ledového kluziště před prostějovským muzeem. Pořadatelé z Domovní správy, Sportcentra – DDM a Sportovního klubu K2 šikovně využili sousedství s obchodním domem Zlatá Brána a našli pochopení u jeho manažerky Karolíny Pořízkové. Výsledkem byla hlavní cena pro účastníky – poukázky do Zlaté Brány a proti tomu velmi trefně zvolený název turnaje.

Zbytek už byl na trojici výše zmíněných pořadatelů; pozvat školní týmy, sehnat další ceny, spojit několik subjektů dohromady. Výsledkem bylo velmi úspěšné páteční sportovní dopoledne, kdy se na ledové ploše vystřídalo téměř sedmdesát malých florbalistů, kteří tento čím dál více populární sport hráli netradičně na bruslích.

Nenechte si ujít florbalový turnaj na ledové ploše na náměstí! Již zítra!

ilustrační foto plakát

Letošní ledová sezóna před prostějovským muzeem bude uzavřena ve velkém stylu. Domovní správa si spolu se Sportovním klubem K2 a Sportcentrem – DDM připravili pod patronací sportovní a školské komise florbalový turnaj na ledové ploše.

Myšlenku zasvěcených lidí uspořádat před muzeem přímo hokejový turnaj zhatily vždy obavy z bezpečnosti. Město Prostějov se může pochlubit relativně vysokým pocitem bezpečí mezi občany, avšak i zbloudilá střela hokejovým pukem, která by jinak nezvýšila kriminalitu v našem městě, by mohla být nepříjemným šrámem na této nové aktivitě. Proto se trojice pořadatelů rozhodla bruslařům svěřit pouze florbalové hole a míčky a představit kolemjdoucím tento čím dál více populární skandinávský sport, který bude ozvláštněn ledovým podkladem namísto tradiční palubovky.

Poslední hrací víkend před Vánocemi je pořádně nabitý!

ilustrační foto SK K2

Hned šest kategorií se představí v posledním hracím víkendu tohoto kalendářního roku a rovnou tři týmy budou hrát před domácím publikem. V hale v Kostelci na Hané se totiž představí jak mužský B tým, tak i ženy. Premiéru si na novém povrchu v hale Reálného gymnázia a základní školy v Prostějově naopak užijí junioři. Pojďme se tedy podívat blíže, co nás o víkendu čeká.

Víkend začne pěkně zostra. V Kostelci čeká na béčko mužů dvojice nevyzpytatelných soupeřů, Šternberk a také rezerva Olomouce. Muže večer čeká rozlučková, tudíž je jasné, že budou chtít získat jednoznačně šest bodů. V sobotu se také představí starší žáci, kteří se podívají do jim již známé Senice na Hané, aby se o další body porvali s celky Uničova a Mohelnice. Sobotní trojici uzavírají mladší žáci, které čeká dlouhé cestování až na kraj Olomouckého kraje, do Šumperka. V Šumperku narazí na čtveřici Šternberk, Lipník nad Bečvou, Jeseník a domácí Šumperk.

Úspěšný víkend prostějovských florbalistů

Foto florbal SK K2

Pouze dva týmy měly na programu zápasy svých soutěží a oba týmy je odehrály v neděli.

Před domácími diváky se představili dorostenci, kteří se navíc stali prvním florbalovým týmem, který odehrál své zápasy ve zrekonstruované hale RG. Možná i tento fakt hráčům pomohl, protože porazili oba své soupeře. Nejprve porazili jasně Lipník nad Bečvou 6:2, aby v posledním zápase turnaje porazili v důležité bitvě Šternberk 2:0.

Florbalistům se o víkendu příliš nedařilo

Foto SK K2

Hned pět týmů o víkendu zápolilo se svými soupeři o body do svých soutěží, ale bohužel moc úspěchů zástupci prostějovského florbalu nezaznamenali. 

Začněme od těch nejmladších. Přípravka zavítala do Přerova, kde na ni čekali silnější soupeři a podle toho také vypadaly výsledky. Dvě vysoké prohry od Přerova (7:18) a Uničova (3:11), poté výhra nad Litovlí (10:2) a v přímém souboji o třetí místo nakonec remíza 10:10 se Šternberkem znamenala v celkovém součtu čtvrté místo. Starší žáci si z Olomouce přivezli tři body za výhru nad Hranicemi v poměru 4:2. Bohužel v prvním zápase podlehli silnému Přerovu ve strhujícím zápase těsně 3:4.

Další víkend plný florbalu, startuje hned pět týmů!

ilustrační foto Patrik Dankovič, SK K2

Hráči SK K2 Prostějov nezahálejí ani na začátku prosince a i o tomto víkendu se budou bavit florbalem. 

Po krátké odmlce čekají další dva veledůležité zápasy první tým mužů, který v Mohelnici zkříží hokejky nejprve s domácí FBC Mohelnice a poté se slezským soupeřem FBC Český Těšín. Hrají ovšem i zástupkyně něžného pohlaví, které cestují do Šumperka, aby se utkaly jak s domácím Asperem Šumperk, tak sloučenými kluby Nového Jičína a Frenštátu. Velice krátké cestování čeká na juniory, kteří za derby s vrstevníky z Přerova pocestují do Senice na Hané. Právě nejen s Přerovem, ale i s druhým soupeřem, Horní Suchou, se body budou těžko očekávat.

Florbalistům se dařilo! Mladší žáci stříbrní, B tým mužů přivezl tři body

Foto florbal SK K2

O víkendu nastoupily na palubovky hal v Olomouckém kraji pouze dva prostějovské týmy – mladší žáci a mužská rezerva.

Muži chtěli konečně dvakrát bodovat naplno, což se jim nepodařilo. V prvním zápase, kdy se utkali s Litovlí, byli soupeři více než vyrovnaným protivníkem, ale vsítit branku se zdálo jako neřešitelný problém. I přes dostatek vyložených šancí se dařilo mužům dostat na dostřel jediné branky až pár vteřin před koncem utkání, které nakonec končí 2:3 v neprospěch Prostějova. Ve druhém utkání se již podařilo proměňovat vyložené šance a nakonec muži Mohelnici porazili v utkání bohatém na góly 9:6.

Další důležitý dvojzápas pro prostějovské florbalisty

ilustrační foto SK K2

Hned čtveřice týmů zasáhne o víkendu do bojů o další body v mistrovských zápasech. Muže a elévy čeká dlouhé cestování, zatímco junioři jedou do Litovle a starší žáci jen do Senice na Hané. Daleký Brušperk přivítá další kolo Regionální ligy, kde Prostějov zabojuje o další body nutné k postupu do vyšší soutěže. Ovšem Jeseník a Stará Ves nad Odřejnicí jsou silní soupeři a porazit je nebude snadné.

Junioři jedou do Litovle a i oni mají těžké soupeře – zálohu extraligové Ostravy a nedaleký Šternberk. Do Senice jedou starší žáci, kteří by rádi ukořistili další bodíky do tabulky, ovšem houževnatý Droždín a každoročně kvalitní Šternberk se určitě nedají lehce. Opravdu daleká cesta k zápasu čeká elévy. Druhá nejmladší kategorie míří až k hranicím do Polska, do Mikulovic. Přerov, Uničov, Lipník a Jeseník, to jsou soupeři, kteří se stejně jako naše mladé naděje budou hlavně florbalem bavit a sbírat další zkušenosti s florbalem. (Patrik Dankovič)

Derby pro eskáčko, ženy bez bodu

Foto florbal SK K2

Další víkend byl zapsán do florbalových kronik a Prostějov do něj zanesl tři body zásluhou vítězství dorostenců v Prostějovském derby. Prostějovská K2 soupeře jednoznačně přehrála a ve výsledku Playmakery porazila 8:0. Ve druhém zápase již Prostějované tahali za kratší konec lana a svým soupeřům z Olomouce podlehli v poměru 1:5.

Ženy cestovaly do Ostravy, kde na ně čekaly těžké soupeřky. Bohužel nejen Bílovec, ale i záložní celek extraligové Olomouce byl nad síly našich mladých děvčat. Bílovci, i přes snaživý výkon, podlehly 0:5 a měly pouze necelých deset minut na oddech před druhým zápasem. Olomoucké ženy ale potvrdily zkušenosti a větší kvalitu a Prostějov porazily jasně 9:2. (Patrik Dankovič)