Fotoklub Prostějov

Dobré světlo tam nahoře, příteli!

Foto Fotoklub Prostějov

Pod tímto příznačným názvem se v sobotu 21. dubna v nezávislém prostoru Echo Prostějov konala vzpomínková akce na osobnost prostějovského života - fotografa, předsedu Fotoklubu Prostějov, kurátora Galerie u Hanáka - nedávno zesnulého Alberta Halmo. 

Echo přivítalo Albiho přátele a známé, kteří se tam sešli ne proto,  aby truchlili nad smrtí, ale oslavili jeho život a všichni pospolu mu poděkovali za to, že mohli být jeho součástí.

Echo zve na vzpomínku na Albiho!

Foto Bob Pacholík

Dobré světlo tam nahoře, příteli! Tak se jmenuje vzpomínka, kterou věnuje v sobotu 21. dubna nedávno zesnulému Albertu Halmo Nezávislý prostor Echo Prostějov.

Každý, kdo na akci půjde a fotí, může donést na schůzi Fotoklubu Prostějov, která se koná 12. dubna v sedmnáct hodin v Lidovém domě, jednu z fotografií, kterou vyfotil. Ta bude na akci následně vystavena. Mimo to je možné poslat momentky z různých setkání a akcí, na kterých je Albi zachycen, a to na e-mail: idamarie@seznam.cz. Tyto poté budou na setkání promítány.

Výstava bude zahájena v sedmnáct hodin, o hudební vzpomínku se postarají Tiché lodi a Tomáš Mohr. (red)

OBRAZEM: Pacholík, Franc, Věženský a Srbsko. Na prostějovském zámku

Foto Bob Pacholík, Ivo Snídal

V úterý 5. dubna byla v šestnáct hodin zahájena ve výstavní galerii Regionálního infocentra v prostějovském zámku vernisáž společné výstavy Josefa France a Dušana Věženského ze Spolku prostějovských fotografů a Boba Pacholíka z Fotoklubu Prostějov. Všichni tři se předloni na jaře zúčastnili výpravy po krásách srbské krajiny a dnes se rozhodli svoje fotografické úlovky společně prezentovat.

O úvodní část vernisáže se postaraly nádherným zpěvem Proměny, mezi jejichž vystoupením přivítal přítomné hosty Josef Franc a vysvětlil název výstavy SRBSKÉ ETUDY OČIMA HANÁCKÝCH FOTOGRAFŮ.