FTL

Členem dozorčí rady FTL bude opět Pavel Holík

ilustrační foto

Zastupitelstvo města Prostějova schválilo na svém dnešním (pondělním) zasedání delegování Aleny Raškové na řádnou valnou hromadu obchodní společnosti FTL – First Transport Lines, a. s. V případě její neúčasti ji nahradí Zdeněk Fišer, 1. náměstek primátorky, jako zástupce akcionáře statutárního města Prostějova.

Delegovaný zástupce statutárního města Prostějova je pověřen, aby na valné hromadě navrhl a hlasoval pro volbu Pavla Holíka do funkce člena dozorčí rady obchodní společnosti FTL – First Transport Lines, a. s. (ber)

Pozor! FTL upravuje trasování linky MHD č. 1 nádraží – hřbitov

ilustrační foto FTL

V souvislosti s probíhající opravou Brněnské ulice v Prostějově bude od 23. 4. 2018 upraveno trasování linky MHD č. 1 nádraží – hřbitov. Linka pojede z aut.st. dle jízdního řádu, z Poděbradova nám. odbočí vpravo na zastávku Žeranovská (náhradní za Brněnská křiž. Krokova), pojede ulicemi Žeranovská, Na Hrázi, Určická, Za Určickou ulicí, kde odbočí vlevo na místní komunikaci k PV Auto a na zastávku Prostějov - hřbitov.

Ze zastávky Prostějov - hřbitov bude pokračovat vpravo po ulici Brněnská s odbočením k Agrostavu. Dále projede jednosměrnou ulicí po místní komunikaci a odbočí vpravo Za Určickou ulicí a dál bude pokračovat přes ulice Určická, Na Hrázi, Žeranovská na zastávku Prostějov, Poděbradovo nám. (náhradní za zrušenou zastávku Prostějov, Brněnská) a dále dle jízdního řádu na nádraží. Současně se ruší náhradní zastávka u severní zdi hřbitova.

Tato úprava bude platit do 24. 6. 2018.

Omluva

ilustrační foto logo PvNovinky.cz

Redakce PvNovinek se touto cestou omlouvá společnosti FTL – First Transport Lines, a.s, za zveřejnění ilustrační fotografie u článku  „Na opilého autobusáka upozornili cestující. V dechu měl 2,5 promile". 

Daná fotografie, použita jako ilustrační, pochází z archivu Policie ČR a nevztahuje se k uvedenému případu.

Redakce PvNovinek v žádném případě neměla v úmyslu poškodit dobré jméno společnosti, ani renomé jejího zaměstnance, za což se omlouváme. (red)

 

FTL ocenilo řidiče. Je mezi nimi milionář!

ilustrační foto

Jízdu bez nehod dalších řidičů osobní i nákladní dopravy ocenila v lednu prostějovská firma FTL.

Řidičů, kteří dojeli rozhodnou hranici v této soutěž, bylo deset. Řidiči osobní dopravy Riman Drahoslav, Vémola Ivo  a Kovařík Dušan za 250 000 ujetých kilometrů, Makoš Pavel a Sojka Pavel za 500 000 kilometrů a Sedlák František 1 500 000 kilometrů.

Řidiči nákladní dopravy Pořízka Martin 250 000 kilometrů, Egermajer Petr a Kyselák Antonín 500 000 kilometrů a Rogl Pavel 750 000 kilometrů. Gratulujeme! (red)

Jízdní řády procházejí změnami. Kvůli stížnostem

ilustrační foto ftl.cz

Krajský koordinátor dopravy (KIDSOK) v těchto dnech intenzivně pracuje na změně jízdních řádů. Nové jízdní řády se budou týkat oblastí, v nichž se po 1. lednu letošního roku objevily výraznější problémy. Změny negativně zasáhly cestující především na Hranicku, Přerovsku a Prostějovsku. Dílčí problémy je třeba vyřešit také v Olomouci. 

KIDSOK informuje veřejnost takto:

„V minulých dnech jsme byli nuceni stáhnout z našeho webu jízdní řády IDSOK. Zcela aktuální data nejsou ani v celostátním vyhledavači IDOS, protože změny se snažíme připravovat co nejrychleji a spojení měnit dle potřeb cestujících operativně. Pokud cestujete územím zmíněným výše, doporučujeme vám ověřit si spojení prostřednictvím naší infolinky na telefonním čísle 588 88 77 88. Provozní doba infolinky je každý pracovní den od 5 do 22.30 hodin. Děkujeme za pochopení a omlouváme se za komplikace," Vzkazuje KIDSOK. (red)

 

Od 1. ledna mohou cestující platit v autobusech kartou

ilustrační foto FTL

Veřejná autobusová doprava má od 1. ledna významnou změnu. Cestující mohou ve všech autobusech objednávaných Olomouckým krajem platit kartou. Bezkontaktní karty zároveň začnou sloužit jako nosiče časových jízdenek, například týdenní či měsíční. 

Bezkontaktní placení je k dispozici v příměstských autobusech objednávaných krajem a ve vozidlech městské hromadné dopravy v Prostějově, Šumperku, Zábřehu a Přerově. Výjimkou je Dopravní podnik města Olomouce, kde cestující jízdné tímto způsobem prozatím nezaplatí, nicméně i ten bude akceptovat časové jízdenky na platebních kartách. Pro tyto účely proto vybaví své revizory příslušnými čtečkami. 

Jízdní řád MHD už je v prodeji!

ilustrační foto

Jízdní řád prostějovské městské hromadné dopravy platí od 1.1.2018. V prodeji je už teď mimo jiné v trafice na hlavním vlakovém nádraží.

"Stojí stejně, jako v minulých letech, patnáct korun," uvedla jedna z prodavaček. A jaké nás čekají změny?

Od 1. ledna 2018 vstupují v platnost nové jízdní řády MHD v Prostějově. Na linkách MHD č. 4 nádraží - Domamyslice a MHD 5 Čechůvky - nemocnice byly provedeny drobné úpravy poloh jízdních časů některých spojů.  

Město podpoří pro příší rok veřejnou dopravu částkou 26 milionů

ilustrační foto FTL

Rada města Prostějova odsouhlasila zařadit do návrhu rozpočtu města na rok 2018 celkovou částku 25,76 milionu korun, a to jako úhradu prokazatelné ztráty v městské hromadné dopravě. O úhradě budou následně rozhodovat zastupitelé při schvalování rozpočtu města.

Městskou hromadnou dopravu v Prostějově provozuje společnost FTL – First Transport Lines a.s., a to na základě rámcové smlouvy o úhradě kompenzace ztráty uzavřené s městem Prostějovem na období do konce roku 2023. Předmětem této smlouvy je provozování třinácti linek městské hromadné dopravy, a to za kompenzaci ztráty, která jejich provozem vznikne.

Čtvrteční celostátní stávka řidičů autobusů dopravu v Prostějově neohrozí!

ilustrační foto ftl.cz

Ústředí Odborového svazu dopravy vyhlásilo na čtvrtek celorepublikovou stávku řidičů autobusů kvůli mzdovým požadavkům. V Olomouckém kraji zřejmě na své linky vyjede většina autobusů. 

Linkovou autobusovou dopravu v Olomouckém kraji provozuje přibližně patnáct firem. "Dopravci už minulý týden přislíbili, že budou o případných stávkujících řidičích krajský úřad včas informovat," konstatovala mluvčí kraje Kamila Navrátilová s tím, že od žádného dopravce kraj celoplošnou stávku, která by měla ohrozit autobusovou dopravu v regionu, nahlášenu nemá. 

Řidič bude finančně postižen, autobus je vydesinfikován, oznámilo vedení FTL

ilustrační foto FTL

V reakci na včerejší kauzu na jedné ze sociálních sítí, kde vyvolala fotografie řidiče vykonávajícího potřebu uvnitř autobusu prostějovské MHD bouřlivou diskuzi, PvNovinky kontaktovaly vedení divize autobusové dopravy FTL Prostějov. Jiří Hloch byl již s fotografií obeznámen (zasláno magistrátem, pozn. redakce) a odpověděl hned na několik otázek, mimo jiné, jak je zajištěno zázemí pro řidiče, kteří mají delší zastávku v některé stanici, například i u nové nemocnice. Dále jsme se zeptali, jakým způsobem řeší FTL potřeby svých zaměstnanců na linkových tratích, zda mají k dispozici místnosti či zázemí, kde si mohou ulevit. Zajímalo nás také, jak mají řešit situaci, kdy potřebují vykonat potřebu a zázemí není k dispozici. 

"Ke zmíněné fotografii mohu uvést jen to, že se tato situace stala osobním pochybením řidiče. S řidičem byla celá problematika projednána a bude finančně postižen. Autobus byl ještě ten den úklidovou firmou vyčištěn a byla provedena desinfekce," uvedl Jiří Hloch k fotografii a pokračoval.