hasiči

Požár v bytě zaměstnal hasiče

Ilustrační foto PČR

V neděli 30. dubna 2017 byl v 4:30 hodin oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár bytu v Olomouci na ulici Voskovcova. 

Na místo vyjeli profesionální hasiči z Olomouce a dobrovolní hasiči z Olomouce, kteří po příjezdu zjistili, že hoří v kuchyni v jedné z bytových jednotek ve druhém nadzemním podlaží třináctipatrového domu. Požárem byla zasažena digestoř. Osoby, které byt obývaly, byly v době příjezdu hasičů již mimo nebezpečí. Hasiči vysokotlakým proudem požár zlikvidovali a zakouřené prostory odvětrali. Nejprve se pokoušeli odvětrávat přirozenou cestou, poté nasadili přetlakovou ventilaci. 

Hasiči vyjíždí kvůli zvýšeným vodním hladinám

ilustrační foto

V průběhu pátku 28. dubna 2017 začal déšť zvedat vodní hladiny některých toků v Olomouckém kraji. Nejvíce se zvedla Bečva na Hranicku a Lipnicku. 

  • V 9:04 hodin vyjeli profesionální hasiči z Hranic do obce Polom, kde se kládami a větvemi ucpal průtok místního potoka pod mostem. Hasiči naplaveniny odstranili a voda mohla bez problémů téct dál.
  • Kolem poledne vyjeli hasiči monitorovat vodní toky. Zamířili do Ústí, Hustopeč nad Bečvou a Lipníku nad Bečvou. Do 12:30 hodin nemuseli hasiči kvůli stoupajícím vodním hladinám nikde zasahovat.
  • V 12:38 hodin mezi obcemi Hustopeče nad Bečvou a Němetice (Zlínský kraj) vjelo do vody na komunikaci auto.

OBRAZEM: Jeseníky zavalil sníh, hasiči mají plno práce

Foto HZS Ol. kraje

Milovníci lyžování jásají, řidiči rozhodně ne. Hasiči měli plné ruce práce s odstraňováním popadaných stromů a vyprošťováním uvízlých kamionů.

"V průběhu středy 19. dubna 2017 mezi 7:00 - 12:00 hodinou vyjížděli hasiči v Olomouckém kraji celkem k devíti událostem, které měly souvislost se sněžením a silným větrem. Výjezdy hasičů evidujeme hlavně na Jesenicku a Šumpersku," uvedla mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Nejvíce hasiče zaměstnávají technické pomoci, kterých bylo celkem šest. Jednalo se především o popadané stromy a větve na komunikacích a drátech elektrického vedení. V jednom případě (na silnici v obci Ramzová) museli hasiči vyprostit uvízlý kamion.

Vydatné sněžení a vítr si vyžadují výjezdy hasičů

Foto HZS Ol. kraje

V souvislosti s vydanou výstrahou na častější sněhové srážky a silný vítr a zvláště pro mnohé v tento čas nečekanou bohatou sněhovou nadílku, již také několikrát k pomoci vyjížděli profesionální a dobrovolní hasiči v Olomouckém kraji, jen během večerních a brzkých ranních hodin to bylo celkově pětkrát. 

Ve večerních hodinách úterý 18. dubna 2017 vypomohla několika řidičům osobních a nákladních vozidel profesionální jednotka stanice Jeseník na komunikacích v okolí Lipová-lázně a poblíž Červenohorského sedla. V jednom případě pomocí jeřábu také vyprostila sjetý sypač do příkopu. Během večerních a ranních hodin na čtyřech místech v kraji zasahovali hasiči u spadených stromů na komunikacích, jmenovitě Kozlov 2x (okr. Olomouc), Šumperk a Ruda nad Moravou.

"Situaci stále sledujeme," uvedl mluvčí hasičů Zdeněk Hošák. (red)

 

U Vranovic hoří stoh. Už od včerejška

ilustrační foto HZS Ol. kraje

Již od včerejšího podvečera dohlíží hasiči na vyhoření stohu u Vranovic-Kelčic.

"V době příjezdu prvních jednotek bylo, bohužel, bez šance cokoliv uchránit," vzkazují smutně hasiči. (ber)

Při požáru domu se popálil muž

foto HZS OLK

V neděli 16. dubna 2017 byl v 16:22 hodin oznámen na operační středisko Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje požár rodinného domu v obci Hanušovice, Pod Hradem. Při požáru utrpěl popáleniny 60letý muž.

Na místo vyjeli profesionální hasiči ze Šumperku a dobrovolní hasiči z Hanušovic a Jindřichova, kteří po příjezdu zjistili, že požárem je zcela zasažen starší samostatně stojící přízemní dům o rozměrech asi 10 x 10 m. Velitel zásahu si na místo vyžádal pracovníky energetické společnosti, protože bylo potřeba zajistit odpojení elektrické energie. Při požáru byla popálena jedna osoba, kterou si do péče převzala zdravotnická záchranná služba.

Pět jednotek hasičů zasahovalo u požáru střechy rodinného domku!

foto HZS OLK

Pět jednotek hasičů Olomouckého kraje zasahovalo krátce po poledni u požáru střechy rodinného domku v obci Jednov (Suchdol) na Konicku. Operační středisko prvotní hlášení o požáru objektu přijalo v pondělí 10.4.2017 ve 12:28. Na místo ihned vyslalo z řad profesionálních hasičů jednotky stanic Konice a Prostějov, návazně posílené o dobrovolníky Jednov, Suchdol a Brodek u Konice. 

Plameny zachvátili větší část střechy staršího v tuto chvíli neobydleného objektu. "Hasičům se velmi rychle podařilo požár lokalizovat a následující zhruba hodinu pokračovali v postupné likvidaci požáru spočívající v dohašování menších ohnisek. Během své činnosti z půdního prostoru odstranili větší množství slámy a další skladovaný materiál", popsal nešťastnou událost mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Požáry lesního a travního porostu zaměstnávají hasiče v Olomouckém kraji

foto HZS OLK

Od 14:00 hod. sobotního dne 1. dubna 2017 eviduje operační středisko HZS Olomouckého kraje zvýšený počet výjezdů na události související s požáry lesního a travního porostu. K rychlému šíření požárů přispěly také nepříznivé povětrnostní podmínky. Během necelých pěti sobotních hodin vyjížděli hasiči k desítce požárů, k nejrozsáhlejším požárům patřily: 

Jívová (okres Olomouc)Ve 14:04 byl nedaleko obce Jívová oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár několika stromů v lese. Likvidace požáru byla ohlášena v 15:45.

Seznam zasahujících JPO:

Noční požár dvou osobních automobilů zaměstnal hasiče

foto HZS OLK

Ve středu 29. března 2017 byl v 1:09 v obci Lověšice, místní části města Přerov, oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje požár osobního automobilu v přístavbě rodinného domu. 

Na místo události vyjela profesionální jednotka ze stanice Přerov spolu s jednotkami SDH obcí Přerov, Troubky a profesionální jednotkou podniku SŽDC Přerov. "Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že se jedná o požár dvou osobních automobilů pod přístřeškem ve dvorním traktu rodinného domu, kdy jedno vozidlo bylo již celé v plamenech a druhé vozidlo bylo z části zasaženo požárem," popsal situaci mluvčí hasičů Jan Ondruch. Na likvidaci požáru byly použity dva vysokotlaké vodní proudy a jeden vodní proud C na ochlazování přilehlé střechy.

Shořel minigolf pod hrází v Mostkovicích!

Foto čtenář

V sobotu 26. března v dosud přesně nezjištěné době po půlnoci došlo z dosud nezjištěných příčin k požáru technické budovy zázemí minigolfového hřiště v obci Mostkovice. 

Při požáru nedošlo ke zranění osob. Škoda byla předběžně vyčíslena na více než 750 tisíc korun. "Co bylo příčinou požáru, zjišťujeme ve spolupráci s vyšetřovateli hasičského záchranného sboru," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu poškození cizí věci. (red)