herna

Arkádu zaplnila "megaherna" pro děti

Foto PvNovinky.cz

Ještě dnes odpoledne mohou děti i jejich rodiče navštívit v rámci tz. Mega víkendu obří stavebnicovou hernu v nákupní galérii Arkáda.

Tu vyzdobila nejenom řada staveb a soch složených ze stavebnice Mega Bloks, ale také velká herna, kde si mohou děti tuto stavebnici vyzkoušet. Na místě se konají také různé soutěže a další doprovodný program. Herna bude otevřena dnes do 18 hodin. (red)

Dobrá zpráva: lupič čtvrtmilionu z herny vypátrán a usvědčen

ilustrační foto

Policisté včera obvinili z trestného činu loupeže 28letého muže z Olomouce. Byl to on, kdo 16. března 2012 po šesté hodině ranní ve Wolkerově ulici v Prostějově vstoupil maskován šátkem do baru Coloseum. 

V ruce držel kuchyňský nůž. Přistoupil k obsluze, které vyhrožoval nožem a se slovy „neblbni, já chci jenom prachy“ ji přinutil k vydání finanční hotovosti kolem 260 tisíc korun. Po obdržení peněz bar opustil. Ke zranění osob nedošlo. Muž byl vypátrán na základě intenzivní a precizní práce policistů. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let. 

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 10.8192" N, 17° 6' 41.8104" E

Maskovaný lupič přepadl hernu

ilustrační foto

Včera, ve středu 18. ledna 2012 v ranních hodinách vstoupil dosud neznámý pachatel do herny na Žižkově náměstí v Prostějově, kde za ruku uchopil obsluhu, následně jí odvedl za barový pult a požadoval vydání peněžní hotovosti. 

Obsluha pachateli vydala finanční hotovost 17.500 Kč. Svým jednáním je muž podezřelý z trestného činu loupež, za který může být potrestán odnětím svobody na dvě léta až deset let. 

Popis pachatele: pachatel byl maskovaný šedou látkovou kuklou s otvory pro oči, v ruce držel doposud nezjištěný předmět. Jednalo se o muže střední postavy, výšky kolem 180 cm. Pachatel byl oblečen do modrých montérek a na sobě měl hnědou bundu. Mluvil česky bez přízvuku, ale špatně artikuloval.

(red)