houby

A rostou!

Foto čtenář

Pouhá půlhodinka v lese nad Seloutkami a přes sedm desítek bedel. To je včerejší úlovek jedné z našich čtenářek.

"Nic jiného ale neroste, našla jsem ještě pár žampionů. Na hřiby je třeba zajet dál, na Konicko nebo Drahanskou vrchovinu," podotkla paní Magda. (ber)

Rostou! I žampiony

Foto čtenář

PvNovinky zveřejnily úlovek jednoho z čtenářů. Ten našel na Protivanovsku hřiby kováře. Nebyl ale sám, kdo si domů přinesl čerstvé houby.

"Asi dvacítku žampionů jsem našla v poli nad Bělákem," poslala fotografie čtenářka Věra a dodala, že smažené byly výborné. Věříme a závidíme! (ber)

Je to možné? Rostou!

ilustrační foto

Do redakčního e-mailu nám dorazila čtveřice fotografií. Z Protivanovska.

"Zdravím do redakce a zasílám fotografie dnešního úlovku - hřiba kováře, kterého jsem našel na Protivanovsku", napsal k zaslaným fotografiím čtenář Zdeněk. 

V loňském roce byla úroda hřib na podzim bohatá, jedná se snad o předzvěst hojnosti? (red)

Fotopostřeh: A rostou!

Foto ber

Denně chodíte do lesa a pořád nic, ani holubinka? Já také. A nakonec najdu poklad pod břízou kousek od města.

Nechtělo se mi v dešti ven, ale kvůli čtyřnohým souputníkům jsem musela. Zajela jsem na hranice města a po pouhých pár metrech došla k osamělé bříze. Napřed jsem uviděla toho malého, a pak dvojčata. Parádní! Zdraví kováři. A zítra bude na oběd máčenka. Takže vážení, už rostou i ve městě. (ber)

 

Václavky? Rostou? Rostou!

Foto Pavel Sedláček

Dnes nám doputovaly do redakčního e-mailu fotografie václavek v košících.

"Stále rostou, tam úplně nahoře nad Stařechovicemi", napsal k zaslaným fotografiím čtenář Pavel Sedláček. My se kocháme a děkujeme! (red)

Rostou! I na prostějovském parkovišti!

Foto čtenář Petra

 

Houbařská sezona je v plném proudu. Pokud ale nemůžete z časových důvodů vyrazit do lesa, nezoufejte. Houby totiž rostou opravdu všude!

 

"Bedlu jsem vyfotila včera na záhonu parkoviště ve Školní ulici," zaslala nám fotografie čtenářka Petra. Můžete ji vidět i vy, i když je jedlá, byla ponechána na místě. "Jeden řízek, navíc nepříliš hygienický, naši rodinu nenasytí. Tak ať roste pro radost," dodala Petra. Takže koukejte, hledejte a posílejte fotografie. (red)

OBRAZEM: Rostou! Stále!

Foto Stanislav Dvořák

Fotografie hřibů s krátkým povídáním nám zaslal do redakčního e-mailu čtenář Stanislav Dvořák z Kostelce na Hané.

"Do lesa jezdím už dva týdny hlavně na Konicko a vždy něco přivezu, byly i bedly a lišky a moře babek, kdo ví kde, tak jistě najde. Navíc dnes to byla opravdu krásná procházka", napsal k zaslaným fotografiím pan Dvořák. (red)

A rostou!

ilustrační foto

"Půlhodinka procházky po Záhoří. Slušný úlovek," poslala nám fotografie čtenářka Alena.

Hřiby kováře také můžeme. A co vy, máte nějaký lesní úlovek z posledních dnů? Pochlubte se! (red)

Už rostou!!!

ilustrační foto čtenář

 

Letošní suché léto houbám zatím moc nepřálo. Máme pro vás potěšující informaci - už rostou!

"Hodinová procházka v lese u Alojzova vynesla třicítku různě velkých bedlí a čtyřku žampionů," napsala k fotkám čtenářka Alena. Doufejme, že se i letos dočkáme houbových hodů. (ber)

Houbaři pozor, rostou Václavky!

Foto čtenář Lenka P.

 

Václavky byly v lesích na Prostějovsku poprvé k vidění 14 dnů před 28. zářím, kdy má svátek Václav. Pak zmizely a objevily se v minulých dnech.

"Na pasece u Alojzova jsme objevili doslova plantáž," poslala nám fotografie paní Lenka. Pokud máte chuť třeba na jedinečný václavkový guláš, pospěšte si. Rosničkáři totiž hlásí od středy velkou zimu, která voňavé lahůdce svědčit nebude. (red)