hrad Sovinec

Hrad Sovinec oslavil 25. výročí první akce!

Foto ZZ

V sobotu 14.7.2018 hrad Sovinec důstojně oslavil 25. výročí od uspořádání první historicko-řemeslné akce. Celý den provázela oslavu fantastická atmosféra, smích a bouřlivý potlesk. Návštěvníci především ocenili prvotřídní organizaci, ukázky historických řemesel a vystoupení účinkujících.

"Naprosto plný hrad s napětím sledoval znamenitý rytířský turnaj. Rozzářeným dětským očím v prvních řadách se pak nejvíce líbila šermířská pohádka Rumcajs. Rodiče odměnili nekonečným aplausem šermířskou pověst Velké nepřátelství a Turnaj neurozených," pochlubil se hofmistr Mlok.

Prvotřídní akce Na příkaz císaře, kterou podpořil krajský úřad Moravskoslezského kraje, měla jedinou nedokonalost, a tou byl akutní nedostatek parkovacích míst.

Kdo vyhrál volňásky na víkendový Sovinec?

ilustrační foto Sovinec.cz

Jak PvNovinky informovaly, o tomto víkndu se na hradě Sovinci uskuteční jeden z vrcholů zdejší turistické sezony. A vy jste si s námi mohli zasoutěžit o rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a tři děti! 

Zájemců o soutěž byla pěkná řada, vylosovat jsme mohli pouze pět z vás, kteří se svými rodinami program zhlédnou zdarma. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají: Emma Nováková z Prostějova, Pavel Tunkr z Prostějova, František Grulich z Kostelce na Hané, Adéla Sofková z Plumlova a Milan Večerka z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte o rodinné vstupné na víkendový Sovinec!

ilustrační foto Sovinec

Jak PvNovinky informovaly, o tomto víkndu se na hradě Sovinci uskuteční jeden z vrcholů zdejší turistické sezony. A vy si s námi můžete zasoutěžit o rodinné vstupné!

Postačí, když do 12. července do 15:00 hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se tato akce jmenuje? Odpověď označte v předmětu SOVINEC. Pro pět vylosovaných máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red)

O víkendu se na Sovinci bude bojovat Na příkaz císaře!

ilustrační foto Sovinec.cz

Velkolepý rytířský turnaj, který je zařazen mezi nejdůležitější akce roku na hradě Sovinci, se uskuteční o víkendu 14. a 15. července. Na příkaz císaře se zde bude bojovat po oba dny v době od 9,10 do 18 hodin.

Ve 12:10 a 15:10 hodin se po oba dny můžete stát svědky jedinečné bitvy s nefalšovanými souboji. Ty předvedou nejúspěšnější šermířská společnost v České republice Artus Thor, těžkooděnci v plných zbrojích Taranis, skupiny šermu Fuente Ovejuna a Bibus Spiritus. "Děti potěší loutkové pohádky divadla Kašpárkův svět," přidal pozvání Zdeněk Zedek. Bližší informace o programu najdete na www.sovinec.cz

Hrad Sovinec leží mezi Šternberkem a Rýmařovem 3km nad obcí Paseka.

Kdo vyhrál rodinné vstupné na Kolotoč prima pohádek na Sovinci?

ilustrační foto Sovinec

Ve dnech 26. a 27. května se na hradě Sovinci opět roztočí Kolotoč príma pohádek. Můžete tak oslavit Den dětí na zakletém hradě! Prostějovské novinky pro vás připravily soutěž o rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a tři děti. Pět rodin takto může zhlédnout program zdarma. A na koho se usmálo štěstí?

Zábavný Kolotoč príma pohádek zhlédnou následující výherci s rodinami: Jitka Gorcová z Prostějova, Jan Moťka z Hvozdu, Zdeněk Ševčík z Luké, František Strouhal a Regína Hrubá, oba z Prostějova. Gratulujeme! (red) 

Kdo vyhrál rodinné vstupné na víkendový Sovinec?

ilustrační foto hrad Sovinec

Hrad Sovinec pořádá ve dnech 21. a 22. dubna akci Dobývání hradu Sovinec. Stejně jako v minulých letech zaručuje hradní posádka vysokou kvalitu celodenního programu. Bude věnován vojenské historie a bojovému umění středověku.

K vidění budou jedinečné a nefalšované souboje na sekery palcáty a meče. Bitva začne po oba dny v 11:45 a 15 hodin," vzkazuje hofmistr Mlok. Po oba dny bude hrad otevřen od 9:10 do 18 hodin. 

S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o rodinné vstupné, které čítá dva dospělé a tři děti. Kdo vyrazí na Sovinec zdarma? Veronika Kamenná z Čelechovic, Zuzana Popelková ze Stražiska, František Strouhal z Prostějova a Pavla Dostálová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

 

Babí léto se na Sovinci vydařilo! Vyrazit můžete ještě dnes!

Foto HM

Příjemné podzimní počasí a sedmnáct vystavených dravých ptáků. To vše přilákalo v sobotu na hrad Sovinec 1 500 návštěvníků.

"Největší zájem byl o krkavce, výra velkého a kulíška, což je nejmenší evropská sova, která nedosahuje ani velikosti špačka. Další sovy byly k vidění u hrnčířského stánku, nebo třeba u řezbáře," uvedl hofmistr Mlok. 

Nejúspěšnější vystoupení povedeného celodenního programu patřilo kejklířskému sdružení Vagabundus. Velkým potleskem návštěvníci ocenili fakíra Vlčka, nebo třeba vystoupení prakticky neznámé olomoucké šermířské skupiny Dragers. (red)

 

Sovinec zve na Past na medvěda. Kdo získá volňásky?

ilustrační foto hrad Sovinec

Ve dnech 30. září a 1. října se na hradě Sovinci koná další z pravidelných akcí, Past na medvěda. Čekají vás sokolnické lovy, ukázky výcviku a příletů dravých ptáků a bohatý doprovodný šermířský program. S Prostějovskými novinkami jste soutěžili o rodinné vstupenky!  

Po oba dny 9:10 až do 18 hodin účinkují vyhlášený kejklíř a fakír Zdeněk Vlček, který představí myší dostihy a kejklířské rozvernosti. Servisní organizace Barrandovských filmových ateliérů skupina šermu Taurus připomene senzační šermířskou veselohru Igor to zařídí. Akrobatická a žonglérská společnost Colektive vagabundus žongluje na chůdách kuželkami, míčky i s jablky. Skupina historického šermu Rytíři z polic srdečně zve na napínavou šermířskou pověst Poklad.

Sovinec zve na Past na medvěda!

ilustrační foto hrad Sovinec

Ve dnech 30. září a 1. října se na hradě Sovinci koná další z pravidelných akcí, Past na medvěda. Čekají vás sokolnické lovy, ukázky výcviku a příletů dravých ptáků  a bohatý doprovodný šermířský program. Soutěžte s námi o vstupenky!  

Po oba dny 9:10 až do 18 hodin účinkují vyhlášený kejklíř a fakír Zdeněk Vlček, který představí myší dostihy a kejklířské rozvernosti. Servisní organizace Barrandovských filmových ateliérů skupina šermu Taurus připomene senzační šermířskou veselohru Igor to zařídí. Akrobatická a žonglérská společnost Colektive vagabundus žongluje na chůdách kuželkami, míčky i s jablky. Skupina historického šermu Rytíři z polic srdečně zve na napínavou šermířskou pověst Poklad.

Chcete jedno rodinné vstupné na zítra na Sovinec? Neváhejte!

ilustrační foto Sovinec

Ve dnech 19. a 20. srpna se na hradě Sovinci koná celodenní program s názvem Přízrak z Temné věže. I zítra na vás tedy čekají pověsti a šermířské příběhy ze života Karla IV. S Prostějovskými vstupenkami jste soutěžili o vstupenky a jedna z výherkyň náhle onemocněla.

Po oba dny účinkují těžkooděnci v plné zbroji Memento Mori, kteří připomenou znamenitý šermířský příběh Posel míru. Famózní šermíři Bibus Spiritus srdečně zvou na novou šermířskou pověst Černá rota. Divadelní a šermířská společnost D.B.S odehraje nejúspěšnější šermířskou komedii Prokleté dědictví. Skupina historického šermu Valmont představí šermířskou pověst ze života Karla IV. Král přichází. Pro nejmenší jsou připraveny loutkové pohádky divadla Kašpárkův svět.