hrad Sovinec

Kdo vyhrál volňásky na poslední prázdninový Sovinec?

ilustrační foto hrad Sovinec

O tomto víkendu se na hradě Sovinci uskuteční víkend plný pohádek. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné!

A na koho se usmálo štěstí a vyrazí s rodinami v počtu dvou dospělých a tří dětí zdarma na toto představení? Výherci se stávají Marcela Matoušková z Prostějova, Jana Michlová z Kostelce, František Strouhal z Prostějova, Daniela Michlová z Kostelce a Kristýna Janulíková. Gratulujeme! (red)

Blesková soutěž o rodinné vstupné na Sovinec!

ilustrační foto hrad Sovinec

O tomto víkendu se na hradě Sovinci uskuteční víkend plný pohádek. A vy můžete soutěžit o rodinné vstupné!

Postačí, když do pátku do deseti hodin zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, jak se jmenuje tato akce? Odpověď označte v předmětu SOVINEC.

Pro pět vylosovaných máme rodinné vstupné pro dva dospělé a tři děti.

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

 

Sovinec zve na Kašpárka na skalním hradě!

ilustrační foto hrad Sovinec

Loutkářská a pohádková pouť se na hradě Sovinci uskuteční 1. a 2. září. Návštěvníky čeká bohatý celodenní program plný pohádek ve znamení loučení s prázdninami.

Mimo jiné na vás čekají šermířské souboje a středověké tance se skupinou šermu BERENDAL, loutkové a hrané pohádky z Batohu, oblíbené šermířské pohádky a příběhy se skupinou historického šermu GRÁL.

Po oba dny je otevřeno 9:10 až 18:00 hodin. (red) 

 

Kdo vyhrál rodinné vstupné na víkendový Sovinec?

ilustrační foto hrad Sovinec

Hrad Sovinec nabídne ve dnech 18. a 19. srpna akci Hodokvas rytíře Kobylky. Tradiční historicko-řemeslný jarmark zaručuje nejvyšší kvalitu celodenního programu v podobě pověstí a šermířských příběhů ze života Karla IV. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné.

Pět vylosovaných získá vždy po dvou volňáscích pro dospělé a třech pro děti. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Milan Večerka z Prostějova, Emma Nováková z Prostějova, Jana Moravcová z Prostějova, Regína Hrubá z Prostějova a Dagmar Gottwaldová z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Kdo vyhrál volňásky na Přízrak z Temné věže na Sovinci?

ilustrační foto Sovinec

Další víkendová historicko-řemeslná akce Přízrak Temné věže se na Sovinci koná 4. a 5. srpna. A vy s jste s námi soutěžili o rodinné vstupné!

Jako obvykle pro vás máme pět rodinných vstupů, které čítá dva dospělé a tři děti, zdarma. A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají František Strouhal, Prostějov, Jana Michlová z Kostelce na Hané, Petr Procházka z Prostějova, Jana Moravcová z Prostějova a Honza Moravec, taktéž z Prostějova. Gratulujeme! (red)

Sovinec zve na Přízrak temné věže

ilustrační foto Sovinec

Další víkendovou historicko-řemeslnou akci chystá posádka Špinavci z hradu Sovinec na víkend 4. a 5.8.2018. Koná se zde akce nazvaná Přízrak Temné věže, aneb lapkové a kati při práci na loupežnické stezce.

Na pátém nádvoří vystoupí skupina historického šermu Nuntius Regis s novou šermířskou pověstí Nevěsta kyjevská. Oblíbená divadelní a šermířská společnost Taurus se vrátila s kultovní černou komedií Igor to zařídí. O zábavu se bude starat znamenitý kejklíř a žonglér Křupíno Křup. A pro nejmenší návštěvníky zahraje divadlo Kašpárkův svět. Nemohou také chybět ani sokolníci s letovými ukázkami a oblíbeným fotografickým koutkem.

OBRAZEM: Sovinec ve válce třicetileté fotoaparátem výherce Petra

Foto Petr Drozd

Další z výherců, tentokrát pan Petr, nám zaslal fotografie z výletu na hrad Sovinec.

Na hradě nedalekém od Prostějova se konala další z akcí sezóny - již XXII. ročník akce Dobývání hradu Sovinec - Za čest krále, aneb Sovinec v temné době války třicetileté.

"Děkujeme za volný vstup na akci. Akce byla více než skvělá a zaujala i naši tříletou slečnu", napsal k zaslaným fotografím pan Petr. (red)

Program na Sovinci je úžasný, říká jedna z výherkyň, paní Lenka

Foto Lenka Střelcová

O tomto víkendu, 28.-29. července 2018, se na hradě Sovinci koná již XXII. ročník akce Dobývání hradu Sovinec - Za čest krále, aneb Sovinec v temné době války třicetileté. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné.  

Jedna z výherkyň, paní Lenka, nám zaslala rodinné fotografie s poznámkou, že si akci báječně užili!

A vy si nenechte ujít program dnešního dne! (red)

Kdo vyhrál rodinné volňásky na Sovinec ve válce třicetileté?

ilustrační foto hrad Sovinec

O víkendu 28. - 29. července 2018 se na hradě Sovici uskuteční již XXII. ročník akce Dobývání hradu Sovinec - Za čest krále, aneb Sovinec v temné době války třicetileté. A vy jste s námi soutěžili o rodinné vstupné pro pět vylosovaných, které čítá dva dospělé a tři děti.

Soutěžících o tuto skvělou víkendovou akci zdarma byla spousta, štěstí mělo pouze šest z vás. A o koho se jedná? Výherci jsou Martina Iránková, Petra Svačinová, Lenka Střelcová, Jiří Vospěl, Martin Tylšar a Petr Drozd. Gratulujeme výhercům a děkujeme všem soutěžícím! (red)

Sovinec nabídne další akci! Sovinec za války třicetileté!

ilustrační foto hrad Sovinec

Druhou historicko-řemeslnou akci ze tří plánovaných na hradě Sovinec s přídomkem akce roku se uskuteční o víkendu 28.-29.7.2018. Bude to již XXII. ročník akce s názvem Dobývání hradu Sovinec - Za čest krále aneb Sovinec v temné době války třicetileté. 

"Při minulé akci, kterou jsme oslavovali 25. výročí našich akcí na hradě, jsme se věnovali období gotiky. Nyní se přesuneme o pár století dále a místo mečů se dostanou ke slovu střelné zbraně," vysvětlil za posádku Špinavci herold Petr Šenkyřík.