hřiště

Základní škola bude pronajímat své hřiště

ilustrační foto MMP

Jedna hodina za sto korun. To je cena, za kterou může Základní škola a mateřská škola Prostějov v Palackého ulici pronajímat víceúčelového hřiště v Čechovicích.

Rada města Prostějova schválila kalkulační cenu v doplňkové činnosti. Za hodinu pronájmu od 1. května 2016 si zájemci zaplatí 100 korun.

Ředitelka školy nás požádala, abychom tuto jejich aktivitu zvážili. Po přezkoumání její žádosti jsme kalkulační cenu pronájmu víceúčelového hřiště v Čechovicích v doplňkové činnosti schválili. Škola musí následně zveřejnit provozní řád a harmonogram využití víceúčelového hřiště v Čechovicích, tak aby případní zájemci o pronájem věděli, kdy je hřiště volné a k dispozici,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. (red)

Víceúčelové hřiště v Čechovicích se dočká světla

Foto MMP

Víceúčelové hřiště v Čechovicích se dočká nového osvětlení. Rada města Prostějova na svém posledním jednání schválila potřebné finance na projektovou dokumentaci. Provozní hodiny víceúčelového hřiště v Čechovicích bude možné rozšířit i na pozdní odpolední či večerní čas. Doposud v areálu chybělo patřičné osvětlení.

„Odsouhlasili jsme proto finance na pořízení projektové dokumentace osvětlení. Cenová nabídka zohledňuje elektro přípojku a zajištění smluv pro zřízení přípojky s dodavatelem elektrické energie,“ uvedl první náměstek Zdeněk Fišer a doplnil, že město také žádá o dotační podporu z programu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky.

Na pořízení projektové dokumentace osvětlení víceúčelového hřiště včetně přípojky a zajištění potřebných smluv je ve výši 50 tisíc korun.( red)

Veřejné osvětlení u hřiště v Čechovicích bude

Foto MMP

Na nedostatečné osvětlení plochy u hřiště v Čechovicích upozornili vedení města tamní obyvatelé. Rada města Prostějova proto vyčlenila finanční prostředky pro zpracování projektové dokumentace za účelem osvětlení stávajících zpevněných ploch u sportoviště.

Přítmí, které může lákat ke kriminalitě. Tak označili obyvatelé Čechovic při akci Setkání vedení města s občany této lokality stav, ve kterém se okolí hřiště v současnosti nachází. Radní nechali situaci prověřit a již se pracuje na nápravě.

Hřiště nejsou hřiště, ale zachovat se mohou

Foto ber

Na stížnosti obyvatel Sídliště svobody, kterým vadí odstraňování betonových ploch mezi domy, upozornil na pondělním jednání zastupitelstva zastupitel Aleš Matyášek. Situace údajně není jednoduchá, lze ale vyřešit.

„O odstraňování betonových ploch byli obyvatelé informováni formou vývěsek v domech. Nikdo připomínky nevznesl,“ sdělil zastupitelům vedoucí odboru správy a majetku města Libor Vojtek. Plochy podle jeho slov navíc nemají statut hřiště. Na žádost občanů ale může magistrát jejich odstranění zrušit.
„Je to dvousečná zbraň. Lidé, kteří u hřišť bydlí a mají děti, žádají jejich zachování. Naopak obyvatelé s odrostlými potomky žádají odstranění, protože je pohyb dětí ruší,“ připomněla primátorka Alena Rašková letitý boj dvou skupin. (ber)

Víceúčelové hřiště už slouží sportovcům

ilustrační foto

 

Volejbal, tenis, nohejbal, florbal nebo třeba malou kopanou si mohou na novém hřišti vychutnat sportovci Dělnické tělocvičné jednoty Prostějov.

„Víceúčelové hřiště vzniklo jako náhrada za zrušené sportoviště při budování jižního okruhu,“ uvedl náměstek Zdeněk Fišer. Vybudování sportovního areálu o velikosti 26 x 48 metrů přišlo na 5 258 013,- Kč včetně DPH. Areál bude DTJ předán do užívání na základě smlouvy o smlouvě budoucí darovací. (red)

Na ZŠ Palackého bylo otevřeno nové hřiště!

ilustrační foto

 

Na základní škole Palackého v Prostějově bylo v pondělí 22. června 2015 slavnostně uvedeno do provozu nové hřiště, které budou využívat nejen žáci školy, ale i veřejnost.

Hřiště je rozděleno na dvě hrací plochy z umělého povrchu ve směru východ – západ. Je zde hrací plocha na basketbal o rozměrech 11,0 x 21,0m a hrací plocha na volejbal o rozměrech 9,0 x 18,0m s možností využití i pro nohejbal (stejné rozměry) a badminton – plocha 6,10 x 13,40m. Za hrací plochou je ve směru sever – jih umístěna běžecká dvoudráha délky 60,0m. Šířka jedné dráhy je 1,25m. Podél východní stěny tělocvičny je dráha a doskočiště pro skok daleký. Délka dráhy je 35,0m, šířka 1,25m. Velikost doskočiště je 3,0 x 8,0m, hloubka 500mm.

Na hřištích u ZŠ Palackého a ZŠ Čechovice se pracuje!

Foto ber

 

Třináct milionů korun bez DPH. To je cena zakázky, kterou v loňském roce získal od města Prostějova Pozemstav. Musí za ně zrekonstruovat dvě školní hřiště, u ZŠ Palacká a ZŠ Čechovice.

Jde o celkovou rekonstrukci víceúčelového sportovního hřiště při ZŠ Palackého o rozměrech cca 30 x 20 m se dvěma dráhami v délce 60 m v předpokládaném finančním rozsahu 5 963 000 Kč bez DPH a vybudování nového víceúčelového sportovního hřiště při ZŠ Čechovice o rozměrech cca 63 x 35 m v předpokládaném finančním rozsahu 7 664 000 Kč bez DPH. Termín zahájení prací byl 31. října 2014, dokončena mají být 31. 8. 2015. (ber)

 

Rákosníčkovo hřiště by nemělo být na Husáku!, zlobí se občanka

ilustrační foto Rákosníčkovo hřiště, Lidl

 

"Dozvěděla, jsem se, že Rákosníčkovo hřiště bude vybudováno na Husáku! Myslím, že by před takovým rozhodnutím měla proběhnout alespoň diskuse, anketa či průzkum, kde by si občané, kteří hlasovali a o vybudování tohoto hřiště v Prostějově se nejvíce zasloužili, hřiště přáli. Myslím, že Husák by to nebyl! Jediný, kdo bude hřiště v této lokalitě využívat, jsou nepřizpůsobiví spoluobčané, kteří jej v krátké době zničí!,“ zlobí se na webu města jedna z obyvatelek Prostějova.

Odbor rozvoje a investic odpovídá briskně. Bude tam. „Soutěž Rákosníčkova hřiště vyhlašuje společnost Lidl Česká republika v.o.s. s cílem podpořit zdravý rozvoj dětí formou realizace moderních dětských hřišť. Pro Rákosníčkovo hřiště bylo nutno najít vhodné místo v blízkém okolí prodejen Lidl, ideálně do 500 m od vítězné prodejny. Společnost chce stavět hřiště tam, kde je jich potřeba, kde se např. žádné dětské hřiště nenachází nebo kde dříve stávalo, ale již nevyhovuje bezpečnostním parametrům.

Hřiště ve Vrahovicích bude bez zavlažování?

ilustrační foto

 

Škodu za 50 tisíc korun způsobil dosud neznámý pachatel, který někdy v době od 1. do 12. listopadu ukradl z areálu fotbalového hřiště ve Vrahovicích motor čerpadla, určeného na zavlažování hřiště.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, za který pachateli hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi. (red)

Opravu hřiště chceme prosadit, říká Milada Galářová

Foto ber

 

Dětské hřiště v sídlišti Svornosti ve Vrahovicích zdejším maminkám zrovna neučarovalo. Zarostlé travou, bez oplocení, se špatnými přístupovými chodníky. Proto se svými ratolestmi raději míří do jiných částí města. Milada Galářová z osadního výboru pro ně ale má dobrou zprávu.

"Hrací plocha je opravdu dost nešťastně vyřešená. Protíná ji přístupový chodník, herní prvky jsou rozesety po velké ploše a oplocení bude, pokud se nezmění koncepce hřiště, komplikované," potvrdila PvNovinkám Galářová. Hřiště je ale podle ní na velmi klidném místě, daleko od komunikace, z jedné strany chráněno živým plotem i vzrostlou zelení.