Interspar

Značka Interspar z českého trhu dnes definitivně zmizí

ilustrační foto interspar

 

Značka Interspar z českého trhu definitivně zmizí tuto středu. Společnost Ahold dokončila přeměnu prodejen řetězce Spar na svou značku Albert. Posledním obchodem, který prošel proměnou, je prodejna v Ostravě-Porubě.  Ahold loni v srpnu koupil za 5,2 miliardy korun 49 ztrátových prodejen Interspar.

"Letos již očekáváme, že samotné prodejny Spar a Interspar budou mírně ziskové, ale již v roce 2016 se jejich plná ziskovost promítne do celkových výsledků společnosti," uvedl ředitel obchodního řetězce Albert Jesper Lauridsen. Transformace obchodů na Alberty bude podle původního plánu firmy stát 51 milionů eur (zhruba 1,4 miliardy korun).

Albertosparová nová tvář dumá nad kavárnami

ilustrační foto

Maso a lahůdky zůstaly, otázkou je další osud kaváren fungujících u bývalých Intersparů, naznačil šéf Aholdu pro Českou republiku Jesper Lauridsen.

Jak PvNovinky informovaly, společnost Ahold dokončila přeměnu 35 hypermarketů Interspar na značku Albert. Menší prodejny, 14 supermarketů Spar, se změnily na Albert už loni v září. Náklady na sjednocení by neměly přesáhnout 50 milionů eur, tedy zhruba 1,35 miliardy korun. Další stamiliony korun chce Ahold postupně investovat do vylepšení svých starších obchodů, v nichž chce nabídnout více čerstvých potravin, a naopak omezit nepotravinovou část. 

Albertospar otevřen!

Foto ber

 

Včera ráno otevřel své brány nový Albert, ve který se v posledních dnech intenzivně měnil bývalý Interspar v Plumlovské ulici. Mimo zaváděcích cen a novotou vonícího prostředí nabídl i službu, která potěšila zejména ženy.

"Za pokladnami byli mládenci, kteří skládali nákupy do tašek. Tak na to bych si zvykla velmi rychle," sdělila redakci Milada Nováková. Podle vedení marketu ale jde zatím jen o jednorázovou akci. "Zatím o tom neuvažujeme, ale pokud zákazníci tuto variantu budou požadovat třeba formou zápisu v knize přání, není vyloučeno, že ji zavedeme," uvedla jedna z provozních. (ber)

Interspar se začátkem příštího týdne uzavře!

ilustrační foto

 

Jak Pv Novnky informovaly, hypermarket Interspar v Plumlovské ulici v Prostějově se mění v Albert.  V pondělí 2. března ráno začaly první úpravy, mizí loga. Market se o několik dnů později uzavře úplně.

„Interspar v Prostějově se bude přestavovat  9. a 10. března," sdělila dnes redakci Dagmar Krausová, tisková mluvčí společnosti Ahold, která Alberty provozuje. Pak už na zákazníky čeká jeho nová podoba. (ber)

OBRAZEM: Z Intersparu Albert. Právě teď!

foto Petr Opluštil, ber

 

Jak Pv Novnky informovaly, hypermarket Interspar v Plumlovské ulici v Prostějově se v polovině března zavře, aby se o dva dny později otevřel už pod hlavičkou Alberta. V pondělí 2. března ráno začaly první úpravy, mizí logo.

„Interspar v Prostějově se bude přestavovat v polovině března,“ sdělila redakci Dagmar Krausová, tisková mluvčí společnosti Ahold, která Alberty provozuje. O práci podle mluvčí nikdo nepřijde. "Zaměstnanci prodejen INTERSPAR mají možnost stát se zaměstnanci naší společnosti. V souvislosti s akvizicí nedošlo ke snížení pracovních míst na žádné z prodejen," dodala Krausová.

Úvodní foto jsme vyměnili za foto pořízení Petrem Opluštilem... Albert je již na světě! (ber)

Z Intersparu bude Albert. Už v březnu

ilustrační foto logo albert.cz

 

Hypermarket Interspar v Plumlovské ulici v Prostějově se v polovině března zavře, aby se o dva dny později otevřel už pod hlavičkou Albert.  

„Interspar v Prostějově se bude přestavovat  v polovině března,“ sdělila redakci Dagmar Krausová, tisková mluvčí společnosti Ahold, která "Alberty" provozuje. Podle jejích slov bude po přestavbě zachováno to nejlepší z obou značek, Interspar i Alberta. Úsek lahůdek a masa zůstane prakticky beze změny, sortiment kosmetiky a nepotravinového zboží bude podobný nabídce Alberta. Ani o práci podle mluvčí nikdo nepřijde. "Zaměstnanci prodejen INTERSPAR mají možnost stát se zaměstnanci naší společnosti.