jaro

Ve středu nastane astronomické jaro. Ve znamení Berana

ilustrační foto ber

Ve středu 20. března v 22,58 hodin začne astronomické jaro. Začíná v okamžiku, kdy se střed slunečního kotouče ocitne přesně nad rovníkem a Slunce vstoupí do znamení Berana. Oblékejte se do červené, noste rubíny a zbavte se přebytečností.

Zvěrokruh začíná znamením Berana, které má svůj počátek v jarní rovnodennosti. Zvířecí symbol berana poměrně dobře vystihuje vlastnosti tohoto znamení, jako je temperament, smělost a bojovnost. Berani jsou nezávislí, dynamičtí, rozhodní, aktivní, iniciativní a plni nadšení. V době, kdy Slunce prochází znamením Berana, v letošním roce to bude od 20. března do 20. dubna 2019, se snažte výše zmíněné charakteristiky tohoto energického znamení v sobě rozvíjet. 

OBRAZEM: Kolem nás vše krásně kvete!

Foto čtenář

Fotografie kvítků, kvetoucích stromů a keříků nám do FB zprávy zaslal čtenář Petr.

"Doufejme, že již nepřijdou velké mrazy a stromy nepomrznou. Už se těším se na úrodu meruněk i třešní", napsal k zaslaným fotografím Petr. (red)

OBRAZEM: Jaro fotoaparátem Lubomíra Kaprála

Foto Lubomír Kaprál

Lubomír Kaprál nám pravidelně zasílá příspěvky týkající se fotbalu či událostí, které se dějí v Seloutkách či Určicích. Tentokrát se zaměřil na jarní květenu.

"Díky téměř letnímu počasí v závěru měsíce března rozkvetly na zahrádkách rozmanité druhy jarních květin. A neuškodilo jim ani přechodné ochlazení z počátku dubna", napsal krátce k zaslaným fotografiím.  (red)

OBRAZEM: Jarní ráno nad hanáckou dálnicí

Foto čtenář

Rána jsou nyní díky pěknému počasí víc než krásná. Zachytit Slunce, které se nad obzor dere raketovou rychlostí, je tak skutečným zážitkem.

A když se to podaří ve chvíli, kdy po dálnici zrovna nesviští žádné auto, je ještě příjemnější. (ber)

Dnes je první jarní den!

ilustrační foto ber

V čase 11:28 nastane jarní rovnodennost, kdy Slunce vstoupí do znamení Berana. Od tohoto okamžiku se den bude prodlužovat až do letního slunovratu, který připadá na 21. června.

Další změna  nás čeká o pár dnů později. V neděli 26. března ve dvě hodiny začne platit letní čas a my budeme muset posunout hodiny o 60 minut dopředu. (ber) 

OBRAZEM: Rozkvetlá Hloučela

Foto čtenář

Jaro se blíží mílovými kroky. Svědčí o tom i něžné hlavičky jarních květin, deroucí se ke slunci mezi loňským listím.

"Hloučela je plná bledulí, sněženek a také žlutých tavolínů zimních. Je radost na ně pohledět," poslala nám fotografie čtenářka Lenka. (red)

OBRAZEM: Jaro vítají první mláďata

Foto ber

O tom, že v ZOO Olomouc se narodila první letošní mláďata, jsme vás už informovali. Na svět ale s blížícím se jarem přicházejí i jiná mláďata, než ta spojená s exotikou.

Jako tenhle beránek, který si užívá v jedné ze zahrad v blízkosti Prostějova. Na objevování není sám, pečlivě ho střeží maminka Zuzanka a teta. A ušmudlaný není, jen má čeníšek pokrytí pihami. (ber) 

OBRAZEM: Na náměstí to dnes žilo!

Foto PvNovinky.cz

Ač to dnešní dopoledne vůbec nevypadalo, že je jaro vůbec tu, odpolede se vytasilo hned s počasím letním. A bylo to znát!

Každá lavička byla obsazená, venkovní posezení kaváren plné, všude pobíhaly děti a procházeli se lidé s pejsky či bez nich. A stačilo málo, ani kulturní vystoupení nebylo potřebné! Bundy tedy již schovejme do skříní a užívejme jaro naplno! Krásný večer! (red)

OBRAZEM: Prostějov: Jaro je tu!

Foto MMP

Magnolie, krokusy, žluté narcisy, zelenající se keře. Po nevlídné zimě začínají tyto první pozdravy jara rozdávat radost.

„Plánujeme vybudovat parky, ozelenit ještě více město. V rámci plánů rozvoje zeleně věnujeme pozornost nejen centru města, ale také jeho jednotlivým částem. Je pěkné mít město rozkvetlé a pestré,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil. Důkazem jeho slov jsou už teď kvetoucí záhony.

„Osázené byly v loňském roce a my můžeme vidět první výsledek naší snahy. O tom, že se líbí, svědčí pozitivní ohlasy z veřejnosti. Výsadba má úspěch a my jsme tomu opravdu rádi,“ doplnila náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. (Zdroj MMP)

OBRAZEM: Už kvetou!

Foto ber

V ulicích Prostějova se před několika lety začaly objevovat magnolie. A právě začínají kvést.

Rozkvetlá magnólie je nepřehlédnutelné, okouzlující výtvarné dílo přírody. Na jaře se můžeme těšit z nádherných květů, po zbytek roku ji zdobí dokonalý tvar rozložité koruny a velké listy. Jedna z prvních kvete ve Spitznerově ulici. Krása, viďte? (ber)