Jiří Kajínek

Jana Zaorálková: Kajínek si svoji "popularitu" v Prostějově užíval

Foto Jana Zaorálková

Jak jsme již psali, Jiří Kajínek, nejznámější český vězeň, navštívil dnes prostějovské knihkupectví ve Zlaté bráně.

Již z námi uveřejněných fotografií po jedenácté hodině bylo znát, že Prostějované o setkání s ním, o zakoupení knihy či focení s ním, stojí. Jana Zaorálková se dostala blíže, než-li my, a fotografie zaslala s vyjádřením: "Posílám několik fotek z dopolední autogramiády knihy Jiřího Kajínka ve Zlaté Bráně. Lidí bylo docela hodně. Někteří se přišli jen podívat, jiní stáli ve frontě na podpis a spousta lidí se s Kajínkem i fotila. A bylo vidět že Jiří Kajínek si svoji "popularitu" značně užíval", napsala Jana.

Rekordní návštěva Zlaté brány? Na Kajínka se tvoří fronty

Foto PvNovinky.cz

Autogramiádu své knihy má v prostějovském knihkupectví Dobrovský ve Zlaté bráně Jiří Kajínek.  

Nechat si podepsat knihu nejznámějšího českého vězně můžete od jedenácti hodin. Ale pozor, tvoří se fronty! (red) 

 

Kajínek je na svobodě. Uvítal jej před věznicí potlesk

Foto jirikajinek.cz

Krátce před druhou odpoledne byl doživotně odsouzený Jiří Kajínek propuštěn z vězení na svobodu. Po třiadvaceti letech se tak stalo díky milosti prezidenta Miloše Zemana.  

Před věznicí v Rýnovicích na něj čekal početný zástup, tvořený novináři a jeho příznivci. Jiří Kajínek několikrát zdůraznil, že touží po soukromí. Nechtěl tedy odpovídat na otázky, kam se teď vydá, ani zda a kde bude pracovat, i když nabídky, dle jeho vyjádření, již dostal.

Jedno ale zdůraznil. "Radši umřu na svobodě, než být dál ve vězení," připomněl stran možnosti likvidace své osoby. (ber)

 

Jiří Kajínek napsal i čtenářům PvNovinek. Četli jste?

ilustrační foto

Příběh Jiřího Kajínka opět bouří vody české společnosti. Muž, který byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu, dokázal zdolat zdi nejhlídanější české věznice. Díky útěku z hradu Mírova se stal ze dne na den mediální hvězdou, o které byl dokonce natočen film a napsána kniha. Na své cestě za spravedlností si získal řadu fanoušků, mezi nimiž je i paní Lenka z Prostějova. Ta má jako řada Kajínkových příznivců velkou radost, že se po letech dostane na svobodu. 

„Osudy Jiřího Kajínka sleduji už spoustu let, nejen proto, že je to moc pěknej chlap,“ směje se při vzpomínce na Kajínkovo zatčení po útěku z Mírova. Před několika lety, když z Karviné připutoval znovu na Mírov, mu napsala. „Odpověděl mi a tak jsme si začali psát, což děláme dodnes. Poslala jsem v roce 2014 do Rymic, kam ho přestěhovali, dopis s prosbou, jestli by nenapsal věnování čtenářům PvNovinek," ukázala Lenka vlastnoruční Kajínkovo přání.

O Kajínkově vině či nevině diskutovat nechce, podepsala ale petici, žádající jeho omilostnění. 

Nejznámější český vězeň Jiří Kajínek dostane milost. Prezidentskou

ilustrační foto FB

Miloš Zeman v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov oznámil, že doživotně odsouzený vězeň Jiří Kajínek dostane milost. Podle prezidenta je už připravena, podepíše ji po návratu z Číny. Brány věznice by měl Kajínek opustit v druhé polovině května.

Plzeňský soud uložil zřejmě nejznámějšímu českému vězni doživotní trest 23. června 1998. Odsoudil ho za to, že v roce 1993 zastřelil v serpentinách pod plzeňskou věznicí Bory podnikatele Štefana Jandu a jeho osobního strážce Juliána Pokoše. Druhý bodyguard útok přežil.

Milostí udělil prezident Zeman zatím sedm. (ber)