Josef Franc

V Kostelci se uskuteční Mezinárodní policejní turnaj v sálové kopané

ilustrační foto plakát

V sobotu 14. října od osmi hodin se v tělocvičně Základní a mateřské školy Kostelec na Hané uskuteční mezinárodní policejní turnaj v sálové kopané. Pořádá  ho Sportovní klub policie Moravan Prostějov, z.s., ve spolupráci s Nadací policistů a hasičů a zúčastní se ho mužstva policistů z ČR, Slovenska, Polska a Srbska.

V průběhu turnaje bude probíhat dobročinná sbírka ve prospěch Nadace policistů a hasičů, jejíž výtěžek bude předán jejímu řediteli Vladimíru Šuterovi. Hlavním mottem turnaje je pomoc rodinám policistů a hasičů, kteří zahynuli při výkonu své služby a současně pro bývalé policisty a hasiče, těžce tělesně postižené následkem zranění, utrpěného v přímé souvislosti s výkonem služby.

Fotografii Prostějovana Josefa France ocenili zlatou medailí v Turecku!

Foto Josef Franc

Prostějovské novinky pravidelně informují o fotografických výstavách, zaměřených na krásy a zajímavosti přírody, které ze svých toulek připravuje známý prostějovský cestovatel a fotograf Josef Franc. Ten je při své profesi kriminalistického technika často nucen fotografovat a ohledávat místa a věci, které nejsou nikterak příjemné a pozitivní, a proto se pro něj příroda a fotografování jejích krás stalo důležitým koníčkem k relaxaci. 

Jak sám říká, nedělá fotografování jako umění, avšak snaží se nádherné okamžiky, které při svých toulkách přírodou vnímá, "fotograficky uchopit" a ukázat i dalším lidem. A protože se nebojí se svými fotografickými úlovky popasovat s ostatními fotografy, pravidelně se účastní i fotografických soutěží jak doma, tak v zahraničí. Po několika úspěšných umístěních svých fotografií jak v ČR, na Slovensku, v Rakousku a vloni v Srbsku, se letos v lednu zúčastnil mezinárodní fotografické soutěže DEFSAD Forum Camlik 1. INTERNATIONAL PHOTOGRAPHY EXHIBITION v Turecku.

Francova Stopiča Pečina k vidění v Atriu!

foto archiv Josef Franc

Prostějovský fotograf Josef Franc právě připravil ve stylových prostorách restaurace Atrium v Prostějově svoji novou fotografickou výstavu, nazvanou STOPIČA PEČINA - KOUZELNÉ PODZEMÍ.

Jak již název napovídá, svoje fotografické záběry nelovil prostějovský cestovatel a fotograf tentokrát na horách ani v krajině, avšak vydal se za nimi do podzemí. "Při svých putováních po Srbsku, jež je mojí srdeční krajinou, jsem v oblasti Zlatiboru narazil na velice zajímavou jeskyni Stopiča pečina", přibližuje nám Josef Franc objekt svého fotografického zájmu. "Jeskyně Stopiča pečina se nachází na severovýchodní straně planiny Zlatiboru, mezi obcemi Rožanstvo a Trnava, 19 km od turistického centra Zlatibor.

Restaurace ATRIUM zve na novou fotografickou výstavu JOSEF FRANC MORAVSKÉ TOSKÁNSKO

Foto Josef Franc

Tentokrát se Josef Franc na jaře vydal pěšky s fotoaparátem u pasu toulat krajinou, nepříliš vzdálenou od Prostějova a přeci tak bizarní.   

Silně zvlněná malebná krajina s dlouhými pásy hnědých či zelených polí, táhnoucích se až k obzoru, různorodě do sebe graficky zakomponovaných, doplněných tu malým remízkem, stromem či kapličkou, se rozkládá mezi Mořicemi, Litenčicemi a Kyjovem. Litenčická pahorkatina, jak je geograficky oblast pojmenovaná, se však nejen mezi fotografy říká Moravské Toskánsko pro její podobu a atmosféru podobnou právě italskému Toskánsku. 

Co říkáte, líbí? (red)

Prostějovští policisté se zúčastnili již II. ročníku IPA pochodu v Hranicích

Foto Josef Franc

Skupina prostějovských policistů, kteří se ve svém volnu sdružují v mezinárodní policejní asociaci – International Police Association, územní skupina 223 Prostějov a Sportovním klubu policie Moravan Prostějov se pravidelně účastní pěších dálkových pochodů.

V sobotu 11. června úspěšně absolvovali již II. ročník IPA pochodu v Hranicích, pořádaného územní skupinou IPA 206. Pořadatelé se zhostili svého úkolu na jedničku a připravili opravdu velice hezkou akci. Policejní pochodová jednotka z Prostějova úspěšně zvládla trasu 28 km, vedenou příjemnou krajinou Moravské brány a v pohodě dorazila do cíle. Pochodu se společně zúčastnili i kolegové a přátelé z partnerské IPA Prijepolje v Srbsku, kteří kvůli účasti na pochodu vážili přes tisíc kilometrů dlouhou cestu a domů si za úspěšné absolvování odvezli medaile české sekce IPA. (red)

OBRAZEM: Pacholík, Franc, Věženský a Srbsko. Na prostějovském zámku

Foto Bob Pacholík, Ivo Snídal

V úterý 5. dubna byla v šestnáct hodin zahájena ve výstavní galerii Regionálního infocentra v prostějovském zámku vernisáž společné výstavy Josefa France a Dušana Věženského ze Spolku prostějovských fotografů a Boba Pacholíka z Fotoklubu Prostějov. Všichni tři se předloni na jaře zúčastnili výpravy po krásách srbské krajiny a dnes se rozhodli svoje fotografické úlovky společně prezentovat.

O úvodní část vernisáže se postaraly nádherným zpěvem Proměny, mezi jejichž vystoupením přivítal přítomné hosty Josef Franc a vysvětlil název výstavy SRBSKÉ ETUDY OČIMA HANÁCKÝCH FOTOGRAFŮ.

OBRAZEM: Zimní romance? K vidění v Atriu!

Foto Josef Franc

Od prvního února dokresluje výzdobu restaurace Atrium na Hlaváčkově náměstí výstava fotografií prostějovského cestovatele a fotografa Josefa France, nazvaná ZIMNÍ ROMANCE.

"Vzhledem k tomu, že letošní zima nám neukazuje příliš mnoho ze svého kouzla, chci svojí výstavou alespoň trochu přiblížit návštěvníkům 

OBRAZEM: Sobotní krásné počasí jsem si nadmíru užil, říká fotograf Josef Franc

Foto Josef Franc

Sobotní den se opravdu vyvedl, a ten, kdo jej strávil vycházkou v přírodě, si rozhodně přišel na své.

Kdo si udělal tento den vycházku po okolí Ramzové a Paprsku v Jeseníkách, prožil skutečně barevné "babí léto", čehož jsou dokladem
fotografie Josefa France, které nám zaslal.
Děkujeme, pohladily po duši... (red)

My starší kluci se už občas ohlížíme za svým životem a hodnotíme, říká Josef Franc

Foto MMP

Za podpory Statutárního města Prostějova a Milady Sokolové proběhla ve středu 23. září ve výstavní galerii Regionálního informačního centra v prostějovském zámku slavnostní vernisáž fotografické výstavy zakládajícího člena Spolku prostějovských fotografů - Josefa France. Úvodního slova se ujal kolega a kamarád ze Spolku Jiří Peka, jenž ve vtipných glosách přiblížil osobu Josefa France nejprve jako nadšeného cestovatele, člena rakouského horského spolku Alpenverein, dopisovatele turistických časopisů a serverů, a poté jako vášnivého fotografa, prezentujícího svoje fotografické úlovky na četných výstavách i mnoha fotografických soutěžích doma i v zahraničí, na nichž dosáhl několika předních umístění.

"Léta běží, roky přibývají, ale fotografický koníček je spolu s láskou k přírodě, horám a cestování stále na vrcholu mých životních zájmů" přiblížil poté motto svojí výstavy Josef Franc. "My starší kluci se už občas ohlížíme za svým životem, hodnotíme co se nám podařilo a co ne. Touto výstavou se chci ohlédnout zpět za svojí fotografickou tvorbou a připomenout si snímky, které nejen mně udělaly radost, ale dosáhly i ocenění ve fotografických soutěžích."
Vystavené snímky přírody, krajiny, zvířat i abstrakce budou k vidění do 17. října t.r.

Je libo Fotografické ohlédnutí?

ilustrační foto pozvánka

 

Vernisáž výstavy známého prostějovského fotografa proběhne ve středu 23. září v 15:30 hodin v Regionálním informačním  centru v prostějovském zámku.

Motto: Léta běží, roky přibývají, ale fotografický koníček je spolu s láskou k přírodě, horám a cestování stále v popředí mých zájmů.  "Na prahu další životní etapy se chci ohlédnout zpět za svojí fotografickou tvorbou a připomenout si snímky, které udělaly radost nejen mně, ale získaly i ocenění v soutěžích," doplnil motto fotograf Josef Franc.

Otevírací doba RIC: PO – PÁ od 9 do 17 hodin, SO, NE od 9 do 12 hodin. Výstava potrvá do 27. října 2015.(red)