kácení stromů

OBRAZEM: Tylovka nejen bez sakur

ilustrační foto

Kvůli revitalizaci další části Tylovy ulice šly k zemi vzrostlé stromy. Mimo sakur i břízy a statný smrk.

"Te stříbrný smrk byl nádherný, škoda ho. Když nic, mohl být na vánoce na náměstí," posteskla si jedna z obyvatelek přilehlého domu. (ber)

OBRAZEM: Na Tylové padnou stromy. I letité sakury

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, v letošním roce se uskuteční druhá fáze revitalizace Tylovy ulice. I při ní padnou vzrostlé stromy.

"Koukám na tu značku a je mi smutno. Sakury byly nedílnou součástí našeho města, z ulic ale mizí. Jsou to nádherné stromy a když kvetou, hladí na duši," posteskla si obyvatelka jednoho z blízkých domů, Alena H. Při předchozí etapě revitalizace první části ulice nahradily sakury magnolíe. (ber) 

Na Kotěrově se usilovně kácí! Kvůli přání a rekosntrukci

Foto čtenář

Do redakce PvNovinek doraziy fotografie z Kotěrovy ulice v Prostějově. Kácí se zde vzrostlé topoly. Důvody jsou podle Magistrátu města Prostějova dva, rekonstrukce přilehlého Neumannova náměstí a přání vlastníků jednoho z přilehlých domů. 

"Topoly 1,2,3 a 4 se kácí v rámci investiční akce – ORI (rekonstrukce Neumannova náměstí, chodníky… apod.), topoly č. 169 a 170 se kácí na základě žádosti Společenství vlastníků Kotěrova 2," odpověděla na dotaz redakce tisková mluvčí Magistrátu Jana Gáborová. Kácení se nelíbí obyvatelům nedalekého družstevního domu. "Náš dům jsme dokončili v roce 1968, postaven byl na pozemku, který býval dětským hřištěm. Museli jsme vybudovat náhradní hřiště a osadit ho topoly. Jsou to zdravé stromy, které zde v pohodě rostly desítky let.

Dopravu v Jungmannově ulici omezí kácení stromů

ilustrační foto MMP

Magistrát města Prostějova, odbor dopravy, oznamuje veřejnou vyhláškou opatření obecné povahy ve věci stanovení umístění dopravního značení na ulici Jungmannova v Prostějově, a to z důvodu kácení stromů.

„Jde o přechodnou úpravu provozu na pozemních komunikacích, důvodem je kácení stromů v dané lokalitě,“ upozorňuje Odbor dopravy prostějovského magistrátu. Platnost úpravy je ve dnech 25.-26.2.2017, 4.-5.3.2017, 11.-12.3.2017. (red)

Lípy v Komenského padly kvůli kanalizaci

Foto čtenář, paní Nová

V Komenského ulici v Prostějově bylo v minulých dnech pokáceno několik lip. Zdravé stromy musely ustoupit kanalizaci.

"Důvod na pokácení lip na ulici Komenského je velmi jednoduchý. Je to kompletní rekonstrukce kanalizace, kterou bude provádět společnost Vodovody a kanalizace Prostějov, a.s.," sdělil redakci Jaroslav Chromek, vedoucí oddělení držby majetku Magistrátu města Prostějova. (red)

OBRAZEM: V Šárce se kácí

Foto ber

V tomto týdnu se v lokalitě Šárka opět rozdrnčely motorové pily. Kácení zeleně pro 2. a 3. etapu akce regenerace sídliště Šárka povolil Odbor životního prostředí a také správce zeleně Odboru správy a údržby majetku města.

Celkem se jedná o osmapadesát stromů, za které bude v lokalitě v rámci regenerace vysázeno 125 nových stromů. Dále bude odstraněno cca čtyřicet keřů, za které budou rovněž vysázeny nové keře a živě ploty.

Původní stromy musí ustoupit změnám, které nejstarší sídliště v Prostějově změní k lepšímu. "V další části Šárky budou nová parkovací místa, chodníky, komunikace, VO, kanalizace. Chybět nebude samozřejmě ani nová zeleň," vzkazuje Odbor rozvoje a investic MMPv. (ber)

Pozor! Část Šárky uzavře kácení stromů. Na celý měsíc

ilustrační foto MMP

Část místních komunikací ve vnitrobloku sídliště Šárka uzavře dnes, a to na celý měsíc, kácení stromů.

V době od 23. ledna do 24. února uzavře část komunikací kácení stromů. Po dobu uzavírky veškerá doprava, včetně vozidel hasičů a záchranné služby, využijí komunikace v okolních ulicích. (red)

Část Šárky uzavře kácení stromů

Foto MMP

V době od 23.1.2017 do 24.2.2017 bude uzavřena část místních komunikací v sídlišti Šárka v Prostějově.

Po dobu uzavírky veškerá doprava, včetně vozidel hasičů a záchranné služby, využije komunikace v okolních ulicích. (red)

OBRAZEM: Javory v Krasické jsou od soboty minulostí!

Foto ber

Javory v Krasické jsou již minulostí. Pokáceny byly na základě stížností majitelů přilehlých nemovitostí, kterým vadily houfně klíčící "nosy" zaplevelující pozemky. 

Podle náměstkyně Hemerkové jde v případě topolů v Krasické pouze k prořezu, takže se lidé nemusí bát, že by byly pokáceny i ony. Jak se PvN přesvědčily, není to tak, pokáceny totiž byly minimálně dva na levé straně komunikace ve směru z centra. (ber)

OBRAZEM: Když se kácí les...

Foto ber

Nad každým stromem, který padne k zemi, se mi svírá srdce. Co se ale teď odehrává v lese nad Seloutkami, připomíná apokalypsu.

Tenhle les miluji už od dětství a dodnes zde trávím hodně času. Teď se ale moje milovaná lesní zákoutí mění v pláně. Jasně, plán těžby je třeba zachovat, je třeba vykazovat zisk. Ale nevím, proč je nutné se vrhnout na jediný les v jednom období a totálně ho zlikvidovat. (ber)