KIDSOK

Do výběrového řízení na ředitele KIDSOK se hlásí čtyři zájemci

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Do výběrového řízení na ředitele/ředitelku příspěvkové organizace KIDSOK podali přihlášku čtyři zájemci. O vítězi by mohla Rada Olomouckého kraje rozhodnout 21. května.

"Uchazeči jsou pozváni na ústní pohovory, které se budou konat 14. května," sdělil PvNovinkám mluvčí Olomouckého kraje Vladimír Lichnovský. 

Hejtmanství vyhlásilo výběrové řízení na ředitele Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) v březnu letošího roku. Místo ve vedení této příspěvkové organizace kraje se uvolnilo na začátku roku poté, co byl kvůli špatně připraveným jízdním řádům linkových autobusů odvolán dlouholetý ředitel Jaroslav Tomík. (ber)

 

KIDSOK hledá ředitele!

ilustrační foto

Hejtmanství vyhlásilo výběrové řízení na ředitele Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK). Místo ve vedení této příspěvkové organizace kraje se uvolnilo na začátku letošního roku poté, co byl kvůli špatně připraveným jízdním řádům linkových autobusů odvolán dlouholetý ředitel Jaroslav Tomík.

KIDSOK organizuje veřejnou autobusovou a železniční dopravu v Olomouckém kraji. Zájemci o funkci ředitele KIDSOK se do výběrového řízení mohou přihlásit do 20. dubna. Mezi podmínkami výběrového řízení je vysokoškolské vzdělání, praxe ve vedoucí funkci minimálně tři roky či orientace v problematice veřejné dopravy. Vybraný uchazeč by podle hejtmanství měl do funkce nastoupit co nejdříve po ukončení výběrového řízení.

Změna jízdních řádů vyjde vstříc školákům i seniorům!

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Jak informují webové stránky KISDOK, v neděli 18. března se znovu mírně změní jízdní řády veřejné autobusové dopravy v Olomouckém kraji. Úpravy se týkají především Konicka.

S ohledem na potřeby žáků ZŠ Brodek u Konice pojede odpolední spoj z vyučování na lince 780435 později. Kompletní revizí prošla linka 780437, která se vrátila k rozsahu dopravní obslužnosti z roku 2017, což představuje její výrazné navýšení. Pomůže to především dětem dojíždějícím do Ptení a Konice a starším občanům využívajících této linky.

Jaké jsou hlavní změny v jízdních řádech? Změny se dotknou i Prostějovska

ilustrační foto autobusy

Od neděle 28.1.2018 začínají v Olomouckém kraji platit upravené jízdní řády veřejné autobusové dopravy. Úpravy se týkaly především následujících relací a cílových skupin cestujících. Změna se dotkla sedmadevadesáti jízdních řádů a také jednadvaceti licencí, které bylo třeba upravit kvůli korekci trasy spoje.

ŠKOLNÍ POSILY nebo úprava jízdní doby školních spojů pro relace:

Brodek u Přerova přes Dluhonice se spádovostí do Přerova, Hranice se spádovostí do Lipníku nad Bečvou a dále do Přerova, ZŠ Žulová z okolních obcí, Čelechovice – Prostějov, Prostějov – Čelechovice přes Smržice, Hrubčice – Kralice na Hané – Prostějov – Mostkovice, Říkovice – Stará Ves – Horní Moštěnice.

ZASTAVOVÁNÍ V HRANICÍCH na zastávkách v centru města na téměř všech linkách dle konceptu z roku 2017 (změny licencí zbývajících linek budou řešeny v II. vlně změn)

Náprava jízdních řádů se blíží! Podívejte se!

ilustrační foto dopravci

Změna v jízdních řádech se negativně dotkla drtivé většiny obcí Olomouckého kraje. KIDSOK proto provedl nápravu. Ta se uskuteční k 28. lednu 2018.

Lidé všechny změnové jízdní řády naleznou během dne na stránkách www.kidsok.cz v sekci jízdní řády od 1. 1. 2018, kde bude záložka „Změny JŘ od 28. 1. 2018“. Na tyto stránky bude KIDSOK odkazovat ve všech informačních kanálech. KIDSOK také doporučuje, aby lidé sledovali jejich webové stránky.

Koordinátor krajské dopravy spustil web. Můžete upozorňovat na nedostatky

ilustrační foto FB

V Olomouckém kraji začaly tento týden fungovat nové webové stránky s tématikou veřejné dopravy. Lidé s jejich pomocí mohou upozornit na nedostatky v jízdních řádech, případně se zeptat na platné spojení.Stránky na adrese dopravaok.cz spustil krajský koordinátor dopravy KIDSOK. 

„Název stránek je symbolický. Chceme, aby byla veřejná doprava v našem kraji co nejdříve zase v pořádku, tedy OK,“ říká náměstek hejtmana Jan Zahradníček. Spuštění stránek je reakcí na problémy, které přinesly nové autobusové jízdní řády platné od 1. ledna 2018. Web dopravaok.cz má zrychlit komunikaci s cestujícími, kteří hledají informace na internetu. Jeho cílem je maximálně zjednodušit hledání a usnadnit kontakt mezi občany a koordinátorem KIDSOK. Právě tato příspěvková organizace nové jízdní řády zavedla a nyní pracuje na nápravě v oblastech, kde vznikly problémy.

Olomoucká krajská rada odvolala ředitele KIDSOK Jaroslava Tomíka

ilustrační foto KIDSOK, p.o.

Olomoucká krajská rada v pondělí odvolala ředitele Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK) Jaroslava Tomíka. Za jeho odvoláním jsou mimo jiné četné stížnosti cestujících na nové jízdní řády veřejné autobusové dopravy, které platí od 1. ledna, uvedl tajemník hejtmana Vladimír Lichnovský. 

Krajská příspěvková společnost KIDSOK organizuje veřejnou autobusovou a železniční dopravu v Olomouckém kraji. „Návrh na odvolání je z důvodu nekvalitního řízení organizace při přípravě zajištění dopravní obslužnosti veřejnou linkovou dopravou, a to především nezvládnutí zpracování nových jízdních řádů veřejné linkové dopravy od 1. ledna 2018, které vyvolaly stížnosti široké veřejnosti," stojí v důvodové zprávě k návrhu na odvolání Tomíka z funkce.

Na obsazení postu ředitele KIDSOK krajský úřad vypíše výběrové řízení. (red)

 

Díky nové lince volala na KIDSOK už spousta lidí

ilustrační foto plakát

Již více než sto telefonátů zaznamenala nová informační linka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK). Ten ji provozuje od září letošního roku. Dohromady lidé s operátory mluvili sedm a čtvrt hodiny.  

„Novou infolinkou nabízíme našim cestujícím další službu, která jim dosud scházela. Že ji využívá tolik občanů, je pro nás velmi důležité. Ještě důležitější však je, že každý cestující může dostat odpovědi na své dotazy, aniž by musel cokoliv složitě vyhledávat, stačí jen vytočit příslušné telefonní číslo,“ říká ředitel KIDSOK Jaroslav Tomík.  

Hledáte práci? A tahle by se vám líbila?

Foto KIDSOK

KIDSOK hledá do svého týmu pracovníky se znalostmi nebo zkušenostmi z veřejné dopravy dopravních systémů, kterým nechybí vysoké pracovní nasazení a chuť vzdělávat se. Hledá především „týmové hráče“, kterým je vlastní loajalita, samostatnost, spolehlivost a schopnost komunikovat. Samozřejmostí je znalost práce na PC a řidičské oprávnění skupiny B, výhodou ovládání angličtiny či němčiny. 

Zájemcům se nabízí práce v dynamicky se rozvíjejícím týmu, prostor pro seberealizaci v zajímavé a zodpovědné práci, vzdělávací programy a zaměstnanecké benefity. 

Pokud vás nabídka zaujala, pošlete strukturovaný životopis a motivační dopis e-mailem na adresu kidsok@kidsok.cz nebo poštou na adresu Koordinátor Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje, p.o., Jeremenkova 40b, 751 11 Olomouc.

Jízdenka pro náš kraj. Již od září

ilustrační foto jízdenka

Olomoucký kraj prostřednictvím svého Koordinátora integrovaného dopravního systému (KIDSOK) s předstihem informuje o dokončení tarifní integrace dopravy v našem kraji.

„Již od září můžete na jednu jízdenku cestovat v celém Olomouckém kraji všemi dopravní prostředky objednávanými Olomouckým krajem (osobními a spěšnými vlaky, autobusy a MHD),“ uvádí kraj.

Aktuální průběh sledujte na www.kidsok.cz. (red)