kino Metro

Metro70 přidává další Bohemian Rhapsody!

ilustrační foto

Pokud jste se nedostali na film Bohemian Rhapsody, nezoufejte. Pro velký zájem přidává prostějovské Metro70 další představení! 

Bohemian Rhapsody u nás v uplynulých dnech na devíti představeních vidělo 2.200 diváků, což je úplně neskutečné. Nemůžeme jinak, než přidat další představení, a to hned ve čtyřech dnech," nechala se slyšet potěšeně ředitelka Barbora Prágerová. 

Další představení budou ve čtvrtek 15.11. v 15 hodin, v pátek 16.11. od 21:50 hodin. "Víme, je to pozdě, ale minule na stejný čas vás přišlo 130," doplnila Prágerová. Další představení bude v úterý 20.11. ve 20 hodin a ve čtvrtek 29.11. ve 20 hodin, a to místo zrušené premiéry Robina Hooda.

Metro70 zve na velikonoční jarmark

ilustrační foto plakát

Velikonoční jarmark se v prostějovském kině Metro70 uskuteční 12. dubna od 9 do 17 hodin.

„Návštěvníci se mohou těšit mimo jiné na dřevěné hračky, hanácké kroje, barevné slámové kraslice, borkovanské kraslice a filmem zdobená vajíčka,“ přidala pozvání ředitelka kina Barbora Prágerová. (red)  

Pozor! Kino Metro70 zítra dopoledne nehraje!

ilustrační foto MMP

Ve čtvrtek 27. října v 09:30 hodin se z technických důvodů neuskuteční filmové představení v kině Metro 70.

Důvodem je oprava vadné promítačky. (red)

Kino Metro snížilo cenu vstupného. Kvůli nekvalitnímu obrazu!

ilustrační foto

Na poruchu techniky v prostějovském kině Metro70 upozornili redakci PvNovinek samotní čtenáři. Magistrát města Prostějova následně vydal tiskovou zprávu. Metro se omlouvá a snižuje cenu vstupného.

"Byli jsme na představení, kde filmu chyběly rohy a kus plátna byl červený. Nikdo nás na to neupozornil, když jsme si po skončení kina stěžovali, bylo nám řečeno, že se tím zabývají," popsal vlastní zkušenost čtenář Pavel. Magistrát jeho slova následně potvrdil s tím, že jde o závadu hardwaru. 

Kino je novou organizací. Hledá se nový ředitel!

ilustrační foto MMP

Od 1. ledna 2017 se prostějovské kino Metro70 stane samostatnou příspěvkovou organizací. Na zářijovém jednání zastupitelstva o tom po dlouhé diskuzi rozhodli zastupitelé. Výběrové řízení na nový post ředitele či ředitelky bylo vypsáno.

Největší bitva byla svedena o to, co bude hlavní činností nové organizace. Kinematografie samotná se řadě z nich jevila málo a žádala o rozšíření. Už dnes je ale jasné, že město bude na její provoz přispívat. „V rozpočtu města na rok 2017 bude zařazena částka 1,5 milionu korun, která je ale určena jen na promítání. Je jasné, že nebude stačit, stejně jako nebudou stačit ani další příjmy. Takže vedoucí organizace bud časem radu města žádat o další finanční prostředky,“ uvedla náměstkyně Ivana Hemerková s tím, že organizace tohoto typu jsou vždy ztrátové a město je dotuje.

Kino Metro 70 nabídne Figara. Už ve středu

ilustrační foto plakát

Kino Metro 70 přináší pozvánku na záznam z dalšího operního domu – tentokráte ROYAL OPERA HOUSE v Londýně.

Ten po dlouhé době umožní návštěvníkům kina zhlédnout Mozartovu operu Figaro. Představení se koná 18. května 2016 v 18 hodin. (red)

Metro70 čeká generální oprava zvedací plošiny pro handicapované

Foto MMP

Rada města Prostějova odsouhlasila záměr pustit se do generální opravy zvedací plošiny pro osoby s omezenou schopností pohybu v Kině Metro70. Prvním krokem je výběrové řízení formou výzvy jednomu zájemci, a to společnosti MANUS Prostějov. 

„Stav plošiny je již značně neuspokojivý. Dalším důvodem opravy je i to, že se zařízení nachází v rámci městské památkové zóny a jeho stav spíše odrazuje,“ nastínil důvod první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Tradiční výstava "Velikonoce v lidových řemeslech"

ilustrační foto

Tradiční velikonoční výstava bude k vidění ve foyer kina Metro 70.

"Po celý den 22. března 2015 budou k mání různé produkty a dílka lidových mistrů," zve Duha. (red)

Kino Metro 70 zavře vylepšení

ilustrační foto MMP

Pokud patříte k pravidelným návštěvníkům prostějovského kina Metro70, na dny 14. až 17. března si vymyslete náhradní program. Kino uzavře vylepšení.

„Vylepšovat se bude sociální zařízení. Úprava WC bude zahrnovat výměnu pisoárů se samosplachováním a rozvody TUV na pánských a dámských toaletách,“ sdělila redakci mluvčí magistrátu Anna Kajlíková. V době rekonstrukce bude rovněž provedeno mytí prosklených stěn budovy. (ber)

Queen v kině již tento týden!

ilustrační foto MMP

Jak jsme již jednou psali, fanoušci legendární kapely Queen se budou moci vrátit do roku 1975 a znovu prožít průlomový koncert ze stadionu Hammersmith Odeon v Londýně. Tentokrát v Prostějově.

„Právě v Londýně byl poprvé živě nahraný i jeden z největších hitů Bohemian Rhapsody. Prostějovské kino Metro 70 bude promítat záznam vystoupení Queen: A Night in Bohemia v úžasném šestikanálovém zvuku a s obrazem vyčištěným právě pro velká plátna. Diváci si tak budou připadat, jako by si užívali energii Queen přímo v davu mezi fanoušky, jen u toho budou v pohodlí svého kina,“ nastínil šéf kina Ivan Čech.