Kino Metro 70

Zastupitelstvo nebude škodu v záležitosti odchodu Čecha z kina METRO 70 vymáhat

ilustrační foto

Na úterním (10.09.) jednání Zastupitelstva města Prostějova bylo třetím bodem programu projednání škody vzniklé v důsledku ukončení pracovního poměru Ivana Čecha. Zastupitelstvo odhlasovalo, že ji nebude vymáhat. 

Na jednání byli přítomni zástupci advokátní kanceláře AK Ritter-Šťastný. Ti hájili názor nevymáhat škodu vzniklou uhrazením částky na základě dohody o narovnání uzavřené mezi KINEM METRO 70 Prostějov, příspěvková organizace a panem Ivanem Čechem a dalších nákladů souvisejících s ukončením jeho pracovního poměru.  

Zastupitelstvo jejich stanovisko vzalo v úvahu a bod většinově odsouhlasilo. (ber)

Metro70 zve na fotbalový večer. Zhlédněte Brankáře a Maradonu!

ilustrační foto plakátek

Nový film Diego Maradona o největší fotbalové legendě přiměl pracovníky prostějovského kina Metro70 uspořádat pro fanoušky sportu a fotbalu zvláště tematický večer. Přijďte hned na dva fotbalové filmy a utkejte se s parťáky o tři unikátní fotbalové dresy, vyrobené pro tuto příležitost. Akce se koná 10. července.

Program je následující:

Metro70 uvede nové Avengers. V předpremiéře!

ilustrační foto plakát

Prostějovskému kinu Metro70 se dostalo velké cti! Distributor mu povolil předpremiéru nových Avengerů. Předprodej začal již 2. dubna ve 14 hodin.

"24. dubna od 17 hodin se těšte. V jednom zátahu u nás uvidíte Avengers: Infinity War a novinku Avengers: Endgame!," přidala pozvání ředitelka kina Barbora Prágerová s tím, že kino nabídne cca šest hodin vysilující maximální zábavy z marvelovského univerza. Obě verze budou s titulky, speciální cena za obě představení je 200 korun. "A  samozřejmě se můžete těšit na popcorn," dodala ředitelka. (red)

Metru vládne Freddie. Následován Ženami v běhu

ilustrační foto vecernikpv.cz

Již na konci loňského roku se ředitelka prostějovského kina Metro 70 Barbora Prágerová netajila faktem, že film Bohemian Rhapsody je absolutním rekordmanem v návštěvnosti. Nejinak je tomu v roce letošním, bohémskému Freddie Mercurymu ale šlapou na paty Ženy v běhu. 

V roce 2018 se Bohemian Rhapsody promítala dvaadvacetkrát, zhlédlo ji 5.451 diváků. Od začátku roku to bylo 16 představení s 2.715 diváky. A počet není konečný. "Je to stálice," potvrdila redakci ředitelka. "Dvě představení jsou naplánována na duben, pokud  se nám podaří letos zrealizovat letní kino, určitě je uvedeme i tam. Na kino pod hvězdami je film o globální hvězdě myslím ideální," dodala.

Ve foyer kina vznikne kinokavárna. Filmy se budou promítat i v parku

Foto MMP

Částkou 200 tisíc korun přispěje město Prostějov kinu METRO 70 na pořízení, instalaci, zprovoznění a provozování tzv. technologie e-cinema ke kinematografickým představením. Kinu METRO 70 se totiž podařilo získat dotaci ze Státního fondu české kinematografie ve výši 240 tisíc korun na uvedený projekt. 

Město Prostějov se už dříve zavázalo k finanční spoluúčasti v případě získání dotace. „Konkrétně půjde o nákup digitálního projektoru a plátna s příslušenstvím pro projekce ve standardu e-cinema, které se bude používat v prostoru foyer kina v zamýšlené kinokavárně a v letních měsících pro venkovní projekce mobilního letního kina,“ vysvětlila náměstkyně Milada Sokolová.

Metro70 přidává další Bohemian Rhapsody!

ilustrační foto ČSFD

Pokud jste se nedostali na film Bohemian Rhapsody, nezoufejte. Pro velký zájem přidává prostějovské Metro70 další představení, a to hned šest! 

Další představení budou v sobotu 1. 12, v neděli 2. a v pondělí 3.12, a to od 17,30 hodin, ve čtvrtek 6. a v neděli 9. také v 17,30 hodin a v neděli 16.12 ve 20,30 hodin.

Tak neváhejte a rezervujte si vstupenky, mizí hodně rychle! (ber)

Bohemian Rhapsody

OBRAZEM: Vernisáž výstavy k 50. výročí okupace v Prostějově fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

Je to padesát let od vpádu vojsk Varšavské smlouvy do naší země. Invaze v srpnu 68 změnila na dlouhá léta životy lidí. Umírali nevinní – a to také v Prostějově. Zejména neděle 25. srpna byla tragická. 

Kromě tradičního pietního aktu, který proběhl 21. srpna na náměstí TGM, je od 25. srpna připravena výstava mapující okupaci Československa, konkrétně Prostějova.

Soudní jednání mezi Ivanem Čechem kinem Metro 70 je odročeno

ilustrační foto prostejov.eu

Na čtvrtek 19. července na jedenáct hodin bylo u Okresního soudu v Prostějově nařízeno další soudní jednání mezi kinem Metro 70, příspěvkovou organizací a jejím bývalým zaměstnancem, Ivanem Čechem. Jednání bylo odročeno.

"Podle mých informací požádal právní zástupce protistrany o odročení," sdělila PvNovinkám ředitelka kina Barbora Prágerová. (ber)

 

V kině METRO 70 se plánuje modernizace

ilustrační foto Metro 70

Kino čeká řada novinek, které by měly rozšířit nabídku služeb.

„Konkrétně má jít o technický rozvoj kina, pořízení přenosné digitální techniky určené pro variabilní provoz alternativního obsahu v kině i mimo objekt kina, především s ohledem na možnost provozování letního kina. Využití foyer je plánováno pro realizaci přednášek, alternativních akcí filmového klubu, doplňkové projekce uměleckého charakteru, videomapping a podobně. Tím by kino rozšířilo svou nabídku služeb návštěvníkům,“ uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

OBRAZEM: Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila pobavilo děti

Foto Jana Zaorálková

V úterý dopoledne patřilo pódium prostějovského kina Metro70 Divadlu Evy Hruškové a Jana Přeučila. Hned dvě představení za sebou byla určena dětem.

Na moravské šňůře, v rámci které v našem městě vystoupili, nabídli herci dětem hned několik pohádek. Třeba o Šípkové Růžence či o Čertovi a Káče. "Bylo to moc pěkné, děti si to užívaly," zaslala do redakce fotografie Jana Zaorálková.

Děkujeme! (red)