Kino Metro 70

OBRAZEM: Vernisáž výstavy k 50. výročí okupace v Prostějově fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

Je to padesát let od vpádu vojsk Varšavské smlouvy do naší země. Invaze v srpnu 68 změnila na dlouhá léta životy lidí. Umírali nevinní – a to také v Prostějově. Zejména neděle 25. srpna byla tragická. 

Kromě tradičního pietního aktu, který proběhl 21. srpna na náměstí TGM, je od 25. srpna připravena výstava mapující okupaci Československa, konkrétně Prostějova.

Soudní jednání mezi Ivanem Čechem kinem Metro 70 je odročeno

ilustrační foto prostejov.eu

Na čtvrtek 19. července na jedenáct hodin bylo u Okresního soudu v Prostějově nařízeno další soudní jednání mezi kinem Metro 70, příspěvkovou organizací a jejím bývalým zaměstnancem, Ivanem Čechem. Jednání bylo odročeno.

"Podle mých informací požádal právní zástupce protistrany o odročení," sdělila PvNovinkám ředitelka kina Barbora Prágerová. (ber)

 

V kině METRO 70 se plánuje modernizace

ilustrační foto Metro 70

Kino čeká řada novinek, které by měly rozšířit nabídku služeb.

„Konkrétně má jít o technický rozvoj kina, pořízení přenosné digitální techniky určené pro variabilní provoz alternativního obsahu v kině i mimo objekt kina, především s ohledem na možnost provozování letního kina. Využití foyer je plánováno pro realizaci přednášek, alternativních akcí filmového klubu, doplňkové projekce uměleckého charakteru, videomapping a podobně. Tím by kino rozšířilo svou nabídku služeb návštěvníkům,“ uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková.

OBRAZEM: Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila pobavilo děti

Foto Jana Zaorálková

V úterý dopoledne patřilo pódium prostějovského kina Metro70 Divadlu Evy Hruškové a Jana Přeučila. Hned dvě představení za sebou byla určena dětem.

Na moravské šňůře, v rámci které v našem městě vystoupili, nabídli herci dětem hned několik pohádek. Třeba o Šípkové Růžence či o Čertovi a Káče. "Bylo to moc pěkné, děti si to užívaly," zaslala do redakce fotografie Jana Zaorálková.

Děkujeme! (red)

 

Na studiích v KLDR - mezi dvěma Kimy

ilustrační foto událost

Na studiích v KLDR - mezi dvěma Kimy. Tak se jmenuje digitální diashow, kterou nabídne v úterý 24. dubna od dvaceti hodin prostějovské kino Metro70. 

Koreanistka Nina Špitálníková ve své přednášce představí Kimovu Severní Koreu tak, jako ji poznalo jen pár lidí na světě.

Soudní jednání mezi Ivanem Čechem a Kinem Metro 70 odročeno

ilustrační foto kino Metro 70

Ve čtvrtek odpoledne začalo soudní jednání mezi žalujícím Ivanem Čechem a žalovaným Kinem Metro 70. Senát v čele s jeho předsedou Věroslavem Řezáčem měl rozhodnout o neplatnosti výpovědi. Soudní jednání bylo odročeno na žádost právníka žalované strany. Ten tvrdil, že potřebuje čas na přípravu.

Obě strany před zahájením jednání potvrdily, že smír není možný. Advokát Václav Láska, který zastupuje ve sporu Ivana Čecha, byl v žalobě velmi konkrétní. "Pro výpověď z důvodu nadbytečnosti nejsou zákonné důvody. Stejné práce jako pan Čech vykonává zaměstnanec, který nastoupil na jeho místo," uvedl Láska. Podpůrnými argumenty šikanozního jednání bylo dle Lásky neoprávněné odebrání stravenek, výpověď ze služebního bytu i fakt, že kino po přechodu na příspěvkovou organizaci město dotuje stejnou částkou, jako v dřívějších letech.

Cestovatel Jiří Kolbaba navštíví Prostějov!

ilustrační foto plakát

Kino Metro 70 připravilo další zvláštnost. Cestovatelskou přednášku. Diashow s Jiřím Kolbabou má název Sedm divů Islandu. 

Uskuteční se v kině Metro70 13. března v 17,30 hodin. (red, wikipedie)

Jiří Kolbaba (*15. dubna 1957, Brno) je český cestovatel, fotograf a spisovatel, viceprezident Českého klubu cestovatelů. Procestoval všech šest kontinentů planety, více než 130 zemí světa.

Bývalý vedoucí kina se soudí s kinem Metro70

ilustrační foto kino Metro 70

Bývalý vedoucí kina Metro70 v Prostějově, v posledních letech vedený jako zaměstnanec Kulturního klubu Duha, Ivan Čech, jde do soudního sporu. Žaluje kino a současnou ředitelku zařízení za údajně nezákonné zrušení jeho funkce. Soud se měl uskutečnit 22. února, byl ale na žádost žalující strany odložen na 15. březen.

V červnu 2016 odsouhlasili prostějovští zastupitelé vznik nové příspěvkové organizace a z pod křídel Kulturního klubu Duha vymanili jediné prostějovské kino. Návrh schválili třiceti hlasy.

Následně magistrát vypsal výběrové řízení, ve kterém zvítězila Barbora Prágerová z Olomouce. Podmínkou účasti v řízení bylo vysokoškolské vzdělání. Ivan Čech, který ho nemá, se do řízení nepřihlásil. Nyní se obrátil na soud, a to kvůli údajně nezákonnému zrušení jeho pracovní pozice. 

Ředitelka kina se do rozhodnutí soudu ke kauze nechce vyjadřovat, Ivan Čech také ne. (ber)

Underground Comedy v kině Metro 70. Právě dnes!

ilustrační foto plakát

Znáte je z jejich pořadu na Stream.cz, znáte je z Comedy Clubu a teď je můžete vidět naživo! Do Prostějova přijíždí partička stand-up komiků z UNDERGROUND COMEDY. 

Zažijte večer plný smíchu a ostrého humoru! Přestavení začne dnes ve 20 hodin. (red) 

 

Ladislav Zibura dnes v prostějovském kině! Zbývá posledních šedesát míst!

Foto propagace Kino Metro 70

Tisíce kilometrů pěšky, na kole a stopem napříč Kavkazem urazil český poutník a spisovatel Ladislav Zibura. Během dvouměsíční cesty kromě Arménie a Gruzie navštívil také politicky nestabilní území Náhorního Karabachu. O své cestě Zibura napsal knihu, kterou chce navázat na dvojici bestsellerů 40 dní pěšky do Jeruzaléma a Pěšky mezi buddhisty a komunisty. Od listopadu vyráží na turné do padesáti měst České republiky a Slovenska se svou cestovatelskou stand-up show. 

“Arménie a Gruzie patří mezi nejvýchodnější bašty křesťanství a mají díky tomu velmi bohatou historii. Místní lidé jsou navíc vyhlášeni svou pohostinností. Právě proto jsem snil o putování Kavkazem už dlouho,” přibližuje Zibura svou volbu trasy. Filozofie jeho cest je jednoduchá – vyhýbá se tradičním turistickým místům a tráví co nejvíc času s místními lidmi, aby nasbíral jejich lidovou moudrost. Díky tomu poznává jejich kulturu nezprostředkovaně a zevnitř. Každý den se posune někam dál, cestu si ale předem neplánuje – radí se s místními.