Kino Metro 70

Ovčáček miláček v Metru 70

ilustrační foto plakát

V pondělí 20. listopadu 2017 bude od 19 hodin do kin po celé ČR v přímém přenosu z Městského divadla Zlín vysílán druhý díl populárního ovčáčkovského kabaretu. Nese tentokrát název Ovčáček miláček a pomalu, ale jistě začíná kráčet ve šlépějích svého staršího bratříčka. Ten byl do kin vysílán v únoru a dosáhl tehdy zcela nečekaných výsledků a celkové návštěvnosti 17 a půl tisíce diváků. Vysílat se bude i v prostějovském kině Metro70. 

Stejně jako v únoru, tak i nyní hlásí některá kina vyprodáno mnoho dní před samotným přenosem a nasazují opakování ze záznamu. Nejaktuálnější informace a odkazy na předprodeje vstupenek v jednotlivých kinech jsou k dispozici na webových stránkách distributora www.prenosydokin.cz . 

Soutěžní kvíz Vražda v Orient expresu zná vítěze!

ilustrační foto kvíz

V minulých týdnech jste soutěžili s Knihkupectvím Kosmas a kinem Metro 70 Prostějov o knihu Vražda v Orient expresu a dvě vstupenky na premiéru filmu Vražda v Orient expresu v Kině METRO 70. Výherci jsou již známi!

"V úterý 31.10.2017 byli vylosováni výherci soutěžního kvízu: Jsou jimi David Karhan a Alena Navra. O výhře byli oba informováni e-mailem.

Ještě jednou gratulujeme a ostatním moc děkujeme za účast," vzkazuje Kosmas. (red)

Kvíz a správné odpovědi

1.      Autor(ka) knihy? Agatha Christie

2.      Původní datum publikování knihy? (stačí rok) 1. ledna 1934

3.      Co bylo vražedným nástrojem? Dýka (nůž)

V pondělním kině celosvětově zábavný pořad! Nenechte si ujít Pecha Kucha Night!

ilustrační foto kino Metro 70

Pecha Kucha je celosvětově populární formát večerního zábavného pořadu, ve kterém zajímavé a inspirativní osobnosti mluví velmi dynamickou formou o svých aktuálních projektech, nejčastěji z oblastí umění a kultury. Mají k dispozici dvacet fotografií promítaných na velké plátno, na každou je časový limit 20 vteřin.

"U nás Prostějově se zaměříme jak na lokální umělce a tvůrce, tak na několik "přespolních". Diváci se dozví, že přímo ve městě mají šikovného grafika a sítotiskaře v jedné osobě, mezinárodně úspěšnou animátorku, unikátní galerii, bydlí tu s nimi fenomenální VJ (co to je, se dozvíte právě u nás!) a další lidé, jejichž vášeň pro tvorbu je nakažlivá. Z přespolních představíme Šumperský okrašlovací spolek, přerovské architekty, olomoucké alternativní divadlo nebo projekty pro těsnější zapojení seniorů do společnosti.

Soutěžte s Kosmasem a Metrem 70 o Vraždu v Orient expresu!

ilustrační foto

Soutěžte s  Knihkupectvím Kosmas a kinem Metro 70 Prostějov o knihu Vražda v Orient expresu a dvě vstupenky na premiéru filmu Vražda v Orient expresu v Kině METRO 70! Soutěž probíhá od pondělí 23.10. do pondělí 30.10. 2017.

Stačí správně zodpovědět soutěžní kvíz, který najdete v přiloženém obrázku nebo na https://www.klubkosmas.cz/Files/banner_Kviz_OE_1200x1200.jpg .

Odpovědi můžete zasílat na adresu: knihkupectvi.prostejov@kosmas.cz, nebo donést přímo na prodejnu do 30.10. včetně.

"Ze správných odpovědí vylosujeme 2 výherce," vzkazuje Kosmas. Vyhlášení vítězů proběhne 31.10.2017 (red)

Metro 70 zažije slavnostní předpremiéru Zahradnictví: Dezertér

ilustrační foto film Zahradnictví: Dezertér

Přijďte se v pátek 22.9. v 19 hodin setkat s režisérem Janem Hřebejkem a hercem Martinem Fingerem na slavnostní předpreméru filmu Zahradnictví: Dezertér.

"Po projekci následuje beseda s hosty, po které pro vás bude ve foyer kina nachystané drobné občerstvení. Filmovou událost podzimu si nesmíte nechat ujít!," vzkazuje za kino jeho ředitelka Barbora Prágerová. (red)

 

Návštěvnost v kině Metro 70 se zvýšila

ilustrační foto kino Metro 70

Před časem proběhla veřejností informace, že kino Metro 70 zkresluje návštěvnost a přidává si diváky. Podle ředitelky Barbory Prágnerové je ale pravda jinde. Návštěvnost se rapidně zvýšila, jen selhal lidský faktor.

Původně vedení kina zaslalo Unii filmových distributorů (UFD) zprávu, že kino za první půlrok navštívilo 22 197 diváků. „Po důkladné revizi veškerých papírových a elektronických dokladů a jejich překontrolování vůči účetnictví jsme došli ke konečnému závěru, že celková návštěvnost kina za letošní první půlrok je 28 068 diváků. Opravené hlášení jsme odeslali Unii filmových distributorů, ta aktuálně zpracovává námi opravené výsledky,“ uvedla ředitelka Prágnerová.

Metro rozezní Othello! Už dnes!

ilustrační foto Jonas Kaufmann

Vrcholem letošní sezóny Royal Opera House bude bezpochyby opera Othello se světoznámým Jonasem Kaufmannem v hlavní roli. Pěvec se v roli objeví úplně poprvé a pro mnohé diváky je to splnění velkého snu. Slyšet a vidět jej můžete v přímém přenosu dnes od 20,15 hodin v prostějovském kině Metro70.

Světoznámý tenor Jonas Kaufmann debutuje v roli Othella ve Verdiho vášnivém převyprávění Shakespearovy velké tragédie o žárlivosti, podvodu a vraždě. V této nové produkci režiséra Keitha Warnera, výherce Olivierovy ceny, se sopranistka Maria Agresta představí jeho Desdemona a baryton Ludovic Tézier jako Otellův sok Iago. Velké dílo mezi operami, Verdiho Othello, čerpá z plných sil orchestru Královské opery, sboru Královské opery a hvězdné sestavy zpěváků, s vynikajícími duety, emočně vypjatými sóly a vzrušujícím sborovým zpěvem.

Kino METRO 70 zahajuje provoz filmového klubu

Foto kino Metro70

Od 1. 6. 2017 se rozjede provoz filmového klubu pod hlavičkou Asociace českých filmových klubů (AČFK). 

„V nabídce budou představení filmového klubu pořádaná kinem, dále akce pořádané asociací, například Letní filmová škola. K mání zde budou publikace a DVD vydávané asociací. Projekce filmového klubu budou pravidelně v pondělí ve 20 hodin, příležitostně ve středy ve stejném čase či i v jiné dny,“ uvedla ředitelka zdejšího kina Barbora Prágerová.

V červnu chystá FK METRO 70 hned několik projekcí a akcí:

pondělí 5. 6. 20:00 - DANCER 

jedinečný taneční dokument o nejtalentovanějším baletním tanečníkovi své generace

Miss záložka ocenila své vítěze!

Foto kino Metro70

Přesně 199 záložek se sešlo v prostějovském knihkupectví Kosmas v rámci soutěže o nejhezčí knižní záložku pro malé i velké čtenáře. V pátek porota ocenila všechny vítěze různých kategorií.

Na oceněné čekala řada pěkných cen, mimo jiné vstupenky do zámku v Čechách pod Kosířem, či prostějovského Šmoulíkova.

„Všechny záložky jsou vystaveny ve foyer kina Metro70. K vidění budou zřejmě až do konce školního roku,“ uvedla Klára Pánková z Knihkupectví Kosmas. (ber)

 

OBRAZEM: Kino Metro70 půjde do jednotné barvy

Foto ber

Foyer prostějovského kina Metro70 zažívá velké změny. Zmizel koberec, podlaha se dočká hvězd a pozadu nezůstanou ani stěny.

"Jak si můžete všimnout, prostory nejsou jednotné. Třeba v šatně je vidět, že se s ní dlouho nic nedělalo," poukázala na neutěšený stav ředitelka kina Barbora Prágerová. Můžeme se těšit, foyer dostane nový náboj. Podle Prágerové půjde do jasných a čistých barev, kterým bude vévodit bílá. (ber)