Kino Metro 70

Ladislav Zibura dnes v prostějovském kině! Zbývá posledních šedesát míst!

Foto propagace Kino Metro 70

Tisíce kilometrů pěšky, na kole a stopem napříč Kavkazem urazil český poutník a spisovatel Ladislav Zibura. Během dvouměsíční cesty kromě Arménie a Gruzie navštívil také politicky nestabilní území Náhorního Karabachu. O své cestě Zibura napsal knihu, kterou chce navázat na dvojici bestsellerů 40 dní pěšky do Jeruzaléma a Pěšky mezi buddhisty a komunisty. Od listopadu vyráží na turné do padesáti měst České republiky a Slovenska se svou cestovatelskou stand-up show. 

“Arménie a Gruzie patří mezi nejvýchodnější bašty křesťanství a mají díky tomu velmi bohatou historii. Místní lidé jsou navíc vyhlášeni svou pohostinností. Právě proto jsem snil o putování Kavkazem už dlouho,” přibližuje Zibura svou volbu trasy. Filozofie jeho cest je jednoduchá – vyhýbá se tradičním turistickým místům a tráví co nejvíc času s místními lidmi, aby nasbíral jejich lidovou moudrost. Díky tomu poznává jejich kulturu nezprostředkovaně a zevnitř. Každý den se posune někam dál, cestu si ale předem neplánuje – radí se s místními.

Kino Metro 70 zve na Bijásek!

ilustrační foto plakát

I toto pololetí jsou projekce Bijásku přístupné pro širokou veřejnost, a to vždy za 50 Kč pro děti i dospělé.

Vezměte děti po obědě na pohádku! Těšit se mohou třeba na Paddingtona 2, Coco či Knihu džunglí. (red)

OBRAZEM: Předpremiéra Čertovin režiséra Trošky fotoaparátem Jany Zaorálkové

Foto Jana Zaorálková

Jak jsme již včera informovali, prostějovské kino Metro 70 navštívil režisér Zdeněk Troška s herci z nové české pohádky Čertoviny. Kino bylo nabité k prasknutí, Troška nejen s diváky o natáčení diskutoval, ale věnoval se i podpisům.

"Režisér i oba mladí herci byli velmi příjemní, pohádka se povedla, zajdeme s dětmi ještě v příštím týdnu, kdy jde film běžně do kin", uvedla jedna z maminek, která si nechala oba herce i režiséra při prostějovské předpremiéře podepsat. (red)

Když režisér Troška potká prostějovského režiséra Grepla. V nabitém kině

Foto čtenář

Dnes zažilo kino Metro 70 pořádný nátřesk. Režisér Zdeněk Troška se účastnil se dvěma herci z nově natočené pohádky Čertoviny prostějovské předpremiéry.

Kromě toho, že představil svoji novou pohádku prostějovskému publiku, které přišlo ve skutečně hojném počtu, setkal se i s mladým filmovým režisérem Michalem Greplem, který natáčí svůj druhý film. Ten první jste měli možnost zhlédnout již dříve, dvacetiminutový film Dnes je dobrý den na smrt představil Prostějovanům Miki i v bývalých prostorách divadla Point. Nyní natočil druhý film - Fotbalový Skřítek, na jehož dokončení se stále intenzivně pracuje. "Setkání s panem režisérem Troškou bylo velmi příjemné, byl nesmírně usměvavý a srší z něj velký optimismus!

Režisér Troška s herci přivezou předpremiéru Čertovin do Prostějova! Právě dnes

ilustrační foto film

Režisér Zdeněk Troška přijede dnes, tedy v pátek 29. prosince, do prostějovského kina Metro70, aby ve speciální předpremiéře představil svou novou, po čertech hezkou pohádku Čertoviny. 

Film jde do kina až 4. ledna, tak si pana režiséra a hlavní herce - Dominicka Benedikta, Andreu Hoffmannovou a Richarda Jaroslava Müllera nenechte ujít. 

"Chystáme dvě projekce, jednu v 15:30 hodin, po které bude následovat beseda s delegací, a druhou v 18:30 hodin, před kterou bude zase úvod pana Trošky," přidala pozvání ředitelka Barbora Prágnerová. (red) 

 

Zdeněk Troška přijede představit pohádku Čertoviny

ilustrační foto film

Režisér Zdeněk Troška přijede v pátek 29. prosince do prostějovského kina Metro70, aby ve speciální předpremiéře představil svou novou, po čertech hezkou pohádku, Čertoviny. 

Film jde do kin až 4. ledna, tak si pana režiséra a hlavní herce - Dominicka Benedikta, Andreu Hoffmannovou a Richarda Jaroslava Müllera nenechte ujít. 

"Chystáme dvě projekce, jednu v 15:30 hodin, po které bude následovat beseda s delegací, a druhou v 18:30 hodin, před kterou bude zase úvod pana Trošky," přidala pozvání ředitelka Barbora Prágnerová. (red)

Obrazem: Metro70 nabízí lidová řemesla. Právě teď!

Foto ber

Až do 17 hodin se můžete vydat do foyer kina Metra 70 v Prostějově na vánoční jarmark.

Určitě zde naleznete něco, co potěší vás, nebo vaše blízké. Jarmark končí v 17 hodin. (ber)

 

Metro70 zaplnila pro dnešní den řemesla a koncerty

ilustrační foto

Tradiční vánoční jarmark se právě koná ve foyer kina Metro70, tedy dnes, ve středu 13. prosince, a to v době od 9 do 17 hodin. Tentokrát návštěvníky mimo výrobků z dílen lidových umělců čekají i dva koncerty. 

Těšit se můžete na keramiku, perníčky a perníkové betlémy, slaměné ozdoby, dřevěné hračky, květiny, květinové ozdoby, hračky a loutky, šperky,  vánoční baňky, háčkované ozdoby, keramiku, keramické betlémy, svíčky z vosku, slaměné ozdoby a slaměné betlémy, bíle zdobené dekorativní perníky, moderní vánoční ozdoby, pralinky, šperky a na a Ekocentrum Iris, které chystá dílničky pro děti. 

Metro70 zve na Star Wars večírek a půlnoční premiéru!

ilustrační foto kino Metro 70

Protože fenomén Star Wars je obrovský, pořádá kino Metro 70 v Prostějově nejen půlnoční premiéru nového dílu, ale i tematický večírek plný aktivit. Těšit se na něj můžete již ve středu 13. prosince od 21 hodin.

Čeká vás nejen samotné promítání, ale i Star Wars kvíz o ceny - plakáty, trička, kalendáře, sešity, bloky či sestavitelný model Millenium Falcona. Ve fotokoutku se můžete vyfotit v kostýmech, třeba princezny Leily s Vaderovou hlavou. Partyvkrabici.cz dodá rozkošný Star Wars partyset, takže se vsaďte, že heliový BB-8 balonek bude na všech fotkách.

Metro70 pořádá workshop komiksu. S Nikkarinem!

ilustrační foto plakát kino Metro 70

Kdo nedá dopustit na komiksy, může se vypravit v úterý 12. prosince do kina Metra70 Prostějov na komiksový workshop. Povede jej mistr nad mistry, Michal Nikkarin Menšík.

Rodilý Prostějovan a známý současný český ilustrátor přijde v úterý ve tři do kina a povede workshop komiksu. Vstup za sedmdesát korun trvání, a to až do doby, kdy to účastníky přestane bavit, a navrch kino přihodí placku, ať děláte parádu. Tentokrát je záležitost určená pro lehce starší, cca od 12/15 let do kmetského věku.