kluziště

OBRAZEM: Kluziště otevřeno!

ilustrační foto

V pátek odpoledne byl slavnostně zahájen provoz mobilního kluziště v centru města Prostějova.

Primátor města František Jura se svými náměstky popřál všem popřál prima bruslení a užití předvánočního času. Mrkněte na pár fotek ze slavnostního otevření. (ber)

Provoz mobilního kluziště přišel na 2,35 milionu korun

ilustrační foto součet

Při Prostějovské zimě 2018 nabídlo mobilní kluziště, umístěné na hlavním náměstí, kromě tradičních akcí jako je například diskotéka na ledě, i novinky. 

„Každým rokem se snažíme o nějaké obohacení dění na kluzišti. Na ledové ploše tak nově proběhly dvě sportovní akce, které mají nakročeno stát se akcemi tradičními. Byl to Florbal na ledě a Hanácké curling, který kolegové z DDM zorganizovali. Dle ohlasů se tyto nápady skutečně líbily,“ uvedl náměstek primátora Jan Krchňavý.

Kluziště zmizelo

Foto PvNovinky.cz

V pátek 9. 11. 2018 zahájilo v centru města Prostějova provoz mobilní kluziště. Bruslaři se na něm proháněli až do minulého týdne. 

"Jsem ráda, že se tento projekt v Prostějově rozjel a má tak vysokou návštěvnost. Některým možná přijde zvláštní, že nyní na začátku ledna skončil, ale v prvním roce fungování nebyl již v lednu takový zájem o bruslení, jako před vánočními svátky. Proto se posunul termín a bruslení probíhá od listopadu do začátku ledna," uvedla náměstkyně primátora Milada Sokolová.

"Samozřejmě přisly-li by podněty od občanů, budeme se jimi zabývat", dodala. Podle jejích slov si bruslení na náměstí s největší pravděpodobností užijeme i koncem letošního roku. (ber)

Pozor! kluziště bude část dne patřit koledníkům!

ilustrační foto MMP

Dne 29. 12. 2018 bude mobilní kluziště v prostoru u muzea v době od 13:00 do 14:30 vyhrazeno pro koledníky z prostějovské Charity.

"Obrátil se na mě pan ředitel prostějovské Charity, zda by bylo možné tříkrálovým koledníčkům umožnit po dopolední bohoslužbě bruslení jako formu poděkování za jejich budoucí úsilí", vysvětlila krátké uzavření kluziště pro veřejnost Milada Sokolová, náměstkyně primátora.

"Další provoz je dle běžného provozního řádu. Děkujeme za pochopení," vzkazuje Magistrát. (red)

Florbalový turnaj na ledě již ve čtvrtek 20. prosince!

ilustrační foto plakát

I letos se můžeme těšit na zajímavou podívanou na mobilním kluzišti před prostějovským muzeem. Domovní správa si spolu se Sportovním klubem K2 a Sportcentrem – DDM připravili, pod patronací sportovní a školské komise, již druhý ročník florbalového turnaje na ledové ploše Zlatá brána. Uskuteční se ve čtvrtek 20. prosince od 9 hodin. 

Ve čtvrtek od rána svedou své boje ve dvou skupinách žáci 4. a 5. tříd základních škol. "Po skupinách proběhnou semifinálové boje určující účastníky utkání o 3. místo a závěrečné finále. V době od 15:30 do 16:15 hodin se bude konat utkání hvězd a po turnaji, zhruba kolem 15,30 hodin, proběhne diskotéka na ledě," uvedl ředitel Sportcentra Jan Zatloukal.

„Jsem nesmírně ráda, že se zrodila taková sportovní akce a že jsme se my k ní mohli připojit,“ konstatovala manažerka Zlaté brány Karolína Pořízková. (ber)

OBRAZEM: Kluziště žije. I v neděli

Foto ber

Desítky dětí i jejich rodičů a prarodičů využily v neděli v poledne možnosti zabruslit si na hlavním prostějovském náměstí.

Jak je vidět, tento nápad se radnici opravdu povedl. "Náměstí je pro nás o hodně blíž, než zimní stadion, navíc si zde můžeme všichni půjčit brusle, takže je nemusíme tahat s sebou," pochvaloval si jeden z přítomných tatínků. 

Ledová plocha je k dispozici denně od 9 do 21 hodin, a to až do 6. ledna. (ber)

Kamera opět přenáší dění na mobilním kluzišti

ilustrační foto webkamera

Aktuální dění a obsazenost kluziště v reálném čase můžete, stejně jako loni, sledovat pomocí webové kamery.

Živý přenos z ledové plochy bude zabezpečován po dobu, po kterou bude na náměstí T. G. Masaryka umístěno mobilní kluziště. Lehce je tak možno zjistit obsazenost ledové plochy v reálném čase, nebo mít informaci zda právě neprobíhá technologická odstávka.

Tato služba se v minulém období setkala s velkou přízní obyvatel i bruslařů. Ocenit ji mohou ale zejména ti, kteří se chystají kluziště navštívit, a to i občané z okolních měst a obcí.

Mobilní kluziště u muzea již roste. Slavnostní zahájení se blíží!

Foto ber

V termínu od 9. 11. 2018 do 6. 1. 2019 si lidé budou moci opět zabruslit. Mobilní kluziště bude tradičně umístěno před budovou muzea a na jeho instalaci se již pracuje.

Provozní doba kluziště bude denně od 9,00 do 21,00 hodin (mimo 24. 12. a 31. 12., kdy bude provoz do 16,00 hodin). Provoz kluziště bude zajišťovat, stejně jako v loňském roce, Domovní správa s.r.o. Bruslení bude zdarma s tím, že zpoplatněno bude pouze půjčování bruslí. Výtěžek z půjčovny bruslí půjde ve prospěch společnosti, která bude zajišťovat provoz kluziště a bude sloužit k pokrytí nákladů půjčovny.

OBRAZEM: Kluziště pomalu mizí

Foto ber

Od 6. listopadu do 7. ledna se obyvatelé Prostějova mohli těšit z mobilní ledové plochy na hlavním náměstí. Dnes kluziště definitivně mizí, cela jistě se ale vrátí na konci letošního roku. 

Magistrát obdržel několik dotazů, proč není plocha v provozu déle. "Máme zkušenost, že v lednu už není kluziště tak využívané. Nechodí sem školy, protože se blíží konec pololetí a s ním klasifikace, takže školy upřednostňují výuku. Na náměstí už nejsou stánky, kam by si zašli nakoupit rodiče, kteří děti doprovázejí," vysvětlila primátorka Alena Rašková.

Nenechte si ujít florbalový turnaj na ledové ploše na náměstí! Již zítra!

ilustrační foto plakát

Letošní ledová sezóna před prostějovským muzeem bude uzavřena ve velkém stylu. Domovní správa si spolu se Sportovním klubem K2 a Sportcentrem – DDM připravili pod patronací sportovní a školské komise florbalový turnaj na ledové ploše.

Myšlenku zasvěcených lidí uspořádat před muzeem přímo hokejový turnaj zhatily vždy obavy z bezpečnosti. Město Prostějov se může pochlubit relativně vysokým pocitem bezpečí mezi občany, avšak i zbloudilá střela hokejovým pukem, která by jinak nezvýšila kriminalitu v našem městě, by mohla být nepříjemným šrámem na této nové aktivitě. Proto se trojice pořadatelů rozhodla bruslařům svěřit pouze florbalové hole a míčky a představit kolemjdoucím tento čím dál více populární skandinávský sport, který bude ozvláštněn ledovým podkladem namísto tradiční palubovky.