kompas

NOVINKA! Prostějovský kompas je tu pro vás!

ilustrační foto

 

Nevíte, kam vyrazit v Prostějově? Přemýšlíte, kam se vydat na výlet s dětmi? Hledáte, kdy a kde proběhne konkrétní akce? Pak jste ve všech případech na správné adrese.

Zpravodajský portál Prostějovské novinky pro své čtenáře totiž přichystal další novinku, kterou je odstartování služby Prostějovský kompas. Ten bude fungovat jako rubrika na naší webové stránce. Najdete v ní tipy na výlety do bližšího i vzdálenějšího okolí Prostějova, ale hlavně kompletní přehled všech akcí, na které se dá z Prostějova vyrazit. Kvalitní vyhledávání, ale také logické rozdělení akcí podle toho, kdy proběhnou, umožní každému najít si program „na míru.“

Tipy nejen na prázdniny

Lukáš Řehořek dvojnásobným mistrem republiky

ilustrační foto

Během uplynulého víkendu se uskutečnila dvě Mistrovství České republiky žactva. Z Kopřivnice přivezla výprava mladých prostějovských plavců z TJ Prostějov dvě zlaté medaile a nového mistra republiky v disciplínách 100 a 200 metrů prsa Lukáše Řehořka. K dvěma mistrovským titulům přidal Lukáš ještě tři stříbrné medaile. Stříbro přivezla z Českých Budějovic i plavkyně Míša Petrželová za disciplínu 100 metrů volný způsob.

První zlato se Lukášovi podařilo získat hned v prvním dnu žákovského šampionátu. V disciplíně 100 metrů prsa vybojoval v kategorii mladšího žactva mistrovský titul časem 1:17.96. Tímto časem překonal oddílový rekord Davida Běhala z roku 2000. Přidal ještě stříbrné medaile na 100 metrů polohový závod a 100 metrů znak, když dohmátl za vítězem pouhých 8 setin časem 1:09,98. V neděli vybojoval svůj druhý titul mistra ČR na 200 metrů prsa výkonem 2:45,72.