koncerty

Rockové léto v Července nabídne Ortel, Dogu a další pecky. Pro dobrou věc

Foto Arcus onkocetrum

V sobotu 23. července opět rozproudí Červenku u Litovle! Doga, Ortel, Keks, Porta Inferi, Skramasax, Rimortis a Notion Deep.

"Ti všichni vám budou hrát na benefiční akci, jejíž výtěžek poputuje na onkologický pacientský program," zvou pořadatelé z Arcus-onkocentra. Vstupenky si můžete v Prostějově zakoupit už teď, v Klenotnictví Eva Zlámalová na nám TGM Prostějov. (red)

Tipy na víkend – koncerty, gotický Sovinec a koně na Běláku

ilustrační foto

Uvažujete, kam zamířit o víkendu? Možná vám přijde vhod naše nabídka. V sobotu 3. srpna se mohou milovníci hudby těšit hned na dvě lahůdky. Příznivci blues zamíří do Přerova na dvoudenní festival Blues nad Bečvou. Do Velké Bystřice se zase sjedou milovníci rocku na třetí Hanácké Woodstock. Zatímco v Přerově se mohou těšit na legendární Joyce Hurley, v Bystřici to rozjedou Plastici i Visací zámek.

V Přerově se na prvním ročníku festivalu mimo domácích objeví i zahraniční kapely. „Přijedou Dave Herrero&the Hero Brothers Band z USA nebo rodačka z Detroitu Joyce Hurley, dorazí slovenští Bluesweiser a polská kapela Workshop Combo BnB." upozornil dramaturg festivalu Pavel Ondrůj s tím, že první koncerty začnou už v pátek odpoledne.

Keltové se opět setkali v plumlovském kempu Žralok

ilustrační foto

V pátek 26. a sobotu 27. července se konal dvanáctý ročník mezinárodního hudebního festivalu Keltská noc. Jako každý rok, i letošní program byl velice pestrý. Návštěvníci mohli na hlavní scéně spatřit jak české skupiny, tak i zahraniční hudebníky (Irish Rose, Tradish, J. Eoin, Sliotar). I mimo hlavní scénu festival nabízel mnoho kvidění.

Ohlédnutí sobotním programem (15:30- 24:00).

S půlhodinovým zpožděním vystoupil Tomáš Kočko & ORCHESTR. Tento český písničkář zde účinkuje už od prvního ročníku Keltské noci. Zároveň je skupina také dvojnásobným držitelem ceny Anděl v oblasti World music. První je z roku 2006 za CD Poplór a letošní cena Anděl je za CD Cesta na jih. Tomáš Kočko & ORCHESTR opět uspěli u návštěvníků s energickou keltskou hudbou v moravském pojetí z okolí Beskyd.