koně

Do stájí M+M zfp s.r.o. přijede zaříkávačka koní Zuzka Prokopová

ilustrační foto Zuzka Prokopová

Stáje M+M zfp s.r.o ve spolupráci se spolkem M+M Očenáškovi pozvaly do Ptení Zuzku Prokopovou. Známá zaříkávačka koní dorazí v neděli 24. dubna.

Zuzka Prokopová zúročuje roky zkušeností nejen v celkové metodice výuky Partnershipu, ale i v praxi. V rámci hesla, že nic není nemožné, pomáhá najít společnou řeč s jejich čtyřnohými partnery začínajícím i dlouholetým koňákům, dětem i dospělým.

Lekce se uskuteční v době od 9,30 do 17 hodin. „Přijďte se podívat, jak se dá pomoci každému koni i majiteli, který si neví rady s chováním, tréninkem a zlozvyky svého koně,“ zvou organizátoři.

Cena lekce je 500 korun pro účastníka bez koně.

Co strávit podzimní prázdniny u koní?!

ilustrační foto plakát

Podzimní prázdniny u koní aneb návrat do přírody. Tak se jmenuje dvoudenní akce, kterou ve dnech 29. až 30. 10. 2015 pořádají stáje M+M zfp s.r.o. ve Ptení.

„Program je určen pro děti od 6 do 15 let. Zahrnuje základní péči o koníky, svezení na jízdárně i v přírodě, hry v přírodě a vaření kotlíkového guláše,“ zvou organizátoři. V ceně je zahrnuta doprava, svačina, oběd, pitný režim, instruktoři, koně, dárky a bezpečnostní pomůcky.
Dovoz a odvoz zajišťují stáje, vždy v 8:35 z Prostějova, návrat je v 16:55 hodin. Informace na tel: 601 587 019, mm.kone@seznam.cz nebo Facebook: Stáje M+M zfp s.r.o. (red)

Koně ze Srdéčka byli v Pardubicích úspěšní

Foto Equichanel

 

V sobotním dostihovém odpoledni v Pardubicích bodovali i koně ze stáje Stanislava Popelku. Ve třetí a předposlední kvalifikaci na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, Ceně firmy Chládek a Tintěra Pardubice doběhla osmiletá hnědka Modena třetí a potvrdila tak svou špičkovou krosařskou třídu.

Ze 16 koní doběhlo dostih jen 8, na trati zůstal další Popelkův svěřenec Nikas, který ale už má start ve Velké zajištěn.

V druhém nejvýznamnějším dostihu odpoledne, v Ceně Peruána na 5200 metrů, zabodoval Popelkův devítiletý valach Borderland, který doběhl čtvrtý. I on je přihlášen do Velké pardubické a kvalifikaci má splněnu.

V Ceně podporované společností Taylor & Cox si pětiletý bílý valach Marcus Aurelius vybojoval třetí místo.

Koně ze Srdéčka se jedou proběhnout do Pardubic

Foto Equichanel

 

Většina jde pro handicap, čtvrtina pro kvalifikaci. To je  třetí a předposlední kvalifikace na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou, která se poběží 22. srpna v Pardubicích. Do Ceny firmy Chládek a Tintěra Pardubice na tradiční distanci 5800 metrů je přihlášeno šestnáct koní, dva z nich z hvozdecké stáje Stanislava Popelky. Srdéčko budou reprezentovat Nikas a Modena.  

Jedenáct koní už je kvalifikovaných a jdou si vylepšit handicap, tedy průběžné hodnocení, aby byli mezi kvalifikovanými co nejvýš a měli pokud možno jistotu startu ve Velké pardubické. Desetiletý valach Nikas splnil kvalifikaci už v květnu, a jeho forma s blížícím se podzimem stále stoupá. Své kvality prokázal v roce 2013, kdy ve Velké doběhl jako druhý. Vloni měl smůlu, svého jezdce Dušana Andrése vyhodil ze sedla na Taxisu. V druhé kvalifikaci, kterou byl červnový Memoriál mjr.

Koně ze Srdéčka bodovali ve Švédsku!

ilustrační foto archiv galop.cz

 

Po roce si v sobotu koně ze Srdéčka, malé stáje u Hvozdu, patřící Stanislavu Popelkovi, zopakovali účinkování při vrcholu skandinávské překážkové sezóny ve švédském Strömsholmu. Hawa Bali se zúčastnil hlavního bodu programu 45. Švédské Velké Národní a doběhl na fantastickém druhém místě. Jeho stájový kolega Marcus Aurelius s přehledem vyhrál Cenu rodiny Perssonů.

Ve Švédské národní, 4500 m dlouhé steeplechase, skončila loni druhá Popekova svěřenkyně, klisna Godea. Osmiletý hnědák Hawa Bali stáje Lokotrans vedený svým stálým jezdcem Markem Stromským na její umístění dokázal navázat a rovněž si doběhl pro honorář za druhé místo. Putovní pohár pro vítěze zůstává již po několikáté na další rok v Německu, tentokrát zásluhou devítiletého hnědáka Ländlera (Bonvivant), který dostih vyhrál s přehledem a náskokem několika délek. K vítězství ho dovedl v současné době ve Francii působící český jezdec Lukáš Sloup.

Děti mohou u koní přivítat prázdniny či je můžete k nim vypravit na příměstský tábor!

ilustrační foto plakát

 

Stáje M+M zfp s.r.o. zvou malé i velké účastníky na několik zajímavých aktivit. První se uskuteční již začátkem prázdnin.

Vítání prázdnin s koňmi                                               

Už jste byli u koní? Stáje zvou na vícedenní akce!

ilustrační foto M+M

 

Stáje M+M Ptení upozorňují na několikadenní akce, které budou pořádat v prázdninových měsících. Jde o vítání prázdnin s koňmi a dva turnusy příměstského tábora.

Vítání prázdnin s koňmi

Do Velké pardubické je přihlášeno 57 koní. Tři ze Srdéčka!

ilustrační foto Equichanel

 

Ač se říjnová Velká pardubická zdá ještě hodně daleko, trenéři z celé Evropy už do ní přihlašují své naděje. Do Pardubic by měli zamířit i tři koňské naděje z hvozdecké stáje Stanislava Popelky, Nikas, Modena a Borderland.

Posledně jmenovaného koně, do kterého Stanislav Popelka vkládal velké naděje, vloni na start nepustilo zranění. Letos desetiletý hnědý valach Nikas své kvality prokázal v roce 2013, kdy ve Velké doběhl jako druhý. Vloni měl smůlu, svého jezdce Dušana Andrése vyhodil ze sedla na Taxisu.  

Pozor, pozor! Od zítřka se k ranči po hlavní příjezdové cestě nedostanete!

ilustrační foto

 

Nedávno byl široké veřejnosti otevřen nový ranč ve Ptení. Krásné prostředí na relaxaci a odpočinek, ale i na nové zážitky, vzdělávání a aktivity s koňmi a se zvířátky z farmy. Celý areál je vytvořen podle pravidel Feng-shui, i proto zde můžete všichni načerpat pozitivní energii.

Bohužel, z důvodu stavebních prací bude od 11.5. uzavřena hlavní příjezdová cesta na ranč. "V plánku je vyznačená boční cesta na náš ranč. Parkovací místa jsou možná u mostu, popřípadě je možnost po vyznačené cestě dopravit k ranči. Předem se omlouváme za vzniklé komplikace", vysvětlují vzniklou situaci majitelé ranče. (red)

Stáje M+M zfp zvou do nově otevřeného jezdeckého areálu ve Ptení

Foto M+M

 

Krásné prostředí na relaxaci a odpočinek, ale i na nové zážitky, vzdělávání a aktivity s koňmi a se zvířátky z farmy. Celý areál je vytvořen podle pravidel Feng-shui, i proto zde můžete všichni načerpat pozitivní energii.

Majitelům koní nabízí stáje pastevní ustájení, koně mají k dispozici krásné pastviny, vodu, seno, přepásání, liz, přístřešky, jízdárnu, kruhovku a zázemí. Cena se pohybuje od 1.000 Kč do 3.000 Kč za koně.

Výuka jezdectví pro zájemce od 3 do 100 let. „I když jste nikdy neseděli na koni, přijďte si to vyzkoušet!,“ lákají Jarmila Neplechová a Barbora Hasilová, které mají koně na starosti.

„Kdo umíte jezdit, přijďte to doladit s trenérkou 350 Kč/60 min, můžeme Vás připravit na ZZJV i na závody v drezůře a parkuru,“ dodávají.