kontroly na silnicích

Podnapilý cyklista. V dechu měl téměř dvě promile

ilustrační foto

V pátek 10. listopadu před sedmnáctou hodinou kontrolovali policisté v Prostějově cyklistu. Následná orientační dechová zkouška na alkohol u třiašedesátiletého muže byla pozitivní s hodnotami 1,77, 1,94 a 1,85 promile alkoholu v dechu. 

"Cyklista s naměřenými hodnotami souhlasil a k požití alkoholu se doznal. Další jízda mu byla zakázána. Řidič je nyní podezřelý z přestupku o provozu na pozemních komunikacích, za který mu hrozí pokuta od 2 500 korun do 20 000 korun", uvedl mluvčí PČR Olomouckého kraje poručík Libor Hejtman. (red)

Listopadová dopravně bezpečností akce odhalila hříšníky

ilustrační foto PČR

Od 1. 11. do 5. 11. 2017 se uskutečnila v Olomouckém kraji celorepubliková dopravně bezpečnostní akce „X“ zaměřená zejména na dodržování obecně platných ustanovení zák. č. 361/2000 Sb. Policisté uložili pokuty za více než 200 tisíc korun.

Do krajské akce bylo zapojeno celkem 400 policistů dopravní a pořádkové policie. "Během akce bylo zkontrolováno celkem 3 644 vozidel a zjištěno 600 přestupků, 24 přestupků bylo oznámeno. Policisté uložili pokuty v celkové výši 209 200 korun.

Za volantem s alkoholem

ilustrační foto ber

V pátek 3. 11. 2017 krátce po jedné hodině v noci kontrolovali policisté v Určicích vozidlo Fiat Ducato. U dvaačtyřicetiletého řidiče provedli orientační dechovou zkoušku a naměřili mu 1,84‰ alkoholu v dechu. Řidič se k požití alkoholu doznal.

Po poučení se odmítl podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Policisté mu zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. "Nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," uvedl policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

 

Dopravní akce odhalila opilce za volantem

ilustrační foto PČR

Dne 27. října v době od 16 do 20 hodin proběhla na teritoriu územního odboru Prostějov okresní dopravně bezpečnostní akce, do které se zapojilo dvacet policistů dopravní a pořádkové služby.

"Akce byla zaměřená zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek ze strany řidičů. Policisté zkontrolovali 310 motorových vozidel a odhalili devět přestupků, které byly vyřešeny v příkazním řízení uložením pokut v celkové výši 4 900 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že v jednom případě bylo zjištěno řízení vozidla pod vlivem alkoholu. (red)

 

Policisté chytali rychlíky na dálnicích

Foto PČR

Ve čtvrtek 19. 10. 2017 vyhlásilo Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje dopravně bezpečnostní akci (dále jen „DBA“) pod názvem „Jih – Sever“. Policisté z Olomouckého, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje se zaměřili na dodržování nejvyšší předepsané rychlosti na dálničních úsecích, které vedou přes jejich kraje.

V Olomouckém kraji se na DBA se podíleli policisté z dopravního inspektorátu Olomouc, Přerov, Prostějov, Šumperk a dálničního oddělení Kocourovec. Všechna vozidla byla v civilním provedení s měřicí technikou.

Policisté vytipované řidiče z úseku dálnice D1, D35, D46 a silniční komunikace I/47 ve směru z Olomouce na Prostějov, na Mohelnici a na Bělotín odkláněli na odstavná parkoviště nebo benzinové čerpací stanice.

Nametený cyklista

ilustrační foto PČR

V pondělí ve večerních hodinách zastavila policejní hlídka v Čelechovicích na ulici Cukrovarská dvaatřicetiletého muže, který jel na jízdním kole po středu vozovky a bez zapnutého osvětlení.

"Cyklistu policisté vyzvali k dechové zkoušce a po jejím provedení bylo jasné, že je řidič pod vlivem alkoholu. Přístroj vykázal hodnoty 1,01 a 1,05 promile alkoholu v dechu. Podezřelý muž se k požití vína a piva policistům přiznal," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na kolo už ovšem nasednout nemohl a dál pokračoval po svých. (red)

 

Další dopravní akce odhalila hříšníky!

ilustrační foto

Včera v době od 05.00 do 09.00 hodin proběhla na teritoriu Územního odboru Prostějov dopravně bezpečnostní akce, která byla zaměřena zejména na kontrolu dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a jiných návykových látek ze strany řidičů. 

Opatření se zúčastnilo dvaadvacet policistů, kteří celkem zkontrolovali čtyři sta dvacet jedna motorových vozidel a odhalili patnáct přestupků. Ty byly vyřešeny v příkazním řízení uložením pokut v celkové výši 5 700 Kč. "V jednom případě bylo zjištěno řízení vozidla pod vlivem alkoholu, které bylo oznámeno správnímu orgánu k projednání," dodala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Na místě přišel o řidičák. Kvůli pití

ilustrační foto ber

Včera odpoledne kontrolovala policejní hlídka v Kostelci na Hané na ulici Sportovní řidiče vozidla VW Transporter. Po kontrole vozidla a dokladů byl třiatřicetiletý řidič vyzván k provedení dechové zkoušky, kterou akceptoval. 

"Ta ale pro něho nedopadla nejlépe, protože přístroj vykázal pozitivní hodnoty, a to nejprve 0,77 poté 0,85 a poslední 0,73 promile alkoholu v dechu. To, že před jízdou pil alkohol, řidič policistům nezapíral. Byl vyzván k vyšetření v nemocnici, kterému se podrobil a kde mu byl odebrán biologický materiál," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na místě podezřelému policisté zadrželi řidičský průkaz a rovněž mu zakázali usednout za volant a odjet. (red)

 

Ujížděl, pak prchal, policistům stejně neutekl. Byl zdrogovaný a bez řidičáku

ilustrační foto

Včera před půlnocí chtěli policisté z obvodního oddělení Prostějov 2 v Žeranovské ulici v Prostějově zastavit a zkontrolovat osobní automobil značky BMW a jeho řidiče. Na výzvy k zastavení však řidič nereagoval a naopak policistům začal ujíždět. Ti ujíždějící vozidlo pronásledovali Drozdovickou ulicí na Sídliště svobody. 

"Tam devětadvacetiletý řidič vozidlo zastavil, vyskočil a policistům začal utíkat. Policista byl však rychlejší a muže dostihl. Protože pronásledovaný neuposlechl výzvy k zastavení, byl policistou zastaven a zadržen za pomoci donucovacích prostředků," informoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že při zadržení nedošlo ke zranění osob ani ke škodě na majetku.

Celorepubliková dopravní akce. Jezdíme bez pásů

ilustrační foto ber

Ve dnech 11. a 13. září v době od 8:00 do 14:00 hodin proběhla na Prostějovsku republiková dopravně bezpečnostní akce zaměřená zejména na kontrolu používání bezpečnostních pásů, zádržných systémů a dalších ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích.

Do akce bylo nasazeno dvaatřicet policistů, kteří v průběhu opatření zkontrolovali 666 vozidel. "Při kontrolách odhalili 67 přestupků, které byly vyřízeny na místě v příkazním řízení uložením pokut v celkové výši 14 400 Kč, z toho v šestnácti případech bylo porušeno ustanovení o používání pásů," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že u jednoho řidiče zjistili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. (red)