Kostelecká ulice

Městský dům v Kostelecké ulici se bude zateplovat, ušetří se tak za energie

ilustrační foto

Rada města Prostějova rozhodla zadat veřejnou zakázku s názvem „EÚO panelového domu Kostelecká 4165/17, Prostějov, zateplení objektu“ společnosti POZEMSTAV Prostějov a.s. a uzavřít se jmenovanou společností smlouvu o dílo.

„Jedná se o celkové zateplení budovy a zajištění jeho energetické efektivnosti, prodloužení životnosti a zvýšení užitnosti. Celková předpokládaná hodnota veřejné zakázky přes devět milionů korun bez DPH. Plánovaný termín zahájení stavebních prací je od 30. 4. 2017. Požadujeme, aby bylo hotovo nejpozději do 31. 11. 2017,“ nastínil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

OBRAZEM: Obnova Kostelecké pokračuje

Foto MMP

Práce na obnově Kostelecké ulice jsou v plném proudu.

Probíhají zde opravy obrubníků a napojení stávajících vjezdů a ulic na ulici Kosteleckou v koordinaci s opravou komunikace, kterou zajišťuje společnost SSOK - středisko JIH. Jde o celoplošnou opravu povrchu komunikace ulice Kostelecká a to konkrétně mezi okružní křižovatkou na Přikrylově náměstí a okružní křižovatkou Martinákova. V rámci prováděné opravy město Prostějov vymění obrubníky včetně napojení stávajících vjezdů a komunikací. (Zdroj MMPv)

Víte, jak by mělo vypadat koupaliště v Kostelecké?

Foto MMP

V souvislosti s plánovanou výstavbou Národního olympijského centra řeší obyvatelé Prostějova palčivou otázku, zda v areálu velodromu v Kostelecké ulici najde své místo i koupaliště.

Na projektu, který má redakce k dispozici, je koupaliště zakresleno. To, že by měla nastat jen malá změna, redakci sdělil náměstek primátorky Zdeněk Fišer:  "Situace je stále stejná od roku 2011. Změna by spočívala v tom, že malý bazének pro batolata se přemístí jižně od příjezdové cesty (např. místo některého tenisového kurtu)."

Stavba koupaliště je ale stále nejistá. Vzhledem k vysokým nákladům se neuskuteční bez dotace, město navíc preferuje odkup a následnou rekonstrukci koupaliště ve Vrahovicích. (ber)

Spolek Pro Prostějov protestuje proti kácení stromů v Kostelecké

ilustrační foto

Vykácení 34 stromů, které by v areálu velodromu v Kostelecké ulici v Prostějově měly ustoupit výstavbě Národního olympijského centra, kritizuje spolek Pro Prostějov. Kácení je nesmyslné, pokud není jasné, zda centrum vůbec bude stát. A pokud stát bude, existuje možnost, že skončí v rukou komerční firmy, cituje tisková zpráva, kterou spolek včera vydal.

Na únorovém jednání zastupitelstva města Prostějova předložil lídr Změny pro Prostějov Jan Navrátil návrh týkající se zveřejňování správních řízení na kácení stromů. Návrh ale neprošel.

Argumentoval mimo jiné faktem, že o kácení 34 stromů, které by měly zanedlouho padnout k zemi v areálu bývalého koupaliště v Kostelecké ulici, se dozvěděl jen díky skutečnosti, že je účastníkem řízení. „Správní řízení na jejich kácení je v běhu, přitom není jisté, zda město dostane dotaci na vybudování olympijského centra, kterému by měly ustoupit,“ dodal Navrátil.

Opravy komunikace v Kostelecké pokračují

Ilustrační foto ber, MMP

Rada města Prostějova odsouhlasila další kroky vedoucí k opravě komunikace Kostelecká. 

„Pro opravu je třeba zpracovat projektovou dokumentaci a výkaz výměr na výměnu obrubníků v Kostelecké ulici. Podle informací pracovníků společnosti Správy silnic Olomouckého kraje se bude provádět celoplošná oprava povrchu komunikace této ulice, v trase mezi okružní křižovatkou na Přikrylově náměstí a okružní křižovatkou Martinákova. V rámci prováděné opravy město Prostějov provede zmíněnou výměnu obrubníků na levé straně při jízdě směrem z města,“ vysvětlil důvod projektové dokumentace první náměstek Zdeněk Fišer.

Kostelecká ulice je částečně uzavřena

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Na řidiče projíždějící Kosteleckou ulicí čekají dopravní komplikace v podobě již druhé, částečné uzavírky. Omezení dopravy jednoho jízdního pruhu je z důvodu rekonstrukce vodovodu. Podobná uzavírka proběhla v této lokalitě zcela nedávno. 

„Ano, je to druhé dopravní omezení. To první probíhalo zhruba v době, kdy se stavěla kruhová křižovatky na Přikrylově náměstí. Postup s částečnými uzavírkami byl zvolen záměrně a to proto, aby byl alespoň jeden jízdní pruh průjezdný. Uzavřít neprodyšně celou Kosteleckou se nám vůči řidičům nezdálo férové,“ uvedl ke stylu uzavírky první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.