krádež

Vloupal se do zázemí bezpečnostní agentury. A kradl

ilustrační foto

Ve středu 26. dubna se v obci Nezamyslice vloupal dosud nezjištěný pachatel do zázemí firemní budovy sloužící bezpečnostní agentuře.

Nalezeným klíčem si pachatel odemkl plechovou skříňku, ze které poté odcizil přístroj PDA typu Motorola MC65 s nabíječkou. Výše způsobené škody byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Zloděj vlezl do bytu oknem. Na frekventované ulici!

Foto čtenář

Neuvěřitelnou drzost projevil zloděj, který se vloupal do jednoho z bytů v Okružní ulici v Prostějově. Do prostor se totiž dostal oknem v přízemí domu.

Na to, že se v bytě něco děje, přišel sám majitel, dlouhodobě pobývající na chatě mimo město. "Prý jel na nákup a všiml si rozbitého okna. Doma zjistil, že mu chybí dost věcí, dokonce i ze sklepa. Ztratila se mu i motorová pila," sdělil redakci jeden ze sousedů. 

Z domu si odnesl desetitisíce!

ilustrační foto

V noci na sobotu 22. dubna 2017 se vloupal neznámý pachatel do rodinného domu v malé obci na Prostějovsku. 

"Z domu odcizil více jak padesát tisíc korun v hotovosti. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a trestného činu krádež, za které lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné trest odnětí svobody na jeden rok až pět let", popsala případ mluvčí PČR Olomouckého kraje Marie Šafářová. (red)

 

Na Olomoucké ukradl kolo za třicet tisíc. Chytili ho!

ilustrační foto

Koncem září loňského roku ukradl neznámý pachatel jízdní kolo v hodnotě 30 000 Kč od jedné z restaurací v Olomoucké ulici v Prostějově. Policisté ho po více než půl roce dopadli.

Kolo si majitel proti krádeži zajistil pomoci lankového zámku, což bylo ale nedostačující. "V těchto dnech se policistům podařilo jako osobu podezřelou z krádeže ustanovit 23letého recidivistu, kterému za uvedený skutek hrozí až tříletý pobyt za mřížemi," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Vloupání do rodinného domu. Další

ilustrační foto

V době mezi 1. a 18. dubnem vnikl neznámý pachatel do rodinného neobydleného domu v Prostějově na ulici Havlíčkova. 

Po přelezení zděného plotu a za použití násilí otevřel zadní vchodové dveře a pohyboval se po domě, kde rozbil na dvou dveřích skleněné výplně a poškodil dřevěnou zárubeň a kování na vstupních dveřích vedoucí do domu z ulice, kterými z domu odešel. Uvnitř prohledal všechny místnosti, prohrabal uložené věci a nakonec odnesl na zdi pověšený obraz a dva obrazy ještě poškodil. Majitelé si předběžně vyčíslili celkovou škodu na 10 000 Kč.

Motor ukradl zloděj přímo ze stroje

ilustrační foto

V přesně nezjištěné době v období od srpna minulého roku do současnosti odcizil dosud nezjištěný pachatel motor přímo ze zemědělského stroje zaparkovaného ve firemním areálu v obci na Drahansku. 

Neznámý pachatel si ve volně přístupném areálu vyhlédl obraceč lnu a z toho demontoval a odcizil dvouválcový motor, čímž majiteli stroje způsobil škodu vyčíslenou na deset tisíc korun. Plumlovští policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. "V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Vloupal se na Českobratrské do domu. Způsobil škodu za 13 tisíc

ilustrační foto

Dosud nezjištěný pachatel v období od 28. do 31. března 2017 nezjištěným způsobem vnikl do rodinného domu v Českobratrské ulici v Prostějově. 

Z domu poté odcizil finanční hotovost 50 euro, dva cestovní pasy, šperky a cigarety v celkové hodnotě vyčíslené na třináct tisíc korun. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Prostějovská provozovatelka restaurace nahlásila krádež šesti pivních sudů!

Ilustrační foto pivni.info

V pondělí 27. března po dvaadvacáté hodině přijali prostějovští policisté oznámení provozovatelky restaurace v Prostějově o odcizení šesti sudů od piva.

K odcizení sudů mělo dojít z neuzamčeného průjezdu během předchozích přibližně dvaadvaceti hodin. Celková výše krádeží způsobené škody byla vyčíslena na bezmála osm tisíc korun. "Provedeným prověřováním se jako pachatele krádeže podařilo ustanovit příbuzného oznamovatelky. Trestní zákoník pro toto jednání stanoví trest odnětí svobody až na dvě léta," informoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Při druhém vloupání do sokolovny byl dopaden!

ilustrační foto

V úterý po čtvrté hodině ráno dopadli plumlovští policisté v sokolovně u fotbalového hřiště v obci Mostkovice jednačtyřicetiletého muže. Muž do vnitřních prostor sokolovny vnikl za použití násilí, ale nic zde neodcizil. Na základě důkladně provedeného prověřování a výslechu zadrženého se policistům podařilo muže ustanovit jako podezřelého z vloupání do stejného objektu ze dne 15. února letošního roku.

"Při tomto skutku podezřelý v objektu odcizil kovové dózy s mincemi v celkové hodnotě 3 600 korun. Muž se k tomuto skutku přiznal. Pro své jednání je nyní podezřelý z přečinu krádež. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě odsouzení podezřelému za uvedené jednání hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek.

Hledáte své ukradené věci? Fantomové sklepních kójí dopadeni!

Foto PČR

Dva pachatele, kteří se nezávisle na sobě na přelomu minulého a tohoto roku vloupávali do sklepních kójí v Prostějově, dopadli prostějovští kriminalisté. Ti teď hledají majitele věcí, pocházejících z lupu obou zlodějů. Obrátili se i na FB stránku Prostějov bez cenzury.

"Kriminalisté hledají mimo jiné majitele tlakového hrnce, zednického náčiní, úplně nového předního kola z horského kola, hustilky na kola, tekutých mýdel, helmy na kolo, hrotů k bouracímu kladivu, elektrické vrtačky, gola sady, aku šroubováku, malého a velkého kufru na nářadí, mini Hi-Fi věže. Pokud znáte majitele, anebo je zde majitel sám, bude mu po bližším určení a popisu dané věc policisty vrácena," sdělil redakci správce skupiny Jonáš Proser.