krádež

Ukradl jí kolo. Viděla ho přes výlohu!

ilustrační foto ber

Sedmnáctého ledna po osmnácté hodině přijali prostějovští strážníci sdělení od ženy, která ponechala neuzamčené jízdní kolo před samoobsluhou a šla nakupovat. Následně přes výlohu uviděla muže, jak nasedl na její bicykl a ujel. 

I přes jeho popis a kontrolu okolí se hlídce pachatele v dané době nepodařilo vypátrat. Událost byla oznámená na Policii ČR. "Z tohoto případu je zapotřebí se poučit, neboť i strážníci se často setkávají s majiteli kol, kteří jednají úplně stejně, jako tato žena. Na připomínku o chránění svého majetku se oslovení hájí tím, že na kolo vidí a výtku, že to nestačí, neboť případného zloděje nedostihnou, neberou vážně," konstatovala strážník Jana Adámková. (red)

Vytrhl muži telefon a utekl do odjíždějícího vlaku!

ilustrační foto

V sobotu 14. ledna 2017 v 16:40 hodin došlo ve vestibulu vlakového nádraží v obci Nezamyslice ke krádeži mobilního telefonu. Devětapadesátiletý muž přístroj značky Nokia držel v ruce, když mu ho jemu neznámý mladík vytrhl z ruky a z místa utekl. Poškozený ještě zahlédl, jak pachatel nastupuje do osobního vlaku ve směru na Prostějov.

"Muž rychle zareagoval a celou věc i s popisem pachatele ve spolupráci s pracovníky dopravní kanceláře oznámili na linku 158. Na jedné z následujících zastávek pachatele ještě ve vlaku na základě popisu policisté zadrželi. Třiadvacetiletý muž se ke krádeži přiznal a odcizený telefon v hodnotě 5 500 korun dobrovolně vydal," popsal situaci policejní mluvčí František Kořínek. Pachatel je podezřelý z přečinu krádež, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. (red)

Hned dvě vloupání do osobních automobilů

ilustrační foto PČR

Přes noc z 11. na 12. ledna došlo v katastru města Prostějova k vloupání do dvou zaparkovaných automobilů. 

V prvním případě se pachatel za použití násilí vloupal do automobilu typu Volkswagen Transporter, zaparkovaného v Šafaříkově ulici. Neznámý pachatel vozidlo prohledal, ale nic z něho neodcizil. Přesto poškozením vozidla způsobil škodu, která dosud nebyla přesně vyčíslena, ale zjevně přesahuje částku pět tisíc korun. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin poškození cizí věci a přečin krádež ve stádiu pokusu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

Ve Zlaté bráně obral prodavačku. O dvacet tisíc!

ilustrační foto iprostejov.cz

V pondělí 9. ledna 2017 krátce po šestnácté hodině využil neznámý pachatel neopatrnosti pracovnice obchodu v Dukelské bráně v Prostějově a v nestřežený okamžik si neoprávněně přisvojil volně odloženou finanční hotovost 20 tisíc korun. 

"V případě dopadení a odsouzení mu za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl policjní mluvčí František Kořínek. (tisková zpráva PČR)

Chtěl ukrást elektrokolo. Viděli ho

ilustrační foto znak

V úterý 27. prosince 2016 se sedmatřicetiletý muž v nákupní zóně v Konečné ulici v Prostějově pokusil odcizit elektrokolo značky Denver/Shimano. Nepovedlo se i to. Díky svědkovi.

"Sedmašedesátiletá majitelka kolo nechala zamknuté před jednou z prodejen. Pachatel se kola zmocnil a i se zámkem ho přenesl za prodejnu. Při tom byl však viděn svědkem, který věc oznámil na Městskou policii Prostějov. Strážníci po zadržení muže a zajištění jízdního kola věc předali věcně příslušným policistům", konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. Způsobená škoda byla vyčíslena na sedm tisíc korun. Zadržený muž je v současnosti podezřelý z přečinu krádež. V případě prokázání viny a odsouzení mu za něho hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Ukradl z obchodu herní konzoli

ilustrační foto

V Prostějově se v průběhu posledních dní, jak je možné vyčíst z policejní tiskové zprávy, nic vážného nestalo. Pouze ve čtvrtek 29. prosince v průběhu dne neznámý pachatel odcizil herní konzolu Playstation 4.

"Herní konzole, která byla volně vystavena, zmizela z obchodu v Prostějově. Krádeží vznikla škoda za 6.500 Kč", popsala událost Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

Kradl v chatce v Říční

ilustrační foto

V době od poloviny listopadu do současnosti odcizil dosud nezjištěný pachatel drátěné pletivo, kterým byla v délce 69 metrů oplocena zahrada v Říční ulici v Prostějově. 

"Na pozemku pachatel poté za použití násilí vnikl do zahradního domku, odkud odcizil chemické WC, 4 kovové židle, mechanickou sekačku a zahradní nářadí. Výše způsobené škody nebyla dosud přesně vyčíslena. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta", uvedl mluvčí PČR Olomouckého kraje František Kořínek. (red)

Okradl maminku, přítelkyni i babičku

ilustrační foto

Kriminalisté z oddělení informační kriminality Služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje minulý týden zahájili trestní stíhání 25letého muže z Olomouce. Mladíka obvinili ze spáchání několika trestných činů, a to podvod, krádež, neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací a poškození cizích práv.

"Těchto trestných činů se měl dopustit tím, že v úmyslu získat pro sebe neoprávněný majetkový prospěch v době od května roku 2015 do ledna roku 2016 prostřednictvím internetu, na webových stránkách společností poskytujících on-line půjčky, neoprávněně jménem své tehdejší přítelkyně a jménem své matky bez jejich vědomí a souhlasu v minimálně pětadvaceti případech žádal o půjčky různých částek. Zneužíval při tom znalosti a přístupu k osobním údajům obou žen a jejich dokladům. Současně zneužil možnosti přístupu k bankovním účtům své přítelkyně, její platební kartě a také mobilnímu telefonu.

Vraťte nám fotky, prosí majitelka ukradeného notebooku

ilustrační foto FB

Z 25. na 26. prosince byl v Melantrichově ulici v Prostějově vykraden dům. Nešťastná majitelka prosí o vrácení fotografií, které pro ni mají velkou hodnotu.

„Někdo mi odcizil notebook znacky Dell a záložní hardisk zn. Transcend. O ty věci mi vůbec nejde, ale měli jsme tam všechny fotky za posledních 20let a hlavně fotky naší čerstvě narozené dcery, která má teprve čtyři měsíce,“ říká Lucie Enkhbaatar Hanaková. „Proto prosím, pokud by někdo něco našel, nebo i ti, co to vzali, ať mi fotky vrátí. Stejně jim k ničemu nejsou a pro nás znamenají hodně,“ dodává. 

Dvě ženy okradeny v jediný den

ilustrační foto znak PČR

Ve čtvrtek 22. prosince v odpoledních hodinách oznámily na policii nezávisle na sobě dvě ženy, že byly v Prostějově okradeny. Oběma zloděj ukradl z kabelky peněženku. 

"První, 57letá poškozená, byla okradena mezi 14 a 15 hodinou na přesně neurčeném místě. Pachatel jí odcizil z kabelky peněženku, ve které měla osobní doklady, tři platební karty, finanční hotovost 1 800 Kč a tři stravenky. Celková škoda byla vyčíslena na 3 500 Kč," posala první případ policejní mluvčí Miluše Zajícová.