krádež

Zmizel pracovní stroj. Z areálu školy!

ilustrační foto

Během víkendu se ztratila z volně přístupného areálu ZŠ a MŠ Melantrichova v Prostějově vibrační deska značky Wacker v hodnotě 100 000 Kč. Poškozená je v tomto případě stavební společnost z Prahy.

„Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro trestný čin krádež, za který, s ohledem na výši způsobené škody, hrozí neznámému pachateli až pětiletý trest odnětí svobody," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Vloupání do vozidel se množí!

ilustrační foto

Dva případy vloupání do vozidel šetří policisté prostějovského obvodního oddělení. Pravděpodobně pod rouškou tmy neznámý zloděj vnikl do vozidla Škoda Fabia, které bylo odstavené na ulici Dykova. 

Po rozbití okna na předních dveřích se dostal dovnitř a prohledal přihrádku před spolujezdcem, kde našel 60 kusů stravenek v hodnotě 6 000 Kč, které si neprávem přivlastnil. Mimo ukradených věcí zloděj auto navíc poškodil tím, že vytvořil promáčklinu na sloupku u řidiče a rýhy na dveřích kufru o velikosti 6 x 8 cm. Poškozením vozidla nebyla škoda prozatím vyčíslena.

Ze sklepa ukradl boty za šest tisíc

ilustrační foto ber

V dosud přesně nezjištěné době od 1. do 8. dubna 2019 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do sklepní kóje bytového domu v Dobrovského ulici v Prostějově. Odnesl si boty.

Po násilném překonání plechových dveří pachatel z kóje odcizil čtrnáct párů bot, čímž měla poškozené ženě vzniknout škoda ve výši šest tisíc korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu porušování domovní svobody. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," upozornil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Z vykradené hospody si zloděj odnesl kulečník i parohy

ilustrační foto

Přes noc z 26. na 27. března 2019 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do hostince v obci na Prostějovsku. Hospodu doslova vybílil.

"Z hostince pachatel odcizil kromě množství jiných věcí také dřevěný kulečníkový stůl, automat na šipky, koženou sedačku, několikero paroží jelena a srnce, mrazicí box, televizor, jídelní příbory, kompresor či nepojízdný moped typu Babeta. Celková výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na nejméně 170 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Včely změnily majitele

ilustrační foto priroda.cz

V době z pondělí na úterý ukradl neznámý pachatel v katastru obce Protivanov pět volně přístupných včelích úlů včetně včelstva, které se nacházely v blízkosti komunikace v lokalitě zvané V Boří. 

Majiteli odcizených úlů vznikla škoda 9 500 Kč. "Událost šetříme pro trestný čin krádež a po pachateli, který si úly neoprávněně přivlastnil, pátráme," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

 

Drobné krádeže se množí

ilustrační foto MP

V průběhu týdne od 8. 3. – 14. 3.2019 vyjížděli prostějovští strážníci k osmi nahlášeným případům drobných krádeží v obchodech. Všechny se odehrály velmi podobně. Osoby si na prodejní ploše uschovaly vybraný artikl do kapes oděvů, tašek nebo batohů a pokusily se s takto ukrytým zbožím projít přes pokladní zónu bez zaplacení. 

"V sedmi případech byli podezřelí pachatelé zadrženi ostrahou, která přivolala k řešení strážníky. Jednomu muži se podařilo z místa utéci, ještě před příjezdem hlídky. Z důvodu, že se jednalo o přestupek spáchaný neznámým pachatelem, vyžádali si strážníci na místo příjezd hlídky Policie ČR. Ta si událost převzala k dalšímu šetření," uvedla strážník Tereza Greplová.

Zloděj počkal, až se majitel vzdálí. A sebral peněženku

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

Ve středu 13. března 2019 před čtrnáctou hodinou zaparkoval osmatřicetiletý muž svůj automobil v Janáčkově ulici v Prostějově. Při vystupování z vozidla mu z kapsy bundy na silnici vypadla peněženka. Muž si toho nevšiml a od vozidla odešel. 

Celou věc viděl dosud nezjištěný pachatel, který si počkal, až se majitel vzdálí od automobilu a poté se peněženky zmocnil. S peněženkou poškozený muž přišel i o dvě platební karty a finanční hotovost sedm tisíc korun. Celkem způsobenou škodu vyčíslil na 7 500 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za ty pachateli v případě prokázání viny a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Seniorku okradli v obchodě. O peněženku

ilustrační foto

V neděli v odpoledních hodinách se pětasedmdesátiletá poškozená žena nacházela v marketu v Prostějově na ulici Újezd. Neznámý lapka ženu v prostoru prodejny okradl o peněženku, kterou měla v kabelce. 

Spolu s peněženkou přišla poškozená o finanční hotovost 3 000 Kč, osobní doklady a platební kartu. "Tento případ šetříme pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Chceš se pobavit? Lákala žena muže a okradla ho

ilustrační foto

Z trestného činu krádeže je důvodně podezřelá prozatím neznámá pachatelka, která měla v pátek 8. března krátce před půl desátou večer v Prostějově oslovit staršího muže a dotazovat se ho, zda by se nechtěl pobavit. 

"Zatímco jej vesele objímala, stihla ho připravit také o peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady, kterou měl uloženou zadní kapse kalhot," popsala incident policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová. V případě dopadení a prokázání viny hrozí ženě za takové jednání až dvouletý trest odnětí svobody. (red)

 

Ukradl kartu. Vlastnímu dědečkovi

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

V úterý 5. 3. 2019 v sedmnáct hodin oznámil na tísňovou linku prostějovských strážníků pracovník ochranky supermarketu, že na jejich prodejně se pokusil mladík uhradit nákup platební kartou, od které nezná pin kód.

Strážníci po příjezdu na místo zjistili, z jakých důvodů dotyčný pin neznal. "Nejdříve tvrdil, že kartu mu půjčil jeho otec. Hlídka telefonicky kontaktovala tatínka podezřelého mladíka. Ten o zapůjčení karty nic nevěděl. Dalším pátráním bylo zjištěno, že mladík platební kartu odcizil svému osmasedmdesátiletému dědečkovi. Tuto skutečnost potvrdila i teta pachatele, jelikož o těžce nemocného dědečka pečuje," uvedl strážník Petr Zapletal. Vzhledem k věku byl chlapec předán zákonnému zástupci a pro podezření na trestný čin byla celá událost oznámena Policii ČR. (red)