krádež

Z autobusu si zloděj odnesl chladič a lyžiny

ilustrační foto

V úterý 7. srpna 2018 v době od 11:30 do 12:15 hodin vnikl dosud nezjištěný pachatel po násilném otevření dveří do odstaveného autobusu značky Karosa, zaparkovaného v Pražské ulici v Prostějově.

"Z autobusu zloděj odcizil volně odložený chladič z vozidla Volkswagen a dvě hliníkové ližiny na konstrukci posunu sedadel. Majiteli autobusu tím způsobil škodu vyčíslenou na čtyři tisíce korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Chvilka nepozornosti stála dvaapadesátiletou ženu několik tisíc korun

ilustrační foto

Chvilka nepozornosti stála dvaapadesátiletou ženu několik tisíc korun. Poškozená zastavila vozidlo před jedním z místních domů, vystoupila z něho a šla vyřizovat pracovní záležitosti. 

"Tohoto krátkého okamžiku, kdy byla žena od vozidla vzdálena, využil neznámý pachatel ke krádeži kabelky, kterou měla položenou na zemi před sedadlem spolujezdce. V ní měla osobní doklady, peněženku, stravenky, platební kartu a další osobní věci. Celkovou škodu, kterou způsobil, si poškozená vyčíslila na 15 650 Kč," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Případ šetří policisté ze služebny v Němčicích nad Hanou pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. (red)

 

Stavební firma opravující most u Držovic přišla o nářadí

ilustrační foto

V noci na pátek 20. července vnikl neznámý pachatel do kontejneru s nářadím u dálničního mostu nedaleko Držovic, který patří stavební firmě opravující most. 

"Z kontejneru pachatel odcizil elektrické míchadlo, úhlovou brusku, deset pytlů sanační omítky a různé zednické nářadí. Dále pachatel odcizil tisícilitrovou plastovou nádrž umístěnou vedle kontejneru. Poškozená firma škodu vyčíslila na asi pět tisíc korun", uvedla k případu krádeže Marie Šafářová, mluvčí PČR Olomuckého kraje. (red)

Zloděj se vloupal do rodinného domu. A odvezl si kola

ilustrační foto

V neděli 15. července 2018 v podvečerních až večerních hodinách se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rodinného domu v Rejskově ulici v Prostějově. Pachatel do domu vnikl bez použití násilí.

"Ze sklepa odcizil pánské horské jízdní kolo typu Rock Machine Volcano černé barvy a dámské horské jízdní kolo typu Bergamont Team Replika barvy bílo-modré. Tímto jednáním způsobil škodu předběžně vyčíslenou na 24 700 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

 

 

Vloupání do stavební buňky přijde na dvacet tisíc

ilustrační foto PČR

Přes noc z neděle na pondělí šestnáctého července 2018 se dosud nezjištěný pachatel vloupal na staveniště rodinného domu v Čelechovicích na Hané.

"Tam se po násilném odstranění visacího zámku vloupal do stavební buňky, ze které odcizil inventorový svářecí agregát typu Selco Quasar 150, starší svařovací kuklu a ruční pilu na řezání tvárnic. Celkem svým jednáním neznámý pachatel způsobil škodu vyčíslenou na 19 480 korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny mu za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

Vloupání do skladu na staveništi stálo firmu třicet tisíc

ilustrační foto PČR

V době od úterního odpoledne do následujícího rána se dosud nezjištěný pachatel vloupal do skladu na staveništi ve Werichově ulici v Prostějově. 

"Ze skladu pachatel odcizil 1 000 metrů elektrických kabelů, dvě vodovodní baterie a aku vrtačku značky Hilti s nabíječkou. Stavební společnost vzniklou škodu předběžně vyčíslila na nejméně třicet tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Vykradl trafiku a stříbrnictví v centru města

ilustrační foto

Ve čtvrtek 5. července 2018 před šestou hodinou ranní se dosud nezjištěný pachatel násilím vloupal do společné chodby obchodní galerie v centru města Prostějova.

"Z chodby se poté násilně vloupal do prodejen stříbrnictví a trafiky, odkud odcizil zboží v hodnotě v obou případech přesahující deset tisíc korun. Přesná výše škody bude vyčíslena dodatečně," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu poškození cizí věci a přečinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Kradl ve stanu! V autokempu v Plumlově!

ilustrační foto ber

Neznámý pachatel v sobotu 7. července mezi jednou a sedmou hodinou ranní vnikl do stanu v autokempu katastrálního území Plumlova. Zloděj se do stanu dostal bez poškození. 

"Stan prohledal a odcizil z něj mobilní telefon, dále z peněženky sebral finanční hotovost ve výši tři tisíce korun. Jednadvacetiletému muži způsobil škodu za téměř osm tisíc korun," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman. Pachateli za trestný čin krádež hrozí až dva roky za mřížemi. (red)

Pozor! Opuštěné domácnosti lákají zloděje!

ilustrační foto PČR

V době letních dovolených přibývá vloupání do domů a bytů, varuje policie. Lidé by zabezpečení svých domácností neměli podceňovat. V současnosti jsou populární zabezpečovací systémy propojené s mobilními aplikacemi.

Jak dodává policejní mluvčí a koordinátorka prevence Marta Vlachová, investice do zabezpečovacího systému určitě není zbytečná. Mnohdy ale stačí před odjezdem na dovolenou dodržovat několik základních pravidel.

Nakupovala ve velkém. A bez placení

ilustrační foto MP

Bez zaplacení chtěla odejít z prodejny drogerie v centru města, ale byla přistižena zaměstnanci obchodu. V pátek 22. června v šestnáct hodin odpoledne přijala městská policie oznámení na tísňovou linku 156 o krádeži. 

Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že se jedná o krádež zboží v hodnotě 1231,90 Kč. Pachatelem krádeže byla stanovena dvaceti devítiletá žena. Zboží bylo nepoškozeno a tudíž vráceno zpět do prodeje. "Při zjišťování dalších skutečností  vyšlo najevo, že totožná žena ve stejné prodejně během minulého týdne  odcizila zboží v celkové výši 30 000 Kč," uvedl strážník Petr Zapletal. Strážníci celou událost oznámili Policii ČR. Ta si veškerou záležitost i s pachatelkou převzala k dalšímu šetření pro podezření ze spáchání trestného činu. (red)