krádež

Z baru si zloděj odnesl peníze, alkohol a stírací losy. Za sto tisíc

ilustrační foto PČR

V pondělí 19. února 2018 v době od půlnoci do 8:30 hodin došlo nedaleko centra města Prostějova ke vloupání do provozovny baru. Dosud nezjištěný pachatel do objektu vnikl po násilném překonání vstupních dveří.

"Provozovnu prohledal a odcizil z ní finanční hotovost bezmála 40 tisíc korun, dvě lahve alkoholu a 752 různých stíracích losů. Výše škody způsobené odcizením věcí byla vyčíslena na bezmála 100 tisíc korun. Škoda způsobená poškozením vyčíslena dosud nebyla," informoval policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto jednání za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. (red)

Kradl knihy. Lapla ho prodavačka

ilustrační foto ber

Patnáctého února při kontrolní činnosti a dohledu na veřejný pořádek v prostorách hlavního nádraží strážník okrskové služby MP Prostějov zpozoroval muže odcházejícího z obchodu a za ním vycházející prodavačku. Ta křikem upozornila na to, že muž odcizil v prodejně knihy. 

Okrskář podezřelou osobu zadržel a vyzval k prokázání totožnosti. Čtyřiapadesátiletý muž se ke krádeži dvou knih přiznal a uvedl, že je měl v úmyslu dále zpeněžit. Nepoškozené zboží bylo vráceno zpět do prodeje. "Dotyčný se svým počínáním dopustil přestupku proti majetku. Situaci na místě se strážníkem řešit odmítl," uvedla strážník Tereza Greplová. Protiprávní jednání bylo předáno k dořešení příslušnému správnímu orgánu. Ten má možnost udělit pokutu do výše 50.000 Kč, pokud k jednání došlo opakovaně, pokuta může být až do 70.000 Kč. (red)

 

Krádeží batohu z auta vznikla škoda 24 tisíc!

ilustrační foto

V pátek 16. února 2018 před desátou hodinou dopoledne ponechal třiačtyřicetiletý muž v Olomoucké ulici v Držovicích bez dohledu neuzamčený osobní automobil značky Ford. 

Toho využil dosud nezjištěný pachatel, který z předního sedadla automobilu odcizil fotobatoh značky Prologic. "S batohem jeho majitel přišel i o platební kartu k bankovnímu účtu, technický průkaz k vozidlu, notebook značky Lenovo, externí hard disk, dva tablety značek Lenovo a Huawei, svazek čtyř klíčů a finanční hotovost 12 tisíc korun. Celkem byla způsobená škoda vyčíslena na 24 tisíc korun. Neznámý pachatel je pro toto jednání podezřelý z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Bývalé partnerce sebral platební kartu

ilustrační foto archiv PvNovinky.cz

V pondělí 8. ledna 2018 byl pětadvacetiletý muž na návštěvě u své bývalé partnerky a společného syna v prostějovském bytě. Během návštěvy došlo mezi bývalými partnery k rozepři kvůli penězům. Spor se muž rozhodl vyřešit vybráním peněz z ženina účtu, a to prostřednictvím její platební karty. 

Platební kartu ženě vzal z peněženky a i přes její výslovný nesouhlas s ní odešel z bytu. Žena platební kartu ihned zablokovala a výběru peněz tak zabránila.

Věc pro podezření z přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku šetří policisté obvodního oddělení Prostějov 1. "Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení. V případě prokázání viny a odsouzení podezřelému muži za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," uvedl policejní mluvčí františek Kořínek. (red)

Vloupání "vyneslo" lupiči 130 tisíc!

ilustrační foto

V úterý 13. února po dvaadvacáté hodině vnikl dosud nezjištěný pachatel po vypáčení garážových vrat do rodinného domu v Kostelci na Hané.

"Dům pachatel prohledal a odcizil z něho finanční hotovost třicet tisíc korun, dvanáct zlatých prstenů, čtyři zlaté přívěsky, čtyři zlaté náramky a šest sad příborů složených z vidličky a nože. Celkem měl pachatel způsobit škodu vyčíslenou na 132 tisíc korun," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Po vloupání do chaty byl pachatel zadržen i s lupem v batohu

ilustrační foto PČR

Přes noc z 12. na 13. února 2018 došlo ke vloupání do rekreační chaty v katastru obce Zdětín. Pachatel do chaty vnikl po násilném otevření vstupních dveří. 

Následně chatu prohledal a odcizil z ní mimo jiné televizor, meteostanici, elektrický přímotop a dalekohled. Celková výše hmotné škody způsobená odcizením byla vyčíslena na 7 200 korun. Na další dva tisíce korun pak byla vyčíslena škoda způsobená poškozením.

Další vykradená chata. Tentokrát ve Zdětíně

ilustrační foto

Škodu za čtrnáct tisíc korun způsobil neznámý pachatel, který se u obce Zdětín vloupal do rekreační chaty. Někdy v době od 5. do 9. února překonal oplocení zahrady a vypáčil jedno z oken.

"Poté chatu prohledal a z obývacího pokoje odcizil LCD televizor zn. LG se satelitním přijímačem," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a porušování domovní svobody. (red)

 

Přišly během chvíle o kabelky. Na diskotéce!

ilustrační foto

Na diskotéce v Prostějově přišly dvě ženy o své kabelky. V sobotu 10. února okolo třetí hodiny ranní si je odložily u tanečního parketu. Zloději stačilo pár minut a obě kabelky odcizil. 

"Ženy nyní postrádají své peněženky, osobní doklady, platební karty, mobilní telefony apod., vše v hodnotě 10.100 Kč," uvedla policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. (red)

 

Devatenáctiletá dívka se pokusila krást. Prý to zkusila, dělají to i druzí

ilustrační foto

Čtvrtého února po poledni přijali prostějovští strážníci oznámení o drobné krádeži v obchodním domě na Vrahovické ulici. Devatenáctiletá slečna se pokusila ukrást věci za tisíc korun.

Na místo vyslaná hlídka zjistila, že přestupku proti majetku se dopustila devatenáctiletá žena. "Na prodejní ploše si do kabelky vložila zboží v hodnotě přes tisíc korun. S ukrytými věcmi prošla přes pokladní zónu bez zaplacení. Zde byla zadržena ostrahou a vyzvána k navrácení zboží a setrvání na místě do příjezdu hlídky městské policie. Výzvy uposlechla a zboží dobrovolně vydala. Strážníkům uvedla, že to zkusila, protože to dělají i ostatní," uvedla strážník Tereza Greplová. Záležitost byla předána k dořešení příslušnému správnímu orgánu.

Při vloupání do prodejny pachatel odcizil i trezor

ilustrační foto PČR

Přes noc z 5. na 6. února 2018 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do prodejny potravin v Prostějově, místní části Vrahovicích. Pachatel po násilném vniknutí dovnitř prodejnu prohledal a odcizil z ní nezjištěné množství balení kávy, alkoholu, tabákových výrobků, čokolád a dalších cukrovinek. 

"V kanceláři prodejny pak vytrhl a odcizil k podlaze připevněný kovový trezor s finanční hotovostí přesahující padesát tisíc korun a stravenkami v hodnotě bezmála dva tisíce korun. Výše škody způsobené odcizením zboží a poškozením zařízení nebyla dosud přesně vyčíslena," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. Za ten pachateli v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let. (red)