krádež

Vloupání do dílny přišlo na osmdesát tisíc

ilustrační foto

Přes noc z 9. na 10. prosince 2018 se dosud nezjištěný pachatel vloupal do autodílny zemědělského družstva v obci na Prostějovsku. Po násilném vniknutí pachatel z budovy odcizil nářadí v celkové hodnotě vyčíslené na 80 300 korun. 

Za dalších 1 200 korun pak způsobil škodu poškozením. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež. "Za ten pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let," doplnil informaci policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Kapsář si vydělal. Okradl chovatele z Prostějovska

ilustrační foto

Dne 9. prosince 2018 navštívil šestapadesátiletý muž z Prostějovska chovatelskou burzu v areálu přerovského výstaviště. Před sedmou hodinou ranní dosud nezjištěný pachatel využil jeho nepozornosti a z vnější kapsy bundy mu odcizil peněženku. 

"S tou poškozený muž přišel i o osobní doklady, platební kartu a finanční hotovost 2 500 korun. Celkem způsobenou škodu vyčíslil na tři tisíce korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedl policejní mluvčí František Kořínek s tím, že pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. (red)

 

Ukradl peníze, které měla sestřenice pod polštářem

ilustrační foto

Z přečinu krádež podezírají policisté pětadvacetiletého muže z Prostějovska. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit ve středu 24. října 2018 v ranních hodinách v rodinném domě své sestřenice v obci na Prostějovsku.

Tam při návštěvě v domě vstoupil do pokoje své sestřenice a na posteli pod polštářem nalezl její peněženku. Z té odcizil finanční hotovost 5 900 korun a peněženku odhodil za televizor. Peníze poté použil pro svoji potřebu. Policisté obvodního oddělení Prostějov 2 proti muži, kterého podezírali od samého počátku prověřování, provedeným šetřením shromáždili takové důkazy, že tomu nezbylo, než se ke krádeži přiznat. "Ve věci je konáno zkrácené přípravné řízení.

Krádeže v obchodě i obchodním domě. Během chvíle!

ilustrační foto

Pouze okamžik stačil v pátek 16. listopadu okolo čtvrté hodiny odpoledne obratnému zloději k tomu, aby v jedné z prostějovských prodejen využil zákazníkovi nepozornosti a z kapsy bundy mu v nestřeženém okamžiku vytáhl peněženku. 

"Devětapadesátiletého muže tak měl připravit o 3 600 Kč, osobní doklady a platební kartu", uvedla k prvnímu případu krádeže mluvčí PČR Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Zámek jízdní kolo neuchránil

Ilustrační foto /mtbs.cz

Ve čtvrtek 14. listopadu 2018 v době od osmi do devíti hodin odcizil dosud nezjištěný pachatel pánské horské jízdní kolo značky Author Traction matně černé barvy, které jeho sedmadvacetiletý majitel lankovým zámkem uzamkl ke stojanu na kola na Jiráskově náměstí v Prostějově.

Odcizením kola muži vznikla škoda vyčíslená na 26 tisíc korun. "V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku za přečin krádež hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta," inforoval policejní mluvčí František Kořínek. (red)

 

Hladový zloděj v Seloutkách

ilustrační foto

V noci na sobotu 10. listopadu se neznámý pachatel vloupal do domu v obci Seloutky. Po rozstřižení oplocení vnikl na dvůr domu.

Dům prohledal a odcizil motorovou pilu a brusku. K nářadí pachatel přibral i jídlo. "S sebou si vzal zavařeniny, marmelády, krabičku s vyloupanými ořechy a z mrazáku cca dvanáct kilogramů masa. Navíc část věcí z mrazáku vyházel na podlahu, kde se jídlo rozmrazilo a znehodnotilo. Pachatel si také přilepšil lahvemi vína a slivovice. Majitelka domu vyčíslil způsobenou škodu na 27.000 Kč", uvedla Tereza Neubauerová, mluvčí PČR Olomouckého kraje. (red)

Policie zajistila ukradené věcí z chat a chalup. Možná i ty vaše!

Foto PČR

Policie zveřejnila ukradené věci, které se jí za deset let podařilo získat zpět od zlodějů a lupičů. Jsou mezi nimi mince, šperky, ale i zlaté zuby. Nyní policisté hledají majitele. 

Mezi předměty se nacházejí vzácné mince, historické bankovky, šperky, cihličky zlata, drahé hodinky, snubní prsteny či zlaté zuby. “Poškozený se vyzývá, aby se do šesti měsíců od vydání tohoto vyhlášení popisu věcí přihlásil policejnímu orgánu,“ vyzval okradené Miroslav Adamčík z Úřadu služby kriminální policie.

Ukradené předměty našli policisté při na různých místech České republiky od roku 2005 do prosince 2015. Všechny byly součástí krádeží či loupeží a není známý jejich majitel.

Pachatel měl neuvěřitelnou smůlu

ilustrační foto PČR

Dne 16. července 2018 v době od půlnoci do brzkých ranních hodin došlo v areálu firmy v prostějovské průmyslové zóně ke krádeži asi 400 metrů elektrických kabelů v hodnotě přesahující 40 tisíc korun. Věc šetřili policisté obvodního oddělení Prostějov 2, kterým k objasnění tohoto případu pomohla náhoda. 

Tou byla cesta policisty tohoto oddělení v době mimo službu kolem jedné z prostějovských sběren jeden den po oznámení krádeže. "Při ní si policista všiml dvou mužů, kteří odpovídající množství opálených měděných drátů právě předávali do výkupu. Protože v rámci své osobní znalosti o mužích věděl, že jim není cizí pohyb za hranicí zákona, přivolal na místo ihned své kolegy. S ohledem na druh a množství vykupovaných drátů bylo více než pravděpodobné, že tyto souvisí s uvedenou trestnou činností," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Vozidlo havarovalo na dálnici u Prostějova. Bylo kradené v Německu

ilustrační foto PČR

V úterý v odpoledních hodinách se stala dopravní nehoda na dálnici D46 ve směru jízdy od Prostějova na Olomouc. Sedmadvacetiletý řidič cizí státní příslušnosti jedoucí ve vozidle Mercedes Benz nedodržel bezpečnou vzdálenost za vozidlem Škoda Fabia, které brzdilo z důvodu překážky na komunikaci a zezadu do něho narazil. 

"Vlivem toho došlo ke zranění řidiče škodovky a jeho spolujezdce, kdy oba byli převezeni do olomoucké fakultní nemocnice. Provedené dechové zkoušky u obou řidičů byly negativní. Následným šetřením na místě se zjistilo, že vozidlo Mercedes Benz prochází pátráním, které vyhlásila Německá spolková republika v srpnu letošního roku. Z tohoto důvodu bylo vozidlo zajištěno a oba cestující z uvedeného vozidla podali na služebně vysvětlení," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Na obou autech byla škoda předběžně vyčíslena na 90 000 Kč. Událost je nadále v šetření policistů. (red)

Zloděj na staveništi v ulici J. Lady

ilustrační foto PČR

Pravděpodobně v nočních hodinách ze středy na čtvrtek vnikl neznámý pachatel do dvou stavebních buněk na staveništi na ulici Josefa Lady v Prostějově. Aby se dostal dovnitř, musel překonat kovový plot a rozbít okna. 

"Zázemí stavařů pak prohledal a ukradl notebook, dvě vrtačky a okružní pilu. Stavební společnosti způsobil na odcizených věcech škodu 60 000 Kč. Na poškození nebyla škoda prozatím stanovena. Událost šetříme pro trestný čin krádež," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)