krádež

Vůz zůstal pět minut bez dozoru

ilustrační foto

V pátek 24. února 2017 odpoledne vnikl neznámý pachatel do osobního motorového vozidla odstaveného u hřbitova v Prostějově – Žešově. 

"Pachatel využil několika minut, kdy se řidička a její spolujezdkyně od vozidla vzdálily. U auta rozbil sklo pravých předních dveří a z interiéru odcizil odloženou kabelku. S kabelkou tak jedna z žen přišla o peněženku, osobní doklady, mobilní telefon a další věci. Celková škoda byla předběžně vyčíslená na asi 13 tisíc korun", popsala případ mluvčí Marie Šafářová z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje. (red)

Vloupal se do domu. Odnesl věci za padesát tisíc!

ilustrační foto ber

V noci z 10. na 11. února se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rodinného domu v Trávnické ulici v Prostějově. Pachatel nejprve překonal zděné oplocení pozemku a poté za použití násilí vnikl do rodinného domu. 

"Dům následně prohledal a odcizil z něho dvě platební karty a šperky v hodnotě předběžně vyčíslené na 50 tisíc korun. Na dalších 20 tisíc korun byla vyčíslena škoda způsobená poškozením zařízení domu," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek. V případě dopadení a odsouzení pachateli tohoto skutku za přečin porušování domovní svobody, přečin krádež a přečin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. (red)

Nezvaný host v restauraci. Škoda za 77 tisíc

ilustrační foto ber

Někdy v čase z 9. února na 10. února došlo ke vloupání do restauračního zařízení v malé obci v územní působnosti obvodního oddělení Němčice nad Hanou. 

Prozatím někdo neznámý se do restaurace dostal po násilném poškození okna i dveří a z vnitřních prostor odcizil pochutiny, cigarety různých značek, elektronickou pokladnu EET a peníze. Škoda poškozením a odcizením byla předběžně vyčíslena na 77 000 korun. "Pachateli, v případě jeho z jištění, hrozí za trestné činy krádež a poškození cizí věci, až dva roky za mřížemi," konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková. (red)

Starožitná promítačka skončila ve sběru

ilustrační foto PČR

Z trestného činu krádež podezírají policisté trojici mužů ve věku 37, 39 a 60 let. Tohoto skutku se měli dopustit tím, že 8. září 2016 v přesně nezjištěné době společným jednáním z budovy sokolovny v obci na Prostějovsku odcizili starožitný promítací stroj. 

"Jednalo se o promítačku s pohonem na kliku a kahanovým osvětlením, pravděpodobně z dvacátých let minulého století. Podezřelí se přístroje v budově patřící obci zmocnili při probíhajícím úklidu a její přípravě k rekonstrukci. Následujícího dne přístroj odevzdali ve výkupně sběrných surovin a utrženou sumu bezmála 1 900 korun si rozdělili a ponechali pro svoji potřebu," popsal případ policejní mluvčí František Kořínek s tím, že podezřelí způsobili škodu vyčíslenou na 30 tisíc korun. K činu se pachatelé přiznali. V současnosti je ve věci vedeno zkrácené přípravné řízení.

Dárek pro kamarádku se pokusil ukrást

ilustrační foto

V úterý 7. února vzal v jedné prostějovské prodejně mladý muž z regálu dámské nůžky v hodnotě 220 Kč a vložil si je do rukávu své bundy. Poté prošel přes pokladní zónu bez zaplacení.

"Netušil, že jeho počínání spatřil pracovník ostrahy. Ten ho vzápětí vyzval k vyčkání příjezdu strážníků. Hlídce se mladík ke krádeži přiznal. Blokovou pokutu však zaplatit odmítl, tudíž celá věc byla pro podezření z přestupku proti majetku postoupena správnímu orgánu," informovala strážník Jana Adámková. Ten má možnost udělit pokutu do výše až 15 000 Kč. Strážníci v blokovém řízení maximálně 5000 Kč. (red)

Okno překonal, ale do domu nevnikl

ilustrační foto

Včera v nočních hodinách se dosud nezjištěný pachatel v okrajové místní části města Prostějova pokusil vloupat do rodinného domu. Zabránilo mu v tom zabezpečovací zařízení.

"Pachatel po překonání oplocení pozemku násilím překonal i okno v přízemí. Přesto do domu samého již nevnikl, protože byl vyrušen majitelem objektu, kterého na jeho přítomnost upozornil elektronický zabezpečovací systém," informoval policejní mluvčí František Kořínek. Svým jednáním pachatel poškozením okna způsobil škodu předběžně vyčíslenou na tři tisíce korun. Pachateli tohoto skutku v případě dopadení a prokázání viny za přečin krádež ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta. (red)

Vloupání do rodinného domu vynese až tři roky

ilustrační foto ber

Během pondělního dopoledne se dosud nezjištěný pachatel vloupal do rodinného domu v Prostějově – Vrahovicích. Způsobil škodu za necelých 12 tisíc korun.

Po vstupu na volně přístupný pozemek pachatel za použití násilí oknem vnikl do obývacího pokoje domu. Následně dům prohledal a odcizil z něho finanční hotovost ve výši osm tisíc korun a zlatý řetízek. Odcizením věcí jejich majiteli způsobil škodu vyčíslenou na deset tisíc korun. Na dalších 1 500 korun majitel vyčíslil škodu způsobenou poškozením. "V případě dopadení a prokázání viny pachateli tohoto skutku za přečin krádež a přečin porušování domovní svobody hrozí trest odnětí svobody až na tři léta," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Alkohol nepronesl. Chytili ho

ilustrační foto ber

V nákupním středisku v centru města Prostějova byl 28. ledna přistižen pracovníkem bezpečnostní agentury bezdomovec, a to při odcizení 4 ks whisky v celkové hodnotě 1956 Kč. 

Tyto lahve si vložil přímo do batohu a poté prošel přes pokladní zónu bez zaplacení. Tímto se dopustil přestupku proti majetku. "Událost byla postoupena správnímu orgánu ," informovala strážník Jana Adámková. (red)

 

 

Drze si jezdil na kradeném kole. Dojezdil!

ilustrační foto

Z trestného činu podílnictví se bude zodpovídat 44letý muž z Prostějova, který v listopadu loňského roku převzal na ulici M. Pujmanové v Prostějově od 36letého muže jízdní kolo, které mělo hodnotu 6 000 Kč. 

"Kolo bylo cenově velmi podhodnocené, mělo vybroušené výrobní číslo a zájemce o koupi věděl, že pochází z trestné činnosti, o čemž ho prodávající informoval. Přesto si ho podezřelý ponechal a používal," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Nyní je podezřelý z výše uvedeného trestného činu, za který dle trestního zákoníku hrozí trest odnětí svobody až na čtyři roky. (red)

Krádež obrazů z Prostějovska se dostala na obrazovky televize NOVA

ilustrační foto

Příliš dobře spát už zřejmě nebude 67letý muž z malé obce na Prostějovsku. V noci z pátku na sobotu vnikl na pozemek jeho domu neznámý pachatel a neuzamčenými dveřmi se dostal dovnitř. 

"Majitel domu spal a zloděj mezi tím z obývacího pokoje odcizil sedm obrazů a finanční částku 22 100 Kč. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 162 100 Kč. Případ šetří prostějovští policisté pro trestný čin krádež a porušování domovní svobody", popsala smutnou událost mluvčí PČR Olomouckého kraje Miluše Zajícová. (red)