kruhový objezd

Kruháč v problematické křižovatce nebude

Foto ber

V roce 2017 byl tehdejším vedením města navržen projekt rekonstrukce Sokolské a Trávnické ulice v Prostějově. Byla v něm mimo jiné navržena minikruhová křižovatka, která by řidičům usnadnila průjezd. Měla být ve styku pěti větví místních komunikací - Trávnická, Karlov, Hvězda, Sokolská a Winklerova. V novém projektu nebude.

„PD a stavba samotná nepočítá s kruhovým řešením křižovatky, a to vzhledem k současné intenzitě provozu na této křižovatce. Tato investiční akce obsahuje obnovu vozovky, křižovatky „Hvězda“, chodníků, vytvoření parkovacích pruhů, nové veřejné osvětlení, regeneraci zeleně a stavbu podzemních kontejnerů na tříděný odpad. Bude rovněž provedena přeložka kabelového vedení nízkého a vysokého napětí,“sdělil redakci náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Rondel v Olomoucké brzdí dopravní inženýr

ilustrační foto studie

Nesouhlas se studií výstavby rondelu na křižovatce ulic Vápenice - Olomoucká vyslovil Michael Vafek z Dopravního inspektorátu Policie ČR Prostějov. Učinil tak ve stavebním a územním řízení, které je hlavním podkladem projektu. Radnice se ale plánu na jeho výstavbu nevzdává. 

Podle Vafka ve studii chybí kapacitní porovnání rondelu se stávající křižovatkou řízenou světelným signalizačním zařízením včetně jejich kapacitního vyhodnocení. „Navíc nejsou respektovány přirozené tahy pěší dopravy, a to především přecházení Olomoucké ulice, kde je vysoká intenzita chodců. Ve studii není respektován ani pěší tah jinými směry," konstatuje Vafek.

Podle náměstka primátorky Zdenka Fišera jde o studii, do zpracování projektu budou odborníci pracovat na všech připomínkách, které bude potřeba vyladit. 

Další kruháč v Prostějově?! Olomoucká - Vápenice - Vojáčkovo náměstí

ilustrační foto MMP

Investiční záměr bude řešit umístění okružní křižovatky v prostoru styku ulic Olomoucká, Vápenice a Vojáčkova náměstí.

„Tato dopravně silně exponovaná křižovatka je hodně diskutovaným místem, které vyžaduje moderní řešení. Záměr se dál bude zabývat řešením přilehlé cyklistické dopravy,“ nastínil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer s tím, že komplikovaná dopravní situace by zde v budoucnosti měla být přehlednější a průjezd vozidel plynulejší.

V současnosti je k dispozici, na základě uskutečněného výběrové řízení, zpracovaná studie projektové dokumentace společnosti ALFAPROJEKT OLOMOUC, a.s.

"Zebry" na kruháči v Přikrylově náměstí nebudou

ilustrační foto MMP

Na absenci přechodů, vyznačených na vozovce, si na webu města stěžuje jeden z obyvatel. Magistrát ale nemá dobrou zprávu, „zebry“ prostě nebudou.

„Přejít vozovku je docela problém, řidiči málokdy dají přednost chodci. Chodců inkriminovaným místem prochází docela dost a tak vznikají nebezpečné situace,“ píše tazatel. Za magistrát odpovídá referentka vnějších vztahů Jana Gáborová: „V tuto chvíli se neplánuje malování přechodů pro chodce na nově vybudovaném kruhovém objezdu na Přikrylově náměstí. Jsou tam zřízena místa pro přecházení, která mohou chodci využívat.“ (red)

Kruhový objezd v Tylovce? Nebude!

Foto MMP

Původně měl být na křižovatce ulic Libušinka - Tylova - Studentská kruhový objezd. Návrh se ale setkal s bouřlivým nesouhlasem a Rada města proto rozhodla o jiné variantě. Bude opravena stávající křižovatka.

"S okružní křižovatkou projevili velký nesouhlas obyvatelé okolních domů a také židovská obec. Té patří část pozemků, do kterých by výstava zasáhla. Židovská obec argumentovala tím, že na pozemku byl původně hřbitov a jednalo by se mimo jiné o znesvěcení tohoto místa," sdělila na včerejší tiskové konferenci náměstkyně primátora Alena Rašková.
Rada města podle ní vzala všechny připomínky v potaz a odsouhlasila rekonstrukci křižovatky ve stávající podobě. "V současné době Rada uvolnila finanční prostředky na vypracování projektové dokumentace," dodala Rašková. (ber)

OBRAZEM: Už jste se projeli? A co?

Foto MMP

Včera byla slavnostně úderem druhé odpolední otevřena nová kruhová křižovatka na Přikrylově náměstí.

Bohužel z důvodu stále probíhajících prací směrem k ulici Kostelecká je výjezd uzavřen, silnice od Kostelce je průjezdná pouze směrem k městu, což potrvá do 10. října. A co vy? Svezli jste se? Prošli? A co říkáte? (red)

Práce na Přikrylově náměstí jdou do finále

Foto MMP

 

Uzavírka křižovatky na Přirylově náměstí započala 20.7. 2015. Stavba kruhového objezdu by měla být dokončena kolem 20. září. 

Podívejte se, vy, jenž nechodíte kolem, jak stavbaři pokročili. (red)

OBRAZEM: Kruháč na Přikrylově náměstí roste jako z vody

Foto MMP

 

Stavba kruhové křižovatky na Přikrylově náměstí v Prostějově by měla být hotova do 20. září.

A stavbaři dělají vše pro to, aby tomu tak bylo. (ber)

Jak se vyhnout objížďce kvůli kruhové křižovatce? Mnozí našli řešení

ilustrační foto mapy.cz

 

O stavebních pracech v Přikrylově náměstí v Prostějově pravideně informujeme. Stejně tak jsme přinesli informace o objízdných trasách. Jednu z nich jsme ale vynechali.

Objevila se před několika dny na internetu a prokazuje, že i prostějovští řidič patří mezi vynalézavé. Jak se k takové formě krácení ale postaví třeba majitel nemovitosti nebo policie, toť otázka. V žádném případě tak nedoporučujeme tuhle zkratku používat. Podívat se můžete tady:  

(red)

 

Autor videa: Milan Fládr

Víme, kudy budete objíždět Přikrylovo náměstí

ilustrační foto MMP

 

Od 20. července do 20. září bude uzavřena křižovatka na Přikrylově náměstí z důvodu její přestavby na okružní. Značně zkomplikuje život motoristům.

„Doprava bude obousměrně vedena po silnici II/150 na ulici Plumlovská, po místních komunikacích na ulicích Josefa Lady, U Stadionu, Kostelecká, Martinákova, Sladkovského, dále po silnici II/366 na ulici Olomoucká, po silnici II/150 na vnitřním městském okruhu na ulicích Vápenice, Újezd, Wolkerova, Poděbradovo náměstí, Palackého,“ uvedl Jaroslav Tůma z odboru dopravy magistrátu.

Autobusová doprava bude mít jiné trasy, zveřejněny jsou na městském webu. (red)