kulturistika

Jirka si odskočil do Prahy. A vyhrál všechno!

Foto Jiří Procházka

O kulturistovi Jiřím Procházkovi informují PvNovinky již druhým rokem. Je v přípravě na světové mistrovství a další soutěže, v sobotu si ovšem jen "odskočil" do Prahy. A vyhrál, co šlo.

"Soutěžil jsem v nejtěžší váhové kulturistice se čtrnácti kulturisty a ani jeden mě nedokázal porazit. Poté jsem byl v porovnávání s vítězi ostatních kategorií a tam mě taky nedokázal nikdo porazit," pochlubil se Jirka, který na závody jel "ze srandy". "Za tři týdny mě čekají Mistrovství světa, Londýn a Miami," takže se plně věnuji přípravě na tyto vrcholové soutěže," dodal.

Jirka Procházka se chystá za velkou louži. Podpořme ho na Startovači

ilustrační foto FB Jiří Procházka

Osudy prostějovského kulturisty a fitness trenéra Jiřího Procházky sledují PvNovinky již dlouho. Sympatický mládenec se chystá na velké závody a moc touží po úspěchu v podobě profesionální karty, která mu v loňském roce utekla doslova o „fous“. Jeho snaha vyžaduje nemalé finanční náklady, a tak ho k jeho snu můžete posunout i vy.

„Letos jsem se rozhodl reprezentovat Českou republiku a samozřejmě Prostějov, a to na třech soutěžích v Anglii a jedné v Miami v USA. Má příprava si bere velkou finanční daň. Na základě této skutečnosti a faktu, že si prakticky vše hradím z vlastní kapsy, mi bylo doporučeno spustit projekt na Startovac.cz. Ten by mi mohl napomoci cestu za snem dotáhnout do konce a stát se historicky prvním českým profesionálem federace WBFF v kategorii Muscle Model,“ říká Jirka.

Jirka Procházka se připravuje na Mistrovství světa

ilustrační foto

Pouhé čtyři měsíce dělí prostějovského kulturistu Jiřího Procházku od účasti na Mistrovství světa. Váží 122 kilo a je v plné přípravě. 

Jirka se chystá na Mistrovství světa a WBFF do Londýna jako Muscle Model. A  pro to, aby byl nejlepší, dělá všechno. Podívejte se na video... až do konce, stojí to za to. https://www.facebook.com/samp.55/videos/10207247801153492/. (ber)

 

Nebojte se jít za svými sny, vzkazuje kulturista Drago

Foto archiv DH

Drago Drahomír Holaň se před časem pochlubil docela neuvěřitelnou proměnou. Za necelé tři roky na sobě zapracoval natolik, že své fyzis změnil k nepoznání. Pětadvacetiletý mládenec pracuje jako technik, jeho snem je ale stát se profesionálem. 

Proč jsi vůbec  začal cvičit?

Celé dětství jsem byl stejný jako ostatní, zapadající do kodexu dnešní společnosti. Ze začátku jsem také opovrhoval lidmi, co se oddělí od „stáda“ a poté se ptá, jak se jim to povedlo, že se stali šťastnými a bohatými. Až po životních zkušenostech a pár pádech na dno jsem si uvědomil, že bez toho, abych se do něčeho opřel naplno a oddělil se od pomyslného „stáda“, nebudu mít nic. Cvičil jsem již od puberty, rekreačně a bez cíle. A tak jsem si řekl, proč si nedat cíl a zkusit ho dosáhnout. 

Proč zrovna kulturistika?

Kulturista Jirka Procházka v plné přípravě

Foto FB

Prostějovský Jiří Procházka stále trénuje. Do Mistrovství Světa a WBFF London jako Muscle Model pojede už za pět měsíců.

"Navíc, pokud bude v tomhle termínu soutěž otevřená pro všechny federace jako minulý rok Superior14, tak určitě kulturistika a váhovka nad 100kg," vzkazuje fanouškům. Soutěže se bodou konat 28.10.2017 - World Championship - Muscle Model a 4.11.2017 - WBFF London - Muscle Model. (ber)

Kulturista Jiří Procházka se chystá na Anglii!

Foto FB

Za necelých šest měsíců se prostějovský kulturista Jiří Procházka vydá do Anglie, aby se pokusil dobýt další vítězství. Ač nám může půl roku připadat jako dost dlouhá doba, Jirka je v plném tréninku.

"V téhle chvíli jsem na 120 kilech, čas hrozně letí," podělil se o fotografie. V rámci tréninku zvedá i 300 kilogramovou zátěž. "Pořád mám rezervu a myslím, že těch 360 kg zas brzo překonám. Je to, jak kdybych zvedal menší auto," dodal. Na část tréninku se můžete podívat na https://www.facebook.com/samp.55/videos/10206766488280971/. (ber)

 

Lukáš Mička je třetí! Na Mistrovství České republiky!

Foto FB

V neděli 23. dubna bojoval teprve 21letý Lukáš Mička z Prostějova o titul mistra ČR v Men's Physique v Lysé nad Labem. A zřejmě pomohly i pěsti všech jeho příznivců, protože Lukáš tu bednu chytl!

Ve své kategorii skočil na vynikajícím třetím místě! Gratulujeme! (ber)

Jednadvacetiletý Prostějovan, Mistr Moravy a Slezska, bude bojovat o titul Mistra ČR!

Foto FB Lukáš Mička

Teprve jednadvacetiletý Lukáš Mička z Prostějova se 15. dubna v Rosicích u Brna na Mistrovství Moravy a Slezska mužů a žen 2017 v kulturistice stal absolutním vítězem! Teď ho čeká boj o titul Mistra ČR.

Lukáš vyhrál v Rosicích kategorii Men's Physique nad 182 cm a stal se i absolutním vítězem všech kategorií. V neděli 23. dubna bude bojovat o titul mistra ČR v Men's Physique do Lysé nad Labem.

„I když vím, že to bude těžké a soupeři budou muži o několik let starší než já a připravení na 100%, tak vám slibuji, že to nebudou mít lehké, protože já budu dřít na 200%,“ dodává Lukáš.

Tak mu držme pěsti a bicepsy! (ber)

 

Obejmu svou krásnou ženu. Na to se těším!, říká Jirka Procházka

Foto archiv Jiří Procházka

Profesionální titul Mistra světa mu utekl o jediné místo. Je druhý na světě a přesto je zklamaný. Prostějovský kulturista Jiří Procházka je přesto v očích mnohých vítězem. Pro svou cílevědomost, odvahu a pracovitost. Příští rok se o titul popere znovu. Domů se z Miami vrací za pár dnů a těší se na své nejbližší.

„Skončil jsem druhý. Ano, je to hezké umístění, ale první místo je vstupenkou do světové špičky. Dřel jsem rok a sedm dalších k tomu, abych ho získal. Každý den jsem prožíval absolutní peklo, pro normálního člověka nepředstavitelné a pak mi to uteče. Nebudu lhát, ale ukápla mi slza a jsem zklamaný,“ popsal své pocity Jirka. Útěchou mu může být nejen obrovská vlna podpory, kterou má od svých blízkých a fanoušků, ale také mínění světové špičky fotografů, která na mistrovství fotila soutěžící. „Řekli mi, že ten večer jsem vyhrát měl já. Což si myslím taky, ale co už.

Jirka skončil druhý! Pro něj zklamání, pro nás hvězda!

Foto FB Jiří Procházka

Druhé místo. To vybojoval na prestižní soutěži v Miami ve federaci WBFF jako Muscle Model Mistr ČR v nejvyšší váhové kategorii kulturistiky Jiří Procházka. Zatímco prostějovský borec své umístění bere jako zklamání, jeho fanoušci, včetně redakce a čtenářů PvNovinek, jsou nadšeni! Gratulujeme! 

"Dal jsem do toho všechno, každá kapka krve, potu nepřišla vniveč. Byl jsem v nejlepší životní formě. PROFI karta mi utekla o jedno místo," netají se zklamáním Jirka. Získat se ji pokusí příští rok na podzim v Londýně. "Děkuji všem kamarádům a fanouškům za podporu. Moc si jí vážím," vzkazuje Jirka. A my ještě jednou posíláme velké gratulace! (ber)