kulturistika

OBRAZEM: Jirka Procházka na známých prostějovských místech

Foto René Abel

O cestě prostějovského kulturisty Jiřího Procházku za úspěchy informují Prostějovské novinky pravidelně. Jirka se v těchto dnech chystá do Las Vegas, přesto si našel čas na Prostějov. Ve městě, na které je moc hrdý a všude jej propaguje, tak vznikly zajímavé fotografie. 

Autorem fotek je René Abel. Věřme, že rozloučení s Prostějovem Jirkovi přinese štěstí. Zúčastní se totiž jedné z největších světových soutěží v kulturistice.  

"Budu soutěžit v Las Vegas PRO, což je soutěž pro profesionály. Minulý rok, po mém absolutním vítězství v Anglii, jsem získal profesionální kartu a přestoupil tak z amatérské ligy mezi profesionální světovou špičku," sdělil Jirka PvNovinkám. Takže držíme pěsti! (ber)

Martin Dostál z Pivína je Mistrem Moravy a Slezska v kulturistice!

Foto archiv Martin Dostál

Martin Dostál z Pivína se kulturistice věnuje třetím rokem. Minulý rok, který byl jeho první soutěžní sezónou, vybojoval 3. místo na mistrovství České republiky juniorů v klasické kulturistice. O víkendu se stal mistrem Moravy a Slezska mužů v klasické kulturistice.

To ale nejsou všechny Martinovy úspěchy. Minulou neděli se zúčastnil mezinárodní soutěže v Liptovském Mikuláši na Slovensku. "Tam jsem se umístil na 4. místě z 23 závodníků. Cítím se skvěle, protože kulturistice věnuji každou minutu života a tohle je nejlepší odměna za všechnu dřinu, kterou jsem mohl dostat," uvedl spokojený Martin. Úspěchů bude ale určitě ještě víc, protože jeho soutěžní sezóna nekončí. Gratulujeme! (ber)

Kdo si zacvičí zdarma pod dohledem Mistra světa, Prostějovana Jiřího Procházky?

ilustrační foto FB Jiří Procházka

Před časem PvNovinky zveřejnily krátký rozhovor s kulturistou a Mistrem světa Jiřím Procházkou a následně vyhlásily soutěž o zajímavou cenu. Tou byla hodina tréninku pod Jiřího vedením a také plakát s fotkou a věnováním.

Soutěžících se sešla celá řada, pouze jeden šťastlivec si zacvičí pod vedením Mistra. A kdo je tedy výherce? Tím se stává Zuzana Ošťádalová z Plumlova. Gratulujeme! (red)

Soutěžte s "naším" Jiřím Procházkou!

ilustrační foto FB

Před časem PvNovinky zveřejnily krátký rozhovor s kulturistou a Mistrem světa Jiřím Procházkou. Dnes přinášíme soutěž o zajímavou cenu.

Stačí, když do 20. února zašlete na redakční email redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kterého krále by Jirka letos rád sesadil? Odpověď označte v předmětu JIRKA. Na jednoho vylosovaného čeká hodina tréninku pod Jiřího vedením a také plakát s fotkou a věnováním! (red)

 

Prostějov mám moc rád, říká Jiří Procházka

ilustrační foto archiv Jiří Procházka

Jiřího Procházku nemusíme zdlouhavě představovat. Jeho úspěšnou sportovní kariéru sledujeme již třetím rokem a spolu s našimi čtenáři jsme jásali i smutnili při jeho účasti na nejrůznějších kulturistických soutěžích v České republice i ve světě. Začal nový rok a PvNovinky se Jirku optaly, co je u něj nového. A vy čtěte pozorně, protože s ním chystáme soutěž!

Jirko, kdy Vám naplno došlo, jakého úspěchu jste vloni dosáhl?

Stále si to pořádně neuvědomuji. Nic se pro mě nezměnilo. Jsem pořád ten stejný Jirka a myslím si, že ani nosánek mi nijak nenarostl, jak se říká a držím se stále při zemi a s pokorou. Jediná změna u mě je v tom, že už mám titul PRO (Profesionála).

Co teď děláte a nač se chystáte?

Hlasujte pro Sportovce města Prostějova 2017. PvNovinky nominovaly Jirku!

ilustrační foto FB Jiří Procházka

Komise sportovní Rady města Prostějova vyhlašuje tradiční anketu Sportovec města Prostějova za rok 2017. Slavnostní vyhlášení proběhne v březnu 2018 v Hotelu Tennis Club v Prostějově za účasti představitelů statutárního města Prostějova, Olomouckého kraje a široké sportovní veřejnosti. Nominovat své favority hned v několika kategoriích můžete i vy. PvNovinky již tento krok učinily a na sportovce roku a mediální hvězdu nominovaly kulturistu Jiřího Procházku.

Návrhy do soutěže může podat kterýkoliv občan města Prostějova. Bližší informace včetně nominačního formuláře jsou ke stažení na webových stránkách komise sportovní www.skmpv.cz . V případě, že nominaci podává klub či zástupce klubu, může nominovat do ankety osobu, která není příslušníkem daného klubu. Snahou ankety je ocenit nejúspěšnější sportovce v dané kategorii.

Jirka Procházka se umístil mezi profíky! Z Atlantic City veze třetí místo!

ilustrační foto

Jiří Procházka z Prostějova se po listopadovém úspěchu v Anglii zařadil mezi profesionální špičku celého světa. Včera reprezentoval Česko a potažmo i Prostějov na zámořské soutěži WBFF Atlantic City PRO.

A jaký byl jeho debut mezi profíky? "Do Prostějova vezu třetí místo, ale jsem trošku zklamaný, myslím, že jsem se mohl umístit výš", sdělil na svých FB stránkách prostějovský borec, který si jako odměnu odváží šest set dolarů.

Jirka poděkoval všem, kteří mu pomohli dostat se na tuto pozici, těší se na vánoční svátky a dalším závodem, kam se chystá, bude soutěž v Las Vegas. Krásné svátky, Jirko! (red)

Jirka Procházka bude bojovat za Prostějov. Zítra v Atlantic City!

Foto Jiří Procházka

Zítra bude prostějovský kulturista, jehož dráhu dlouhodobě sledujeme, startovat v soutěži soutěži WBFF Atlantic City PRO. Doufá, že domů doveze cenný kov. 

"Zítra budu opět reprezentovat Česko a náš Prostějov na zámořské soutěži WBFF Atlantic City PRO. Teď už ovšem mezi profesionální špičkou z celého světa.  Budu se snažit opět skvěle zareprezentovat a dovézt tak do Prostějova cenný kov," vzkazuje domů z New Jersey Jirka. Takže fanděte, ať to našemu šampionovi vyjde. Zaslouží si to! (ber)

 

Jirka se proměnil ve válečníka!

ilustrační foto FB Jiří Procházka

Mistr světa a prostějovský patriot, kulturista Jirka Procházka, je v přípravě na první profi mistrovství, které se bude konat začátkem prosince v Miami. Mezitím trénuje, ale také pózuje fotografům.

Stál modelem hned třem renomovaným mistrům fotografie - Luisi Rafaelovi, Ulrichu Oehmenovi a Simonu Barnesovi. Který z váčníků je podle vás nej? (ber)

 

Osm let dřiny. A splněný sen Jiřího Procházky!

Foto FB Jiří Procházka

"Letos vládnu světu! Letos mě neporazili kulturisté ani modelové! Letos můj rozjetý vlak nikdo nezastaví! Jsem mega nadšený!" Tak komentuje svůj fenomenální úspěch v Londýně prostějovský kulturista Jiří Procházka. V sobotu opět zvítězil a stal se mistrem světa.

"Ovládl jsem Anglii a celá Anglie poklekla před Prostějovákem. V noci jsem se stal vítězem v Londýně a dostal profesionální kartu. Na tohle jsem osm let dřel, každý den a vteřinu svého života jsem obětoval tomu, abych tohle dokázal a splnil si svůj sen. Tohle mi zaručuje vstup mezi absolutní světovou špičku. Laicky řečeno, dokázal jsem, jako když Petra Kvitová z amatérek přešla do profesionální ligy a teď závodí s těmi nejlepšími na nejslavnějších soutěžích. Jen v kulturistice," vzkazuje z Londýna Jirka, který je hrdý a pyšný na to, že nás a ČR mohl reprezentovat.