květiny

Květinové pyramidy již zdobí u radnice i na Pernštýnském náměstí

Foto MMP

Stejně jako v předchozích letech zdobí prostor před prostějovskou radnicí i na Pernštýnském náměstí takzvané květinové pyramidy.

"Jsem ráda, že předešlé vedení města s tímto nápadem přišlo a zrealizovalo ho. Myslím, že květiny a vůbec jakákoli zeleň do města, potažmo do centra patří," říká náměstkyně Milada Sokolová, která si květinové pyramidy přišla krátce s kolegou Jiřím Pospíšilem po jejich instalaci prohlédnout.

"Jakmile ještě květiny trochu porostou a schovají květináčové podnosy, bude to opět velmi krásné", dodala. (red)

Květinové pyramidy opět ozdobí nejen radnici

ilustrační foto

Květinové pyramidy jsou již několik let součástí prostějovského léta, kdy stojí stráž u hlavního chodu radnice. Chybět nebudou ani letos.

"Květinové pyramidy budou před radnicí i na Pernštýnském náměstí i letos. Předpokládáme jejich umístění do konce června," sdělila PvNovinkám mediální referentka Anna Kajlíková. Jejich osazení bude překvapením.

"Užití části fondu zeleně, ze které budou financovány i květinové pyramidy, doporučila Radě města Prostějově Komise životního prostředí Magistrátu města Prostějova již v měsíci únoru", uvedla náměstkyně Milada Sokolová. (ber)

Květinové pyramidy u radnice jsou potěchou pro oči

Foto ber

I letos se před prostějovskou radnicí objevily kvtinové pyramidy. Na rodíl od těch předchozích nejou tvořeny jen muškáty.

Jsou ale velmi pěkně barevně sladěné a na první pohled upoutají svou "nadýchaností". Máte pocit, že se do nich můžete zabořit, jako do peřin. Pro roky příští by jich na náměstí mohlo klidně být víc. (red)

Květinové pyramidy jsou opět u radnice

Foto MMP, ber

V loňském roce se na prostějovském hlavním náměstí poprvé objevily květinové pyramidy. Zdobí i letos, i přes nesouhlas památkářů.

"Podle památkářů jde o kýč, který do historického centra nepatří," vysvětlila už v květnu náměstkyně primátorky Ivana Hemerková, která ale vzápětí dodala, že o květinovou záplavu se bát nemusíme. A tak se také stalo, dvě pyramidy zdobí vchod do radnice od dnešního rána. Můžete porovnat, zda jsou krásnější, než ty loňské - poslední fot. (ber)

 

Fotopostřeh: Prostějovská pyramida

Foto ber

Za pyramidami nemusíme do Egypta. Stačí zajít na náměstí Padlých hrdinů v Prostějově.

"Chodím kolem každý den a každý den těším oči. Tahle květinová pyramida se zahradníkům moc povedla," napsala k fotografii čtenářka Eva. A my souhlasíme. (red)

 

OBRAZEM: Když město kvete

Foto ber

Prostějov se rok od roku stává pestřejším. Hlavně díky bohaté květinové výsadbě, kterou najdeme snad v každé čtvrti.

Ten pohled je krásný, viďte.? Kéž by se tak dařilo i novým stromkům, které nahrazují ty pokácené. Příkladem může být Krasická ulice, kde bylo na podzim 2016 nově vysazeno 39 kusů dubů letních. Na jaře se ukázalo, že jich 23 uhynulo. Firma, která duby osadila, to musí napravit, ale i tak už je zde rok prázdno. (ber)

OBRAZEM: Květinové pyramidy u radnice

Foto čtenář

Počínaje dnešním dnem zdobí hlavní prostějovské náměstí květinové pyramidy.

Jak se vám to líbí? (red)

OBRAZEM: Město opět rozkvétá

Foto čtenář

Prostějov má další květinovou výzdobu. Po pyramidách u radnice se květů dočkalo Žižkovo náměstí.

"Koukala jsem, jak to osazovali. Krása, vážně," poslala nám fotografie ze čtvrtka paní Dana. (red)

 

OBRAZEM: Kvetoucí Prostějov i radnice

Foto MMP

Prostějov vykvetl do krásy. Nejen spousta zelených ploch je okrášlena kvetoucími květinami, ale i hlavní prostějovské náměstí doznalo změny.

Teď už jen stačí, aby květiny poporostly. Krása, co říkáte? (red)

OBRAZEM: Kvetoucí Prostějov

Foto čtenář

Na záhony plné pestrobarevných květů si v Prostějově zvykáme poměrně rychle. Přesto ale nepřestáváme být okouzleni.

"Tenhle záhon je u ZŠ Jana Železného. Uznejte, že tulipány jsou prostě boží, hlevně ty tmavé. Vypadají jako ze sametu," připsala k fotografiím čtenářka Adéla. (ber)