legrace

Fotopostřeh: Přidávám se!

Foto ber

Tento požadavek zachytilo oko redakčního fotoaparátu na vývěsní tabuli jednoho prostějovského marketu.

Celkem se autorovi nedivím, také jsem druh zvaný hodný blbec. Takže přemýšlím, že připíšu i svoje telefonní číslo. (ber)

Osamocený psí cestovatel v MHD na cestě z Vrahovic!

ilustrační foto psiusmev.cz

S úsměvnou psí historkou se pochlubila jedna z čtenářek PvNovinek. Do autobusu MHD, směřujícího z Vrahovic do centra, nastoupil pes. Jenže bez pána. 

"Nastoupil u školy, vyskočil na jedno ze sedadel a díval se z okna. Na první zastávce vyběhl prostředními dveřmi, rozhlédl se a nastoupil zadními dveřmi zpět. A opět vyskočil na sedačku. To už jsme se po sobě dívali, komu patří. Z cestujících nikomu. Ale evidentně věděl, kam jede," popsala s úsměvem paní Věra.

Cestující nečekali a upozornili řidiče, aby zastavil, což tak učinil na další zastávce. "Řidič zastavil a pes nabral směr a zmizel, pravděpodobně k cíli své cesty," dodala. V autobuse zanechal úsměvy na tvářích cestujících. (red)

Fotopostřeh: Čert má mnoho podob

ilustrační foto

Všichni známe čerty z pohádek, i ty, kteří nám nahánějí strach co by součást družiny Mikuláše. Existují ale i další čerti.

Třeba čert likér nebo čert vyorávač brambor. My měli Čerta kocoura, znala jsem Čerta psa. Před pár dny jsem u jednoho z prostějovských příbytků vyfotila tyhle dva. Ne čerty, ale čertíky. A v téhle podobě se mi líbí nejvíc. (ber)

 

Pozor! Ať je nepotkáte!

Foto ber

Dnes si již od odpoledních hodin musíme dávat pozor. Svatý muž totiž není v ulicích sám.

Alespoň podle téhle výstražné tabulky můžeme čekat zvýšený výskyt pohádkových individuí. A pod parou. Tak pěkného Mikuláše. (ber)

 

Fotopostřeh: Trubci

Foto ber

Při návštěvě jedné prostějovské školy mne zaujal projekt nazvaný Úl. Jeho součástí byl i tento obrázek.

Osobně si myslím, že takových trubců je kolem nás spousta. Žijí déle, nemají křídla, ale za to levé ruce. :) (ber) 

OBRAZEM: Kouzlo zavařování

Foto http://guntact.ru

Bývaly doby, kdy jsem zavařovala snad i šišky. Moc mne to tedy nebralo, ale dva hladové dětské krky vyžadovaly přísun ovoce a zeleniny v každou roční dobu.

Někdo si ale umí opravdu vyhrát. Osobně si myslím, že tyhle laskominy je škoda sníst. Jako dekorace jsou mnohem lahodnější. Pro oko určitě. (ber)

Fotopostřeh: Důvod zákazu koupaní v přehradě je znám!

ilustrační foto

Před nedávnem vyhlásili hygienici zákaz koupání v Plumlovské přehradě. Jako důvod uvedli nadměrný výskyt sinic. PvNovinkám se ale dostal do ruky jedinečný dokument. Vysvětluje, kde je pravda!

A je to venku! Nebezpečí sice pod hladinou číhá, sinice to ale nejsou. Unikátní fotografie to dokazuje, přehrada je plná krokodýlů! Tak bacha na ně! Pěkný víkend přeje redakce. (ber)

 

Fotopostřeh: Nic nemáme. Tedy jinak

Foto ber

Léto je tady a s ním i zvýšená návštěvnost nejrůznějších pohostinství. Někdy se na jednom místě sejde tolik zákazníků, že obsluha prostě nestíhá.

Nu, a někdy již nemá co nabídnout a je unavená z neustálého opakování Nic nemáme. Tak potom stačí vzít křídu a napsat lehce pochopitelný vzkaz. (ber)

 

Fotopostřeh: Není slepice, jako slepice

ilustrační foto

Máte rádi slepičí vývar, slepici na paprice, či na smetaně? Já ano. Jen při pohledu na nápisy v jednom marketu bych tedy chvíli váhala nad volbou základní suroviny.

Brali byste zmrazenou, nebo zrazenou. Já asi zmrazenou, bůhví, co té druhé kdo udělal. Dobrou chuť. (ber)

.

 

Fotopostřeh: Spolujezdci na traktoru

Foto ber

Když jsem uviděla tenhle traktor, vybavila se mi hned písnička kapely MIG 21. Cestou necestou, polem ne polem, jedu za tebou velkým malotraktorem. Tohle je sice traktor, ale ne jen tak obyčejný.

Jeho majitel zřejmě nemá zrovna rád samotu a tak si přibral spolujezdce. No řekněte, kolik z vás se svezlo se Shrekem nebo medvídkem? O opici už bych to netvrdila, podle policejních statistik s ní jezdí čím dál víc řidičů. (ber)