loupež

Stařenku na sídlišti Svobody oloupil šestnáctiletý kluk! Byl na propustce z výchovného ústavu

ilustrační foto znak PČR

V neděli 11. srpna 2019 po šestnácté hodině došlo na sídlišti Svobody v Prostějově k loupeži na osmdesátileté seniorce. Pachatel se pod záminkou, že někoho hledá, nechal ženou vpustit do vestibulu panelového domu. Tam jí násilím vytrhl nákupní tašku a z místa utekl. Incident se obešel bez zranění a způsobenou škodu poškozená vyčíslila na 1 160 korun.

Ihned po oznámení se s ohledem na závažnost věci pátrání po pachateli ujali prostějovští kriminalisté. "Ti případ kvalifikovali jako podezření ze zvlášť závažného zločinu loupež, s trestní sazbou odnětí svobody až na deset let. Provedeným důkladným prověřováním s využitím osobní a místní znalosti se jim jako podezřelého podařilo ustanovit teprve šestnáctiletého mladíka z Prostějova. Ten se již dva dny po spáchání pod tíhou shromážděného důkazního materiálu k činu přiznal. Mimo jiné také policistům označil křoví, kam odhodil tašku poté, co z ní odcizil asi 800 korun.

Je to tak, jeden z lupičů je za mřížemi!

ilustrační foto

Na tiskové konferenci dnes dopoledne policie potvrdila, že nebezpečný recidivista Ján Bakalár, po němž policisté pátrali v souvislosti s přepadením obrněného vozu s penězi loni v Přemyslovicích, je skutečně za mřížemi. Bakalár má být jedním ze tří pachatelů, kteří při přepadení auta s penězi na kraji obce použili střelné zbraně a ukradli 33 milionů korun.

Na Jána Bakalára byl vydán mezinárodní zatykač. Příslušníci Útvaru rychlého nasazení ho dopadli 10. března dopoledne v Praze 9. Zásah byl rychlý a razantní a dopadený s ním zřejmě vůbec nepočítal. Změnil svůj vzhled a měl u sebe falešné bulharské doklady, ale bezprostředně po dopadení svou totožnost přiznal. Vratislav Grégr, vedoucí odboru pátrání Policejního prezidia, se zmínil o tom, že na stopu se hledanému lupiči kriminalisté dostali i díky informacím od veřejnosti.

Lupič od Přemyslovic dopaden!!!

ilustrační foto

Policii se podařilo dopadnout jednoho z mužů podezřelých z přepadení obrněného vozu, k němuž došlo loni v únoru v Přemyslovicích. Lupiči tehdy na auto stříleli z brokovnice a samopalu a odnesli si 33 milionů korun.

Šlo o jedno z nejbrutálnějších loupežných přepadení u nás a v této souvislosti padlo již dříve jméno jednoho z podezřelých - recidivisty Jána Bakalára. Podle nejnovějších informací servru idnes.cz policie právě tohoto muže nyní dopadla. Bližší informace poskytne policie zítra, tedy ve středu, na tiskové konferenci. (red)

Nevíte o něčem, co by pomohlo objasnit loupež?

ilustrační foto

Ve čtvrtek 19. prosince 2013 krátce před čtvrtou hodinou ráno došlo k loupežnému přepadení prodejny Brutus v Plumlovské ulici v Prostějově. Dosud neznámý lupič okradl obsluhu o peníze a ohrožoval ji přitom pistolí. Policisté žádají o pomoc při pátrání po zločinci, kterému hrozí až desetileté vězení.

„Muž v kukle na obsluhu namířil krátkou střelnou zbraň a se slovy, aby mu vydala všechny peníze, ji přinutil k vydání částky. Žena mu z obavy o život vydala v řádu několik tisíc korun. S nimi pak neznámý pachatel z místa činu utekl. Při loupežném přepadení neutrpěla žena zranění,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková.

Ozbrojená loupež v Brutusu na Plumlovské!

ilustrační foto internet

 

Traumatizující zážitek má za sebou obsluha non stop prodejny v Plumlovské ulici v Prostějově. Pro peníze si sem ve čtvrtek nad ránem přišel lupič s pistolí v ruce.

„Maskovaný pachatel vstoupil před čtvrtou hodinou ranní do non stop prodejny s občerstvením,  přistoupil k obsluze a pod hrozbou namířené krátké střelně zbraně požadoval vydání finanční hotovosti,“ uvedl policejní mluvčí Josef Bednařík. Obsluha lupiči vydala hotovost 5 tisíc korun, se kterými vzápětí utekl. Ke zranění osob nedošlo. „V současné době na případu intenzivně pracujeme, bylo zjištěno, že pachatel přijel na kole,“ dodal mluvčí s tím, že muž je stíhán pro trestný čin loupeže. (red)

Víme první! Chmaták se proboural do klenotnictví v Arkádě!

Foto arkada-prostejov.cz

 

Nezvyklou cestu za lupem v podobě šperků zvolil ze středy na čvtrek neznámý poberta. Do klenotnictví v galerii Arkáda se měl probourat z vedlejšího obchodu!

Informaci  redakci potvrdila policejní mluvčí Irena Urbánková. Výši škody ale odmítla komentovat, stejně jako další podrobnosti.  "Případ  je na samotném počátku prověřování, není proto v této chvíli možné poskytnout bližší informace," vysvětlila Urbánková. Policie se ale na veřejnost obrací se žádostí po pomoc . "Pokud by někdo z občanů měl k případu informace,  nechť nás kontaktuje na telefonu  974 781 331 nebo na 974 781 321," přidala výzvu mluvčí. (ber)

 

Loupežné přepadení ženy muži snědší pleti?!

ilustrační foto internet

 

V noci ze soboty na neděli v čase kolem půl jedenácté na parkovišti mezi ulicemi Komenského a Wolkerova byla přepadena 49letá žena, která tudy procházela s kabelkou přes rameno.

"Znenadání k ní zezadu přistoupili dva zatím neznámí pachatelé (muži), chytili ji za kabelku a začali se s ní o ní přetahovat. Shodili ji na zem a táhli ji zhruba asi metr po zemi, dokud paní kabelku nepustila. Oba pachatelé pak s lupem utekli neznámo kam. Poškozená v kabelce kromě peněz měla i mobilní telefon a svazek klíčů. Celková škoda byla vyčíslena na 3 500 korun", uvedla k případu loupežného přepadení Irena Urbánková z Krajského ředitelství Policie Olomouckého kraje.

Loupežné přepadení baru v Prostějově

ilustrační foto

V pondělí večer přepadl lupič bar v Plumlovské ulici. Pachatel ohrožoval obsluhu nožem, z baru si odnesl čtyřicet tisíc korun.

Dne 2. července kolem 21:30 hodin vstoupil neznámý pachatel do jednoho z barů nv Plumlovské ulici v Prostějově. Nejdříve zamířil k výherním automatům, potom se vrátil zpátky k barovému pultu. Obsluhující servírku natlačil za barový pult a se slovy: " Dej mi peníze" požadoval vydání hotovosti. Dokonce na ženu vytáhl z batohu nůž, mířil na ni a svůj požadavek na vydání peněz zopakoval. Nakonec sám vešel za barový pult, odkud ukradl příruční pokladnu s penězi a klíči od baru a s lupem odešel pryč. Odcizená příruční pokladna byla nalezena prázdná, pohozená nedaleko baru.

Dobrá zpráva: lupič čtvrtmilionu z herny vypátrán a usvědčen

ilustrační foto

Policisté včera obvinili z trestného činu loupeže 28letého muže z Olomouce. Byl to on, kdo 16. března 2012 po šesté hodině ranní ve Wolkerově ulici v Prostějově vstoupil maskován šátkem do baru Coloseum. 

V ruce držel kuchyňský nůž. Přistoupil k obsluze, které vyhrožoval nožem a se slovy „neblbni, já chci jenom prachy“ ji přinutil k vydání finanční hotovosti kolem 260 tisíc korun. Po obdržení peněz bar opustil. Ke zranění osob nedošlo. Muž byl vypátrán na základě intenzivní a precizní práce policistů. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až deset let. 

(red)

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 10.8192" N, 17° 6' 41.8104" E

Lupiči za bílého dne přepadli 79letou ženu a ukradli jí šperky!

ilustrační foto

Včera dopoledne přepadli v Dykově ulici 79letou ženu dva neznámí mladíci ve věku kolem patnácti let. Okradli ji o řetízek a dva přívěsky. Policie po nich pátrá.

K loupeži došlo ve středu 13. června v 10.30 hodin na schodišti od Starorežné směrem k Floriánskému náměstí. K ženě přistoupili zezadu dva mladíci, jeden z pachatelů ženu uchopil a znemožnil jí pohyb a druhý jí uchopil pod krkem a roztrhl jí řetízek a dva přívěsky. "Potom oba muži i s odcizenými šperky z místa utekli. Žena zraněna nebyla a na odcizených věcech jí vznikla škoda kolem 1700 korun," uvedl k okolnostem Josef Bednařík, tiskový mluvčí Policie ČR. 

 

Popis pachatelů:

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 28' 27.5844" N, 17° 6' 20.3724" E