loutkové divadlo

Loutkové divadlo Pronitka zahájilo sezónu

ilustrační foto znak

Již třiadvacátou sezonu pohádek pro nejmenší zahájil soubor Pronitka na stálé scéně Sokola I Prostějov, na Skálově náměstí č.4. Každou neděli až do vánoc mohou lidé přijít s dětmi na pohádku. Začátek představení je ve dvě hodiny odpoledne a pro děti, které chodí po obědě spát nebo dojíždí z okolí, je možné vidět pohádku v repríze od šestnácti hodin. 

„Několik let již pravidelně zahajujeme pohádkou O Perníkové chaloupce, která přináší nečekané rozuzlení a sladké překvapení na závěr. Následovat bude pohádka Kašpárek, princezna a drak. Je to autorská pohádka principálky Lucie Hlačíkové, se kterou jsme úspěšně reprezentovali město Prostějov a mateřskou jednotu Sokol I PV na celostátní přehlídce loutkových divadel Loutkařské letnice v Přerově. V předvánočním čase uvedeme pohádku O zvědavé panence.

Pronitka Sokol I Prostějov bilancuje

ilustrační foto znak

Na stálé scéně Sokola I Prostějov loutkáři hrají už dvaadvacátou sezónu.

„Hrajeme více než 30 představení za symbolické vstupné. Abychom ve velké konkurenci jiných akcí v Prostějově vyhověli co nejvíce divákům, hrajeme od Dušiček do Velikonoc každou neděli dvě stejná představení v různých časech 13,30 a 15,30 hodin. V roce loňském jsme za svými diváky i dojížděli - do Drahanovic, Víceměřic, Smržic. Například v pečovatelském domě Ambrosie nedaleko Ostravy v Lutyni si nás klienti velmi oblíbili. Dojíždíme sem dvakrát do roka. Vždy s novým představením, které opakujeme čtyřikrát.

Již dnes, nezapomeňte! O zvědavé panence

ilustrační foto plakát

Loutkáři TJ Sokol I se chystají do Držovic. Již dnes, druhého prosince tam uvedou pohádku O zvědavé panence.

Hrát se bude od šestnácti hodin v Obecním domě v Držovicích. Pro malé diváky je po představení připraveno překvapení. (red)

 

Loutkáři začínají sezonu. Vezměte děti a běžte na Kašpárka či hastrmana!

ilustrační foto plakát loutkové divadlo

Série nedělních představení bude v prostějovské sokolovně na Skálově náměstí  od ledna do konce března pokračovat čtveřicí pohádek. Děti se mohou těšit na pohádky O Hastrmanovi, Kašpárkovi, Princezně a drakovi nebo na Perníkovou chaloupku. 

Již 15., 22. a 29. ledna 2017 uvedou loutkáři souboru PRONITKA pohádku O Hastrmanovi, který si usmyslel být mlynářem a oženit se s mlynářovic Haničkou, dokonce pro to i mlýn začaroval. 5., 12. a 19. února 2017 je připravena pohádka s názvem Kašpárek vždy vítězí. Kašpárek je téměř ve všech loutkových pohádkách a vždy po zásluze potrestá všechno zlo. 26. února, 5. a 12. března 2017 se připravuje opět pohádka s Kašpárkem, tentokrát s názvem Kašpárek, princezna a drak. I zde se děti mohou těšit na nejčastěji zmiňované pohádkové postavy. Sérii pohádek uzavře 19. a 26.