Lucie Šafářová

Sportovcem kraje je tenistka Lucie Šafářová!

ilustrační foto FB

Tenistka Lucie Šafářová zvítězila v anketě Sportovec Olomouckého kraje za rok 2017. Na druhém místě se umístil kordista Jakub Jurka z TJ Dukla Olomouc a třetí skončil prostějovský parašutista Miloslav Kříž.

Šafářová v uplynulé sezoně hrála finále turnaje v Budapešti, na trávě v Birminghamu a Nottinghamu došla do semifinále, ve čtvrtfinále bojovala v Miami. Největších úspěchů ale dosáhla ve čtyřhře, když po boku Bethanie Mattekové-Sandsové ovládla grandslamové podniky Australian Open a French Open. V létě se  stala světovou jedničkou v deblu.

Kdo vyhrál podepsaný tenisák Luckou Šafářovou?

Foto ber

S Luckou jsme se setkali v loňském roce krátce po jejím úspěchu na olympiádě. Výsledkem byl kratičký rozhovor, který najdete na webu PvNovinek. Právě v něm jste mohli najít odpověď na otázku, kterou jsme vám před nedávnem položili.

Jelikož jsme od Lucie získali tři podepsané tenisové míčky, dali jsme je čtenářům Prostějovských novinek k dispozici. Soutěžících o tuto zajímavost bylo spousta, štěstí se usmálo na tři vylosované. Tenisový míček s podpisem Lucie Šafářové získávají: Lenka Hrubá, František Strouhal a David Karhan. Gratulujeme! (red)

Soutěžte s námi o podepsaný tenisák Lucky Šafářové!

Foto ber

O tom, že se Lucie Šafářová stala světovou jedničkou ve čtyřhře, PvNovinky informovaly. A protože je Lucka "v kurzu", chceme vám udělat radost. Soutěžte s námi o tenisáky s Lucčiným podpisem!

S Luckou jsme se setkali v loňském roce krátce po jejím úspěchu na olympiádě. Výsledkem byl kratičký rozhovor, který najdete na webu PvNovinek. Je v něm i odpověď na otázku, bez čeho se Lucie na cestách po světě neobejde. Máte-li tedy zájem o tenisák s jejím podpisem, pusťte se do soutěže!

Odpověď zasílejte do 3. října na e-mail redakce redakce@pvnovinky.cz a nezapomeňte doplnit své celé jméno, adresu a telefon. Do předmětu napište LUCKA. Pro tři z vás máme podepsaný tenisák. (ber)

 

Lucka Šafářová přijde o trůn deblové jedničky. Kvůli zranění

Foto http://www.lucie-safarova.com

Lucie Šafářová v pondělí přijde po šesti týdnech o pozici světové jedničky ve čtyřhře. Českou tenistku vystřídá v čele žebříčku Švýcarka Martina Hingisová.

Lucie má zdravotní potíže a nedávno v Québeku se jí zhoršilo poraněné zápěstí. Proto zrušila cestu do Číny a přijde o body. Přejeme brzké uzdravení! (red)

Tenistka Lucie Šafářová je královnou čtyřhry

ilustrační foto ber

Tenistka Lucie Šafářová, startující pod hlavičkou prostějovského tenisového klubu, dosáhla na titul světové jedničky ve čtyřhře. Dnes se stala čtvrtou českou deblovou jedničkou v historii, na čele žebříčku vystřídala svou obvyklou spoluhráčku Bethanií Mattekovou-Sandsovou, momentálně zraněnou.

Dostat se na první místo je úžasné. Čtyřhra je týmový sport, většiny úspěchů jsem dosáhla s Bethanií a samozřejmě mi chybí. Přeju jí, ať se brzy uzdraví,“ uvedla Lucka s tím, že je super být jedničkou, ale klíčové je mít skvělou spoluhráčku a užívat si to. Gratulujeme! (ber)

 

Radnici navštívila veleúspěšná tenistka Lucka Šafářová

Foto ber

Před pár dny vstoupila do zasedací místnosti prostějovské radnice první tenisová legenda, Petra Kvitová. Dnešek patřil další skvělé tenistce, Lucii Šafářové. Čerstvá vítězka letošního US Open, který vybojovala spolu s Bethanií Mattekovou-Sandsovou, se do republiky vrátila pouze na den a půl. V úterý ji čekalo přijetí na Pražském hradě, středu věnovala unavená, ale stále usměvavá Lucka, právě Prostějovu.

"Nikdy jsem na prostějovské radnici nebyla, to, co vidím, je moc hezké. Na prohlídku ale bohužel nemám čas, ještě mě čekají nějaké povinnosti a v devět ráno odlétám do Tokia. Tenisová sezona nekončí," posteskla si novopečená vítězka. Na otázku, čeho si cení více, zda vítězství na US Open či bronzové olympijské medaile, odpověděla stručně. "Nejde to srovnávat, když jsme byly dekorovány na olympiádě, brečely jsme štěstím, ten pocit je jedinečný. Turnaje jsou součástí mé práce a v té chci být co nejlepší," konstatovala Lucie.

Dva s Prostějovem spojené bronzy

ilustrační foto FB Petra Kvitová

O víkendu se medailové štěstí na letních olympijských hrách usmálo i na sportovce spojené s Prostějovem.

Bronzovou medaili v ženské tenisové dvouhře vybojovala v sobotu Petra Kvitová, když dokázala v třísetové bitvě překonat americkou soupeřku Madison Keysovou. Jen o chvíli později se z medaile stejné hodnoty mohla radovat také Lucie Šafářová, která ji vybojovala v soutěži ženských tenisových čtyřher, a to společně se svou kolegyní Barborou Strýcovou. Obě přehrály v "setrovražedném" utkání ve dvou setech další český pár Hlaváčková-Hradecká, na který zbylo jen nepopulární čtvrté místo. (red)

Lucie Šafářová vyhrála v Torontu čtyřhru!

Foto http://www.lucie-safarova.com

 

Prostějovská  tenistka Lucie Šafářová vyhrála s tradiční americkou partnerkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou turnaj v Torontu.

V rozhodujícím duelu smetl třetí nasazený pár turnajové čtyřky Caroline Garciaovou z Francie a Katarinu Srebotnikovou ze Slovinska 6:1, 6:2 za 52 minut. 

Česko-americká dvojice tak letos získala po Australian Open, Stuttgartu a Roland Garros svůj letošní čtvrtý titul a udělala další krok k postupu na Turnaj mistryň do Singapuru. Čtyřhru vyhrála Šafářová na okruhu WTA poosmé v kariéře. (red)