lukostřelba

MČR dospělých v halové lukostřelbě fotoaparátem Radka Kadlčíka

Foto Radek Kadlčík

Oddíl Lukostřelba Prostějov patří již řadu let do české lukostřelecké špičky. Proto není divu, že o tomto víkendu pořádal Mistrovství ČR dospělých v halové lukostřelbě. A jeho členové sklízeli úspěchy!

Získali hned tři medaile! Mistrem ČR 2018 v kategorii muži - reflexní luk se stal junior Pepa Křesala. Ve zlatém finále porazil klubového parťáka Fanu Hajduka. A mistrem ČR v kategorii senioři - reflexní luk se stal Jirka Hetman! Gratulujeme!

Mistrovství se uskutečnilo pod záštitou náměstkyně primátorky statutárního města Prostějov Ivany Hemerkové. (red)

OBRAZEM: Mladí prostějovští lukostřelci přivezli z MČR medaile

Foto MMP

O víkendu se ve Znojmě uskutečnilo 25. Mistrovství ČR žáků v terčové lukostřelbě. Prostějovský oddíl reprezentovalo sedm dívek a hochů.

Úspěšné sportovce přijala ve středu primátorka Alena Rašková spolu s náměstkyní Ivanou Hemerkovou.

Mladí lukostřelci si přivezli ze Znojma sedm medailí!

Foto Marek Moudrý

O víkendu proběhlo ve Znojmě 25. Mistrovství ČR žáků v terčové lukostřelbě. Prostějovský oddíl reprezentovalo sedm dívek a hochů.

Nejlepšího výsledku dosáhla Eliška Novotná, která získala pět medailí. Na 50 metrů si vystřílela zlato, na 30 metrů bronz, zlato v družstvu, stříbro v mix týmu a stříbro v jednotlivcích. Mistry republiky v družstvě jsou starší žákyně Terezka Moudrá, Bára Machalíková a Eliška Novotná. V mix týmu pak Elišku doplnil Miša Roba a společně vybojovali 2. místo. Eliška Koleňáková přidala stříbro v mladších žákyních a Ondra Martínek obsadil pěkné, i když nepopulární, čtvrté místo.

Kam o víkendu? Na Mistrovství ČR v lukostřelbě!

ilustrační foto Lukostřelba Prostějov

V Prostějově se sejdou lukostřelci z celé České republiky. Své síly změří při mistrovském klání 26. Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě dospělých už o tomto víkendu, 12. a 13. 3. 2016.

„Místem konání bude sportovní hala Hotelu Tennis club, jejíž kapacitu zcela zaplníme, protože očekáváme vysokou účast,“ odhaduje za organizátora Lukostřelby Prostějov Hana Majarová. Mistrovství se má zúčastnit zhruba 240 lukostřelců, v kategoriích žen, mužů a seniorů, kteří budou dále rozděleni do divizí reflexní, kladkový a holý luk.

Prostějov bude dějištěm halového Mistrovství ČR v lukostřelbě

ilustrační foto lukostřelba Prostějov

V Prostějově se sejdou lukostřelci z celé České republiky. Své síly změří při mistrovském klání 26. Mistrovství České republiky v halové lukostřelbě dospělých. Halové střelby zahajují ve dnech 12. - 13. 3. 2016.

Prostějovští mladí lukostřelci si přivezli další medaile

Foto Lukostřelba Prostějov

Ve dnech 21. a 22. června 2014 proběhlo v Plzni 23. mistrovství ČR žáků v terčové lukostřelbě. Mladí prostějovští lukostřelci si na mistrovství vystříleli tři medaile.

Josef Křesala v kategorii starší žáci získal ve střelbě na 50 metrů zlato a Michael Roba v kategorii mladší žáci vybojoval na 30 metrů bronzovou medaili. Poprvé se také soutěžilo v nové disciplíně - mix týmy. V kategorii mladší žáci bojovalo 6 týmů. Prostějováci obsadili v kvalifikaci 4. místo. V eliminacích nastoupili na první souboj proti LK Bystřice. V semifinálovém souboji se utkali s Ostravou a zvítězili ve vyrovnaném souboji o jeden bod. Finále pak stříleli proti LK Znojmo. Stříbrnou medaili v kategorii mix tým vystříleli Terezie Moudrá a Michael Roba.

Lukostřelci chtějí novou halu

Foto archiv Lukostřelba Prostějov

Zatím ve stádiu návrhu je záměr prostějovských lukostřelců. Rádi by si postavili novou halu.Požádali proto stavební úřad o návrh veřejnoprávní smlouvy na umístění stavby na pozemku 6002/1.

Mělo by se jednat o samostatně stojící přízemní nepodsklepený objekt s pultovými střechami. "V objektu bude umístěna sportovní hala, zasedací místnost, místnost pro nářadí a sanitární zařízení pro muže a ženy," dočtete se na úřední desce magistrátu.

Vynikající úspěch mladých lukostřelců na mistrovství ČR

O víkendu proběhlo v Plzni 22. mistrovství ČR žáků a žákyň v halové lukostřelbě. Za Prostějovský lukostřelecký oddíl reprezentovali naše město Michal Roba a Terezie Moudrá v kategorii mladší žáci/žákyně a Josef Křesala za starší žáky.

Pod vedením kapitánky Magdaleny Majarové dosáhli výborných výsledků. Michal Roba získal 1. místo a stal se tak mistrem republiky ve své věkové kategorii. Terezie Moudrá  postoupila do čtvrtfinále a Josef Křesala do osmifinále. Prostějovská lukostřelba patří řadu let do české lukostřelecké špičky. Po celou dobu existence oddílu zde věnují maximální péči výchově mladých lukostřelců. Pod vedením zkušených trenérů vyrůstají v Lukostřelbě Prostějov vynikající mladí lukostřelci, kteří reprezentují oddíl i město Prostějov na domácích i mezinárodních závodech. (red)

Na Floře se koštovala unikátní cibulovice

ilustrační foto

Čtvrtek patřil na Floře Olomouc ochutnávkám ovocných pálenek, přihlášených do Grand Prix ovocných destilátů FLORA KOŠT. Odborná porota vybírala vítěze jednotlivých kategorií, budoucího držitele Ceny unie destilátů a absolutního šampiona. Vyhlášení se uskuteční v sobotu 5. října ve 13 hodin v rámci festivalu Olima.

V odborné porotě s více než pěti desítkami degustátorů zasedli zástupci Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity Brno, Unie destilatérů, Státní zemědělské a potravinářské inspekce a další odborníci, kteří u soutěžních vzorků hodnotili čistotu vůně a chuti, ovocný charakter a celkovou harmonii.

Do boje o titul letošního šampiona přihlásili pěstitelé a „paliči“ z Moravy a Čech 358 půllitrových vzorků tvrdých moků. Nepřekonali tak rekord z roku 2012, kde se jich před porotou sešlo 374.

Členové Lukostřelby Prostějov předvádějí trefu do černého

Oddíl lukostřelby má v Prostějově dlouholetou tradici (od roku 1959), řadu let patří mezi české špičky a členové předvádějí vynikající výkony po celém světě. K největším úspěchům oddílu patří vybojování nominací na olympijské hry v Mnichově a Barceloně nebo také držení českých rekordů. Byli jsme se tedy podívat, jak to v oddílu vypadá.

Zvolili jsme k tomu takovou běžnou hodinu střelby. Když jsme vešli na pozemek prostějovské lukostřelby, byli tam už zkušení členové, kteří pilně trénovali.