MC Cipísek

Cipísek oslavil dvacetiny maškarním bálem pro dospělé!

ilustrační foto

Karneval k 20. výročí založení mateřského centra Cipísek v Prostějově uspořádalo MC v pátek 8. března večer v sále Národního domu tentokrát ne pro děti, ale pro dospělé. S dětmi se slavilo v polovině února v centru karnevalovým týdnem a vzhledem k tomu, že to letos byly kulatiny, Cipískovu párty si užili i dospělí. A v sále to opravdu žilo!

Večer nabídl tanec s kapelou Novios, rej masek, soutěž s balonky, tombolu ,dívčí vystoupení skupiny Zumba s Veronikou, fotokoutek Gity Čopákové, promítání z archivu MC a hlavně možnost zábavy, vzpomínání a setkání. Moderátory večera byly, jak jinak Rumcajs s Mankou, v civilu studenti vysoké školy Kateřina Cagalová a Petr Tomčiak, kteří byli před dvaceti lety jedni z prvních návštěvníků Cipíska.

Nezapomeňte! Cipískův Maškarní bál pro dospělé již v pátek!

ilustrační foto plakát

Maškarní bál pro dospělé pořádá v pátek 8. března od 19.30 hodin v sále Národního domu MC Cipísek. Bál je součástí oslav 20. výročí vzniku centra. 

"Pokud nemáte na bál partnera, nevadí, vítány jsou samozřejmě i skupinky žen či přátel, nebudeme jenom tančit ve dvojici. Těšit se můžete na tanec, tombolu, fotokoutek, vystoupení a možná přijde i Rumcajs," zvou organizátorky.

Bál začne v 19,30 hodin. (red)

 

Pozor! Lampionový průvod se blíží!

ilustrační foto MC Cipísek, koláž

Mateřské centrum Cipísek pořádá 6. listopadu v podvečer 17. ročník lampionové cesty za panem myslivcem. Sraz bude v sedmnáct hodin před Mateřským centrem Cipísek na sídlišti Svobody (naproti aquaparku). Lampiony a krmení pro lesní zvěř na zimu s sebou (kaštany, bukvice, sušené pečivo, mrkev, jablíčka, zrní atd.)

"Na konci cesty bude rodiče s dětmi čekat pohádka, zpívání a hlavně pan myslivec, který si všechno přinesené krmení odveze do lesa. Děkujeme všem za pomoc", říká Markéta Skládalová z Cipísku.

Akce je určena veřejnosti, nejen pravidelným návštěvníkům centra. V případě deště se akce nekoná, krmení je ale možné v danný čas přinést k MC Cipísek. Bližší informace na našich kontaktních adresách www.mcprostejov.cz a www.facebook.com/cipisekprostejov

(red)

Cipísek otvírá zápis do podzimních programů pro děti od tří měsíců do čtyř let!

ilustrační foto MC Cipísek

MC Cipísek od pondělí 18. června otvírá zápis do podzimních programů pro rodiče s dětmi od tří měsíců do čtyř let.

Od září jsou volná místa ve všech věkových skupinách. Pro nové zájemce bude otevřen on-line zápis na https://mcprostejov.webooker.eu/Courses?semesterID=10298, kde najdete již nyní rozpis skupin. V úterý 26.6. 8.30-12.00 proběhne den otevřených dveří. Nové maminky s miminky od 3 do 9 měsíců se mohou zapisovat již nyní - bližší info e-mailem: mcprostejov@centrum.cz. (red)

Cipísek čaroval a v květnu se bude věnovat rodinám

foto MC Cipísek

Co by vyčarovaly děti, kdyby to uměly? Princeznovské šaty, sto koček nebo zdraví pro celou rodinu. Taková byla čarodějná přání předškolních dětí v kroužku Mateřského centra Cipísek v rámci akce Hrátky s pohádkou. A čarovalo se i v ostatních pravidelných programech MC p a hlavním cílem bylo vyčarovat úsměv na rtech dětí i rodičů. 

Lovení čarodějných mazlíčků, prolézání pavučinou, přikládání do pece či mlsání perníků z perníkové chaloupky, to je jen pár úkolů, které čekaly na splnění v rámci čarodějnického týdne s Cipískem, který MC pořádá pro své návštěvníky již řadu let. V kostýmech a čarodějnických kloboucích dorazili děti i dospělí a užili si společně čas v netradičních rolích a disciplínách.

Cipísek slavil devatenáct let své existence! Gratulujeme!

foto MC Cipísek

Tanečky, karnevalové kostýmy, dorty, balonky a veselá zábava. Tak probíhala velká narozeninová párty prostějovského Cipíska. Celý únorový týden oslavovalo totiž Mateřské centrum Cipísek devatenáct let své činnosti.

MC vzniklo před lety z iniciativy maminek v čele s ing. Jitkou Zapletalovou, která je vedoucí MC i dnes. Maminky se chtěly setkávat se svými dětmi a předávat si svoje mateřské zkušenosti, prožívat kreativně mateřskou dovolenou. Díky tehdejší podpoře města a poskytnutým prostorám jsme mohly svoje plány uskutečnit.

Andělský týden aneb čertíkům vstup povolen

foto MC Cipísek

Andělský týden aneb čertíkům vstup povolen skončil minulý týden v Mateřském centru Cipísek.

Již tradičně děti s rodiči v rámci tohoto adventního týdne ozdobili společně Cipískův vánoční stromeček a zahráli si na čertíky a andílky. Nechyběly čertovské a andělské úkoly, adventní tvoření, zpívání, tanečky a další aktivity spajté s přicházejícími svátky. Poslední hodiny podzimního cyklu programů pro rodiče s dětmi od tří měsíců do pěti let už budou přímo vánoční a Cipísčata se rozloučí s letošním rokem. Po vánočních prázdninách čeká MC další cyklus programů leden - březen.

Cipísek pomohl myslivcům s krmením pro lesní zvěř

Foto MC Cipísek

Letos již po šestnácté pomohl Cipísek myslivcům s přípravou krmení pro lesní zvěř na zimu. I přes nepřízeň počasí se děti s rodiči sešli ve středu 8. listopadu v podvečer u Mateřského centra Cipísek a vydali se na cestu za panem myslivcem ke hvězdárně do Kolářových sadů. 

Tam je čekali nejen myslivci, ale zpívání, pohádky a sladké a svítící odměny. Letos se poprvé za dobu trvání akce konala bez pana myslivce Michla, který nás v květnu letošního roku navždy opustil. Předal štafetu svému příteli M. Klíčovi, který ve spolupráci s mateřským centrem bude pokračovat nejen při lampionových cestách, ale i při letních výletech do přírody.

Bude zima, bude mráz aneb lampionová cesta za panem myslivcem

Foto archiv MC Cipísek

Bude zima, bude mráz aneb lampionová cesta za panem myslivcem je název akce pro veřejnost, kterou už sedmnáctým rokem pořádá v Prostějově Mateřské centrum Cipísek. Smyslem celé akce pro rodiče s dětmi je pomoc myslivcům s krmením pro lesní zvěř v zimě.

„Jestliže se chcete připojit, můžete sbírat kaštany, bukvice, staré pečivo, suchou kukuřici, mrkev atd. Krmení předáme myslivcům na naší tradiční lampionové cestě, tentokrát ve středu 8.11. Sraz bude před 17 hodin u MC Cipísek na Sídlišti Svobody se svítícími lampiony.“

Na konci průvodu rodiče s dětmi čeká jako vždy zpívání, pohádka i malá odměna a hlavně myslivci. Lampionová cesta je určena veřejnosti, nejen současným návštěvníkům MC a často se při ní setkávají rodiny, které centrum navštěvovaly v minulých letech.

Cipísek zahajuje školní rok dny otevřených dveří!

ilustrační foto MC Cipísek

Po letních prázdninách Mateřské centrum Cipísek zahájí další školní rok pravidelných programů pro rodiče s dětmi od tří měsíců do pěti let. Pravidelné programy, do kterých je potřeba se předem přihlásit, začínají 18. září. Před tímto datem ovšem zve Cipísek všechny zájemce na DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, které se konají ve všední dny od 4.9. do 13. 9., a to vždy od 8.30 do 12.00.

Rodiče s dětmi, nebo i další zájemci, se mohou přijít podívat do mateřského centra, popovídat si nebo pohrát, informovat se o nabízených programech nebo se také zapsat.

"Vzhledem k velkému zájmu vypisujeme další dvě skupiny pravidelného programu v poobědových hodinách ve středu, Mimiklub 2 pro maminky s dětmi od tří do devíti měsíců a Broučci 3 pro rodiče s dětmi od devíti do osmnácti měsíců. Další skupiny jsou sice již rezervovány, přesto zapisujeme do všech náhradníky. Vždy dochází v září ještě k různým přesunům", uvedla za centrum jedna z jeho lektorek Markéta Skládalová.