městská policie

Příčinou sousedských sporů byl živý plot. Řešit je bude správní orgán

ilustrační foto mrpujcovna.cz

Konfliktem mezi sousedy se prostějovští strážníci zabývali v sobotu 5. srpna dopoledne. Na místě je kontaktovala oznamovatelka, která sdělila, že dnešního dne v době přibližně od 8:00 – 8:30 hodin jí soused z vedlejšího domu částečně zkrátil živý plot a ostříhané větvičky hodil na její pozemek a do bazénu. 

O vysvětlení byl požádán i soused poškozené. Živý plot ostříhal a následně naházel na pozemek sousedky, a to z důvodu, jelikož přesahuje na jeho pozemek. Se sousedkou prý není rozumná domluva ohledně údržby živého plotu. Hlídka všechny zúčastněné na místě poučila. "Vzhledem k neshodám obou sousedů oznámila případ k projednání přestupku proti občanskému soužití správnímu orgánu," uvedl strážník Petr Zapletal. (red)

Rval se a lhal strážníkům

ilustrační foto MP

Ve středu 9. srpna po dvacáté hodině vyjížděla hlídka prostějovských strážníků  k napadení mezi dvěma muži v centru města. Po příjezdu na místo byl kontaktován neznámý muž, který byl účastníkem fyzického konfliktu. Ten uvedl, že k incidentu došlo po předchozí slovní hádce s jiným mužem. Druhý aktér z místa odešel před příjezdem hlídky.

Strážníkům se přihlásil svědek, jenž viděl dva muže, jak se perou na zemi. Přistoupil k nim a odtrhl je od sebe. Po té jeden z účastníků konfliktu odešel neznámo kam a k dalšímu napadání nedošlo. Podařilo se zjistit, kdo rvačku začal. Jednalo se o muže, kterého hlídka zastihla na místě. "Při zjišťování totožnosti viníka vyšlo najevo jeho lhaní. Úmyslně uvedl totožnost jiné osoby. Za pomocí hlídky Policie ČR byla zjištěna následně pravá identita," uvedl strážník Petr Zapletal.

Rozlučka i s nočním koupáním přijde na pokutu

ilustrační foto youtube

Ve středu 9. srpna před půlnocí přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení na linku 156 o rušení nočního klidu. Do uvedené lokality byla vyslána hlídka. Na místě se podařilo zjistit skupinu deseti osob ve věku od 18 do 20 let, kteří si užívali teplou noc na zahradě rodinného domu koupáním v bazénu.

"Při této aktivitě se hlasitě bavili a tím obtěžovali okolní obyvatele. Na svou obhajobu uvedli, že kamarádka odlétá do zahraničí a tak se s ní chtěli rozloučit," uvedl strážník Petr Zapletal. Strážníci je upozornili na dobu nočního klidu. Koupání a hlasitého projevu zanechali a přesunuli se dovnitř domu, aby nikoho nerušili. "Jejich chování bude oznámeno správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku," dodal Zapletal. (red)

Hádka o kolo! Muž obviňoval ženu z krádeže

ilustrační foto MPP

V odpoledních hodinách v neděli 30. července se na strážníky, prostřednictvím linky 156, obrátila žena s žádostí o pomoc při řešení konfliktu s neznámým mužem u supermarketu Lidl. Dotyčný muž se domáhal vrácení jízdního kola, které ovšem patřilo oznamovatelce. 

"Domníval se, že bicykl je zcela jistě jeho a že mu ho žena odcizila. Za žádných okolností si to nenechal vymluvit. Strážníci na místě kontaktovali čtyřiapadesátiletého muže. Ten tvrdil, že kolo je jeho. Dokonce uvedl i číslo rámu. To ovšem nesouhlasilo s číslem na kole šestapadesátileté ženy. Jeho tvrzení se tedy neprokázalo a tím, že jiného nepravdivě obvinil z přestupku, se sám dopustil protiprávního jednání. Událost byla následně předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení", popsala událost strážník Tereza Greplová z Městské policie Prostějov. (red)

Schovával se nahý v křoví u Kubusu. Strážníci jej zachránili pletenou sukní!

ilustrační foto firmy.cz

V podvečer 2. srpna vyjížděli strážníci na oznámení o ležící nahé osobě na parkovišti u Kubusu.

"Hlídka na místě našla ve křoví schovaného jednačtyřicetiletého muže. Ten uvedl, že si roztrhl kraťasy, a to tak nešťastně, že si je již nemůže obléci. Z toho důvodu se schoval do křoví a vyčkával, až bude tma. Poté měl v úmyslu dojít domů. Strážníci v nedaleké provozovně sehnali pletenou sukni. Tu si muž oblékl a místo opustil. Protiprávní jednání nebylo nezjištěno, uvedla k úsměvnému příběhu Tereza Greplová, strážník Městské policie Prostějov. (red)

Útoky ani napadení se nekonala, jak sdělili oznamovatelé. Za pády lidí byla nevolnost

ilustrační foto MP

V uplynulém červencovém týdnu řešili prostějovští strážníci několik případů, při kterých se na zemi ocitli lidé. Nikdy ale nešlo o napadení.

V nočních hodinách přijali oznámení o potyčce mezi dvojicí a starším mužem na Plumlovské ulici. "Vyslaná hlídka na místě zkontaktovala ženu ve věku 42 let a dva muže, a to ve věku 34 a 55 let. Vyšlo najevo, že trojice společně oslavovala narození dítěte. Při odchodu domů starší muž zakopl a upadl na zem, kde zůstal ležet. Manželka se ho s kamarádem snažila probrat. Opodál stojící skupinka, kde se nacházel i oznamovatel, uviděla pouze jednání ženy, kdy třásla s mužem na zemi a nad nimi se skláněla třetí osoba.

Zásahy každého strážníka bude hlídat osobní kamera!

ilustrační foto ber

Zásahy každého strážníka bude hlídat osobní kamera. Městská policie se tak vyvaruje možného obvinění ze strany potencionálních pachatelů, navíc jejich práce bude procházet ještě důkladnější kontrolou. Vedení města chce touto cestou nejen ještě více zkvalitnit jejich práci, ale také zjednodušit proces případného vyšetřování trestné činnosti. 

„Jedná se o nákup pětadvaceti osobních kamer, včetně softwaru na správu, ukládání a zabezpečení záznamů a dva kusy dokovacích stanic pro stahování záznamů a nabíjení kamer. Vše v předpokládaném finančním objemu 340 tisíc korun (včetně DPH),“ uvedla primátorka Alena Rašková s tím, že budou osloveni tři možní dodavatelé. Předmětem zakázky je nejen výše zmíněný nákup, ale také instalace, zprovoznění systému a zaškolení obsluhy zařízení.

Hustý dým za hlavním nádražím přivolal hlídku

Foto MMP

V pátek 14. července v odpoledních hodinách přijali prostějovští strážníci oznámení o hustě stoupajícím dýmu, který se linul z domku za hlavním nádražím.  

"Vyslaná hlídka zjistila, že dým má na svědomí muž, který na otevřeném ohništi v opuštěné budově opaloval izolaci z měděných kabelů. Na místo se v průběhu řešení dostavila i jednotka Hasičského záchranného sboru, která měla událost rovněž nahlášenou. Hasiči provedli uhašení ohniště a zkontrolovali, zda nemůže dojít k požáru," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že  muž strážníkům sdělil, že kabely dostal v práci od elektrikářů, aby je mohl zpeněžit ve sběrných surovinách. Měděné dráty o celkové hmotnosti cca dva kilogramy hlídce dobrovolně vydal.

Chtěl se zastřelit! Byl opilý, se zbraní v ruce a za volantem vozu

ilustrační foto MPOL

V neděli 16. 7. krátce po druhé hodině v noci přijali olomoučtí policisté informaci od Městské policie Olomouc o tom, že jim na linku 156 volal nějaký muž s tím, že chce spáchat sebevraždu. Policisté jej našli, se zbraní v ruce a totálně opilého, za volantem auta.

Na základě uvedené skutečnosti byly informace o dané události předány všem dostupným policejním hlídkám ve městě Olomouc, včetně policistů pohotovostního a eskortního oddělení Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. Policisté po muži začali intenzivně pátrat. Na základě důkladného vyhodnocení a prověření všech získaných informací a poznatků byl muž vypátrán ve vozidle na parkovišti u obchodního centra na Horním Lánu. "Z vozidla však odmítl vystoupit, nereagoval na výzvy policistů ani nekomunikoval s policejní vyjednavačkou.

Neuposlechl výzvy, nadýchal 3,77 ‰ a skončil na záchytce

ilustrační foto MP

V úterý 11. července před sedmou hodinou večer prováděla pěší hlídka prostějovských strážníků kontrolu v centru města. Muž pil tam, kde je to zakázáno. Skončil na záchytce.

Hlídka si povšimla jí známého muže, jak popíjí z plastové láhve víno. Strážníci ho vyzvali, aby zanechal konzumace alkoholu, vzhledem k tomu, že je na tomto místě požívání alkoholických nápojů zakázáno vyhláškou města. Dále mu bylo sděleno, čeho se dopustil a jaký bude způsob řešení. "Muž na výzvu reagoval slovy „já si budu pít, kde chci a vy s tím stejně nic nenaděláte“. Vůči hlídce se choval velmi arogantně, používal vulgární slova.