městská policie

Strážníci zadrželi dva muže, kteří poškodili zaparkované vozidlo!

ilustrační foto

Minulou sobotu, 14. října, oznamovatel nahlásil prostějovským strážníkům na linku 156, že při cestě domů uviděl u svého vozidla, zaparkovaného před domem, dva muže. Starší z dvojice bouchal rukou do zadního okna spolujezdce, až ho rozbil. Po vyrušení oznamovatelem z místa odešli.

"Dotyčnou dvojici hlídka zastihla nedaleko. K činu se přiznat nehodlali a tvrdili, že ulicí vůbec neprocházeli. Jejich totožnost byla zjištěna přes přivolanou hlídku PČR, která se na místo dostavila," uvedla strážník Tereza Greplová. Celá záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu k dořešení. (red)

Sousedské neshody řešili strážníci

ilustrační foto

Ve středu 18. října v odpoledních hodinách byla na lince tísňového volání přijata žádost o vyslání hlídky strážníků k vyřešení sousedských problémů. Strážníci na místě kontaktovali šestatřicetiletého oznamovatele. 

"Ten tvrdil, že soused bydlící ve stejném domě mu lepidlem poškodil zámek od místnosti s jízdními koly. Zkontaktován byl devětaosmdesátiletý muž, který  uvedl, že si oznamovatel vše vymyslel a dál se odmítl k věci vyjadřovat. Konflikty mezi sousedy jsou dlouhodobějšího charakteru," uvedla strážník Tereza Greplová s tím, že oba pánové byli poučeni o předání záležitosti příslušnému správnímu orgánu k dořešení. Ten může osobě, která se vůči jinému dopustí schválnosti, udělit pokutu do 20.000 Kč. (red)

 

Ztracený stařeček spadl k sousedům na zahradu. Skončil v nemocnici

ilustrační foto ZZS

14. října před devátou hodinou ranní vyjížděla hlídka na jednu z prostějovských zahrad. Devětatřicetiletý oznamovatel na ní našel ležícího seniora. Mladší muž se mu před příjezdem hlídky snažil pomoci vstát, což se nepodařilo. 

"Starý pán byl dezorientovaný, zraněný na hlavě a na rukou. Co se stalo, nevěděl. Pravděpodobně na pozemek v noci přepadl přes nízkou zděnou zídku. Strážníci na místo přivolali ZZS, která ho odvezla na ošetření," uvedla strážník Tereza Greplová. V průběhu řešení situace byla přijata informace od Policie ČR o pohřešovaném osmasedmdesátiletém muži. Totožnost se shodovala s ležící zraněnou osobou. Strážníci zpětně vyrozuměli Policii ČR o převozu pohřešovaného do nemocnice. (red)

 

Chtěl odejít bez zaplacení. Měl smůlu

ilustrační foto ber

Devátého října, dvě hodiny po poledni, přijali prostějovští strážníci  oznámení o neplatiči v restauraci v centru města. Vypil devět piv, ale na zaplacení neměl. 

"Na místo byla vyslána hlídka, která kontaktovala servírku. Žena strážníkům označila u stolu sedícího muže a uvedla, že se jí ho před malou chvílí podařilo, za pomoci jiného hosta, zastavit u dveří při odchodu bez zaplacení. Útratu za devět vypitých piv uhradit odmítl s tím, že nemá peníze," uvedla strážník Tereza Greplová. Ke zjištění totožnosti byl dotyčný předveden na obvodní oddělení Policie ČR. Vlivem požitého alkoholu nesrozumitelně komunikoval a k celé události se nebyl schopen vyjádřit.

Do provozovny nemohl vstoupit se psem. Rozčílil se tak, že volali strážníky

ilustrační foto značka zákazu, http://bezpecnostni-tabulky-shop.cz

Dvanáctého října ve večerních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci na ulici Újezd, kde se měl v obchodním domě pohybovat agresivní zákazník. Na místě bylo zjištěno, že dvaatřicetiletý muž se nejprve pokoušel do provozovny vstoupit se psem.

"V tom mu zabránil pracovník ostrahy. To se muži nelíbilo. Vysvětlení, že pes do obchodu nesmí, nehodlal pochopit. Psa uvázal venku a do provozovny se vrátil. Choval se hrubě nejen k ochrance, ale i k přivolaným strážníkům. Nadával a tituloval je sprostými výrazy. Hlídka podnapilého muže z prodejny vykázala a dohlédla na jeho odchod," uvedla strážník Tereza Greplová. Svým jednáním se muž dopustil přestupku znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci a vzbuzování veřejného pohoršení. Záležitost byla předána příslušnému správnímu orgánu.

Ze zastávky putovala rovnou na záchytku

ilustrační foto MP UL

Dvanáctého října ve večerních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků k autobusové zastávce na Určické ulici, k nahlášené ležící osobě. Po příjezdu na místo našla pětatřicetiletou bezdomovkyni, která jevila známky silné opilosti. 

"Nebyla schopna se o sebe postarat, nekontrolovala své jednání. Orientační dechová zkouška prokázala 2,8 promile alkoholu v dechu. K posouzení zdravotního stavu byl přivolán lékař. Žena nebyla ohrožena na životě selháním základních životních funkcí. Proto strážníci rozhodli o převozu do protialkoholní záchytné stanice do Olomouce," konstatovala strážník Tereza Greplová. (red)

 

 

Jaký máte názor na kamerový systém? Vyjádřete se!

ilustrační foto ber

Město Prostějov v rámci realizovaných projektů prevence kriminality v roce 2017 provádí opět průzkum na téma - jaký mají občané názor na provozovaný kamerový systém?

Průzkum bude, po jeho vyhodnocení, součástí připravovaných projektů prevence kriminality na rok 2018.

Ankety se můžete do 20.12.2017 zúčastnit na https://www.prostejov.eu/redakce/index.php?subakce=ankety&xuser=&lanG=cs&anketa=1643. (red)

 

Okrskáři vypátrali dva hledané muže. Během pěti dnů

ilustrační foto ber

První osoby si prostějovští strážníci povšimli v pohostinství nedaleko centra města. Z místní znalosti bylo okrskářům patrné, že se jedná o dvaapadesátiletého muže, který byl v celostátním pátrání. 

Druhá hledaná osoba byla zadržena o pět dní později, 20. září. Při kontrolní činnosti u supermarketu Albert spatřila hlídka okrskářů osmatřicetiletého muže, odpovídajícího popisu hledané osoby. "V obou případech byli pánové předvedeni na obvodní oddělení Policie ČR, kde byli předáni službu konajícím policistům k dalším úkonům," uvedla strážník Tereza Greplová. (red)

 

Stěžoval si na zdraví. Přesto skončil na záchytce

ilustrační foto MP

Ve středu 13. září si při dohledu na veřejný pořádek hlídka prostějovských strážníků povšimla muže ležícího na lavičce. Dotyčný si stěžoval, že se necítí dobře. 

"Jevil známky podnapilosti, budil veřejné pohoršení, padal z lavičky a nebyl schopen se sám zvednout. Na hlavě měl zranění ošetřená předešlý den v nemocnici. Požití alkoholu popíral," uvedla strážník Tereza Greplová. K posouzení zdravotního stavu byla přivolána ZZS. U pětašedesátiletého muže byla následně provedena orientační dechová zkouška s výsledkem 2,9 promile alkoholu v dechu. Dle lékařky zdravotní komplikace neměl, proto hlídka rozhodla o převozu na protialkoholní záchytnou stanici do Olomouce k odeznění akutní intoxikace alkoholem. (red)

Bez peněz do hospody nelez. Nevyplatí se to!

ilustrační foto

Vpodvečer 9. září přijali prostějovští strážníci oznámení o neplatiči v restauraci na Vrahovické ulici. Na místo byla vyslána hlídka, která našla na místě dvaačtyřicetiletého muže, který spolu s kamarádkou zkonzumoval v podniku alkoholické nápoje v hodnotě 170 Kč a na zaplacení neměl. Žena z místa odešla.  

"Muž hlídce uvedl, že vlivem požití většího množství alkoholu peníze i platební kartu ztratil předchozí den. Jelikož u sebe neměl ani doklady, byl předveden na obvodní oddělení ke zjištění totožnosti," uvedla strážník Tereza Greplová. Svým jednáním je podezřelý z přestupku proti majetku. Celá záležitost byla předána k dořešení správnímu orgánu. O tom hlídka přítomné poučila. (red)