městské divadlo

Výjimečné koncerty v Městském divadle pokračují

ilustrační foto plakáte

Městské divadlo v Prostějově zařazuje do své nabídky mimořádné koncertní skvosty!

V pondělí 18. března 2019 zavítá do divadla i nejmladší Don Giovanni na festivalu v Bambergu a nejmladší Oněgin v Divadle J. K. Tyla v Plzni – barytonista, člen Junge Ensemble v drážďanské Semperoper JIŘÍ RAJNIŠ. 

Jiří Rajniš je absolutním vítězem soutěže Pražský pěvec 2008 a byl také semifinalistou v mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech 2008.

Moravské divadlo Olomouc uvede v Prostějově dvě představení

ilustrační foto MD PV

Moravské divadlo Olomouc je v Prostějově oblíbeným hostem, a proto Městské divadlo v Prostějově připravilo hned dva jeho slavné tituly.

Pro milovníky opery a operety je připraven v pondělí 25. února 2019 v devatenáct hodin populární český muzikál Petra Markova a Jindřicha Brabce ZVONOKOSY, který byl napsán podle slavného francouzského humoristického románu Gabriela Chevalliera.

Legendární kapela Kryštof míří do Prostějova!

ilustrační foto kapela Kryštof, plakát

S Jenom Písničky Tour v divadlech míří do našeho města kapela Kryštof. Vstupenky na tříhodinový koncert jsou v prodeji! Koncert se koná 23. října v Městském divadle.

"K turné, které bylo na jaře bleskově vyprodané a plné skvělých zážitků i pro nás, jsme se rozhodli na podzim přidat několik vystoupení. Bude se opět hodně hrát, ale i hodně povídat. Po velkolepých stadionech, obřích scénách, ohňostrojích, konfetách a monstrózních led obrazovkách nás to s vámi tak moc bavilo, že jsme se rozhodli si to ještě párkrát užít. Jen my, vy, pár nástrojů a lampiček, písniček a slov," vzkazuje kapela. (ber) 

 

Divadlo dnes zahájilo prodej předplatného na příští sezónu

ilustrační foto

Prodej předplatného se týká čtyř divadelních skupin, koncertního abonmá, dětského předplatného Čtyřlístek a scénického čtení LiStOVáNí. Před prázdninovou přestávkou si svá místa v divadle na příští sezónu zajistilo 1586 diváků. Do loňského počtu abonentů tak chybí už jen 217 lidí.

„Rezervace sedadel pro současné abonenty skončila posledního června, od 6. srpna již budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům,“ uvedla ředitelka divadla Jana Maršálková s tím, že prodej abonmá skončí o měsíc později, a to 6. září. Propagační materiály s informacemi o chystané sezóně jsou k dispozici v pokladně divadla a informačním centru, které sídlí v pernštýnském zámku. Údaje je možné vyhledat i na webu: www.divadloprostejov.cz

Nová divadelní sezóna je připravena. Na koho se můžeme těšit?

ilustrační foto

Setkání s hereckými hvězdami a mnoha divadelními soubory v nové sezóně 2018 - 2019 opět nabídne Městské divadlo v Prostějově. Prodej nového abonmá pro čtyři divadelní skupiny, cyklus abonentních koncertů, pohádkové předplatné pro děti a rodiče a předplatné cyklu LiStOVáNí bude zahájen v pondělí 18. června a skončí v sobotu 30. června.

„V tomto období rezervujeme místa současným 1803 předplatitelům,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková. Prodej bude pokračovat od 6. srpna do 6. září, v této době již budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům.

Pozor! Avizované divadelní představení Šašek a syn se nekoná!

ilustrační foto představení

V pátek 18. května v devatenáct hodin mělo prostějovské divadlo hostit brněnské Divadlo Bolka Polívky. Mělo představit hru Bolka Polívky Šašek a syn. Divadelní představení se ovšem nekoná!

Do redakční pošty přišla důležitá zpráva: 

Polívkovi se představí jako Šašek a syn

ilustrační foto Divadlo Bolka Polívky

V pátek 18. května v devatenáct hodin bude prostějovské divadlo hostit brněnské Divadlo Bolka Polívky. To představí hru Bolka Polívky Šašek a syn. 

Převýchova mladého šlechtice v šaška, to vše za trest, a v sedmi obrazech. Životem protřelý král šašků je pověřen převýchovou mladého šlechtice v šaška. Novic je pod jeho vedením – a za asistence jeho kumpánů – podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Postupně dojdou k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek. „Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na kmetišti dějin.

Pozor! Divadelní představení je přesunuto!

ilustrační foto představení

Představení Začínáme končit Divadla Kalich Praha (abonentní skupina A, doprodej) nelze z technických důvodů odehrát v úterý 24. dubna. Inscenace bude uvedena v náhradním termínu v sobotu 21. dubna v 19 hodin.

"Vstupenky zakoupené v doprodeji zůstávají v platnosti – pokud vám nevyhovuje termín, divadelní pokladna vám do 21. dubna vrátí vstupné," vzkazuje divadlo. (red)

 

Divadlo zve děti. Na Michala!

ilustrační foto plakát

V neděli 8. dubna v deset hodin se v prostějovském divadle představí Michal Nesvadba. Na představení Michal na hraní jsou ještě k dispozici vstupenky.

Představení známého dětského baviče, který děti provází mimo jiné televizní Kouzelnou školkou, začne v deset hodin. (red) 

Tři čuníci s Nohavicou v divadle již zítra!

ilustrační foto plakát

Koncert, určený hlavně dětem, a nazvaný Tři čuníci, představí v Prostějově Jarek Nohavica 20. března. Vstupenky jsou stále k dostání!

"Vstupenky dostanete bez fronty v on-line prodeji na adrese http://www.divadloprostejov.cz/pokladna/ ," vzkazuje za Městské divadlo Prostějov Eva Zelená. (red)