městské divadlo

Legendární kapela Kryštof míří do Prostějova!

ilustrační foto kapela Kryštof, plakát

S Jenom Písničky Tour v divadlech míří do našeho města kapela Kryštof. Vstupenky na tříhodinový koncert jsou v prodeji! Koncert se koná 23. října v Městském divadle.

"K turné, které bylo na jaře bleskově vyprodané a plné skvělých zážitků i pro nás, jsme se rozhodli na podzim přidat několik vystoupení. Bude se opět hodně hrát, ale i hodně povídat. Po velkolepých stadionech, obřích scénách, ohňostrojích, konfetách a monstrózních led obrazovkách nás to s vámi tak moc bavilo, že jsme se rozhodli si to ještě párkrát užít. Jen my, vy, pár nástrojů a lampiček, písniček a slov," vzkazuje kapela. (ber) 

 

Divadlo dnes zahájilo prodej předplatného na příští sezónu

ilustrační foto

Prodej předplatného se týká čtyř divadelních skupin, koncertního abonmá, dětského předplatného Čtyřlístek a scénického čtení LiStOVáNí. Před prázdninovou přestávkou si svá místa v divadle na příští sezónu zajistilo 1586 diváků. Do loňského počtu abonentů tak chybí už jen 217 lidí.

„Rezervace sedadel pro současné abonenty skončila posledního června, od 6. srpna již budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům,“ uvedla ředitelka divadla Jana Maršálková s tím, že prodej abonmá skončí o měsíc později, a to 6. září. Propagační materiály s informacemi o chystané sezóně jsou k dispozici v pokladně divadla a informačním centru, které sídlí v pernštýnském zámku. Údaje je možné vyhledat i na webu: www.divadloprostejov.cz

Nová divadelní sezóna je připravena. Na koho se můžeme těšit?

ilustrační foto

Setkání s hereckými hvězdami a mnoha divadelními soubory v nové sezóně 2018 - 2019 opět nabídne Městské divadlo v Prostějově. Prodej nového abonmá pro čtyři divadelní skupiny, cyklus abonentních koncertů, pohádkové předplatné pro děti a rodiče a předplatné cyklu LiStOVáNí bude zahájen v pondělí 18. června a skončí v sobotu 30. června.

„V tomto období rezervujeme místa současným 1803 předplatitelům,“ uvedla ředitelka Městského divadla v Prostějově Jana Maršálková. Prodej bude pokračovat od 6. srpna do 6. září, v této době již budou uvolněná místa k dispozici všem zájemcům.

Pozor! Avizované divadelní představení Šašek a syn se nekoná!

ilustrační foto představení

V pátek 18. května v devatenáct hodin mělo prostějovské divadlo hostit brněnské Divadlo Bolka Polívky. Mělo představit hru Bolka Polívky Šašek a syn. Divadelní představení se ovšem nekoná!

Do redakční pošty přišla důležitá zpráva: 

Polívkovi se představí jako Šašek a syn

ilustrační foto Divadlo Bolka Polívky

V pátek 18. května v devatenáct hodin bude prostějovské divadlo hostit brněnské Divadlo Bolka Polívky. To představí hru Bolka Polívky Šašek a syn. 

Převýchova mladého šlechtice v šaška, to vše za trest, a v sedmi obrazech. Životem protřelý král šašků je pověřen převýchovou mladého šlechtice v šaška. Novic je pod jeho vedením – a za asistence jeho kumpánů – podroben lekcím, při kterých postupně nachází své šaškovské já. Postupně dojdou k rituálu, při kterém se zrodí nový šašek. „Nezná matku svou, ni otce svého. Vychován v ústavu pro odložené děti šlechticů. Vychován ve zbroji. Převychován však v šaška. A to vše za trest a v sedmi obrazech, v zajetí šaškujících gerontů. Příliš krásný, než aby byl šaškem na kmetišti dějin.

Pozor! Divadelní představení je přesunuto!

ilustrační foto představení

Představení Začínáme končit Divadla Kalich Praha (abonentní skupina A, doprodej) nelze z technických důvodů odehrát v úterý 24. dubna. Inscenace bude uvedena v náhradním termínu v sobotu 21. dubna v 19 hodin.

"Vstupenky zakoupené v doprodeji zůstávají v platnosti – pokud vám nevyhovuje termín, divadelní pokladna vám do 21. dubna vrátí vstupné," vzkazuje divadlo. (red)

 

Divadlo zve děti. Na Michala!

ilustrační foto plakát

V neděli 8. dubna v deset hodin se v prostějovském divadle představí Michal Nesvadba. Na představení Michal na hraní jsou ještě k dispozici vstupenky.

Představení známého dětského baviče, který děti provází mimo jiné televizní Kouzelnou školkou, začne v deset hodin. (red) 

Tři čuníci s Nohavicou v divadle již zítra!

ilustrační foto plakát

Koncert, určený hlavně dětem, a nazvaný Tři čuníci, představí v Prostějově Jarek Nohavica 20. března. Vstupenky jsou stále k dostání!

"Vstupenky dostanete bez fronty v on-line prodeji na adrese http://www.divadloprostejov.cz/pokladna/ ," vzkazuje za Městské divadlo Prostějov Eva Zelená. (red)

Vstupenky na koncert Jarka Nohavici jsou stále v prodeji. V odpoledním čase

ilustrační foto plakát

Koncert, určený hlavně dětem, a nazvaný Tři čuníci, představí v Prostějově Jarek Nohavica 20. března v 16:30. Vstupenky jsou stále k dostání!

"Vstupenky dostanete bez fronty v on-line prodeji na adrese http://www.divadloprostejov.cz/pokladna/ . Rezervace není možná, maximální počet vstupenek pro jednu osobu čtyři", vzkazuje za Městské divadlo Prostějov Eva Zelená. (red)

Divadelní představení Zlatovláska zná nový termín!

ilustrační foto pozvánka

V neděli 25. února se mělo odehrát v prostějovském městském divadle představení Zlatovláska. Divadlo se divákům omluvilo v neděli dopoledne, že představení se nekoná z důvodu technických problémů Těšínského divadla. Dnes informuje veřejnost o náhradním termínu.

"Vážení diváci, náhradní termín za zrušené představení Zlatovláska Těšínského divadla je neděle 15. dubna v 15 hodin. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Pokud by vám nevyhovoval termín, můžete vrátit vstupenku v pokladně divadla nejpozději do čtvrtka 15. března", informuje o novém termínu Jana Maršálková, ředitelka divadla. (red)