městské lázně

Bezdomovec se chtěl vykoupat v lázních. Neuspěl

ilustrační foto MMP

Osmého listopadu krátce před dvacátou hodinou přijali prostějovští strážníci na lince 156 oznámení od zaměstnankyně Městských lázní Prostějov. Z hygienických důvodů odmítla pustit do plaveckého bazénu silně zanedbaného muže, který se opakovaně domáhal vstupu. 

"Vyslaná hlídka na místě našla sedmačtyřicetiletého bezdomovce, kterému situaci znovu vysvětlila. Muži bylo doporučeno využití služeb Azylového centra Prostějov. Muž vše pochopil a z místa odešel," konstatovala strážník Tereza Greplová. (red)

 

V lázních spadlo světlo. Zranilo dvě dívky

ilustrační foto

V sobotu došlo v prostějovských městských lázních k nešťastné události. Kryt jednoho ze světel spadl a zranil dvě dívky.

Informaci redakci potvrdil Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov, která bazén provozuje. "Došlo k prasknutí bezpečnostního krytu světla a ke zranění dvou dívek. Kryt je ze speciálního skla, které při rozbití nevytváří ostré hrany a drobí se na malé kousky. I přes to došlo k řezným poraněním, která si vyžádala lékařské ošetření," uvedl Průša.

Domovní správa ihned povolala odbornou firmu, která provedla revizi zařízení. Ta konstatovala, že došlo k přehřátí kondenzátoru a následnému prasknutí a pádu skla. 

Lázně prý budou bez větších oprav sloužit deset let. Minimálně

ilustrační foto

Před časem oznámili radní v souvislosti s výstavbu nového plaveckého bazénu, že staré lázně v Blahoslavově ulici v Prostějově nechají tzv. dožít. Situace se ale změnila. Lázně budou sloužit dál.

"Nechali jsme jednatele Domovní správy Prostějov Vladimíra Průšu opět posoudit stav objektu. Ukázalo se, že minimálně deset let nebude nutné do něj investovat, samozřejmě mimo běžných prací týkajících se údržby, " uvedl náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Kdo bude dráhy využívat, je zatím otázkou. Varianty jsou dvě, plavci nebo veřejnost. (ber)

Městské lázně opět spouští provoz

ilustrační foto domovní správa

Po každoroční přestávce na údržbu informujeme o znovuotevření Městských lázní Prostějov.

Otevřeno bude od středy 26.7.2017 a bazén bude denně v provozu od 10,00 - 18,00 hodin. (red)

Lázně budou otevřeny i na 1. máje!

ilustrační foto městské lázně

Pokud přemýšlíte, jak strávit prodloužený víkend, vydejte se třeba do prostějovských městských lázní.

Dnes, tedy v neděli je otevřeno od 10 do 18 hodin a na prvního máje od 14 do 16 a od 19 do 22 hodin. (ber)

Bruslit a plavat se bude celé jarní prázdniny!

ilustrační foto dsp-pv.cz

Se svou troškou do mlýna přispěchala i Domovní správa Prostějov. Bruslit a plavat umožní sportuchtivým dětem po celé jarní prázdniny.

Plavecký bazén a zimní stadion budou k dispozici od soboty 4. března do neděle 12. března každý den. (ber)

 

                                 Bruslení a plavání pro veřejnost v době jarních prázdnin

 

 

Diskotéka v lázních již dnes!

ilustrační foto dsp-pv.cz

Akce plná hudby a soutěží pro děti v podobě diskotéky se chystá dnes v prostějovských lázních. 

„Diskotéka nabídne písničky na přání, bazénové soutěže a přímo na místě i fotosoutěž. Navíc, kdo přinese ukázat vysvědčení, čeká ho sladká odměna," doplnil Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov, která lázně spravuje.

Akce se uskuteční v době od 14 do 17 hodin. (red)

 

První diskotéka v lázních se blíží!

ilustrační foto MMP

Nedávno jsme informovali o novince, kterou chystá Domovní správa Prostějov v Městských lázních. Nyní přnášíme nové informace.

Po úspěchu, který měla diskotéka na ledě, proběhne podobná akce plná hudby a soutěží pro děti i přímo v lázních.

„Tato akce se bude konat v pátek 3. února, tedy v čase pololetních prázdnin. Věříme, že potěšíme všechny, kteří se přijdou podívat a zúčastní se,“ uvedl před nedávnem jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša.

První diskotéka v Městských lázních v Prostějově nabídne písničky na přání, bazénové soutěže a přímo na místě i fotosoutěž. Navíc, kdo přinese ukázat vysvědčení, čeká ho sladká odměna. (red)

Lázně nabídnou diskotéku! Už v únoru!

ilustrační foto dsp-pv.cz

Po úspěchu, který měla diskotéka na ledě, proběhne podobná akce plná hudby a soutěží pro děti i přímo v lázních. 

„Diskotéka se bude konat v pátek 3. února 2017, tedy v čase pololetních prázdnin. Věříme, že potěšíme všechny, kteří se přijdou podívat a zúčastní se,“ doplnil Vladimír Průša, jednatel Domovní správy Prostějov, která lázně spravuje. (red)

Městské lázně nabízí odstředivku na plavky

ilustrační foto MMP

Lidé mohou nově využívat odstředivku na plavky, která byla v prostějovských městských lázních instalována koncem roku 2016. Zařízení umožní návštěvníkům vyždímat si plavky téměř do sucha.

„Odstředivka odstraní devadesát pět procent vody z plavek, a to do deseti sekund. Lidé si tak domů odnáší plavky téměř suché. Zajištěna je tak vyšší hygiena a také se takto zamezí zatuchnutí mokrého materiálu plaveckého úboru. Tento pomocník má jednoduché, intuitivní ovládání,“ informoval jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. (red)